fbpx

O nas

Indeks w Kieszeni to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która powstała po to by nauka do olimpiad i matur stała się łatwiejsza. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem oraz pomocą w wybraniu naszym podopiecznym ich indywidualnej ścieżki rozwoju, która ma pozwolić im zdobyć wymarzone indeksy na studia. Będąc firmą z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym możemy poszczycić się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych. Z kolei nasi Podopieczni w przygotowaniu do matur osiągają znacznie wyższe wyniki, niż nawet te, które mieli największe nadzieje osiągnąć zanim przystąpili do nauki w ramach naszych kursów!

 

Nasze kursy maturalne istotnie różnią się od tych oferowanych przez konkurencję. Zajęcia w IWK odbywają się w małych, energicznych grupach, z prowadzącymi, dla których nauczanie to główna pasja!

 

Wierzymy, że wypracowany przez nas sposób nauki to najlepsza droga do dostania się na wymarzoną uczelnię!

 

Pragniemy przyczynić się do pomyślnej realizacji Twojego planu, poprzez podniesienie Twojego poziomu wiedzy oraz przekazanie Ci z pierwszej ręki informacji, które pomogą nie tylko zdobyć indeks na studia, ale później również odnaleźć się w procesie rekrutacji i adaptacji na Twojej wymarzonej uczelni.

Kadra

Korzystanie ze wsparcia starszego kolegi lub koleżanki podczas przygotowań do matury lub olimpiady to nieoceniona pomoc. Wiele osób samodzielnie przygotowujących się do rozmaitych edukacyjnych wyzwań popełnia błędy, których nawet nie jest świadoma, bo brakuje osoby, która wskaże błędy w rozumowaniu i podpowie poprawny tok rozwiązania. Jest to niezwykle istotne zarówno w nauce maturalnej jak i olimpijskiej. Niestety, w przypadku właśnie konkursów, wiele młodych osób w swoich szkołach nie ma nauczyciela-pasjonata, czy kółka zainteresowań, gdzie mogłoby znaleźć pomoc. Nie inaczej jest w przypadku matur, gdzie poleganie wyłącznie na lekcjach szkolnych nie jest w stanie zagwarantować indywidualnego podejścia do potrzeb konkretnego ucznia.

 

Kadra olimpijska

 

W skład naszego zespołu olimpijskiego wchodzą zwycięzcy oraz laureaci najwyższych miejsc Olimpiad ogólnopolskich oraz międzynarodowych! Posiadają oni świeże doświadczenia związane ze startem i pomogą Ci w kwestiach takich jak np.: praca badawcza, jeśli interesuje Cię Olimpiada Biologiczna czy Olimpiada Geograficzna, praca pisemna gdy planujesz start w olimpiadach humanistycznych: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Filozoficznaetap doświadczalny (laboratoryjny): Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Fizycznaetap korespondencyjny: Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Matematycznaetap pracy zespołowej, „case study”: Olimpiada Przedsiębiorczościetap ustny: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

 

Kadra maturalna

 

Przygotowania do matur to spore wyzwanie. Liczy się nie tylko chłonny umysł ale również odpowiedni warsztat pracy: regularność, sumienność, dokładność. Największym wrogiem, którego możesz napotkać to wypalenie i rutyna. Właśnie dlatego nasza kadra maturalna to młodzi, ambitni ludzie (studenci i absolwenci najlepszych uczelni w kraju), którzy arkusze maturalne znają „na wylot”. Zajęcia z nimi to za każdym razem okazja do małej intelektualnej przygody oraz podniesienia swojego poziomu motywacji!

 

Łączy nas pasja do nauki oraz przekazywania wiedzy. Prowadzący Indeksu w Kieszeni posiadają bogate doświadczenie dydaktyczne, dzięki czemu potrafią w efektywny i profesjonalny sposób tłumaczyć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

 

Zapisz się już dziś i przekonaj się, jak wyjątkowa jest nasza kadra!

Przygotowania do olimpiad i matur najlepiej
powierzyć w ręce specjalistów.

 

Uczyć możesz się samodzielnie, wraz ze znajomymi lub nauczycielem prowadzącym kółko, jednak nikt nie da Ci lepszych rad i skuteczniejszego przepisu na sukces niż osoba, która wypracowała własny, skuteczny sposób nauki!

Kadra olimpijska

Karolina Pałys

 

Karolina Pałys

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka 50. Olimpiady Biologicznej, Finalistka 49. Olimpiady Biologicznej.

O mnie: Jestem studentką kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze pasjonowały mnie nauki ścisłe i przyrodnicze, a podczas przygotowań olimpijskich w szczególności zaciekawiły mnie tematy związane z immunologią i biologią molekularną. Uważam, że w tych dziedzinach powinno się stawiać na kreatywne, ale i krytyczne myślenie, dlatego staram się regularnie pobudzać moje neurony, analizując najnowsze publikacje i artykuły naukowe. W wolnym czasie nie stronię od literatury (niezwiązanej z biologicznym nanoświatem), dobrych seriali i wieczornych spacerów.

Dlaczego Biologia z IWK? W zajęciach niezwykle istotne jest przekazywanie wiedzy przez osoby, które już zmierzyły się z Olimpiadą i pokonały związane z nią trudności. Dzięki temu wypracowane przez siebie sposoby możemy powierzyć kolejnym Olimpijczykom, ucząc ich przy tym otwartości na interdyscyplinarność nauki oraz zachęcając do nieszablonowego myślenia i wnioskowania, które pomagają zarówno w pojmowaniu zadań, jak i późniejszym samorozwoju.

Damian Prus

 

Damian Prus

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLIX Olimpiady Biologicznej.

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od gimnazjum pasjonowały mnie przedmioty ścisłe, w liceum dołączył do nich język angielski, który uważam za niezbędny w naukowym rozwoju. W liceum czynnie uczestniczyłem m.in. w warsztatach organizowanych przez grupę Adamed na Politechnice Warszawskiej czy zajęciach organizowanych na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen”.

Dlaczego Biologia z IWK? W czasie nauki biologii na poziomie liceum, czy to pod kątem Olimpiady czy matury, bardzo ważne jest przedstawianie poszczególnych aspektów w możliwie najbardziej absorbujący uwagę, logiczny sposób, by „zarazić” chęcią pogłębiania wiedzy biologicznej na własną rękę i dostrzegania jej w codziennym życiu. Innymi słowy, chcę uczyć w taki sposób, żeby uczniowie zżyli się z biologią, myśleli o niej nie tylko, gdy uczą się do sprawdzianu, ale czerpali z tego faktyczną radość połączoną z możliwością swobodnego operowania zdobytą wiedzą i używania jej do analizowania i wyciągania wniosków w czasie rozwiązywania zadań. Biologia wcale nie musi być tylko „pamięciówką”!

Adrian Macion

 

Adrian Macion

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 46. Olimpiady Biologicznej. Prezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Członek Zwyczajny Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza.

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych. W wolnym czasie pochłania mnie literatura science-fiction oraz rozmyślania nad badaniem Wszechświata. Pokłady wyobraźni przelewam na papier w postaci własnej twórczości.

Dlaczego Biologia z IWK? Chcę pokazywać innym, że biologia jest nauką opartą przede wszystkim na logicznym myśleniu! Nagrody Nobla nie zdobywa się za zapamiętanie miliona skomplikowanie brzmiących terminów! Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów.

Daniel Pysz

 

Daniel Pysz

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 8. miejsca 51. Olimpiady Biologicznej, finalista 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Interesuję się biologią molekularną oraz ewolucją na poziomie cząsteczek. Układam własne zadania ułatwiające przygotowanie do Olimpiady Biologicznej. Uważam, że biologią należy się bawić, a nie uczyć schematów jej działań. Interesuję się sportem i wspinaczką górską, a w wolnych chwilach jestem sędziom piłkarskim.

Dlaczego Biologia z IWK? Jest to jedyna w Polsce instytucja tak rzeczowo i profesjonalnie przygotowująca do najważniejszych olimpiad w liceum. Pasjonaci – jakich ona zbiera – pozwalają nie tylko zrozumieć biologię, ale także ją polubić dzięki czemu jeszcze prościej możemy osiągnąć tak dużo. Nie znajduję tu popularnego w szkołach wyścigu szczurów, a jedynie motywację wynikającą z ogromnej ambicji wszystkich kursantów.

Jan Topczewski

 

Jan Topczewski

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Interesują mnie nauki przyrodnicze, szczególnie zagadnienia związane z genetyką, biochemią i ewolucjonizmem. W wolnym czasie gram w tenisa ziemnego i czytam książki.

Dlaczego biologia z IWK: Zajęcia prowadzone są przez olimpijczyków – osoby, które same przeszły drogę przygotowań do olimpiady i wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki. Ponadto nauka w grupie osób przygotowujących się do tej samej olimpiady stanowi dodatkową motywacje i otwiera możliwości współpracy między uczestnikami.

Kacper Pająk

 

Kacper Pająk

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej, laureat 67. Olimpiady Chemicznej, finalista 66. Olimpiady Chemicznej

O mnie: Jestem studentem medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze interesowałem się naukami przyrodniczymi w szczególności chemią i biologią. Moją uwagę szczególnie przyciągają zagadnienia biologii molekularnej oraz nanotechnologii. W wolnym czasie uwielbiam grać na gitarze.

Dlaczego biologia z IWK: Zajęcia IWK dają niepowtarzalną okazję współpracy z byłymi finalistami/laureatami olimpiad przedmiotowych, co umożliwia swobodną wymiany wskazówek i informacji dotyczących zarówno organizacji zawodów jak i ich wymogów merytorycznych. Co więcej na każdych zajęciach uczestnicy mają dostęp do licznych zadań i materiałów, które umożliwiają na dokładne przygotowanie do każdego z etapów Olimpiady.

Michał Stanowski

Michał Stanowski

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Studiuję bioinformatykę i biologię systemów na Uniwersytecie Warszawskim. Poza tym, jestem założycielem platformy edukacyjnej Imago Biologia, gdzie uczę innych biologii zarówno na poziomie olimpijskim, jak i maturalnym. Interesuję się ewolucją moralności, religijności człowieka, a także matematyzowalnością świata. Poza nauką, moją pasją jest wyprawowe jeżdżenie na rowerze.

Dlaczego biologia z IWK: Edukacja biologiczna osób przez internet sprawia mi ogromną satysfakcję, lecz kanał na YouTube nie dawał mi bezpośredniego kontaktu z uczniem. Zdecydowałem się zatem podjąć wyzwanie jako swego rodzaju korepetytor, a doświadczenie w tematyce Olimpiady Biologicznej sprawiło, że bez wahania zdecydowałem się zgłosić do Indeksu w Kieszeni. Platforma to stwarza bowiem idealne środowisko do wymiany myśli, a także kontaktu z doświadczonymi w temacie Olimpiady ludźmi.

Piotr Lorek

Piotr Lorek

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 51. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Jestem studentem I. roku biotechnologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego. Fascynuje mnie w szczególności biologia, ale pozostałem nauki przyrodnicze oraz inżynieria pozostają moim hobby. W wolnym czasie znikam w lesie gotując coś smacznego razem z drużyną harcerską i przegrywając na gitarze, a wieczorami marzę o locie w kosmos.

Dlaczego biologia z IWK: Nauka od osób, które bezpośrednio doświadczyły olimpiady najprawdopodobniej daje dużo lepsze efekty niż z nauczycielami przygotowującymi do matury (niestety nie ma na to danych przeanalizowanych odpowiednią metodą statystyczną, a jedynie swoje obserwacje). Daje to możliwość dogłębniejszego poznania czego możemy się spodziewać oraz jak podejść do zadań olimpijskich zdecydowanie różniących się od zadań maturalnych. A to pozwala nam uzyskać upragniony tytuł laureata przy jednoczesnej redukcji stresu podczas konkursu.

55

Adrian Bednarek

 

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista LXVI i LXVII Olimpiady Chemicznej, laureat Olimpiady ,,O Diamentowy Indeks AGH”, a także laureat wielu ogólnopolskich olimpiad i konkursów chemicznych.

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moimi największymi naukowymi pasjami są – chemia, biochemia, analiza matematyczna, a także zagadnienie medyczne różnego typu. W wolnych chwilach uprawiam sport i śledzę poczynania kierowców w Formule 1.

Dlaczego Chemia z IWK? Głównym problemem w przygotowaniu do Olimpiady jest dobór literatury. Startujące osoby często toną w gąszczu niepotrzebnych książek. Przygotowanie z IWK pozwala rozwiązać ten problem, gdyż materiały przygotowywane są przez osoby z doświadczeniem olimpijskim, które osiągały sukcesy w poprzednich edycjach i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę podczas nauki. Kolejną zaletą jest także przedstawienie materiału w zrozumiały, lecz wyczerpujący sposób. Można mieć zatem pewność, że z IWK nawet najtrudniejsze zagadnienia staną się oczywiste.

Adam Sukiennik

Adam Sukiennik

 

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Srebrny medalista 54 oraz brązowy medalista 53 i 52 Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej, laureat 68, 67 i 65 Olimpiady Chemicznej oraz finalista 66 Olimpiady Chemicznej, a także finalista 51 Olimpiady Biologicznej.

O mnie: Jestem pasjonatem nauk z pogranicza chemii i biologii, a w szczególności biochemii i neurobiologii. Studiuję kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w przyszłości chcę być lekarzem-badaczem. Pasjonuję się żeglarstwem, w wolnych chwilach grywam na pianinie.

Dlaczego Chemia z IWK? Myślisz, że do sukcesu w Olimpiadzie Chemicznej wystarczy szkolne koło chemiczne? Nic bardziej mylnego- aby mieć 100% pewności, że zostaniesz finalistą, potrzebujesz indywidualnej opieki mentora, który znając Twoje możliwości i Twoją wiedzę tak dobierze dla Ciebie materiał, by nauka chemii była dla Ciebie przyjemnością. Dokładnie to odnajdziesz w Indeksie w Kieszeni! Nasz zespół to weterani olimpijscy, którzy przechodzili dokładnie taką samą drogę jak Ty i wiedzą, jak Ci pomóc.

Mikołaj Biegański

Mikołaj Biegański

 

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 11 miejsca LXVIII Olimpiady Chemicznej oraz uczestnik drugiego etapu LXVII Olimpiady Chemicznej. Uczestnik wielu innych olimpiad i konkursów chemicznych.

O mnie: Studiuję kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moje zainteresowanie chemią narodziło się w liceum, od tego czasu zdążyło urosnąć do miana pasji. Największą przyjemność daje mi zgłębianie tajników syntezy organicznej i możliwości jej zastosowania w medycynie. Poza nauką odprężam się czasem żeglowaniem, a każdej zimy śledzę wyniki polskich skoczków w Pucharze Świata.

Dlaczego Chemia z IWK? Każda olimpiada przedmiotowa rządzi się własnymi prawami, Olimpiada Chemiczna również działa w ten sposób. Podczas nauki do Olchemu kluczowe jest wyłuszczenie pewnych zagadnień i położenie większego nacisku na to co olimpiada „lubi”. Kurs musi również naciskać na rozumienie zamiast zapamiętywania – inaczej nie da się osiągnąć wiele w żadnej olimpiadzie ścisłej. IWK zapewnia wam prowadzących mocno doświadczonych środowiskiem olimpijskim, którzy wykorzystując własne doświadczenia postarają się wyłożyć wam maksymalną ilość wiedzy, której przyswojenie okupione będzie jak najmniejszym wysiłkiem. Pozwoli wam także wyrobić sobie „zmysł olimpijski”, od którego często może zależeć sukces.

Michał Kuliński

Michał Kuliński

 

Specjalność: Olimpiada Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLVI Olimpiady Geograficznej

O mnie: Jestem studentem I roku Geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. Dzięki olimpiadzie zostałem zwolniony z procesu rekrutacji na studia i poznałem wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Dlaczego geografia z IWK: Podstawą nauki geografii, zarówno w zakresie matury, jak i olimpiady są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Zdobyte podczas zajęć informacje będą stanowić fundament pod osiągnięcie sukcesu na olimpiadzie czy maturze.

Kacper Gałązka

Kacper Gałązka

 

Specjalność: Olimpiada Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLV Olimpiady Geograficznej

O mnie: Studiuję geologię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się naukami przyrodniczymi od dawna, a geografia zawsze była bliska mojemu sercu. Mapa jest jednym z podstawowych nośników informacji i nigdy nie była mi obca. Kocham naturę, dlatego uczę się o niej sporo i lubię się dzielić tą wiedzą z innymi.

Dlaczego geografia z IWK: Olimpiada Geograficzna wymaga ogromu wiedzy, ale również umiejętności i odpowiedniego rozumowania, czego niestety nie nauczymy się w szkole. Stawiamy na praktykę, o której często zapominają nauczyciele.

Piotr Zatwarnicki

Piotr Zatwarnicki

 

Specjalność: Olimpiada Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLVII (drugie miejsce) i XLVIII (pierwsze miejsce) Olimpiady Geograficznej, Finalista XLV i XLVI Olimpiady Geograficznej, srebrny medalista VII i złoty medalista (pierwsze miejsce) VIII Bałtyckiej Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej, srebrny medalista XVII (Stambuł) i XVIII (Paryż) Międzynarodowej Olimpiady Geograficznej

O mnie: Studiuję informatykę stosowaną na Politechnice Wrocławskiej. Geografią interesuję się od najmłodszych lat – pasja zaczęło się od map ściennych w pokoju oraz przeglądania wszystkich zakątków świata w Google Maps. Startując w olimpiadzie marzyłem o wyjeździe na zawody międzynarodowe, co też udało się spełnić. Aby kontynuować moją przygodę z tym przedmiotem postanowiłem zaangażować się w naukę przyszłych uczestników olimpiady. Lubię podróżować, chodzić po górach oraz interesuję się astrofotografią.

Dlaczego geografia z IWK: Olimpiada geograficzna ma ściśle określoną formułę, charakterystyczne zadania i zagadnienia. Sama wiedza geograficzna może okazać się niewystarczająca do osiągnięcia sukcesu – warto skorzystać z wiedzy doświadczonej kadry, która doskonale wie, czego najlepiej się uczyć, jak dobrze napisać pracę oraz przygotować się do wystąpień ustnych. Z IWK zdobędziesz nie tylko wiedzę, ale również nauczysz się ją dobrze wykorzystywać w Olimpiadzie. Dodatkowo jako weteran wielu zawodów międzynarodowych mógłbym przygotować uczestników do obozu kwalifikacyjnego oraz samych zawodów – odbywają się one w zupełnie innej formule – anglosaskiej, zatem pomoc osoby doświadczonej jest bardzo cenna.

Filip Bojdecki

Filip Bojdecki

 

Specjalność: Olimpiada

Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXVI Olimpiady Fizycznej, a także Srebrny Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC).

O mnie: Jestem studentem fizyki indywidualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat fascynuje mnie bogactwo zjawisk fizycznych jak i potencjał fizyki jako języka opisu świata. Poza uczelnią należę do klubu kolarskiego i ścigam się na rowerze.

Dlaczego fizyka z IWK?: Przygotowanie się do Olimpiady Fizycznej to spore wyzwanie. Na pierwszy rzut oka, zadania nieraz zupełnie nie przypominają zagadnień szkolnych. Wymagają często innego spojrzenia, które jest różne od tego prezentowanego w podręcznikach zarówno szkolnych jak i akademickich. Pomoc kogoś zapoznanego ze specyfiką tych zadań jest nieoceniona.

Piotr Maksymiuk

Piotr Maksymiuk

 

Specjalność: Olimpiada

Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXX oraz LXXI Olimpiady Fizycznej, Brązowy medalista na 5 Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej, finalista 72 i 73 Olimpiady Matematycznej oraz finalista XXX Olimpiady Informatycznej

O mnie: Studiuję fizykę oraz informatykę w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Od zawsze pasjonowały mnie nauki ścisłe, jako że potrafią doskonale opisywać zjawiska, która nas otaczają. Przede wszystkim interesuje mnie fizyka doświadczalna, a w szczególności miałem już okazję prowadzić badania na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Poza tym lubię przedmioty techniczne, a także podróżowanie oraz jazdę na rowerze.

Dlaczego fizyka z IWK?: Zadania na Olimpiadzie Fizycznej znacznie odbiegają od zadań, które możemy spotkać w szkole lub na maturze. Sama znajomość wzorów lub schematów tutaj nie pomoże. Aby poprawnie rozwiązywać zadania z tej olimpiady należy nauczyć się logicznego podejścia do problemu, umiejętnego stosowania praw fizyki oraz znajomość kilku sztuczek ułatwiających rozwiązywanie. Żaden podręcznik szkolny nie jest w stanie nauczyć kogoś takich umiejętności. Pomoc mentora, który miał styczność z olimpiadą jest nieoceniona.

Bartek Sikorski

 

Bartek Sikorski

 

Specjalność: Olimpiada Matematyczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXX Olimpiady Matematycznej i finalista LLXIX Olimpiady Matematycznej, finalista LXVIII Olimpiady Fizycznej

O mnie: Jestem studentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od dzieciństwa pasjonuję się królową nauk, a Olimpiada Matematyczna nie tylko zapewniła mi indeks na studia, lecz również pozwoliła mi realizować moje zainteresowanie matematyką w znacznie ciekawszy sposób niż szkoła. Pasjonuję się również innymi przedmiotami ścisłymi, m.in. fizyką i informatyką. W wolnym czasie czytam książki oraz biegam.

Dlaczego Matematyka z IWK? Olimpiada Matematyczna materiałem znacznie odbiega od tego co spotykamy w szkole, a ponadto zadania wymagają od uczestników nieszablonowego myślenia. To czyni czyni przygotowania niełatwym zadaniem, którego ciężko się podjąć samodzielnie. Na kursie IwK przygotujemy was do olimpiady, dzieląc się naszym doświadczeniem oraz przekazując wiedzę i techniki pozwalające skutecznie rozwiązywać zadania konkursowe.

Konrad Czarnecki

Konrad Czarnecki

 

Specjalność: Olimpiada Matematyczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista LXXI Olimpiady Matematycznej

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego na Jednoczesnych Studiach Informatyczno-Matematycznych. Już od najmłodszych lat interesowały mnie liczby, co w trakcie mojej edukacji przełożyło się na wielką pasję dla matematyki. Udział w licznych konkursach i obozach matematycznych dał mi szanse rozwoju w tej dziedzinie i wprowadził w kulisy społeczności z nią związanej. Wolny czas przeznaczam na uprawianie sportu i czytanie książek.

Dlaczego Matematyka z IWK? Zajęcia prowadzą osoby, które miały już styczność z Olimpiadą Matematyczną i odniosły w niej sukcesy, dzięki czemu można poznać z pierwszej ręki realia olimpijskie. Zadania konkursowe różnią się zakresem wymaganej wiedzy od podstawy programowej, zarazem ich formuła nasuwa potrzebę innego podejścia do ich rozwiązywania. Na kursach IWK przedstawimy najważniejsze twierdzenia oraz intuicje związane z zadaniami olimpijskimi, dzieląc się wiedzą, która pomogła i nam.

Michał Orżanowski

Michał Orżanowski

 

Specjalność: Olimpiada Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat II stopnia XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, Laureat konkursu kuratoryjnego z matematyki 2017/2018, Finalista LXI Olimpiady Matematycznej, Finalista LXII Olimpiady Matematycznej.

O mnie: Jestem absolwentem XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, a aktualnie studiuję na wydziale MIMUW na kierunku Jednoczesnych Studiów Informatycznych i Matematycznych. Od końca gimnazjum przygotowywałem się do OMJ, przez wszystkie trzy lata liceum do OM.
Od niecałych 2 lat prowadzę korepetycje do konkursów matematycznych, w tym OMJ i konkursu kuratoryjnego. Oprócz tego uczestniczę jako kadra w obozach przygotowawczych do OM dla licealistów.

Dlaczego Matematyka z IWK? Zajęcia z Indeksem w Kieszeni to doskonały sposób na solidne przygotowanie się do Olimpiady Matematycznej. Prowadzą je osoby zaznajomione z realiami olimpijskimi, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w roli mentorów przyszłych laureatów i finalistów. Na zajęciach z Indeksem przerabiamy wszystkie niezbędne do napisania Olimpiady Matematycznej na wysokim poziomie zagadnienia, dzięki czemu nasi kursanci niezwykle często trafiają na pierwsze miejsca na liście zwycięzców.

Dawid Książek

 

Dawid Książek

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Prawie

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 2. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz 7. i 11. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, laureat Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

O mnie: Studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczególnie interesuje mnie prawo rynku kapitałowego, podatkowe czy prawo spółek oraz system prawa amerykańskiego. Interesuję się ponadto piłką nożną, światem biznesu, giełdą i rozwojem osobistym oraz lubię oglądać dobre seriale i uprawiać sport, m.in. siłownia, piłka nożna, kolarstwo szosowe i turystyka górska.

Dlaczego Prawo z IwK? Dlatego, że najważniejsze dla nas jest indywidualne podejście do ucznia. Dzięki temu jesteś ze mną w stałym kontakcie, na bieżąco rozwiązujemy wszelkie problemy i wątpliwości, poruszając się po meandrach prawa, co w konsekwencji prowadzi do tego, że finalnie olimpiada staje się bajecznie prosta!

Kacper Kwiatek

 

Kacper Kwiatek

 

Specjalność: Olimpiada Historyczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat drugiego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej w edycji 2017/2018.

O mnie: Jestem studentem w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję filozofię, socjologię i prawo. W badaniach naukowych w ramach wymienionych dziedzin blisko towarzyszy mi historia będąca moją pasją od czasów gimnazjalnych. Specjalizuję się w epoce nowożytnej, w szczególności w rewolucji francuskiej. W wolnym czasie poświęcam się lokalnemu aktywizmowi. Moim hobby są RPGi i gry strategiczne, zwłaszcza szachy.

Dlaczego Historia z IWK? Olimpiada Historyczna to świetny, ale specyficzny konkurs. Wiedza sprawdzana jest poprzez długie wypracowania pisemne i dość swobodne wypowiedzi ustne. Wymagane są więc nie tylko fakty, ale również zdolność odpowiedniego nimi operowania w piśmie i w mowie oraz znajomość zmieniających się opinii historyków. W przygotowaniach koncentrujemy się zarówno na wiedzy merytorycznej, jak i ćwiczeniach umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu oraz przekazywaniu doświadczeń z ubiegłych lat. Nauka z nami to najlepszy plan na uzyskanie olimpijskich laurów!

Jakub Kaszycki

Jakub Kaszycki

 

Specjalność: Olimpiada Infromatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXVIII Olimpiady Informatycznej, finalista XXVII Olimpiady Informatycznej

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunku przeznaczonego dla osób z tytułami olimpijskimi. Programowaniem interesuję się od czwartej klasy szkoły podstawowej. W wolnym czasie programuję i gram w gry komputerowe.

Dlaczego Matematyka z IWK? Teoria do zadań z Olimpiady Informatycznej jest nietrywialna do znalezienia w przystępnej formie. Zadania, na których warto ćwiczyć, również są rozrzucone po Internecie. Na kursach IWK wybierzemy kluczowe zagadnienia i zbierzemy je w jednym miejscu i w przystępnej formie.

Jakub Misiaszek

Jakub Misiaszek

 

Specjalność: Olimpiada Infromatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXIX Edycji Olimpiady Informatycznej, Laureat XV Edycji Olimpiady Informatycznej „O Diamentowy Indeks AGH”

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Informatyka, na który dostałem się z maksymalną ilością punktów dzięki tytułowi laureata OI. W ramach czasu wolnego uprawiam wspinaczkę, gram w gry i oglądam różnego rodzaju filmy i seriale.

Dlaczego Matematyka z IWK? Kursy prowadzone przez Indeks w Kieszeni są idealną formą przygotowania do olimpiady. Profesjonalnie przygotowany materiał stanowi bardzo obszerną bazę do nauki, a doświadczona kadra jest w stanie odpowiedzieć na nawet najtrudniejsze pytania.

Piotr Wojtala

 

Piotr Wojtala

 

Specjalność: Olimpiada Matematyczna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista LXXI Olimpiady Matematycznej

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunku przeznaczonego dla osób z tytułami olimpijskimi. Już od wczesnej szkoły podstawowej odczuwam fascynację naukami ścisłymi, szczególnie matematyką. Przynależność do środowisk powiązanych z Olimpiadą Matematyczną pozwoliła mi poznać wielu interesujących ludzi dzielących moje pasje. W wolnym czasie grywam w planszówki oraz czytam książki.

Dlaczego Matematyka z IWK? Zadania na Olimpiadzie Matematycznej reprezentują o wiele wyższy poziom niż te, które rozwiązuje się w szkole, patrząc zarówno przez pryzmat wymaganej teorii jak i poziomu trudności. Nie podlegają one schematycznym wzorcom rozwiązań i mierząc się z nimi należy wykazać się abstrakcyjnym myśleniem. Na kursach IWK na podstawie własnego doświadczenia pokażemy zestaw elementarnych trików i niezbędnych twierdzeń ułatwiających odniesienie sukcesu w zmaganiach z problemami olimpijskimi.

Tymoteusz Brzeziński

 

Tymoteusz Brzeziński

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W szczególności interesuję się prawem konstytucyjnym. W wolnych chwilach lubię spędzać czas na gotowaniu.

Dlaczego WOS z IWK? W trakcie kursu budujemy solidną podstawę wiedzy z przedmiotu, ale również zwracamy uwagę na rzeczy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka podczas samodzielnej nauki. WOS wymaga również obserwacji rzeczywistości społeczno-politycznej. Staramy się opowiadać o niej pokazując różne perspektywy oraz uczymy wyciągnąć wnioski. To właśnie te umiejętności pozwalają odnieść sukces w olimpiadach przedmiotowych. Podczas nauki do egzaminu maturalnego kładziemy nacisk na rozwiązywanie zadań wzorowanych na tych, które pojawiają się na maturze oraz omawiamy szczególnie skomplikowane zagadnienia w szczegółowy sposób. Nie można też zapomnieć o wypracowaniu maturalnym. Dążymy do tego, aby każdy uczestnik kursu czuł się pewnie i swobodnie przy pisaniu właściwej pracy na maturze.

Julia Jungiewicz

Julia Jungiewicz

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Laureatka 1. miejsca Olimpiady Artystycznej- sekcja historia sztuki.

O mnie: Jestem studentką prawa i stosunków międzynarodowych w ramach MISH na UW. Zainteresowania rozwijam, między innymi, w zespole organizacyjnym Parlamentu Młodych RP. W wolnym czasie gram w tenisa ziemnego.

Dlaczego WOS z IWK? Olimpiada wymaga od uczestników nie tylko solidnego opanowania podstawy programowej, ale wykazania się rozległą wiedzą o najnowszej polityce krajowej i zagranicznej. Wsparcie ze strony byłych olimpijczyków może okazać się nieocenione w spotkaniu z taką porcją materiału. Olimpiada z WOSu wiąże się zarówno z opanowaniem teorii, jak i wykazaniem się umiejętnością wyciągania logicznych wniosków i analizy danych, także podczas etapów ustnych. Z tego względu zajęcia nie opierają się jedynie na suchych faktach, lecz wymagają od uczestników różnorodnych kompetencji, co odzwierciedla warunki zmagań olimpijskich.

Nikodem Kiełbasa

Nikodem Kiełbasa

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 62. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Finalista 9. Olimpiady Wiedzy o III RP.

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Od najmłodszych lat interesowałem się tym, w jaki sposób oraz na jakich zasadach funkcjonuje społeczeństwo obywatelskie i chciałem jak najaktywniej się w nie angażować. Pasja, z którą podchodziłem do tej dziedziny nauki pozwoliła uzyskać mi pierwszy tytuł laureata z kuratoryjnej olimpiady z WOSu, już w gimnazjum. W liceum odniosłem sukcesy w dwóch wymienionych wyżej olimpiadach. Swoją chęć do działania realizuję jako radny Młodzieżowej Rady Miasta.

Dlaczego WOS z IWK? Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym należy do grona odbywających się najdłużej i posiadających najbogatszą tradycję olimpiad w Polsce. Tym samym poprzeczka jest zawieszona wysoko. Laureaci i Finaliści prowadzący zajęcia w IWK jak nikt inny sprawnie przekażą przyszłym olimpijczykom wiedzę niezbędną do odniesienia sukcesu. Uczestnicy kursu poznają ponadto pełną drogę jaką muszą przebyć w celu uzyskania wymarzonego tytułu.

Jakub Sujka

Jakub Sujka

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat (62. edycja) i Finalista (63. edycja) Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

O mnie: Studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz zagadnień z tej dziedziny interesuje się wydarzeniami politycznymi w kraju i za granicą. W czasie wolnym lubię obejrzeć mecz piłki nożnej lub dobry film.

Dlaczego WOS z IWK? Podczas kursu nie tylko staramy się przekazać kursantom szczegółową wiedzę na temat przedmiotu, ale również zwracamy uwagę na kwestie często niebrane pod uwagę na pierwszy rzut oka. Olimpiada wymaga nie tylko solidnej podstawy programowej, ale również obserwacji tego, co obecnie dzieje się na świecie. Na zajęciach staramy się nie tylko nauczyć kursantów całego niezbędnego materiału, ale także spostrzegawczości oraz konsekwentnego wyciągania wniosków z zaobserwowanych zjawisk.

27. Nikodem Kramarz

 

Nikodem Kramarz

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureat 2. miejsca XI Olimpiady Przedsiębiorczości, zwycięzca Konkursu na pracę pisemną Narodowego Banku Polskiego.

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość (studia magisterskie). Na studia licencjackie dostałem się z maksymalną możliwą punktacją uzyskaną dzięki tytułowi laureata OWE. W wolnych chwilach amatorsko uprawiam bieganie długodystansowe i oglądam seriale.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Dlatego, że stawiamy na usystematyzowane opanowanie materiału oraz praktykę – liczne testy, kartkówki oraz zadania mają na celu jak najlepsze przygotowanie ucznia na to, co może spotkać go na olimpiadzie. Nasi uczniowie często mówią nam po faktycznej olimpiadzie, że stres był mniejszy a zadania nie wydawały im się obce – to właśnie dzięki organizowanym przez nas próbnym olimpiadom! Nauka pod opieką zwycięzcy to najlepszy sposób na sukces.

51. Tymoteusz Lech

 

Tymoteusz Lech

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXXIV Edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Finalista VII i VIII Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

O mnie: Jestem studentem Szkoły głównej Handlowej w Warszawie, gdzie dostałem się z pominięciem procesu rekrutacji dzięki zdobytemu indeksowi, co dało mi wiele komfortu i oszczędziło stresu maturami. Moją naukową pasją jest ekonomia i matematyka, jednak prawdziwa pasja może być tylko jedna i jest nią siatkówka. Oprócz tego, w wolnym czasie zajmuję się gotowaniem, czytaniem książek, oglądaniem filmów czy seriali oraz gram na instrumentach muzycznych.

Dlaczego Ekonomia z IWK? To proste, dzięki Indeksowi w Kieszeni i swojej pracy możesz dostać się na studia oszczędzając sobie stresu, a przy tym możesz zdobyć atrakcyjne nagrody. Ponadto przygotowują Cię osoby, które same ten sukces osiągnęły, więc nie zapewnią Ci tylko suchej wiedzy, ale też merytoryczne wsparcie odnośnie tego jak się uczyć, żeby zmaksymalizować efekty tej nauki. Krótko mówiąc, znamy przepis na sukces!

Dawid Krzykawski

Dawid Krzykawski

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Srebrny medal na IV Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej, 5. miejsce na Europejskiej Olimpiadzie Ekonomicznej, Laureat XXXIV i XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureat XV i XVI Olimpiady Przedsiębiorczości, finalista XIV Olimpiady Przedsiębiorczości, laureat VI Olimpiady Statystycznej

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dzięki osiągnięciom w olimpiadach zostałem przyjęty na studia z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej. Poza naukami ekonomicznymi, interesuje mnie psychologia. W wolnym czasie uprawiam sport i czytam.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Indeks w Kieszeni pozwala w przystępny i zrozumiały sposób opanować materiał potrzebny do osiągnięcia sukcesu w olimpiadach. Dzięki zgromadzonym materiałom, uczestnik kursu może skupić się na najważniejszym elemencie przygotowań do konkursów- nauce. Wsparcie prowadzących pozwala zaoszczędzić wiele stresu i czasu w przygotowaniach do olimpiady.

49. Wiktor Sobiecki

 

Wiktor Sobiecki

 

Specjalność: Olimpiada Przedsiębiorczości

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 4. miejsca XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej: Laureat XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości; Finalista obydwu ww. olimpiad w roku poprzedzającym zdobycie tytułów laureata. Laureat I edycji Konkursu PKB. Reprezentant Polski w IV edycji Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej (IEO).

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na którą dostałem się z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej dzięki osiągnięciom w olimpiadach. W wolnym czasie zajmują mnie powieści dystopijne oraz różnego rodzaju aktywności sportowe.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Uważam, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest to, że nauka z Indeksem w Kieszeni po prostu przynosi efekty. Zarówno ja, jak i moi znajomi, doświadczyliśmy efektów nauki z IWK w postaci zdobytych tytułów oraz innych nagród. Dodatkowo istotnym czynnikiem jest fakt, że zajęcia prowadzą osoby, które osiągnęły świetne wyniki na zawodach i są w stanie dzielić się praktycznymi wskazówkami z uczniami.

4. Konrad Grabowicz

 

Konrad Grabowicz

 

Specjalność: Olimpiada Przedsiębiorczości

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu.

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Ekonomia (studia magisterskie). Na studia licencjackie, które ukończyłem, dostałem się z pominięciem postępowania rekrutacyjnego właśnie dzięki olimpiadzie. Poza ekonomią interesuję się kinematografią, debatami oksfordzkimi oraz klasyczną modą męską.

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Dlatego, że w przygotowaniach stawiamy nie tylko na opanowanie materiałów ale również przygotowanie do etapu drużynowego. Większość startujących w OP czuje się zagubiona mając rozwiązać praktyczne case study – nasi Podopieczni wiedzą dokładnie co robić – dzięki temu ich szanse na finał drastycznie wzrastają! Na samym finale z kolei Indeksowicze nie zostaną zaskoczeni etapem elevator pitch czy quizem!

Jan Szafran

Jan Szafran

 

Specjalność: Olimpiada Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXXV Olimpiady Wiedzy ekonomicznej, finalista XXXIV Olimpiady Wiedzy ekonomicznej, uczestnik finału XVII Olimpiady Przedsiębiorczości, laureat VI Olimpiady Statystycznej, Ulimate Winner „Economics Round” International Economics Olympiad WinterChallenge, srebrny medalista International Economics Olympiad WinterChallenge, zwycięzca II edycji Konkursu PKB.

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Olimpiady umożliwiły mi dostanie się tam z pominięciem postępowania rekrutacyjnego, co pozwoliło mi zaoszczędzić wielkiego stresu związanego z maturami. Do moich głównych zainteresowań należą piłka nożna i rynki finansowe, dzięki którym zainteresowałem się ekonomią.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Indeks w Kieszeni oferuje kursy z całym potrzebnym materiałem w najprostszej możliwej formie, aby każdy mógł go zrozumieć. Ponadto przygotowują Cię weterani poprzednich edycji, którzy wiedzą o tej olimpiadzie niemalże wszystko. Prowadzący przekażą Ci przydatne porady związane z olimpiadą i zwrócą uwagę na istotne szczegóły, które sami znają empirycznie. Jeśli Ci zależy to IwK to krótsza i prostsza droga do twojego sukcesu.

Kasia Steliga

Kasia Steliga

 

Specjalność: Olimpiada Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista i laureat Olimpiady Języka Angielskiego, dwukrotne zwycięstwo w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego, Cambridge Advanced Exam na 98 proc.

O mnie: Nauczyłam się angielskiego mieszkając w Anglii, gdzie chodziłam do lokalnej szkoły. Na co dzień czytam książki i oglądam filmy po angielsku. Uwielbiam podróżować.

Dlaczego Angielski z IWK? Olimpiada z angielskiego potrafi być przytłaczająca. Ilość zagadnień z kultury i historii nie ma końca, a spis lektur wiele nie pomaga. IWK wie, na czym trzeba się skupić, aby odnieść sukces nie marnując czasu. Ponadto Indeks nadaje przygotowaniom odpowiednie tempo i strukturę.

Julia Keane

Julia Keane

 

Specjalność: Olimpiada Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka Olimpiady Języka Angielskiego, laureatka Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów, laureatka konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

O mnie: Połowa mojej rodziny pochodzi z Irlandii, więc po angielsku mówię od zawsze, dlatego nauka języków przychodzi mi z łatwością. Zdałam maturę międzynarodową (IB), studiuję na MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie łączę Artes Liberales z Socjologią Stosowaną i /Antropologią Społeczną. Jestem też aktywistką klimatyczną, aktualnie działam w antygazowym Kolektywie Bombelki.

Dlaczego Angielski z IWK? Nikt tak dobrze nie przygotowuje do olimpiady, jak osoba, której już udało się odnieść w niej sukces. Szczególnie kiedy jest to Olimpiada Języka Angielskiego, w której kluczowe są kreatywne strategie na rozwiązywanie określonych typów zadań. Facylitowana przez Indeks w Kieszeni wyjątkowa koleżeńska pomoc weteranów dla przyszłych olimpijczykach jest również wspaniałą lekcją mentoringu, zaufania i polegania na sobie nawzajem.

Piotr Tyburski

Piotr Tyburski

 

Specjalność: Olimpiada Statystyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca III Olimpiady Statystycznej, finalista XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, finalista LXIV i LXV Olimpiady Chemicznej.

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na co dzień zajmuję się badaniami naukowymi i statystyką. W wolnych chwilach gram w szachy, spędzam aktywnie czas oraz podróżuję.

Dlaczego statystyka z IWK? Podstawową trudność OS stanowi jej interdyscyplinarność. IWK pomaga w uporządkowaniu nauki, wykorzystaniu dostępnych materiałów oraz jest w pełni przyjazny dla kursantów.

38. Krzysztof Andrulonis

Krzysztof Andrulonis

 

Specjalność: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz wielu konkursów literackich różnej rangi, laureat XXXIII Olimpiady Filozoficznej, laureat LXIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych, najchętniej rosyjskiej, oraz ciekawych czasopism.

Dlaczego Język Polski z IWK? Przede wszystkim dlatego, że z nami uda ci się uniknąć poczucia całkowitego zagubienia w nadmiarze materiału, które często towarzyszy uczestnikom OLiJP-u. Chciałbym Ci pokazać, że odkrywanie dziejów literatury i języka polskiego może stanowić intrygujące przeżycie, a co więcej – mimo upływu lat ludzie epok minionych wciąż mają nam wiele do powiedzenia. Zapraszam do wspólnej podróży, która z jednej strony, przy odpowiednim zaangażowaniu, zaprowadzi Ciebie do sukcesów w Olimpiadzie, z drugiej zaś wzmocni pasję filologa i badacza dziejów!

Julia Trykoszko

Julia Trykoszko

 

Specjalność: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, nagroda specjalna za najlepszą interpretację wiersza XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

O mnie: Jestem studentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam studia licencjackie z wyróżnieniem i obecnie rozpoczynam studia magisterskie. Najchętniej zajmuję się polską poezją współczesną oraz literaturą europejską XX wieku. W wolnych chwilach realizuję swoją pasję do kinematografii oraz gotuję wegańskie rameny.

Dlaczego Język Polski z IWK? Olimpiada Literatury i Języka Polskiego obejmuje bardzo szeroki zakres materiału z historii literatury. Dzięki IWK dowiesz się, na czym warto się skupić podczas przygotowań do Olimpiady i mądrze wykorzystać czas między kolejnymi etapami, a także – dzięki współpracy z Laureatami – poznasz sprawdzone, efektywne strategie przejścia przez poszczególne fazy konkursu. Moim celem jest przekazanie fascynacji literaturą i językiem, co pomoże nie tylko w odnoszeniu sukcesów w Olimpiadzie, ale przede wszystkim otworzy przestrzeń do samodzielnego poszukiwania dróg humanistycznego rozwoju.

Dawid Góras zdjęcie

 

Dawid Góras

 

Specjalność: Olimpiada Filozoficzna

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat I miejsca w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej

O mnie: Studiuję filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem zastępcą przewodniczącego Koła Naukowego IDEA. Angażuje się w organizację konferencji naukowych poświęconych filozofii oraz na nich występuję. Centrum moich zainteresowań stanowi XIX i XX wieczna filozofia niemiecka z naciskiem na nurt hermeneutyczny. Poza filozofią lubię grać w gry multiplayer, słuchać rapu i oglądać Twitcha

Dlaczego filozofia z IwK? Podczas naszych przygotowań do OF weźmiesz udział w podróży przez historię, w której Twoimi przewodnikami będą największe umysły swoich czasów. Aby lepiej zrozumieć filozofów będziemy stale sięgać do sztuki i różnych nauk. Fizyka, socjologia, czy literaturoznawstwo – to wszystko kiedyś było filozofią. Jednak nie będziemy się zajmować samą przeszłością, bo nauka filozofii to przede wszystkim umiejętność dokładnego analizowania i argumentowania oraz przekazywania swoich myśli w mowie i piśmie co przydaje się wszędzie – potwierdza to fakt, że laureaci OF mają gwarantowany wstęp zarówno na matematykę jak i na prawo.

33. Oliwia Andrasz

Oliwia Andrasz

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

Więcej informacji

Osiągnięcie: 3. miejsce w XXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

O mnie: Od kiedy pamiętam, interesuje mnie biologia, a zwłaszcza ludzkie ciało. Odżywianie jest nieodłącznym aspektem życia człowieka, dlatego postanowiłam wziąć udział w OWoŻiŻ. Dzięki zdobyciu tytułu laureata, otworzyła się dla mnie droga na upragnioną medycynę. Nie lubię stać w miejscu, cały czas wyznaczam sobie nowe cele, coś robię. Wolny czas najchętniej spędzam z przyjaciółmi, lubię też oglądać filmy i, dla przewietrzenia głowy, biegać.

Dlaczego OWoŻiŻ z IWK? Olimpiada obejmuje mnóstwo bardzo różnorodnych zagadnień, nie sposób odpowiednio skupić się na wszystkich. Dzięki IWK dowiesz się, na co przede wszystkim zwrócić uwagę i będziesz miał możliwość odpowiedniego opracowania wszystkich ważnych dla Olimpiady tematów, a także dowiesz się, czego spodziewać się na poszczególnych etapach.

Kinga Skorupska

Kinga Skorupska

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Żywieniu

Więcej informacji

Osiągnięcie: Finalistka XXII i XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu oraz finalistka XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności

O mnie: Interesuje mnie wszystko, co jest związane z człowiekiem – jego umysł, ciało, rozwój. Co za tym idzie – stale pogłębiam wiedzę dotyczącą ludzkiego organizmu. Pozwala mi na to mój kierunek studiów. Studiuję kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W wolnym czasie spędzam aktywnie czas z przyjaciółmi, oglądam różne seriale, filmy, programy, a także słucham muzyki i gram na pianinie. Jedną z moich pasji jest także gotowanie, a do jej rozwoju w znaczący sposób przyczyniła się OWoŻ.

Dlaczego OWoŻiŻ z IWK? Każdy z nas na pewno dobrze zna sytuację, w której mimo czytania czegoś po raz setny, nie jesteśmy w stanie zrozumieć tej rzeczy. Czasem wydaje się to zbyt skomplikowane albo zwyczajnie nie możemy się skupić. W takiej sytuacji warto, żeby był ktoś obok, kto nam coś wytłumaczy albo zmotywuje. Umożliwia to Indeks w Kieszeni – mimo wciąż małej popularności OWoŻ, IWK umożliwia nam indywidualną czy grupową pomoc w przygotowaniu do konkursu z osobami, które osiągnęły sukces w olimpiadzie, a jednocześnie się tym pasjonują.

Kadra maturalna

Damian Prus

 

Damian Prus

 

Specjalność: Matura z biologii

 

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od gimnazjum pasjonowały mnie przedmioty ścisłe, w liceum dołączył do nich język angielski, który uważam za niezbędny w naukowym rozwoju. W liceum czynnie uczestniczyłem m.in. w warsztatach organizowanych przez grupę Adamed na Politechnice Warszawskiej czy zajęciach organizowanych na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen”. Jestem laureatem licznych konkursów licealnych i studenckich o tematyce biologicznej, na szczeblu ogólnopolskim.

Dlaczego Biologia z IWK? W czasie nauki biologii na poziomie liceum, bardzo ważne jest przedstawianie poszczególnych aspektów w możliwie najbardziej absorbujący uwagę, logiczny sposób, by „zarazić” chęcią pogłębiania wiedzy biologicznej na własną rękę i dostrzegania jej w codziennym życiu. Innymi słowy, chcę uczyć w taki sposób, żeby uczniowie zżyli się z biologią, myśleli o niej nie tylko, gdy uczą się do sprawdzianu, ale czerpali z tego faktyczną radość połączoną z możliwością swobodnego operowania zdobytą wiedzą i używania jej do analizowania i wyciągania wniosków w czasie rozwiązywania zadań. Biologia wcale nie musi być tylko „pamięciówką”!

Karolina Pałys

 

Karolina Pałys

 

Specjalność: Matura z biologii

 

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentką kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze pasjonowały mnie nauki ścisłe i przyrodnicze, w szczególności tematy związane z immunologią i biologią molekularną. Uważam, że w tych dziedzinach powinno się stawiać na kreatywne, ale i krytyczne myślenie, dlatego staram się regularnie pobudzać moje neurony, analizując najnowsze publikacje i artykuły naukowe. W wolnym czasie nie stronię od literatury (niezwiązanej z biologicznym nanoświatem), dobrych seriali i wieczornych spacerów.

Dlaczego Biologia z IWK? Na moich zajęciach uczę otwartości na interdyscyplinarność nauki oraz zachęcam do nieszablonowego myślenia i wnioskowania, które pomagają zarówno w pojmowaniu zadań, jak i późniejszym samorozwoju. Jednocześnie pomagam Kursantom zrozumieć logikę konstruowania klucza maturalnego, dzięki czemu nie tracą niepotrzebnie punktów przez nieforunne sformułowania. Najważniejsze jednak jest dla mnie utrzymanie dobrej atmosfery na zajęciach, dzięki czemu uczniowie z chęcią na nie przychodzą i wynoszą możliwie dużo wiadomości!

Adrian Macion

 

Adrian Macion

 

Specjalność: Matura z chemii

 

Więcej informacji

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych. W wolnym czasie pochłania mnie literatura science-fiction oraz rozmyślania nad badaniem Wszechświata. Pokłady wyobraźni przelewam na papier w postaci własnej twórczości.

Dlaczego Biologia z IWK? Chcę pokazywać innym, że biologia jest nauką opartą przede wszystkim na logicznym myśleniu! Nagrody Nobla nie zdobywa się za zapamiętanie miliona skomplikowanie brzmiących terminów! Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów. Jednocześnie priorytetem jest dla mnie możliwie efektywne przekazywane wiedzy oraz wydobycie pełni potencjału moich uczniów. Kurs prowadzę w sposób, który ma na celu zdobycie najwyższych centylów na wyniku z matury!

50

 

Robert Siemiątkowski

 

Specjalność: Matura z chemii

 

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od zawsze moim zamiłowaniem było przekazywanie wiedzy – pochodzę z rodziny o nauczycielskich tradycjach, dydaktyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Zachwyca mnie ludzki mózg i metody jego obrazowania, swoim zachwytem dzielę się w uniwersyteckim Kole Radiologicznym, w którym jestem grafikiem i głównym edukatorem.

Dlaczego Chemia z IWK?

Wielką satysfakcję daje mi nauczanie innych, chciałbym burzyć szkodliwe stereotypy dotyczące nauki przedmiotów ścisłych. Uważam, że do sukcesu niezbędna jest zarówno pasja, jak i rzetelność – pokażę, jak je połączyć. Sam przekonałem się, że nauka pod okiem oddanego i fachowego dydaktyka przynosi owocne rezultaty i znacznie podnosi efektywność i motywację ucznia; teraz sam chciałbym pomóc pokoleniom przyszłych wielkich umysłów. Przez minione lata pracy z licealistami przekonałem się o tym jak ważna, oprócz metodyki przekazywania wiedzy, jest umiejętność rozpalania zapału do pracy i żywego zainteresowania analizowanymi zagadnieniami.

11

 

Kacper Raciborski

 

Specjalność: Matura z fizyki

 

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem Fizyki Technicznej na Politechnice Warszawskiej, a także studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Astronomii. Obecnie współpracuję z CERN’em, a także zajmuję się start-up’ami naukowo-technologicznymi. Na obu uczelniach rozwijam się w  fizyce stosowanej – technologie, banki, symulacje i wiele, wiele innych. Pomimo tak dużej ilości nauki, sport jest także znaczącą częścią mojego życia – tenis, snowboard, ścianka wspinaczkowa, kite, czy rowery. Posiadam osiągnięcia związane z konkursami fizycznymi: Srebrny Medalista Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków (TMF), a także Brązowy Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC).

Dlaczego fizyka z IWK? Fizyki uczę z pasją, a większość moich uczniów na dalszych etapach edukacji szło do klas mat-fiz lub na studia związane z fizyką, informatyką, czy inżynierią. Moim celem jest tworzenie materiałów, które są w stanie sprostać wymaganiom dydaktycznym w XXI wieku. Te zajęcia to nie tylko podróż w celu poznania fizyki i 100% na maturze, ale także nauka o tym, jak zostać prawdziwym fizykiem, naukowcem, czy kreatorem otaczającego nas świata.

Kacper Gałązka

Kacper Gałązka

 

Specjalność: Matura z geografii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję geologię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się naukami przyrodniczymi od dawna, a geografia zawsze była bliska mojemu sercu. Mapa jest jednym z podstawowych nośników informacji i nigdy nie była mi obca. Kocham naturę, dlatego uczę się o niej sporo i lubię się dzielić tą wiedzą z innymi.

Dlaczego geografia z IWK? Matura wymaga sporej dawki przygotowań merytorycznych, ale przede wszystkim umiejętności i odpowiedniego rozumowania, czego niestety nie nauczymy się w szkole. Stawiamy na praktykę, o której często zapominają nauczyciele.

Michał Kuliński

 

Michał Kuliński

 

Specjalność: Matura z geografii

 

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. W okresie nauki w liceum z sukcesem brałem udział w licznych konkursach ogólnopolskich o tematyce geograficznej.

Dlaczego geografia z IWK? Podstawą nauki geografii są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Moi kursanci oprócz przekazania precyzyjnej i aktualnej wiedzy mogą również liczyć na motywacyjne wsparcie. Zawsze obszernie odpisuję im na pytania zadawane na kursowej grupie po zajęciach. Sukces na maturze wymaga ciężkiej pracy, staram się by nauka ta sprawiała możliwie mało trudności tak, by uczeń mógł skupić maksymalnie dużo uwagi na zapamiętywaniu niezbędnych informacji. 

Piotr Zatwarnicki

Piotr Zatwarnicki

 

Specjalność: Matura z geografii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję informatykę stosowaną na Politechnice Wrocławskiej. Geografią interesuję się od najmłodszych lat – pasja zaczęło się od map ściennych w pokoju oraz przeglądania wszystkich zakątków świata w Google Maps. W liceum startowałem w Olimpiadzie Geograficznej, osiągając duże sukcesy – pierwsze miejsce na zawodach ogólnopolskich, medale na zawodach międzynarodowych. Aby kontynuować moją przygodę z tym przedmiotem postanowiłem zaangażować się w naukę maturzystów. Lubię podróżować, chodzić po górach oraz robić astrofotografie.

Dlaczego geografia z IWK? Matura z geografii wymaga specyficznej wiedzy i umiejętności. Tego wszystkiego nauczysz się na kursie z IWK, gdzie stawiamy na praktyczne podejście do matury. Przekazujemy najważniejsze informacje w przystępny dla każdego sposób. Staramy się pokazywać ciągi przyczynowo skutkowe, co bardzo ułatwia zrozumienie i zapamiętanie zagadnień geograficznych.

67. Marcin Woźny

 

Marcin Woźny

 

Specjalność: Matura z historii

 

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałem również filozofię. Do moich zainteresowań należą: analityczna filozofia prawa, prawo konstytucyjne oraz historia. Od dwóch lat przygotowuję licealistów do matury z historii. W trakcie swojej edukacji szkolnej z powodzeniem uczestniczyłem w licznych konkursach i olimpiadach historycznych, zarówno przedmiotowych, jak i tematycznych.

Dlaczego Historia w IwK? W ramach kursu poza powtórką wszystkich najważniejszych zagadnień maturalnych zajmiemy się również kształceniem umiejętności wymaganych na maturze z naciskiem na formułowanie dłuższych wypowiedzi pisemnych oraz rozwiązywanie arkuszy i zadań maturalnych. Ponadto będziemy na bieżąco sprawdzali zdobytą dotychczas wiedzę oraz starali się pogłębiać ją w oparciu o teksty kultury.

71. Artur Troost

 

Artur Troost

 

Specjalność: Matura z historii

 

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Kolegium MISH. Uzyskałem już tytuł licencjacki z historii, a jednocześnie studiuję również socjologię. Kiedyś najbardziej fascynowała mnie epoka antyczna, ale obecnie specjalizuję się głównie w historii społecznej dwóch stuleci zaczynających się od rewolucji francuskiej. Pozanaukowo interesuję się literaturą, kinematografią i grywam w strategie.

Dlaczego historia z IWK? Wyniki na maturze z historii w skali całej Polski nie zachwycają! Oscylując w granicach 30-40%, świadczą o tym, że przygotowanie do tego egzaminu w szkole nie daje oczekiwanych przez uczniów efektów. Na moich zajęciach szczególny nacisk kładę na wytłumaczenie realiów danej epoki oraz kontekstu społeczno-kulturowego. Pozwala to poczuć i zrozumieć jak myśleli ludzie danego okresu, co często dla moich podopiecznych jest niezwykle ciekawym eksperymentem myślowym, który dodatkowo motywuje do nauki!

26

 

Piotr Miszczuk

 

Specjalność: Matura z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymałem też ofertę robienia doktoratu. Moja pasja do angielskiego sprawiła, że prowadzę też własną stronę internetową popularyzującą angielski (www.polack.pl). Od 5 lat profesjonalnie uczę angielskiego klientów indywidualnych oraz w firmach. Na co dzień jestem dziennikarzem w sekcji angielskiej Polskiego Radia, gdzie odpowiadam za przeglądy polskiej prasy po angielsku. Posiadam certyfikat na poziomie C2 (CPE) oraz dyplom dwujęzyczny (bilingual diploma).

Dlaczego Angielski z IWK? Ponieważ angielski jest kluczem do świata, a w ramach Indeksu w Kieszeni nie zaniedbujemy aspektów, na które tak często brakuje czasu w szkołach – pisania oraz wymowy. Jako dziennikarz radiowy bardzo dużą uwagę przykładam do poprawności wymowy, co jest bardzo przydatne nie tylko podczas olimpiady i matury, ale też w wielu późniejszych sytuacjach życiowych. Jednocześnie, oferuję wiele przydatnych wskazówek jak sprawić, by pisanie było lepsze. Jako absolwent SGH wprowadzam biznesowe słownictwo, co jest bardzo doceniane przez kursantów, którym pomaga to nie zarówno podczas olimpiady czy matury, jak również w późniejszym życiu zawodowym.

Zuzanna Brzozowska

Zuzanna Brzozowska

 

Specjalność: Matura z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem lektorką języka angielskiego już od 3 lat, doświadczenie w nauczaniu zdobyłam prowadząc indywidualne zajęcia ze studentami oraz kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia. Od zawsze interesował mnie nie tylko sam język, ale również kultura angielska. Moim ulubionym obszarem języka angielskiego jest gramatyka. 

Dlaczego Angielski z IWK? Kurs IWK przygotowujący do matury z języka angielskiego jest nie tylko idealnym sposobem na bardzo dobre przygotowanie się do egzaminu i uzyskanie z niego w pełni zadowalającego wyniku, ale również to idealna okazja do tego, aby ciągle mieć kontakt z językiem, który jest niezwykle istotny w kontekście przyszłego zatrudnienia czy nawet całego życia.

38. Krzysztof Andrulonis

 

Krzysztof Andrulonis

 

Specjalność: Matura z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych oraz ciekawych czasopism.

Dlaczego Język Polski z IWK? W przeciwieństwie do wielu korepetytorów stosuję przy omawianiu materiału egzaminacyjnego układ motywów literackich zamiast porządku chronologicznego, który pojawia się jedynie uzupełniająco. Ma to na celu ułatwienie opanowania wiedzy w takim porządku, który jest najbardziej potrzebny przy pisaniu pracy pisemnej. Wiele uwagi poświęcam umiejętności czytania ze zrozumieniem, którą kształtuję wraz z uczniami przy okazji różnorodnych tematów. Moje zajęcia cechuje przemyślane uporządkowanie materiału w formie map mentalnych, które ułatwiają skuteczne zapamiętywanie, ponadto materiały przygotowywane są w możliwie atrakcyjnej graficznie formie, co niewątpliwie wpływa na jakość odbioru.

18

 

Adam Staniucha

 

Specjalność: Matura z matematyki

 

Więcej informacji

O mnie: Z wykształcenia jestem inżynierem, absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmuję się analizą danych – uwielbiam cyferki, a swoją pasją dzielę się od kilku lat z wieloma moimi uczniami. W wolnych chwilach: gotuję, jeżdżę na rowerze, pływam, gram w planszówki i chodzę po górach.

Dlaczego Matematyka z IWK? Matematyka jest królową nauk, dzięki której jesteśmy w stanie opisać wiele dziedzin życia! Energetyka, fizyka, reakcje chemiczne, przepisy kulinarne, geografia – wszędzie korzystamy z matematyki. Na naszych kursach skupiamy się na kreatywnym i skutecznym rozwiązywaniu zadań, tak aby były one przyjemnością i pasją, a nie obowiązkiem!

23

 

Damian Artyszak

 

Specjalność: Matura z matematyki

 

Więcej informacji

O mnie: Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem, absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Z zamiłowania jestem matematykiem i korepetytorem z ponad 5-letnim stażem. W wolnych chwilach lubię poczytać, jeździć na rowerze i słuchać klasycznego rocka (niekoniecznie wszystko naraz). Najlepiej czuję się w Tatrach, gdzie odpoczywam od zgiełku w trakcie wielokilometrowych wędrówek.

Dlaczego Matematyka z IWK? Ponieważ matematyka jest językiem, który opisuje wszystko, co nas otacza i odgrywa olbrzymią rolę w codziennym życiu. Moim celem jest sprawienie, aby uczniowie oswoili się z matematyką, podchodzili kreatywnie do codziennych problemów matematycznych i przede wszystkim, aby rozbudzić w nich pasję.

Aleksandra Kawka

Aleksandra Kawka

 

Specjalność: Matura z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem pasjonatką matematyki, neurologii oraz psychologii.  Z zamiłowania jestem również chemiczką i w przyszłości chciałabym się rozwijać także w tej dziedzinie. W liceum udało mi się zostać dwukrotnie laureatką Olimpiady Chemicznej oraz samodzielnie przygotować się do matury rozszerzonej z matematyki, osiągając stuprocentowy wynik w centylach. Posiadam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu innych. W wolnych chwilach lubię czytać kryminały, słuchać naprawdę różnorodnych gatunków muzyki, grać w grę komputerową o trzyliterowym skrócie lub w siatkówkę (zazwyczaj wykonuję jedną z tych czynności jednocześnie).

Dlaczego Matematyka z IWK? Jak wiemy, nasza królowa nauk wymaga dogłębnego zrozumienia, aby rozwiązywanie problemów (nie tylko) matematycznych stało się dla nas czystą przyjemnością. Podczas kursu pokażemy Wam kreatywne podejście do zadań maturalnych i postaramy się obudzić w Was sympatię do najbardziej logicznej z dziedzin nauki!

Tymoteusz Brzeziński

 

Tymoteusz Brzeziński

 

Specjalność: matura z WOSu

 

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W szczególności interesuję się prawem konstytucyjnym. W wolnych chwilach lubię spędzać czas na gotowaniu.

Dlaczego WOS z IWK? W trakcie kursu budujemy solidną podstawę wiedzy z przedmiotu, ale również zwracamy uwagę na rzeczy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka podczas samodzielnej nauki. WOS wymaga również obserwacji rzeczywistości społeczno-politycznej. Staramy się opowiadać o niej pokazując różne perspektywy oraz uczymy wyciągnąć wnioski. Podczas nauki do egzaminu maturalnego kładziemy nacisk na rozwiązywanie zadań wzorowanych na tych, które pojawiają się na maturze oraz omawiamy szczególnie skomplikowane zagadnienia w szczegółowy sposób. Nie można też zapomnieć o wypracowaniu maturalnym. Dążymy do tego, aby każdy uczestnik kursu czuł się pewnie i swobodnie przy pisaniu właściwej pracy na maturze.

Julia Jungiewicz

Julia Jungiewicz

 

Specjalność: matura z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentką prawa i stosunków międzynarodowych w ramach MISH na UW. Swoje zainteresowania rozwijam, głównie w zespole organizacyjnym Parlamentu Młodych RP. Wolny czas spędzam na grze w tenisa ziemnego.

Dlaczego WOS z IWK? Skonstruowanie planu znacząco zwiększa szanse na zadowalający wynik. Systematyczna praca jest kluczem do sukcesu, zwłaszcza przy egzaminie obejmującym tak rozległe porcje materiału. Uważam, że istotne jest zarówno solidne opanowanie podstawy programowej, jak i śledzenie bieżących trendów, co zapewni wysoki wynik z wypracowania maturalnego. Matura z WOS-u może wydawać się wyzwaniem, ale ze wsparciem prowadzącego i sumiennym przygotowaniem satysfakcjonujący wynik jest na wyciągnięcie ręki!

Nikodem Kiełbasa

Nikodem Kiełbasa

 

Specjalność: matura z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Od najmłodszych lat interesowałem się tym, w jaki sposób oraz na jakich zasadach funkcjonuje społeczeństwo obywatelskie i chciałem jak najaktywniej się w nie angażować. Pasja, z którą podchodziłem do tej dziedziny nauki pozwoliła uzyskać mi pierwszy tytuł laureata z kuratoryjnej olimpiady z WOSu, już w gimnazjum. W liceum odniosłem sukcesy w dwóch wymienionych wyżej olimpiadach. Swoją chęć do działania realizuję jako radny Młodzieżowej Rady Miasta.

Dlaczego WOS z IWK? Matura z WOSu zasadniczo różni się od wszystkich innych matur. Wiedza o Społeczeństwie jest jednym z przedmiotów, gdzie same podręczniki nie wystarczą by posiąść całą wiedzę niezbędną do odniesienia pełnego sukcesu na egzaminie dojrzałości. WOS to w dużej części nowinki, zmieniające się rok do roku, tak jak zmienia się samo społeczeństwo. Dzięki kursom IWK maturzyści będą na bieżąco ze światem społeczno-politycznym oraz opanują podstawę programową, co znakomicie przygotuje ich do matury.

Jakub Sujka

Jakub Sujka

 

Specjalność: matura z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz zagadnień z tej dziedziny interesuje się wydarzeniami politycznymi w kraju i za granicą. W czasie wolnym lubię obejrzeć mecz piłki nożnej lub dobry film.

Dlaczego WOS z IWK? Ucząc się systematycznie z dobrze dobranymi materiałami oraz wsparciem ze strony mentorów IWK przygotowanie się do matury z WOSu jest w zasięgu ręki. Na naszych zajęciach dbamy o to, aby uczniowie nie tylko uczyli się na pamięć konkretnych zagadnień, ale także je dokładnie zrozumieli. Dzięki temu napisanie matury ze zdobytą wiedzą będzie znacznie łatwiejsze niż w przypadku samodzielnego przygotowywania się do egzaminu.

Miejsce dla Ciebie!

 

Przygotowania do Olimpiad - Zgłoś się do nas!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas i dołącz do naszej Kadry!

4.8/5 - (na podstawie 31 ocen)