Jak dostać się na Politechnikę Warszawską?

 

Na coraz to większą ilość miejsc pracy poszukiwani są pracownicy o dobrze rozwiniętych „umiejętnościach twardych”.

Jeszcze do niedawna wśród podstawowych kryteriów rozpatrywanych podczas rekrutacji znajdowała się ogólna prezencja, komunikatywność, czy biegłość w wystąpieniach publicznych. Jednak każda firma, niezależnie od branży w której działa potrzebuje osób z rozwiniętym zmysłem analitycznym, innymi słowy „umysłów ścisłych”.

Właśnie te osoby często w poszukiwaniu intelektualnej przygody, której nie znajdują podczas zajęć szkolnych sięgają do zadań olimpijskich!

Jednakże dla wielu rozpoczęcie olimpijskiej przygody bywa trudne. Sposób rozwiązywania zadanych przez Komitety Główne poleceń, jest całkowicie odmienny względem tego, do czego przyzwyczajeni są uczniowie szkół średnich.

 

Terminy spotkań

 

Właśnie dlatego we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Olimpijskiej zorganizowaliśmy szereg otwartych spotkań informacyjnych, które poprowadzą zwycięzcy i laureaci najwyższych miejsc. Dowiecie się podczas nich wszystkiego o formule zawodów, nagrodach, sposobie nauki, tak, by móc później efektywnie kontynuować swoje przygotowania!

Zapraszamy Was szczególnie na spotkania poświęcone:

– Olimpiadzie Fizycznej – środa 12.09, godz. 17:00

– Olimpiadzie Matematycznej – czwartek 13.09, godz. 17:00

– Olimpiadzie Informatycznej – piątek 14.09, godz. 17:00

Miejsce to zawsze ul. Śniadeckich 20/5, przy Placu Politechniki, blisko stacji Metro Politechnika.

To co podkreśla każdy jej uczestnik to fakt, że nie liczy się tutaj zapamiętywanie różnych sposobów rozwiązywania konkretnych łamigłówek, bo tych można ułożyć nieskończenie wiele. Liczy się intuicja, pomysłowość oraz kreatywność w podchodzeniu do każdego zadania w indywidualny sposób.

 

Kursy Indeksu w Kieszeni

 

Tego właśnie uczymy w Indeksie w Kieszeni podczas naszych kursów e-learningowych i stacjonarnych. Eliminujemy główny problem, który napotykają osoby przygotowujące się samodzielnie, czyli rozwiązywanie NIEODPOWIEDNICH zadań. Co mamy tu na myśli?

– Rozwiązywanie zadań zbyt prostych, które w żaden sposób nie prowadzą do zwiększenia umiejętności uczestnika

– Rozwiązywania zadań zbyt trudnych, na które uczestnik zwyczajnie traci czas, a narastająca frustracja skutkuje w spadku motywacji do dalszej nauki

Tę selekcję materiału do nauki przeprowadzają za Ciebie nasi prowadzący – zwycięzcy i laureaci najwyższych miejsc, nie tylko olimpiad na szczeblu krajowym ale również medaliści tych międzynarodowych.

 

Czy warto brać udział w olimpiadach ścisłych

 

Kolejnym atutem „olimpiad ścisłych” jest paradoksalnie długi czas trwania każdego z etapów. Na samym początku często jest to zwyczajnie etap korespondencyjny, gdzie zadania należy oddać nauczycielowi w szkole lub wysłać do podanego przez organizatorów dnia na wskazany adres. Później natomiast etapy okręgowe czy sam finał potrafią trwać nawet po 4-5 godzin! Nie ma tu zatem mowy o sytuacji, gdzie uczestnikowi „zabrakło czasu” na przeczytanie polecenia. Liczy się jedynie to jak silnie uczestnik będzie w stanie wysilić w tym czasie swoje szare komórki!

I tu często pojawiają się wątpliwości i obawy. Że ktoś może mieć „humanistyczny” umysł, że nigdy nie było mu po drodze z matematyką szkolną, więc tym bardziej nie nadaje się do tej olimpijskiej.

Nie jest to do końca prawda! Oczywiście dla wielu osób te olimpiady mogą nie być najlepszym wyborem, oraz w każdej z nich jest oczywiście ważne przyswojenie podstawy programowej, znajomość wzorów czy podstawowych zależności, ale dużo ważniejszy jest warsztat pracy. Umiejętność rozebrania zadania na czynniki pierwsze, testowania różnych koncepcji, sposobów, jego rozwiązania. Tego liceum czy technikum tak naprawdę nie sprawa, zatem jeśli byłeś/byłaś „czwórkowym” uczniem, to wcale nie oznacza, że nie możesz zostać olimpijczykiem!

 

Podsumowanie

 

Do tego, by się o tym przekonać, dzieli Cię niewielki krok! Napisz do nas – Indeksu w Kieszeni, inicjatywy edukacyjnej, która od kilku lat zajmuje się przygotowywaniem uczniów szkół średnich do startu w olimpiadach. Pomożemy Ci wybrać olimpiadę, która najlepiej będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom i pozwoli Ci dostać się na wymarzony kierunek czy uczelnię, nawet tak prestiżową jak Politechnika Warszawska! Każdy finalista i laureat otrzymuje indeksy i ułatwienia rekrutacyjne na wiele kierunków nie musząc martwić się maturą! Nie czekaj zatem i zrób pierwszy, najważniejszy krok!

Do zobaczenia!

Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl