fbpx

Egzamin 8-klasisty z języka angielskiego – wywiad z Prowadzącą

Egzamin 8-klasisty z języka angielskiego – wywiad z Prowadzącą

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego - wywiad z Julią Keane

Dzisiaj rozmawiamy z Prowadzącą kurs przygotowujący do egzaminu 8-klasisty z języka angielskiego, Emilią Gwóźdź.


Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłaś się na wywiad. Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z językiem angielskim? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Julia Keane: Jestem dwujęzyczna – połowa mojej rodziny pochodzi z Irlandii, więc po angielsku mówię od zawsze. Uwielbiam uczyć się języków, a angielski daje mi możliwość zgłębiania, jak funkcjonuje on lingwistycznie i kulturowo, umiejąc się nim już biegle posługiwać. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego, jak pełna znajomość języka – zawsze istnieją wyjątki i nowości, będące efektem tego, że język jest żywym, ewoluującym tworem kreowanym przez jego użytkowników. Fascynuje mnie to, że zawsze jest coś nowego do odkrycia w tym języku.


IwK: A Ciebie co najbardziej interesuje w języku angielskim?

J. K.: Literatura! To anglojęzyczni twórcy wyprodukowali tak niesamowite dzieła, jak „Grona gniewu” (John Steinbeck), które zachwyciły mnie swoim poetyckim językiem, reporterską precyzją i wrażliwością oraz wspaniale prowadzoną narracją pełną symboli; moje ulubione obecnie sztuki, czyli „Śmierć komiwojażera”, „Czarownice z Salem”, „Widok z mostu” (Arthur Miller); a także fascynującą gotycką historię „Wichrowych wzgórz” (Emily Brontё).


IwK: Czy od początku miałaś konkretne plany odnośnie studiów? Wiedziałaś, na jaką uczelnię chcesz się wybrać?

J. K: W gimnazjum marzyłam o pójściu do liceum realizującego program matury międzynarodowej. Wtedy jeszcze chciałam wyjeżdżać na studia za granicę do Irlandii lub Wielkiej Brytanii, jednak w liceum zupełnie zmieniłam zdanie i teraz rozpoczynam kierunki Artes Liberales oraz Socjologia Stosowana i Antropologia Społeczna w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.


IwK: No dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza językiem angielskim?

J. K.: Jestem aktywistką klimatyczną, aktualnie działam z przyjaciółmi w antygazowym kolektywie Bombelki. Poza tym lubię uczyć się obcych języków, mówię po hiszpańsku i francusku. W przyszłości chcę nauczyć się irlandzkiego.


IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni przygotowując się na kursie pod opieką Mentorów?

J. K.: Unikatową perspektywę osób, które najprawdopodobniej przechodziły przez to samo, pisząc egzaminy końcowe, decydujące o tym, do jakich liceów się dostaną. Dzięki kontaktowi z Mentorami można wspólnie przejść przez ten trudny okres, jakim jest przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty, dbając o własny komfort i zasoby oraz doceniając i doskonaląc swoje mocne strony.


IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego korzystając z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe?

J. K.: Zdecydowanie oszczędza się dużo czasu. E-learning pomaga skupić się na zagadnieniach, które często są pomijane przy tradycyjnym sposobie prowadzenia zajęć. Dodatkowo zachęca on do samodzielnego zgłębiania wiedzy i porównywania źródeł.


IwK: Dzięki za wywiad! 
2/5 - (na podstawie 1 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl