O nas

Indeks w Kieszeni to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która powstała po to by nauka do olimpiad i matur stała się łatwiejsza. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem oraz pomocą w wybraniu naszym podopiecznym ich indywidualnej ścieżki rozwoju, która ma pozwolić im zdobyć wymarzone indeksy na studia. Będąc firmą z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym możemy poszczycić się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych. Z kolei nasi Podopieczni w przygotowaniu do matur osiągają znacznie wyższe wyniki, niż nawet te, które mieli największe nadzieje osiągnąć zanim przystąpili do nauki w ramach naszych kursów!

 

Nasze kursy maturalne istotnie różnią się od tych oferowanych przez konkurencję. Zajęcia w IWK odbywają się w małych, energicznych grupach, z prowadzącymi, dla których nauczanie to główna pasja!

 

Wierzymy, że wypracowany przez nas sposób nauki to najlepsza droga do dostania się na wymarzoną uczelnię!

 

Pragniemy przyczynić się do pomyślnej realizacji Twojego planu, poprzez podniesienie Twojego poziomu wiedzy oraz przekazanie Ci z pierwszej ręki informacji, które pomogą nie tylko zdobyć indeks na studia, ale później również odnaleźć się w procesie rekrutacji i adaptacji na Twojej wymarzonej uczelni.

Kadra

Korzystanie ze wsparcia starszego kolegi lub koleżanki podczas przygotowań do matury lub olimpiady to nieoceniona pomoc. Wiele osób samodzielnie przygotowujących się do rozmaitych edukacyjnych wyzwań popełnia błędy, których nawet nie jest świadoma, bo brakuje osoby, która wskaże błędy w rozumowaniu i podpowie poprawny tok rozwiązania. Jest to niezwykle istotne zarówno w nauce maturalnej jak i olimpijskiej. Niestety, w przypadku właśnie konkursów, wiele młodych osób w swoich szkołach nie ma nauczyciela-pasjonata, czy kółka zainteresowań, gdzie mogłoby znaleźć pomoc. Nie inaczej jest w przypadku matur, gdzie poleganie wyłącznie na lekcjach szkolnych nie jest w stanie zagwarantować indywidualnego podejścia do potrzeb konkretnego ucznia.

 

Kadra olimpijska

 

W skład naszego zespołu olimpijskiego wchodzą zwycięzcy oraz laureaci najwyższych miejsc Olimpiad ogólnopolskich oraz międzynarodowych! Posiadają oni świeże doświadczenia związane ze startem i pomogą Ci w kwestiach takich jak np.: praca badawcza, jeśli interesuje Cię Olimpiada Biologiczna czy Olimpiada Geograficzna, praca pisemna gdy planujesz start w olimpiadach humanistycznych: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Filozoficznaetap doświadczalny (laboratoryjny): Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Fizycznaetap korespondencyjny: Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Matematycznaetap pracy zespołowej, “case study”: Olimpiada Przedsiębiorczościetap ustny: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

 

Kadra maturalna

 

Przygotowania do matur to spore wyzwanie. Liczy się nie tylko chłonny umysł ale również odpowiedni warsztat pracy: regularność, sumienność, dokładność. Największym wrogiem, którego możesz napotkać to wypalenie i rutyna. Właśnie dlatego nasza kadra maturalna to młodzi, ambitni ludzie (studenci
i absolwenci najlepszych uczelni w kraju), którzy arkusze maturalne znają “na wylot”.
Zajęcia z nimi to za każdym razem okazja do małej intelektualnej przygody oraz podniesienia swojego poziomu motywacji!

 

Kadra olimpijska dla juniorów

 

Kadra Prowadzących kursy do olimpiad dla szkół podstawowych to doświadczeni Mentorzy, którzy odznaczają się licznymi sukcesami w swojej olimpijskiej karierze zarówno ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Wiedza, jaką zdobyli podczas własnych przygotowań stanowi ogromną pomoc dla uczniów, którzy dopiero zamierzają sprawdzić swoje siły w ramach olimpiady juniorów. Jeżeli zależy Ci na kompleksowej pomocy w ramach Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, Olimpiady Wiedzy Chemicznej Juniorów, Olimpiady Historycznej Juniorów, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla szkół podstawowych, Olimpiady Matematycznej Juniorów czy nawet Olimpiady Informatycznej Juniorów to koniecznie zajrzyj na podstronę oferty dla szkoły podstawowej i poznaj naszych Prowadzących, którzy pomogą Ci się kompleksowo przygotować do olimpijskich zmagań! 

 

Kadra egzaminu ósmoklasisty

 

Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty to niełatwe wyzwanie. Potrzebujesz nie tylko aktywnego umysłu, ale także solidnego warsztatu pracy, systematyczności, sumienności i precyzji. Nasza Kadra to zespół młodych, ambitnych ludzi – studentów ostatnich lat i absolwentów najbardziej renomowanych uczelni w kraju. Są oni doskonale zaznajomieni z arkuszami egzaminacyjnymi i gotowi podzielić się swoją wiedzą, pomagając Ci przejść przez proces przygotowań do egzaminu ósmoklasisty zarówno z matematyki, języka polskiego jak i języka angielskiego. Kursy prowadzone przez nasz zespół nie tylko rozwijają intelektualnie, ale także stanowią inspirującą przygodę, podnosząc Twoją motywację do osiągnięcia najwyższych wyników. Pozwól naszym doświadczonym Mentorom poprowadzić Cię przez świat egzaminacyjnych wyzwań z pewnością siebie i skutecznością! 

 

Łączy nas pasja do nauki oraz przekazywania wiedzy. Prowadzący Indeksu w Kieszeni posiadają bogate doświadczenie dydaktyczne, dzięki czemu potrafią
w efektywny i profesjonalny sposób tłumaczyć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

 

Zapisz się już dziś i przekonaj się, jak wyjątkowa jest nasza kadra!

Przygotowania do olimpiad i matur najlepiej
powierzyć w ręce specjalistów.

 

Uczyć możesz się samodzielnie, wraz ze znajomymi lub nauczycielem prowadzącym kółko, jednak nikt nie da Ci lepszych rad i skuteczniejszego przepisu na sukces niż osoba, która wypracowała własny, skuteczny sposób nauki!

Kadra olimpijska

Damian Prus

Damian Prus

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka 52 Olimpiady Biologicznej, Finalistka 51 Olimpiady Biologicznej

O mnie: Obecnie studiuję na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od dziecka kocham biologię. W mojej perspektywie życie to niezwykła sieć skomplikowanych połączeń, często niewidocznych na pierwszy rzut oka. Wierzę, że prawdziwa magia tkwi w odkrywaniu tych subtelnych związków, które nadają życiu jego niepowtarzalny charakter. Dzielenie się wiedzą sprawia mi wiele satysfakcji, dlatego chętnie Was wesprę w przygotowaniach. Poza tym w wolnym czasie chętnie podróżuję, a dodatkowo moim hobby jest jazda konna. To sposób na oderwanie się od codziennego zgiełku i cieszenie się bliskością z naturą.

Dlaczego Biologia z IWK? Będziemy krok po kroku wnikać w fascynujący świat biologii, analizować różnorodne zadania olimpijskie, rozwiewać wszelkie wątpliwości i pokazywać, że każde zagadnienie można opanować. Pragnę, aby uczniowie nie tylko zdobywali informacje dla samego zdania egzaminacyjnego, ale aby zaczęli myśleć o biologii jako o fascynującym obszarze, który ma realne odzwierciedlenie w codziennym życiu. Nie chcę, aby tytuły finalisty czy laureata były postrzegane jako nieosiągalne cele. Dzięki solidnej pracy, odpowiednio dobranym materiałom i wsparciu doświadczonych olimpijczyków, takiego jak to oferowane przez IWK, każdy uczestnik może zdobyć wymarzony szczyt i spełnić marzenia o studiach na wybranej uczelni.

Daniel Pysz

Daniel Pysz

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 8. miejsca 51. Olimpiady Biologicznej, finalista 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Interesuję się biologią molekularną oraz ewolucją na poziomie cząsteczek. Układam własne zadania ułatwiające przygotowanie do Olimpiady Biologicznej. Uważam, że biologią należy się bawić, a nie uczyć schematów jej działań. Interesuję się sportem i wspinaczką górską, a w wolnych chwilach jestem sędzią piłkarskim.

Dlaczego Biologia z IWK? Jest to jedyna w Polsce instytucja tak rzeczowo i profesjonalnie przygotowująca do najważniejszych olimpiad. Pasjonaci – jakich ona zbiera – pozwalają nie tylko zrozumieć biologię, ale także ją polubić, dzięki czemu jeszcze prościej możemy osiągnąć tak dużo. Nie znajduję tu popularnego w szkołach wyścigu szczurów, a jedynie motywację wynikającą z ogromnej ambicji wszystkich kursantów.

Szymon Dowgiert

Szymon Dowgiert

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Obecnie studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Określiłbym się jako „biolchem” w ścisłym tego słowa znaczeniu – darzę ogromną sympatią obydwie te dziedziny, bo w końcu bez jednej nie byłoby drugiej! Ta pasja towarzyszy mi nieustannie od początku mojej ścieżki edukacyjnej i patrząc wstecz mogę śmiało powiedzieć, że coraz bardziej się pogłębia. Zaowocowała ona między innymi tytułem laureata Olimpiady Biologicznej zdobytym w drugiej klasie liceum. Dzielenie się wiedzą i zainteresowaniami sprawia mi nie lada satysfakcję i radość, dlatego rola nauczyciela wcale nie jest mi obca. W wolnym czasie uwielbiam podróżować i odkrywać nowe, inspirujące miejsca z pięknymi widokami na morze lub góry.

Dlaczego Biologia z IWK? Po moim kursie żadne zagadnienie olimpijskie nie będzie Ci straszne! Krok po kroku będziemy zagłębiać się coraz bardziej w fascynujący świat biologii. Zapoznam Cię ze sposobami na przeróżnego typu zadania, pokażę jak analizować teksty wprowadzające – nawet te najbardziej zawiłe. Razem przejdziemy przez wszystkie zagadnienia i związane z nimi niejasności, tak aby uzupełnienie arkusza olimpijskiego było dla Ciebie tylko czystą formalnością!

Jakub Dudek

Jakub Dudek

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 51. Olimpiady Biologicznej, Finalista 52. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Od zawsze moją pasją był świat, który mnie otacza i z tego powodu zainteresowałem się biologią. Uważam, że życie to piękna sieć połączeń niewidocznych na pierwszy rzut oka i to właśnie na odkrywaniu tych połączeń powinna polegać nauka biologii. Interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną, narciarstwem oraz wędkarstwem.

Dlaczego Biologia z IWK? Moim celem jest udowodnienie uczniom, że tytuły finalisty i laureata nie są nieosiągalne. Dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów, systematycznej pracy oraz wsparciu doświadczonych olimpijczyków, co właśnie zapewnia IWK, każdy może zdobyć upragniony tytuł i dostać się na wymarzone studia.

Julia Gierszewska

Julia Gierszewska

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka 52. Olimpiady Biologicznej, Finalistka 51. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Obecnie studiuję na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od dziecka kocham biologię. W mojej perspektywie życie to niezwykła sieć skomplikowanych połączeń, często niewidocznych na pierwszy rzut oka. Wierzę, że prawdziwa magia tkwi w odkrywaniu tych subtelnych związków, które nadają życiu jego niepowtarzalny charakter. Dzielenie się wiedzą sprawia mi wiele satysfakcji, dlatego chętnie Was wesprę w przygotowaniach. Poza tym w wolnym czasie chętnie podróżuję, a dodatkowo moim hobby jest jazda konna. To sposób na oderwanie się od codziennego zgiełku i cieszenie się bliskością z naturą.

Dlaczego Biologia z IWK? Będziemy krok po kroku wnikać w fascynujący świat biologii, analizować różnorodne zadania olimpijskie, rozwiewać wszelkie wątpliwości i pokazywać, że każde zagadnienie można opanować. Pragnę, aby uczniowie nie tylko zdobywali informacje dla samego zdania egzaminacyjnego, ale aby zaczęli myśleć o biologii jako o fascynującym obszarze, który ma realne odzwierciedlenie w codziennym życiu. Nie chcę, aby tytuły finalisty czy laureata były postrzegane jako nieosiągalne cele. Dzięki solidnej pracy, odpowiednio dobranym materiałom i wsparciu doświadczonych olimpijczyków, takiego jak to oferowane przez IWK, każdy uczestnik może zdobyć wymarzony szczyt i spełnić marzenia o studiach na wybranej uczelni.

Adrian Bednarek

Adrian Bednarek

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista LXVI i LXVII Olimpiady Chemicznej, laureat Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, a także laureat wielu ogólnopolskich olimpiad i konkursów chemicznych

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moimi największymi naukowymi pasjami są – chemia, biochemia, analiza matematyczna, a także zagadnienie medyczne różnego typu. W wolnych chwilach uprawiam sport i śledzę poczynania kierowców w Formule 1.

Dlaczego Chemia z IWK? Głównym problemem w przygotowaniu do Olimpiady jest dobór literatury. Startujące osoby często toną w gąszczu niepotrzebnych książek. Przygotowanie z IWK pozwala rozwiązać ten problem, gdyż materiały przygotowywane są przez osoby z doświadczeniem olimpijskim, które osiągały sukcesy w poprzednich edycjach i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę podczas nauki. Kolejną zaletą jest także przedstawienie materiału w zrozumiały, lecz wyczerpujący sposób. Można mieć zatem pewność, że z IWK nawet najtrudniejsze zagadnienia staną się oczywiste.

Adrian Macion

Adrian Macion

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 46. Olimpiady Biologicznej. Prezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Członek Zwyczajny Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, laureat licznych olimpiad konkursów z biologii oraz chemii

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych.

Dlaczego Chemia z IWK? Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów. Uwielbiam opowiadać o białkach, komórkach i ciekawostkach związanych z chemią. Moja główna zasada nauczania to dostosowanie podejścia, tempa przekazywania wiedzy i metod oceniania do konkretnego ucznia. Zawsze rozpoczynam od pytania uczniów o ich preferowane tematy do zgłębienia i unikam narzuconego sztywnego planu. To podejście nie tylko sprawia, że nauka jest przyjemniejsza, ale również przekłada się na poprawę ostatecznych wyników.

Filip Cisek

Filip Cisek

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXVIII Olimpiady Chemicznej, laureat Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”, oraz wielu ogólnopolskich konkursów chemicznych

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, interesuję się anatomią, chemią oraz anestezjologią. Z mojej mniej naukowej strony lubię pograć na konsoli czy komputerze, chodzić na siłownie i czasami pobiegać.

Dlaczego Chemia z IWK? Olimpiada Chemiczna to wyzwanie, z którym trudno jest zmierzyć się samemu. Dzięki naszym wskazówkom, materiałom oraz dobrej komunikacji uczeń-nauczyciel, będzie Wam łatwiej osiągnąć wymarzone cele. Z IWK poradzicie sobie ze wszystkimi zagadnieniami, które początkowo wydają się trudne i niezrozumiałe, a przede wszystkim poznacie i pokochać chemię!

Michał Kuliński

Michał Kuliński

Specjalność: Olimpiada

Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLVI Olimpiady Geograficznej

O mnie: Jestem studentem Geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. Dzięki olimpiadzie zostałem zwolniony z procesu rekrutacji na studia i poznałem wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Dlaczego Geografia z IWK? Podstawą nauki geografii, zarówno w zakresie matury, jak i olimpiady są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Zdobyte podczas zajęć informacje będą stanowić fundament pod osiągnięcie sukcesu na olimpiadzie czy maturze.

Kacper Gałązka

Kacper Gałązka

Specjalność: Olimpiada

Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLV Olimpiady Geograficznej

O mnie: Studiuję geologię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się naukami przyrodniczymi od dawna, a geografia zawsze była bliska mojemu sercu. Mapa jest jednym z podstawowych nośników informacji i nigdy nie była mi obca. Kocham naturę, dlatego uczę się o niej sporo i lubię się dzielić tą wiedzą z innymi.

Dlaczego Geografia z IWK? Olimpiada Geograficzna wymaga ogromu wiedzy, ale również umiejętności i odpowiedniego rozumowania, czego niestety nie nauczymy się w szkole. Stawiamy na praktykę, o której często zapominają nauczyciele.

Michał Horczak

Michał Horczak

Specjalność: Olimpiada

Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLVII Olimpiady Geograficznej

O mnie: Jestem laureatem XLVII Olimpiady Geograficznej, udało mi się to osiągnąć już w drugiej klasie liceum, przez co nie musiałem się martwić o wyniki maturalne na wymarzone studia. Interesuje się tematyką podróżniczą, lubię opowiadać o niuansach ciekawych miejsc na świecie. W wolnym czasie lubię biegać oraz grać w gry strategiczne.

Dlaczego Geografia z IWK? Bazując na moich doświadczeniach w przygotowaniach do olimpiady wiem, jak ważna jest sumienność i obowiązkowość, którą trudno zachować w samodzielnych przygotowaniach. Kurs IWK oferuje świetną możliwość przygotowania do olimpiady, narzucając swoisty plan przygotowań oraz dając potężną bazę wiedzy oszczędzając czasu na samodzielnym wyszukiwaniu informacji. Ponadto oferujemy wsparcie merytoryczne w razie wszelkich pytań i wątpliwości, co jest niezmiernie istotne w fazie przygotowań.

Filip Bojdecki

Filip Bojdecki

Specjalność: Olimpiada

Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXVI Olimpiady Fizycznej, a także Srebrny Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC)

O mnie: Jestem studentem fizyki indywidualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat fascynuje mnie bogactwo zjawisk fizycznych jak i potencjał fizyki jako języka opisu świata. Poza uczelnią należę do klubu kolarskiego i ścigam się na rowerze.

Dlaczego Fizyka z IWK? Przygotowanie się do Olimpiady Fizycznej to spore wyzwanie. Na pierwszy rzut oka, zadania nieraz zupełnie nie przypominają zagadnień szkolnych. Wymagają często innego spojrzenia, które jest różne od tego prezentowanego w podręcznikach zarówno szkolnych jak i akademickich. Pomoc kogoś zapoznanego ze specyfiką tych zadań jest nieoceniona.

Jan Wanatowicz

Jan Wanatowicz

Specjalność: Olimpiada

Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 72. Olimpiady Fizycznej, trzykrotnie w finale tej olimpiady, 3. miejsce na Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”, 8. miejsce na Olimpiadzie Astronomicznej, Laureat 2. miejsca Olimpiady Statystycznej

O mnie: Jestem studentem TU Delft na kierunku Aerospace Engineering. Od dziecka interesuję się lotnictwem i zagadnieniami militarno-historycznymi. Dodatkowo jestem zapalonym siatkarzem i biegaczem oraz uwielbiam chodzić po górach.

Dlaczego Fizyka z IWK? Wielu nauczycieli fizyki nie jest zaznajomionych z zagadnieniami olimpijskimi. Zadania są zupełnie inne niż te, które poznajemy w trakcie nauki do matury. Często wymagają użycia różnych sztuczek i niejasnych założeń. Warto przejść przez nie z kimś, kto zna się na specyfice Olimpiady. Na moim kursie zatem przerobimy wszystkie możliwe zadania, jakie mogą pojawić się na Olimpiadzie Fizycznej. Dzięki temu żadne z nich już Cię nie zaskoczy!

Piotr Wojtala

Piotr Wojtala

Specjalność: Olimpiada

Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista LXXI Olimpiady Matematycznej

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunku przeznaczonego dla osób z tytułami olimpijskimi. Już od wczesnej szkoły podstawowej odczuwam fascynację naukami ścisłymi, szczególnie matematyką. Przynależność do środowisk powiązanych z Olimpiadą Matematyczną pozwoliła mi poznać wielu interesujących ludzi dzielących moje pasje. W wolnym czasie grywam w planszówki oraz czytam książki.

Dlaczego Matematyka z IWK? Zadania na Olimpiadzie Matematycznej reprezentują o wiele wyższy poziom niż te, które rozwiązuje się w szkole, patrząc zarówno przez pryzmat wymaganej teorii jak i poziomu trudności. Nie podlegają one schematycznym wzorcom rozwiązań i mierząc się z nimi należy wykazać się abstrakcyjnym myśleniem. Na kursach IWK na podstawie własnego doświadczenia pokażemy zestaw elementarnych trików i niezbędnych twierdzeń ułatwiających odniesienie sukcesu w zmaganiach z problemami olimpijskimi.

Dominik Bereżański

Dominik Bereżański

Specjalność: Olimpiada

Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 72. Olimpiady Matematycznej, finalista 70. Olimpiady Fizycznej

O mnie: Studiuję Matematykę na Politechnice Monachijskiej, najlepszej szkole wyższej w Niemczech. Od późnej podstawówki zacząłem zdobywać osiągnięcia w konkursach matematycznych, co szło w parze z moją narastającą fascynacją tymże przedmiotem. Idąc w ślady wielu kolegów ze środowiska olimpijskiego, zdecydowałem się na studiowanie królowej wszystkich nauk. Poza tym lubię grać w siatkówkę, jeździć na wyprawy rowerowe oraz chodzić po górach.

Dlaczego Matematyka z IWK? Przygotowanie się do Olimpiady to nie lada wyzwanie, ponieważ poziom zadań olimpijskich wykracza poza poziom szkolny, a ich struktura znacznie odbiega od zadań maturalnych. Z tego powodu kluczowe jest przygotowanie z zespołem zaznajomionym z problematyką konkursu oraz rodzajami zadań, twierdzeń matematycznych i trików przydatnych podczas Olimpiady. Na zajęciach Indeksu w Kieszeni podzielimy się naszymi doświadczeniami z Olimpiady jak również nauczymy intuicji i różnych sposobów rozwiązywania zadań, przydatnych podczas zawodów.

Dawid Książek

Dawid Książek

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy o Prawie

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 2. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz 7. i 11. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, laureat Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

O mnie: Studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczególnie interesuje mnie prawo rynku kapitałowego, podatkowe czy prawo spółek oraz system prawa amerykańskiego. Interesuję się ponadto piłką nożną, światem biznesu, giełdą i rozwojem osobistym oraz lubię oglądać dobre seriale i uprawiać sport, m.in. siłownia, piłka nożna, kolarstwo szosowe i turystyka górska.

Dlaczego Prawo z IwK? Dlatego, że najważniejsze dla nas jest indywidualne podejście do ucznia. Dzięki temu jesteś ze mną w stałym kontakcie, na bieżąco rozwiązujemy wszelkie problemy i wątpliwości, poruszając się po meandrach prawa, co w konsekwencji prowadzi do tego, że finalnie olimpiada staje się bajecznie prosta!

Kacper Kwiatek

Kacper Kwiatek

Specjalność: Olimpiada

Historyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 2. miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej w edycji 2017/2018.

O mnie: Jestem studentem w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję filozofię, socjologię i prawo. W badaniach naukowych w ramach wymienionych dziedzin blisko towarzyszy mi historia będąca moją pasją od czasów gimnazjalnych. Specjalizuję się w epoce nowożytnej, w szczególności w rewolucji francuskiej. W wolnym czasie poświęcam się lokalnemu aktywizmowi. Moim hobby są RPGi i gry strategiczne, zwłaszcza szachy.

Dlaczego Historia z IWK? Olimpiada Historyczna to świetny, ale specyficzny konkurs. Wiedza sprawdzana jest poprzez długie wypracowania pisemne i dość swobodne wypowiedzi ustne. Wymagane są więc nie tylko fakty, ale również zdolność odpowiedniego nimi operowania w piśmie i w mowie oraz znajomość zmieniających się opinii historyków. W przygotowaniach koncentrujemy się zarówno na wiedzy merytorycznej, jak i ćwiczeniach umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu oraz przekazywaniu doświadczeń z ubiegłych lat. Nauka z nami to najlepszy plan na uzyskanie olimpijskich laurów!

Jakub Misiaszek

Jakub Misiaszek

Specjalność: Olimpiada

Informatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXIX Edycji Olimpiady Informatycznej, Laureat XV Edycji Olimpiady Informatycznej “O Diamentowy Indeks AGH”

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Informatyka, na który dostałem się z maksymalną ilością punktów dzięki tytułowi laureata OI. W ramach czasu wolnego uprawiam wspinaczkę, gram w gry i oglądam różnego rodzaju filmy i seriale.

Dlaczego Informatyka z IWK? Kursy prowadzone przez Indeks w Kieszeni są idealną formą przygotowania do olimpiady. Profesjonalnie przygotowany materiał stanowi bardzo obszerną bazę do nauki, a doświadczona kadra jest w stanie odpowiedzieć na nawet najtrudniejsze pytania.

Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski

Specjalność: Olimpiada

Informatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 3. miejsca XXX edycji Olimpiady Informatycznej

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych (JSIM) na Uniwersytecie Warszawskim. Niemal od zawsze interesowałem się naukami ścisłymi, a w szczególności informatyką. Z pasją tworzyłem gry komputerowe oraz startowałem w Olimpiadzie Informatycznej. Mam duże doświadczenie w zarówno rozwiązywaniu zadań olimpijskich, jak i szeroko pojętym competitive programming. Zdobyłem je na przestrzeni czterech lat intensywnej nauki algorytmiki w trakcie pobytu w liceum. W wolnym czasie lubię biegać, słuchać muzyki i pogłębiać moją wiedzę algorytmiczną.

Dlaczego Informatyka z IWK? Olimpiada Informatyczna w zdecydowanej większości wymaga zagadnień wykraczających poza program nauczania przedmiotu w liceum. Specjalne podejście oraz triki, które wymagane są do rozwiązywania zadań olimpijskich nie są proste do samodzielnej nauki. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy doświadczonej kadry złożonej z laureatów Olimpiady Informatycznej.

Bartosz Stachecki

Bartosz Stachecki

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Więcej informacji

Osiągnięcia: Wielokrotny udział w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, tytuł Laureata (7 msc. na liście rankingowej)

O mnie: Aktualnie kończę studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania jestem pasjonatem historii, polityki oraz zagadnień związanych z ekonomią. W wolnym czasie lubię biegać, podróżować oraz słuchać muzyki.

Dlaczego WOS z IWK? Na zajęciach z WOS kładę nacisk na kwestie związane zarówno, z rozwiązywaniem zadań przygotowujących do olimpiady, jak również uzupełnianiem braków i usystematyzowaniem wiedzy z zakresu z wymagań programowych stawianych przez organizatorów Olimpiady. Prowadzę je w swobodnej atmosferze, dbając o aktywność na zajęciach. W ramach zajęć staram się także zachęcać uczniów do systematycznego pogłębiania wiedzy nt. aktualnych wydarzeń z Polski, Europy i Świata, która jest istotna dla uzyskania tytuły laureata Olimpiady z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

 

Tymoteusz Lech

Tymoteusz Lech

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXXIV Edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Finalista VII i VIII Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

O mnie: Jestem studentem Szkoły głównej Handlowej w Warszawie, gdzie dostałem się z pominięciem procesu rekrutacji dzięki zdobytemu indeksowi, co dało mi wiele komfortu i oszczędziło stresu maturami. Moją naukową pasją jest ekonomia i matematyka, jednak prawdziwa pasja może być tylko jedna i jest nią siatkówka. Oprócz tego, w wolnym czasie zajmuję się gotowaniem, czytaniem książek, oglądaniem filmów czy seriali oraz gram na instrumentach muzycznych.

Dlaczego Ekonomia z IWK? To proste, dzięki Indeksowi w Kieszeni i swojej pracy możesz dostać się na studia oszczędzając sobie stresu, a przy tym możesz zdobyć atrakcyjne nagrody. Ponadto przygotowują Cię osoby, które same ten sukces osiągnęły, więc nie zapewnią Ci tylko suchej wiedzy, ale też merytoryczne wsparcie odnośnie tego jak się uczyć, żeby zmaksymalizować efekty tej nauki. Krótko mówiąc, znamy przepis na sukces!

Jan Serwach

Jan Serwach

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 2. miejsca XXXV OWE, zwycięzca XXXVI OWE, brązowy medal IV Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej

O mnie: Jestem studentem SGH. Olimpiada była dla mnie przepustką na uczelnię. Moimi ulubionymi dziedzinami wiedzy jest ekonomia oraz inne nauki społeczne. W wolnym czasie dużo czytam, niekiedy również oglądam filmy. W swojej 4-letniej przygodzie z Olimpiadą Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiadą Przedsiębiorczości zebrałem dużo doświadczenia, które przekazuję w czasie prowadzonych przeze mnie kursów.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Wybierając kursy Indeksu w Kieszeni gwarantujesz sobie dokładne przygotowanie do Olimpiady. Podczas mojego kursu będę w głównej mierze dążył do dogłębnego zrozumienia danych zagadnień. Fundamentem zrozumienia danego tematu jest znajdowanie analogii, a takie dostarczają liczne pytania i przykłady. Kurs ten dobrze streszcza wiele obszernych tekstowo książek, dzięki czemu zostaje zmniejszony nakład pracy własnej w zakresie niezbędnej literatury o materiały przekazywane w atrakcyjnej formie.

Wiktor Sobiecki

Wiktor Sobiecki

Specjalność: Olimpiada

Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 4. miejsca XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej: Laureat XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości; Finalista obydwu ww. olimpiad w roku poprzedzającym zdobycie tytułów laureata. Laureat I edycji Konkursu PKB. Reprezentant Polski w IV edycji Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej (IEO)

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na którą dostałem się z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej dzięki osiągnięciom w olimpiadach. W wolnym czasie zajmują mnie powieści dystopijne oraz różnego rodzaju aktywności sportowe.

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Uważam, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest to, że nauka z Indeksem w Kieszeni po prostu przynosi efekty. Zarówno ja, jak i moi znajomi, doświadczyliśmy efektów nauki z IWK w postaci zdobytych tytułów oraz innych nagród. Dodatkowo istotnym czynnikiem jest fakt, że zajęcia prowadzą osoby, które osiągnęły świetne wyniki na zawodach i są w stanie dzielić się praktycznymi wskazówkami z uczniami.

Konrad Grabowicz

Konrad Grabowicz

Specjalność: Olimpiada

Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu

O mnie: Jestem absolwentem studiów magisterskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Ekonomia. Na studia licencjackie, które ukończyłem, dostałem się z pominięciem postępowania rekrutacyjnego właśnie dzięki olimpiadzie. Poza ekonomią interesuję się kinematografią, debatami oksfordzkimi oraz klasyczną modą męską.

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Dlatego, że w przygotowaniach stawiamy nie tylko na opanowanie materiałów ale również przygotowanie do etapu drużynowego. Większość startujących w OP czuje się zagubiona mając rozwiązać praktyczne case study – nasi Podopieczni wiedzą dokładnie co robić – dzięki temu ich szanse na finał drastycznie wzrastają! Na samym finale z kolei Indeksowicze nie zostaną zaskoczeni etapem elevator pitch czy quizem!

Emilia Rygielska

Emilia Rygielska

Specjalność: Olimpiada

Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Sukcesy w Olimpiadzie Języka Angielskiego, wielokrotna finalistka i laureatka konkursów kuratoryjnych z j. angielskiego

O mnie: Od dziecka zafascynowana byłam literaturą, w szczególności zagraniczną, co przerodziło się w miłość do języka angielskiego. W wolnym czasie oprócz czytania podróżuję i biegam.

Dlaczego Angielski z IWK? Olimpiada Języka Angielskiego wymaga od uczestników nie tylko niemalże perfekcyjnej znajomości języka, ale również umiejętności dostosowywania go pod trudne problemy leksykalno-gramatyczne i sprawdza obeznanie w kulturze i literaturze krajów anglojęzycznych. Przygotowanie do niej jest trudnym zadaniem, ale dzięki IWK cała wiedza zgromadzona jest w jednym miejscu, a pomoc doświadczonych Olimpijczyków w nauce jest nieoceniona. Kurs pozwala na łatwe zaplanowanie nauki i umożliwia jej największą efektywność, pozostawiając przestrzeń na szkołę i własne zainteresowania.

Laura Gosiewska

Laura Gosiewska

Specjalność: Olimpiada

Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego, laureatka konkursów kuratoryjnych z jęz. angielskiego i polskiego, wielokrotna zwyciężczyni ogólnopolskich konkursów językowych i literackich

O mnie: Języka angielskiego uczę się od trzeciego roku życia i choć na początku był dla mnie swego rodzaju obowiązkiem, dziś jest największą pasją. Kocham także literaturę, historię i politologię. Szeroko interesuję się światem, lubię uczyć – się i innych. Prywatnie jestem straszną kociarą i fanatyczką dobrej herbaty.

Dlaczego Angielski z IWK? Z doświadczenia wiem, że aby dobrze przygotować się do olimpiady, niezbędna jest usystematyzowana nauka. Wsparcie osoby, która już przeszła ten proces, ułatwia odnalezienie się w formacie testów, a także zapewnia sprawdzone źródło wiedzy. Z nami Olimpiada nie będzie trudna!

Krzysztof Ludwiczak

Krzysztof Ludwiczak

Specjalność: Olimpiada

Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista i laureat Olimpiady Języka Angielskiego, finalista Olimpiady Geograficznej, były członek kadry narodowej na mistrzostwach świata debat w języku angielskim

O mnie: Jestem studentem Geografii Społecznej i Planowania Przestrzennego na Uniwersytecie Amsterdamskim. Językiem angielskim interesowałem się od dziecka, kiedy na wyjazdach za granicę chciałem mieć możliwość lepszego poznawania świata. Angielski to dla mnie narzędzie pracy, ale też sposób, w jaki mogę rozwijać swoje pasje, takie jak literatura czy podróżowanie.

Dlaczego Angielski z IWK? Angielski to język żywy, zmienny i używany na całym świecie. Olimpiada Języka Angielskiego wymaga od nas podejścia zupełnie innego niż to, z jakim spotkać możemy się zwyczajnie ucząc się angielskiego samemu czy w szkole. Z własnej olimpijskiej drogi w liceum wiem, że pomoc od osoby, która przeszła Olimpiadę jest nieoceniona, a szczególnie jeżeli jest ona usystematyzowana, dostępna na bieżąco i aktywnie motywująca do dalszej pracy. Taką pomoc zapewnia właśnie przygotowanie olimpijskie z Indeksem w Kieszeni!

Piotr Tyburski

Piotr Tyburski

Specjalność: Olimpiada

Statystyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca III Olimpiady Statystycznej, finalista XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, finalista LXIV i LXV Olimpiady Chemicznej

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na co dzień zajmuję się badaniami naukowymi i statystyką. W wolnych chwilach gram w szachy, spędzam aktywnie czas oraz podróżuję.

Dlaczego Statystyka z IWK? Podstawową trudność Olimpiady Statystycznej stanowi jej interdyscyplinarność. IWK pomaga w uporządkowaniu nauki, wykorzystaniu dostępnych materiałów oraz jest w pełni przyjazny dla kursantów.

Krzysztof Andrulonis

Krzysztof Andrulonis

Specjalność: Olimpiada

Literatury i Języka Polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz wielu konkursów literackich różnej rangi, laureat XXXIII Olimpiady Filozoficznej, laureat LXIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych, najchętniej rosyjskiej, oraz ciekawych czasopism.

Dlaczego Język Polski z IWK? Przede wszystkim dlatego, że z nami uda Ci się uniknąć poczucia całkowitego zagubienia w nadmiarze materiału, które często towarzyszy uczestnikom OLiJP-u. Chciałbym Ci pokazać, że odkrywanie dziejów literatury i języka polskiego może stanowić intrygujące przeżycie, a co więcej – mimo upływu lat ludzie epok minionych wciąż mają nam wiele do powiedzenia. Zapraszam do wspólnej podróży, która z jednej strony, przy odpowiednim zaangażowaniu, zaprowadzi Ciebie do sukcesów w Olimpiadzie, z drugiej zaś wzmocni pasję filologa i badacza dziejów!

Agata Łaska

Agata Łaska

Specjalność: Olimpiada

Literatury i Języka Polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, laureatka I lokaty LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, wielokrotna laureatka konkursów literackich

O mnie: Studiuję filologię polską oraz filozofię w ramach MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł laureata I lokaty osiągnęłam specjalizując się w strukturalistycznej teorii języka oraz twórczości Mirona Białoszewskiego. Szczególnie bliska jest więc mi literatura oraz teoria dwudziestowieczna, ale wierzę, że w myśleniu o twórczości równie ważna jak wiedza o niej samej jest znajomość historii. Z przyjemnością sięgam więc po twórczość starożytną oraz wczesnośredniowieczną. Ostatnio coraz częściej podziwiam również literaturę romantyczną, szczególnie polską oraz rosyjską. I chociaż naprawdę lubię Norę oraz Sto lat samotności oraz rozumiem ich miejsce w kulturze, najwięcej szczęścia przynoszą mi książki znalezione przypadkowo, które pozwalają poznawać się samodzielnie. Tworzę również sama. Słysząc mowę rodziców w jakiś sposób zrozumiałam, że mogę ich naśladować. Czytając natomiast, już dość wcześnie, zrozumiałam, że mogę zacząć pisać. Podobnie jak mowa, początkowo słaba, z czasem stała się dość dobra, tak twórczość, początkowo naznaczona dziecinnością, ciągle się rozwija. Piszę oraz przyjmuję słowo, które napisali inni, ponieważ nie znam lepszego sposobu na poznanie.

Dlaczego Język Polski z IwK? Niewiele w życiu dało mi więcej szczęścia niż możliwość przyznania przed sobą, że moja wiedza literaturoznawcza oraz językoznawcza jest na tyle duża, żeby stanowić realną pomoc dla osób, które chcą poznawać literaturę. Olimpiada nakłada na osobę, która bierze w niej udział konieczność podejmowania wielu decyzji oraz specjalizowania się. Wierzę, że pewność, którą czuję poruszając się po literaturze jest cenna od początku (czyli od ustalenia czym rzeczywiście należy się zająć tak, żeby równocześnie działać w zgodzie ze sobą oraz dążyć do osiągnięcia jak największego sukcesu) do samego końca okresu olimpijskiego. Mówiąc o literaturze mówię również o tym, co wokół niej, czyli o języku, o historii, o myśli.

Dawid Góras

Dawid Góras

Specjalność: Olimpiada

Filozoficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat I miejsca w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej

O mnie: Studiuję filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem zastępcą przewodniczącego Koła Naukowego IDEA. Angażuje się w organizację konferencji naukowych poświęconych filozofii oraz na nich występuję. Centrum moich zainteresowań stanowi XIX i XX wieczna filozofia niemiecka z naciskiem na nurt hermeneutyczny. Poza filozofią lubię grać w gry multiplayer, słuchać rapu i oglądać Twitcha

Dlaczego Filozofia z IwK? Podczas naszych przygotowań do Olimpiady Filozoficznej weźmiesz udział w podróży przez historię, w której Twoimi przewodnikami będą największe umysły swoich czasów. Aby lepiej zrozumieć filozofów będziemy stale sięgać do sztuki i różnych nauk. Fizyka, socjologia, czy literaturoznawstwo – to wszystko kiedyś było filozofią. Jednak nie będziemy się zajmować samą przeszłością, bo nauka filozofii to przede wszystkim umiejętność dokładnego analizowania i argumentowania oraz przekazywania swoich myśli w mowie i piśmie co przydaje się wszędzie – potwierdza to fakt, że laureaci Olimpiady Filozoficznej mają gwarantowany wstęp zarówno na matematykę jak i na prawo.

Oliwia Andrasz

Oliwia Andrasz

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy o Żywieniu

Więcej informacji

Osiągnięcie: 3. miejsce w XXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

O mnie: Od kiedy pamiętam, interesuje mnie biologia, a zwłaszcza ludzkie ciało. Odżywianie jest nieodłącznym aspektem życia człowieka, dlatego postanowiłam wziąć udział w OWoŻiŻ. Dzięki zdobyciu tytułu laureata, otworzyła się dla mnie droga na upragnioną medycynę. Nie lubię stać w miejscu, cały czas wyznaczam sobie nowe cele, coś robię. Wolny czas najchętniej spędzam z przyjaciółmi, lubię też oglądać filmy i, dla przewietrzenia głowy, biegać.

Dlaczego Żywienie z IWK? Olimpiada obejmuje mnóstwo bardzo różnorodnych zagadnień, nie sposób odpowiednio skupić się na wszystkich. Dzięki IWK dowiesz się, na co przede wszystkim zwrócić uwagę i będziesz miał możliwość odpowiedniego opracowania wszystkich ważnych dla Olimpiady tematów, a także dowiesz się, czego spodziewać się na poszczególnych etapach.

Kinga Skorupska

Kinga Skorupska

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy o Żywieniu

Więcej informacji

Osiągnięcie: Finalistka XXII i XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu oraz finalistka XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności

O mnie: Interesuje mnie wszystko, co jest związane z człowiekiem – jego umysł, ciało, rozwój. Co za tym idzie – stale pogłębiam wiedzę dotyczącą ludzkiego organizmu. Pozwala mi na to mój profil studiów. Studiuję kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W wolnym czasie spędzam aktywnie czas z przyjaciółmi, oglądam różne seriale, filmy, programy, a także słucham muzyki i gram na pianinie. Jedną z moich pasji jest także gotowanie, a do jej rozwoju w znaczący sposób przyczyniła się OWoŻ.

Dlaczego Żywienie z IWK? Każdy z nas na pewno dobrze zna sytuację, w której mimo czytania czegoś po raz setny, nie jesteśmy w stanie zrozumieć tej rzeczy. Czasem wydaje się to zbyt skomplikowane albo zwyczajnie nie możemy się skupić. W takiej sytuacji warto, żeby był ktoś obok, kto nam coś wytłumaczy albo zmotywuje. Umożliwia to Indeks w Kieszeni – mimo wciąż małej popularności OWoŻ, IWK umożliwia nam indywidualną czy grupową pomoc w przygotowaniu do konkursu z osobami, które osiągnęły sukces w olimpiadzie, a jednocześnie się tym pasjonują.

Kadra maturalna

Damian Prus

Damian Prus

Specjalność: Matura

z biologii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od gimnazjum pasjonowały mnie przedmioty ścisłe, w liceum dołączył do nich język angielski, który uważam za niezbędny w naukowym rozwoju. W liceum czynnie uczestniczyłem m.in. w warsztatach organizowanych przez grupę Adamed na Politechnice Warszawskiej czy zajęciach organizowanych na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen”. Jestem laureatem licznych konkursów licealnych i studenckich o tematyce biologicznej, na szczeblu ogólnopolskim.

Dlaczego Biologia z IWK? W czasie nauki biologii na poziomie liceum, bardzo ważne jest przedstawianie poszczególnych aspektów w możliwie najbardziej absorbujący uwagę, logiczny sposób, by „zarazić” chęcią pogłębiania wiedzy biologicznej na własną rękę i dostrzegania jej w codziennym życiu. Innymi słowy, chcę uczyć w taki sposób, żeby uczniowie zżyli się z biologią, myśleli o niej nie tylko, gdy uczą się do sprawdzianu, ale czerpali z tego faktyczną radość połączoną z możliwością swobodnego operowania zdobytą wiedzą i używania jej do analizowania i wyciągania wniosków w czasie rozwiązywania zadań. Biologia wcale nie musi być tylko „pamięciówką”!

Daniel Pysz

Daniel Pysz

Specjalność: Matura

z biologii

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem biotechnologii na Uniwersytecie Warszawskim, uczącym się w ramach programu MISMaPu. Już od wielu lat poświęcam się nauczaniu biologii i w tym czasie opracowałem własny zestaw zadań oraz wiele różnorodnych materiałów, które mają na celu ułatwienie nauki tego fascynującego przedmiotu. Biologia to moja prawdziwa pasja, która jednocześnie stawia przede mną wiele wyzwań. Zawsze staram się włożyć w moje zajęcia jak najwięcej zaangażowania i oddania, ponieważ uwielbiam przekazywać wiedzę innym i rozwijać się w tej dziedzinie.

Dlaczego Biologia z IWK? Moje kursy z biologii to fascynująca podróż po tajemnicach świata przyrody, pełna zaskakujących odkryć i ciekawostek. Na moich zajęciach odkryjesz, dlaczego erytrocyty dążą do przypominania klusek śląskich, dlaczego kura nie jest stworzona do maratonów, a kinezyna miałaby potencjał zastąpić Pendolino na polskich torach. Zapewniam interaktywne i angażujące lekcje, które ułatwią Ci zrozumienie biologicznych wyjaśnień prostych, codziennych zdarzeń. Moja pasja do biologii sprawia, że z entuzjazmem dzielę się wiedzą i materiałami edukacyjnymi, które stworzyłem, aby ułatwić Ci naukę. Rozpoczynając od podstaw chemii, sięgając po zagadnienia ekologii biomów, odkryjemy, jak wiele biologicznych zjawisk otacza nas i jak dużo jeszcze możemy się na ich temat dowiedzieć. Razem przeżyjemy wspaniałą przygodę związaną z naukami przyrodniczymi, poszerzając naszą wiedzę i rozwijając zainteresowanie biologią.

Szymon Dowgiert

Szymon Dowgiert

Specjalność: Matura

z biologii

Więcej informacji

O mnie: Aktualnie studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Mogę określić siebie jako “biolchema” w dosłownym sensie tego słowa, ponieważ nurtuje mnie zarówno biologia, jak i chemia. Uważam, że te dwie dziedziny są ze sobą nierozerwalnie związane, a moje zainteresowanie nimi towarzyszy mi od samego początku mojej edukacyjnej podróży. Patrząc wstecz, widzę, że moja fascynacja tym obszarem stale się pogłębia. W drugiej klasie liceum zdobyłem tytuł laureata Olimpiady Biologicznej, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że nauka biologii jest moją pasją.

Dlaczego Biologia z IWK? Razem będziemy krok po kroku zgłębiać tajniki biologii, a ja pokażę Ci skuteczne strategie radzenia sobie z różnorodnymi zadaniami maturalnymi. Będziemy analizować nawet najbardziej złożone teksty, eliminując wszelkie wątpliwości. Mój cel to sprawić, abyś pewnie poczuł się przed arkuszem maturalnym, wiedząc, że wszystko jest dla Ciebie jasne i zrozumiałe.

Adrian Macion

Adrian Macion

Specjalność: Matura

z chemii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych. W wolnym czasie pochłania mnie literatura science-fiction oraz rozmyślania nad badaniem Wszechświata. Pokłady wyobraźni przelewam na papier w postaci własnej twórczości.

Dlaczego Chemia z IWK? Chcę pokazywać innym, że biologia jest nauką opartą przede wszystkim na logicznym myśleniu! Nagrody Nobla nie zdobywa się za zapamiętanie miliona skomplikowanie brzmiących terminów! Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów. Jednocześnie priorytetem jest dla mnie możliwie efektywne przekazywane wiedzy oraz wydobycie pełni potencjału moich uczniów. Kurs prowadzę w sposób, który ma na celu zdobycie najwyższych centylów na wyniku z matury!

