Blog

W jaki sposób najlepiej przygotować się do Olimpiady Matematycznej Juniorów? Na jakie zadania musisz zwrócić szczególną uwagę? Co wiąże się z uzyskaniem tytułu finalisty bądź laureata? Na te pytania odpowiedział Janek – Prowadzący kurs Indeksu w Kieszeni, przygotowujący właśnie do tej Olimpiady. Sprawdź koniecznie, co musisz wiedzieć, żeby żadne zadanie nie było Ci straszne!

Na co zwrócić szczególną uwagę przy przygotowaniach do nadchodzącej edycji Olimpiady Informatycznej Juniorów? Na to pytanie odpowiada prowadzący kurs Indeksu w Kieszeni Dominik – zwycięzca tejże Olimpiady. Dowiedz się również jaki typ zadań musisz bezwzględnie umieć rozwiązać na Olimpiadzie, jak dokładniej wygląda jej struktura oraz co można zyskać poprzez udział.

Do matury pozostało już coraz to mniej dni – okres zimowy to ostatni moment na rozpoczęcie intensywnych przygotowań. Nadchodzący okres ferii zimowych to z pewnością dobra okazja do odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale z drugiej strony duża ilość czasu na naukę do zbliżających się egzaminów maturalnych. Cały czas “zbierasz” się do rozpoczęcia powtórek, ale nie do końca wiesz od czego zacząć? Przygotuj się do matury z doświadczoną kadrą Indeksu w Kieszeni! 

Na co nastawić się przy nadchodzącej edycji Olimpiady Fizycznej? Zachęcamy do przeczytania rozmowy z Filipem Bojdeckim, prowadzącym kurs Indeksu w Kieszeni. Filip przybliży Ci jak wygląda kurs, który prowadzi oraz powie na co warto zwrócić uwagę w trakcie przygotowań. Szukasz dawki motywacji, która pozwoli Ci wziąć udział w Olimpiadzie Fizycznej? Zobacz jakie korzyści może dać Ci tytuł laureata!

Czego możesz spodziewać się na Olimpiadzie Wiedzy o Prawie? Czym różnią się poszczególne etapy? Jak dobrać najlepszy rodzaj przygotowań do własnych preferencji? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, a także dowiedzieć się jakie zmiany zaszły w strukturze Olimpiady Wiedzy o Prawie przez ostatnie lata, to przeczytaj wywiad z Dawidem Książkiem – prowadzącym kurs Indeksu w Kieszeni.

Czym może zaskoczyć Cię nadchodząca edycja Olimpiady Filozoficznej? Przeczytaj wywiad z Dawidem Górasem, prowadzącym kurs Indeksu w Kieszeni, który zdradził nam między innymi, jakie zmiany wprowadzono w ubiegłym roku. Dowiesz się również jaki rodzaj przygotowań oferuje Indeks w Kieszeni i przekonasz się dlaczego warto wybrać akurat nasz kurs!

Czego możesz spodziewać się po Olimpiadzie Historycznej? Jak wyglądają poszczególne etapy, jaki rodzaj przygotowań najlepiej wybrać? Co zmieniło się w jej schemacie przez ostatnie lata? Jeżeli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to przeczytaj wywiad z Kacprem Kwiatkiem, który prowadzi kurs Indeksu w Kieszeni przygotowujący do Olimpiady Historycznej.

Dzisiejszym gościem jest Daniel Pysz, który prowadzi kurs przygotowujący do Olimpiady Biologicznej. Zobacz, co miał do powiedzenia między innymi na temat jej 53. edycji, czy sposobie nauki pod skrzydłami Indeksu w Kieszeni. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju zadania mogą spotkać Cię podczas kolejnej edycji? O tym Daniel również opowiedział.

Arthur Laffer to amerykański ekonomista zajmujący się ekonomią podażową. To właśnie on mówi o tym, czym jest krzywa Laffera. Chcesz poznać jej założenia oraz kształt? Dowiedzieć się, jak przekładają się one na praktykę gospodarczą? Zobacz, co na ten temat przygotował dla Ciebie Indeks w Kieszeni i zapamiętaj najważniejsze informacje przed Olimpiadą Ekonomiczną.