fbpx

Blog

Jubileuszowa 70. edycja Olimpiady Chemicznej już za nami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się z czym zmagali się w tym roku uczestnicy to koniecznie przeczytaj nasz wpis oraz sprawdź, czego możesz spodziewać się w przyszłym roku!

Prawo – to jeden z najbardziej prestiżowych kierunków studiów. Obok lekarza, ten zawód od wieków uznawany był za najbardziej elitarny. Z tego powodu wiele osób boi się rozpocząć naukę na tym kierunku studiów! Takie obawy są jednak niepotrzebne – właśnie dlatego postaramy się je rozwiać! Zastanawiasz się, jak dostać się na prawo? Co zrobić, żeby studiowanie było dla Ciebie wspaniałą przygodą?

Do matury pozostało już coraz to mniej dni – okres zimowy to ostatni moment na rozpoczęcie intensywnych przygotowań. Nadchodzący okres ferii zimowych to z pewnością dobra okazja do odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale z drugiej strony duża ilość czasu na naukę do zbliżających się egzaminów maturalnych. Cały czas “zbierasz” się do rozpoczęcia powtórek, ale nie do końca wiesz od czego zacząć? Przygotuj się do matury z doświadczoną kadrą Indeksu w Kieszeni! 

MISMaP, czyli Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze, to unikatowa pozycja na polskiej mapie edukacji. Skierowane do utalentowanych młodych umysłów, MISMaP oferują studia na najwyższym poziomie w obszarze matematyki i nauk przyrodniczych. Dla maturzystów z pasją do odkrywania tajemnic przyrody i fascynujących się liczbami to prawdziwa perła wśród polskich uczelni.

Studia na Politechnice Warszawskiej przygotowują do pracy przy zaawansowanych maszynach, nowoczesnych technologiach czy imponujących wynalazkach. Zostanie inżynierem wymaga dobrej znajomości matematyki, fizyki oraz innych dziedzin nauki, w zależności od wybranej ścieżki kształcenia. Coraz częściej kierunki inżynierskie są związane z szybko rozwijającą się informatyką, zwłaszcza z programowaniem i uczeniem maszynowym. Jeżeli praca przy tworzeniu i budowaniu świata to Twoje marzenie, koniecznie sprawdź, jak dostać się na Politechnikę Warszawską!

Dla wielu uczniów szkół średnich udział w Olimpiadzie Statystycznej stanowi fascynującą przygodę, a zarazem wielkie wyzwanie. Ponad pięć tysięcy startujących uczniów oraz trzy etapy – to sprawdzian, przed którym stoją uczestnicy Olimpiady.Dlatego też warto odpowiednio przygotować się do zmagań. Pomocą w tym zakresie z pewnością posłuży zbiór zadań przygotowany specjalnie z myślą o olimpijczykach: Statystyka w Twoich rękach, który stanowi unikatową pozycję na rynku wydawniczym.

Dla wielu uczniów szkół podstawowych i średnich udział w olimpiadzie przedmiotowej z języka polskiego stanowi fascynującą przygodę, a zarazem wielkie wyzwanie. Wymagania stawianie wobec nich są wysokie, zaś konkurencja liczna. Dlatego też warto odpowiednio przygotować się do zmagań. Pomocą w tym zakresie z pewnością posłużą zbiory zadań przygotowane specjalnie z myślą o olimpijczykach!

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy w życiu każdego młodego człowieka poważny sprawdzian wiedzy, podsumowujący dwa pierwsze etapy edukacji szkolnej. Stanowi on nie lada wyzwanie i dlatego wielu uczniom zależy na tym, aby przygotować się do niego jak najlepiej. Niezastąpioną pomoc w tej kwestii stanowi dobry zbiór ćwiczeń!

Egzamin z języka polskiego należy do tych najbardziej wymagających. Obejmuje zarówno część testową, jak i pisemną, wymaga stworzenia rozbudowanego wypracowania. Ponadto niezbędne jest też przystąpienie do matury ustnej. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Dzięki nam możesz już się tym więcej nie martwić!