Kostek Zdunek

Kostek Zdunek 

Specjalność: Matura

z chemii

Więcej informacji

O mnie: Chemik i muzyk. Ukończyłem Technikum Chemiczne w Warszawie, obecnie jestem magistrantem na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Szczególną uwagę w odkrywaniu tajemnic chemii mają dla mnie zagadnienia praktyczne – w czasach szkoły średniej realizowałem projekty zawodowe poświęcone m.in. analizie środowiskowej. Ponadto dwukrotnie brałem udział w Olimpiadzie Chemicznej, zdobyłem wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. Ignacego Łukasiewicza. Obecnie angażuję się w działalność naukową poświęconą chemii nieorganicznej. W wolnych chwilach gram na gitarze basowej w kilku projektach.

Dlaczego Chemia z IWK? Kluczowe jest, by zajęcia opierały się na wspólnym rozwiązywaniu zadań, zwłaszcza maturalnych. Dobieram materiał nieprzypadkowy, zawierający najważniejsze i najbardziej problematyczne zagadnienia, zwłaszcza doświadczalne. W toku zajęć omawiam coraz bardziej złożone zagadnienia, od budowy atomu do zawiłych związków organicznych.

Kacper Raciborski

Kacper Raciborski

Specjalność: Matura

z fizyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem Fizyki Technicznej na Politechnice Warszawskiej, a także studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Astronomii. Obecnie współpracuję z CERN’em, a także zajmuję się start-up’ami naukowo-technologicznymi. Na obu uczelniach rozwijam się w fizyce stosowanej – technologie, banki, symulacje i wiele, wiele innych. Pomimo tak dużej ilości nauki, sport jest także znaczącą częścią mojego życia – tenis, snowboard, ścianka wspinaczkowa, kite, czy rowery. Posiadam osiągnięcia związane z konkursami fizycznymi: Srebrny Medalista Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków (TMF), a także Brązowy Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC).

Dlaczego Fizyka z IWK? Fizyki uczę z pasją, a większość moich uczniów na dalszych etapach edukacji szło do klas mat-fiz lub na studia związane z fizyką, informatyką, czy inżynierią. Moim celem jest tworzenie materiałów, które są w stanie sprostać wymaganiom dydaktycznym w XXI wieku. Te zajęcia to nie tylko podróż w celu poznania fizyki i 100% na maturze, ale także nauka o tym, jak zostać prawdziwym fizykiem, naukowcem, czy kreatorem otaczającego nas świata.

Wiktor Włodarczyk

Wiktor Włodarczyk

Specjalność: Matura

z fizyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem finalistą Olimpiady Fizycznej, dwukrotnym finalistą Olimpiady Astronomicznej oraz uczestnikiem wielu olimpiad. Studiuję fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, choć interesuję się praktycznie każdą dziedziną nauki i w każdej staram się mieć choć podstawowe umiejętności i wiedzę. Moje doświadczenia w czasie konkursów pokazały mi jak uczyć się i innych w najbardziej efektywny sposób, a nie wyłącznie trzymając się podręcznikowych schematów i scenariuszy lekcji. Bardzo lubię też projektować i prowadzić doświadczenia, które pozwalają zaobserwować i sprawdzić w rzeczywistości zasady fizyki, o których uczymy się na zajęciach teoretycznych. Lubię dobrze zjeść i słuchać ludowej muzyki. Zapraszam na moje zajęcia, a na pewno znajdziemy wspólny język.

Dlaczego Fizyka z IWK? Szczerze? Bo nauczamy lepiej niż większość szkół i nauczycieli. Zazwyczaj problemy z nauką wynikają głównie z kilku przyczyn: albo nauczyciele słabo tłumaczą, za szybko lecą z materiałem lub sami go nie rozumieją. Co więcej, praktycznie nikt nie sprawdza tego, czy rzeczywiście materiał został zrozumiany. Na szczęście, wymagania podstawy programowej – wiedzę i umiejętności – da się przerobić tak aby było to w pełni jasne i trwale uczyło radzenia sobie z zagadnieniami z danej dziedziny, czy to na sprawdzianach czy na maturze. System nauczania zorientowany na zrozumienie i utrwalenie użytecznych umiejętności, autorskie zadania przygotowane pod schematy egzaminacyjne i profesjonalne acz swobodne podejście gwarantują, że po odbyciu kursu z IwK w pełni przygotujesz się na wszystkie fizyczne wyzwania na poziomie szkoły średniej.

Kacper Gałązka

Kacper Gałązka

Specjalność: Matura

z geografii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję geologię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się naukami przyrodniczymi od dawna, a geografia zawsze była bliska mojemu sercu. Mapa jest jednym z podstawowych nośników informacji i nigdy nie była mi obca. Kocham naturę, dlatego uczę się o niej sporo i lubię się dzielić tą wiedzą z innymi.

Dlaczego Geografia z IWK? Matura wymaga sporej dawki przygotowań merytorycznych, ale przede wszystkim umiejętności i odpowiedniego rozumowania, czego niestety nie nauczymy się w szkole. Stawiamy na praktykę, o której często zapominają nauczyciele.

Michał Kuliński

Michał Kuliński

Specjalność: Matura

z geografii

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. W okresie nauki w liceum z sukcesem brałem udział w licznych konkursach ogólnopolskich o tematyce geograficznej.

Dlaczego Geografia z IWK? Podstawą nauki geografii są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Moi kursanci oprócz przekazania precyzyjnej i aktualnej wiedzy mogą również liczyć na motywacyjne wsparcie. Zawsze obszernie odpisuję im na pytania zadawane na kursowej grupie po zajęciach. Sukces na maturze wymaga ciężkiej pracy, staram się by nauka ta sprawiała możliwie mało trudności tak, by uczeń mógł skupić maksymalnie dużo uwagi na zapamiętywaniu niezbędnych informacji.

Michał Horczak

Michał Horczak

Specjalność: Matura

z geografii

Więcej informacji

O mnie: Od wielu lat interesuje się geografią, szczególnie tematyką podróżniczą, natomiast nieobce mi są zagadnienia geografii fizycznej oraz społeczno-ekonomicznej, które pozwalają na zrozumienie zjawisk na świecie. Uważam, że geografia jest bardzo wszechstronną nauką, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, ponadto wyróżnia się tym, że każdy z nas zwyczajnie przemieszczając się może być obserwatorem, a poznanie teorii zmienia postrzeganie otaczającego nas świata. Ponadto od paru lat pomagam w nauce i przygotowuję do egzaminów (między innymi do egzaminu maturalnego), więc wiem jak ważne jest odpowiednie podejście do ucznia oraz miła atmosfera.

Dlaczego Geografia z IWK? Staram się pokazać praktyczną stronę geografii, jednocześnie kładąc nacisk na zagadnienia, które często pojawiają się na maturze. Pokazanie jak działa teoria w praktyce sprawia, że łatwiej jest zrozumieć dane zagadnienie, mimo że z pozoru może się wydawać trudne i abstrakcyjne. W geografii niezbędne jest myślenie przyczynowo-skutkowe, gdzie, aby pojąć dany proces potrzebne jest zrozumienie jego przyczyn. Będę starał się dawać praktyczne wskazówki, które mogą pomóc w nauce i w jakiś sposób oszczędzić nerwów w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Podczas trwania kursu będę otwarty na wszystkie pytania, niezwykle ważne jest dla mnie zapewnienie miłej atmosfery, która sprzyja nauce.

Jan Podraza

Jan Podraza

Specjalność: Matura

z historii

Więcej informacji

O mnie: Jestem laureatem XLV Olimpiady Historycznej zajmując 5. miejsce i jednocześnie będąc najmłodszym wśród osób otrzymujących ten tytuł. Osiągnąłem liczne sukcesy w konkursach oraz debatach o tematyce historycznej, dzięki czemu posiadam ugruntowaną wieloletnim doświadczeniem umiejętność przemawiania. Historia stała się jednym z moich głównych zainteresowań już przed rozpoczęciem edukacji w szkole. Latami dopełniam swoją wiedzę oraz rozwijam umiejętności, które pomagają mi w dokładnym przygotowaniu kursantów do napisania matury na wysokim poziomie.

Dlaczego Historia z IWK? Wybierając przygotowanie do matury z historii z Indeksem w Kieszeni zapewniasz sobie gwarancję opanowania oraz zrozumienia całego materiału, który pomoże Ci osiągnąć wysoki wynik na egzaminie. Na zajęciach nie tylko zajmujemy się dokładnym zapamiętaniem materiału, ale również staramy się abyś zrozumiał zarówno procesy przyczynowo-skutkowe konkretnych wydarzeń, jak i sposób myślenia osób żyjących w konkretnych epokach.

Mikołaj Balcerzak

Mikołaj Balcerzak

Specjalność: Matura

z historii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien okres byłem także studentem na Wydziale Historycznym. Do moich zainteresowań naukowych należą przede wszystkim historia, filozofia, literatura piękna oraz muzykologia. Podczas edukacji licealnej brałem z powodzeniem udział w konkursach historycznych oraz w olimpiadzie z tego właśnie przedmiotu. Obecnie z największym zafascynowaniem zgłębiam wiedzę z okresu post-napoleońskiego oraz II wojny światowej.

Dlaczego Historia z IWK? Zajęcia prowadzone przez zespół IWK, do którego mam przyjemność należeć, gwarantują kursantom rzetelne przygotowanie do matury z historii, oferując przekrojowe i ścisłe powtórzenie całego materiału wraz z przerobieniem zadań maturalnych w postaci matur próbnych oraz zadań kompendialnych. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach, poza przedstawieniem całościowej wiedzy z zakresu historii, na którą składać się będzie zarówno faktologia, jak i świadomość społeczeństw minionych epok, znaczącą rolę odegra wyłożenie i wytłumaczenie dość specyficznego sposobu rozumowania, jaki jest wymagany podczas zdawania egzaminu maturalnego.

Kacper Kwiatek

Kacper Kwiatek

Specjalność: Matura

z historii

Więcej informacji

O mnie: W czasach liceum byłem laureatem drugiego miejsca Olimpiady Historycznej, w tym pierwszego w wybranej przeze mnie specjalności. Obecnie jestem studentem w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję filozofię, socjologię i prawo. W badaniach naukowych w ramach wymienionych dziedzin blisko towarzyszy mi historia – specjalizuję się w epoce nowożytnej, w szczególności w rewolucji francuskiej. Byłem organizatorem eventów historycznych i twórcą pytań do historycznej gry planszowej, założycielem poświęconych historii grup na Facebooku skupiających wiele tysięcy osób i autorem referatów oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Dlaczego Historia z IWK? Materiał wymagany na maturę z historii jest obszerny, a jednocześnie nawet bardzo dobra znajomość faktów i dat może nie wystarczyć, by uzyskać pożądany wynik. Duża liczba zadań otwartych i opierających się na analizie źródeł oraz wysoko punktowane wypracowanie sprawiają, że matura z historii jest sprawdzianem nie tylko wiedzy, ale i umiejętności. Uczestnicy kursów IwK mają szansę wyćwiczyć te umiejętności pod okiem ekspertów potrafiących w fascynujący sposób tłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia historyczne i zarażać swoją pasją kolejne roczniki uczniów.

Piotr Miszczuk

Piotr Miszczuk

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymałem też ofertę robienia doktoratu. Moja pasja do angielskiego sprawiła, że długi czas prowadziłem też własną stronę internetową popularyzującą język angielski. Od 5 lat profesjonalnie uczę angielskiego klientów indywidualnych oraz w firmach. Na co dzień jestem dziennikarzem w sekcji angielskiej Polskiego Radia, gdzie odpowiadam za przeglądy polskiej prasy po angielsku. Posiadam certyfikat na poziomie C2 (CPE) oraz dyplom dwujęzyczny (bilingual diploma).

Dlaczego Angielski z IWK? Ponieważ angielski jest kluczem do świata, a w ramach Indeksu w Kieszeni nie zaniedbujemy aspektów, na które tak często brakuje czasu w szkołach – pisania oraz wymowy. Jako dziennikarz radiowy bardzo dużą uwagę przykładam do poprawności wymowy, co jest bardzo przydatne nie tylko podczas olimpiady i matury, ale też w wielu późniejszych sytuacjach życiowych. Jednocześnie, oferuję wiele przydatnych wskazówek jak sprawić, by pisanie było lepsze. Jako absolwent SGH wprowadzam biznesowe słownictwo, co jest bardzo doceniane przez kursantów, którym pomaga to nie zarówno podczas olimpiady czy matury, jak również w późniejszym życiu zawodowym.

Michał Kocięba

Michał Kocięba

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej. Pasję do języka angielskiego zaszczepiła we mnie moja mama, anglistka, można więc powiedzieć, że mam to we krwi. Wiele lat nauki sprawiło, że dziś posługuję się tym językiem biegle oraz uwielbiam przekazywać swoją wiedzę innym. Hobbystycznie zajmuję się produkcją muzyczną, a w wolnych chwilach grywam w szachy.

Dlaczego Angielski z IWK? IWK to sprawdzony sposób na perfekcyjne przygotowanie do matury. Dobrze rozumiemy sytuację naszych uczniów, ponieważ dopiero co sami się w niej znajdywaliśmy. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc im w przygotowaniach jak nikt inny. Posługujemy się sprawdzonymi metodami, ale liczy się dla nas także różnorodność, bo chcemy, aby nasze kursy były ciekawe i angażujące.

Laura Gosiewska

Laura Gosiewska

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Języka angielskiego uczę się od trzeciego roku życia i choć na początku był dla mnie swego rodzaju obowiązkiem, dziś jest moją największą pasją. Jestem finalistką Olimpiady Języka Angielskiego, posiadaczką certyfikatu C2 Proficiency zdanego na A oraz laureatką wielu konkursów językowych. Kocham literaturę, historię i politologię. Szeroko interesuję się światem, lubię się uczyć oraz wykorzystywać moje doświadczenie dydaktyczne szkoląc innych. Prywatnie uwielbiam koty i jestem fanką dobrej herbaty.

Dlaczego Angielski z IWK? W IWK uczą osoby, które osiągały najwyższe szczeble Olimpiad. Oznacza to, że zakres ich wiedzy wykracza poza wymagania maturalne, dlatego dzięki nam przygotujecie się tak, że żadne zadanie nie sprawi Wam problemu. Nastawienie na budowanie umiejętności rozumienia arkusza oraz rozwiązywania konkretnych typów zadań w IWK idą w parze z kompleksowym omówieniem gramatyki i słownictwa. Sami niedawno mierzyliśmy się z maturami, dzięki czemu wiemy, przed jakim wyzwaniem stoicie!

Barbara Utrata

Barbara Utrata

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Angielski jest dla mnie oknem na świat, które nie tylko pozwala mi nawiązywać interesujące kontakty, ale także umożliwia rozwijanie się w aspekcie naukowym. Studiuję w języku angielskim i posiadam certyfikat CAE na poziomie C2. Od wielu lat udzielam korepetycji, aby wspierać innych w ich rozwoju, zarówno na polu akademickim, jak i w życiu codziennym, gdzie sprawnie porozumiewanie się w obcym języku jest często niezbędne. Pasjonuję się nauką, kulturą i kinem, często uczestnicząc w festiwalach z tych dziedzin.

Dlaczego Angielski z IWK? IWK to skuteczna metoda osiągnięcia doskonałych wyników na maturze, a dedykowany kurs kompleksowo obejmuje wszystkie kluczowe aspekty z nią związane. Kadra składa się z młodych osób, które odznaczają się doświadczeniem zarówno dydaktycznym, jak i niedawnym zdawaniem matury, dzięki czemu doskonale rozumieją potrzeby maturzystów i potrafią im skutecznie pomóc.

Krzysztof Andrulonis

Krzysztof Andrulonis

Specjalność: Matura

z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych oraz ciekawych czasopism.

Dlaczego Język Polski z IWK? W przeciwieństwie do wielu korepetytorów stosuję przy omawianiu materiału egzaminacyjnego układ motywów literackich zamiast porządku chronologicznego, który pojawia się jedynie uzupełniająco. Ma to na celu ułatwienie opanowania wiedzy w takim porządku, który jest najbardziej potrzebny przy pisaniu pracy pisemnej. Wiele uwagi poświęcam umiejętności czytania ze zrozumieniem, którą kształtuję wraz z uczniami przy okazji różnorodnych tematów. Moje zajęcia cechuje przemyślane uporządkowanie materiału w formie map mentalnych, które ułatwiają skuteczne zapamiętywanie, ponadto materiały przygotowywane są w możliwie atrakcyjnej graficznie formie, co niewątpliwie wpływa na jakość odbioru.

Wojciech Chodkowski

Wojciech Chodkowski

Specjalność: Matura

z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem polonistyki oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Byłem także uczestnikiem etapu wojewódzkiego Olimpiady Literatury Języka Polskiego oraz uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej. Jeżeli chodzi o literaturę, to najbardziej interesuję się literaturą piękną wieku XIX i XX. Szczególnie lubię literaturę francuską, amerykańską oraz rosyjską. Interesuje mnie także połączenie literatury pięknej z filozofią

Dlaczego Język Polski z IWK? Kurs jest bardzo mądrze zaplanowany oraz pozwala powtórzyć wszystkie najważniejsze wiadomości potrzebne do celującego zdania matury. Na moich zajęciach skupiam się przede wszystkim na wiedzy praktycznej, to znaczy takiej, która jest najważniejsza pod kątem matury. Szczególną wagę przykładam do tego, co można będzie potem wykorzystać w wypracowaniu. Na zajęciach omawiam także gruntownie epoki i pokazuje, dlaczego są one ważne pod kątem matury. Zawsze mam nadzieję, że moje zajęcia zachęcą do dalszego zgłębiania zagadnień literackich.

Adam Staniucha

Adam Staniucha

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Z wykształcenia jestem inżynierem, absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmuję się analizą danych – uwielbiam cyferki, a swoją pasją dzielę się od kilku lat z wieloma moimi uczniami. W wolnych chwilach: gotuję, jeżdżę na rowerze, pływam, gram w planszówki i chodzę po górach.

Dlaczego Matematyka z IWK? Matematyka jest królową nauk, dzięki której jesteśmy w stanie opisać wiele dziedzin życia! Energetyka, fizyka, reakcje chemiczne, przepisy kulinarne, geografia – wszędzie korzystamy z matematyki. Na naszych kursach skupiamy się na kreatywnym i skutecznym rozwiązywaniu zadań, tak aby były one przyjemnością i pasją, a nie obowiązkiem!

Aleksandra Kawka

Aleksandra Kawka

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem pasjonatką matematyki, neurologii oraz psychologii. Z zamiłowania jestem również chemiczką i w przyszłości chciałabym się rozwijać także w tej dziedzinie. W liceum udało mi się zostać dwukrotnie laureatką Olimpiady Chemicznej oraz samodzielnie przygotować się do matury rozszerzonej z matematyki, osiągając stuprocentowy wynik w centylach. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu innych. W wolnych chwilach lubię czytać kryminały, słuchać naprawdę różnorodnych gatunków muzyki, grać w grę komputerową o trzyliterowym skrócie lub w siatkówkę (zazwyczaj wykonuję jedną z tych czynności jednocześnie).

Dlaczego Matematyka z IWK? Jak wiemy, nasza królowa nauk wymaga dogłębnego zrozumienia, aby rozwiązywanie problemów (nie tylko) matematycznych stało się dla nas czystą przyjemnością. Podczas kursu pokażemy Wam kreatywne podejście do zadań maturalnych i postaramy się obudzić w Was sympatię do najbardziej logicznej z dziedzin nauki!

Ania Rutkowska

Anna Rutkowska

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentką kierunku lekarskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentką najlepszego liceum w Polsce, specjalizującego się w zakresie nauk ścisłych – XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Od zawsze żywiłam zamiłowanie do matematyki, które rozwijało się w kolejnych latach, owocując licznymi sukcesami w konkursach, w tym Olimpiadzie Matematycznej. Nad swoimi umiejętnościami korepetytorskimi pracowałam w ostatnich latach, prowadząc zajęcia dla uczniów zarówno szkół średnich, jak i podstawowych. W czasie wolnym poza pogłębianiem wiedzy medycznej, interesuje się sportami zespołowymi oraz rozwijam umiejętności kulinarne.

Dlaczego Matematyka z IWK? Na naszym kursie pokażemy Ci, że matematyka, jeśli przedstawiona w odpowiedni sposób, może być nie tylko prosta, ale też interesująca i przydatna w codziennym życiu. Nasi korepetytorzy to pasjonaci przedmiotu, którzy przez pryzmat niedawnych przygotowań do matury, rozumieją perspektywę maturzystów i stojące przed nimi wyzwania. Dzięki temu są w stanie przekazać Ci niezbędną wiedzę i sposoby, za pomocą których i Ty możesz odnieść sukces na egzaminie dojrzałości oraz dostać się na wymarzone studia! Oferujemy Ci indywidualne podejście oraz nieszablonowe metody, które kiedyś nam jako uczniom pozwoliły zrozumieć i pokochać matematykę. Udowodnimy Ci, że Ty też możesz ją polubić!

Tomasz Truszkowski

Tomasz Truszkowski

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem kierunku Informatyka na EITI na Politechnice Warszawskiej. Moim życiowym celem jest możliwie dużo podróżować! Jednym z moich osiągnięć związanych z matematyką jest zdanie matury z informatyki i matematyki rozszerzonej na 100%. Uczyłem się głównie samodzielnie, więc chętnie podzielę się moimi sposobami, które z pewnością pomogą w przygotowaniu do matury z matematyki.

Dlaczego Matematyka z IWK? Matura z matematyki to nie taki straszny egzamin, jak wielu może się wydawać. Może być wręcz fascynującą przygodą poznawania logiki i rozwiązywania problemów. Podczas nauki matematyki na maturze skupimy się na wielu schematach i wzorach, które pomagają uporządkować wiedzę i ułatwiają zrozumienie materiału. Na moim kursie nauczę Was wszystkich niezbędnych zagadnień, które pomogą Wam poradzić sobie z nawet najtrudniejszymi zadaniami na maturze z matematyki. Matematyki nie trzeba kochać, ale dobrze jest ją umieć.

Piotr Baryła

Piotr Baryła

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ze swojej matury z matematyki osiągnąłem bardzo wysoki wynik i w tym samym będę starał się pomóc Wam. Poza swoimi studiami oraz matematyką interesuję się również muzyką. Jestem absolwentem Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary. W wolnym czasie staram się jak najwięcej podróżować, gdyż sprawia mi to niesamowitą przyjemność.

Dlaczego Matematyka z IWK? Chcę pokazać maturzystom, że matura i matematyka to nie takie straszne rzeczy jak je malują. Niestety w szkołach średnich panuje tendencja do straszenia uczniów kwestiami związanymi z nimi. Na moim kursie zapewniam bezstresową atmosferę oraz zaangażowanie w zajęcia. Skupimy się na zrozumieniu zagadnień oraz rozwiązywaniu i analizowaniu jak największej ilości zadań maturalnych. Spróbuję Wam udowodnić, że lekcje matematyki mogą być przyjemne.

Bartosz Stachecki

Bartosz Stachecki

Specjalność: Matura

z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Aktualnie kończę studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania jestem pasjonatem historii, polityki oraz zagadnień związanych z ekonomią. W wolnym czasie lubię biegać, podróżować oraz słuchać muzyki. Wielokrotnie brałem udział w Olimpiadzie z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, uzyskując w niej tytuł laureata (7. miejsce na liście rankingowej).

Dlaczego WOS z IWK? Na zajęciach z WOSu kładę nacisk na kwestie związane zarówno, z rozwiązywaniem zadań maturalnych, jak również uzupełnianiem braków i usystematyzowaniem wiedzy z zakresu podstawy programowej przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Prowadzę je w swobodnej atmosferze, dbając o aktywność na zajęciach. W ramach zajęć staram się także zachęcać maturzystów do systematycznego pogłębiania wiedzy nt. aktualnych wydarzeń z Polski, Europy i świata, która jest istotna dla uzyskania dobrych wyników na maturze.

Dawid Książek

Dawid Książek

Specjalność: Matura

z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Aktualnie kończę studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szczególnie interesuje mnie prawo karne, podatkowe oraz dotyczące przestępstw gospodarczych i skarbowych. Z zainteresowań pozanaukowych pasjonuje mnie piłka nożna, motoryzacja i polityka. Uwielbiam także uprawiać sport, w szczególności: siłownia, piłka nożna, kolarstwo szosowe i turystyka górska.

Dlaczego WOS z IWK? Pokażę Ci, że WOS jest naprawdę ciekawym przedmiotem, który dzieje się na co dzień. Przekazywaną wiedzę obuduję dziesiątkami przykładów dla lepszego zrozumienia wielu kwestii i rozważymy argumenty za i przeciw wielu problemom społecznym i prawnym. Podczas zajęć panuje luźna i miła atmosfera, ponieważ uważam, że przełamanie barier z prowadzącym i stworzenie komfortowego klimatu pracy to klucz do przyjemnej nauki zakończonej satysfakcjonującym wynikiem. Nauka będzie intensywna, ale ciekawa. Moi podopieczni co roku osiągają wyniki powyżej 80%, co gwarantuje wstęp na najlepsze uczelnie w Polsce. Zapraszam!

Kadra olimpijska juniorów

Emilia Rygielska

Emilia Rygielska

Specjalność: Olimpiada
Języka Angielskiego Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego, wielokrotna laureatka i finalistka konkursów kuratoryjnych z języka angielskiego

O mnie: Obecnie studiuję medycynę. Od najmłodszych lat interesuję się literaturą, zwłaszcza zagranicznymi pozycjami. Moja fascynacja przerodziła się w miłość do języka angielskiego. Wolny czas spędzam na podróżach, bieganiu oraz zagłębianiu się w ciekawe książki.

Dlaczego Angielski z IWK? Olimpiada Języka Angielskiego to wyzwanie, które wymaga od uczestników doskonałej znajomości języka, umiejętności rozwiązywania trudnych problemów związanych z gramatyką i słownictwem oraz znajomości kultury i literatury anglojęzycznych krajów. Przygotowanie do niej nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki IWK można skorzystać z bogatej wiedzy dostępnej w ramach naszych kursów. Pomoc doświadczonych uczestników Olimpiady w nauce jest bezcenna. Kurs umożliwia efektywne planowanie nauki, pozostawiając jednocześnie miejsce na obowiązki szkolne i własne pasje.

Laura Gosiewska

Laura Gosiewska

Specjalność: Olimpiada
Języka Angielskiego Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalistka Olimpiady Języka Angielskiego, laureatka konkursów kuratoryjnych z języka angielskiego i polskiego, wielokrotna zwyciężczyni ogólnopolskich konkursów językowych i literackich, certyfikat C2 Proficiency z oceną A

O mnie: Jestem studentką na kierunku stosunki międzynarodowe oraz językoznawstwo i zarządzanie informacją w ramach MISHiS-u na UAM-ie. Naukę języka angielskiego rozpocząłem w wieku trzech lat, i chociaż na początku było to bardziej obowiązkiem niż pasją, obecnie to moje największe zainteresowanie. Oprócz tego uwielbiam literaturę, historię oraz politologię. W życiu prywatnym jestem pasjonatką kotów i wielbicielką herbaty.

Dlaczego Angielski z IWK? Na podstawie swojego doświadczenia mogę stwierdzić, że skuteczne przygotowanie do Olimpiady wymaga starannej organizacji procesu nauki. Pomoc od kogoś, kto już przebrnął przez to wyzwanie, pozwala lepiej zrozumieć strukturę testów i dostarcza solidne źródło wiedzy. Dzięki wsparciu Indeksu w Kieszeni sukces w Olimpiadzie Języka Angielskiego Juniorów masz w zasięgu ręki!

Krzysztof Ludwiczak

Krzysztof Ludwiczak

Specjalność: Olimpiada
Języka Angielskiego Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista i laureat Olimpiady Języka Angielskiego, finalista Olimpiady Geograficznej, były członek kadry narodowej na mistrzostwach świata debat w języku angielskim

O mnie: Na co dzień jestem studentem Geografii Społecznej i Planowania Przestrzennego w Amsterdamie, realizując moje marzenie studiowania pasjonujących mnie zagadnień za granicą. Głębokie poznania angielskiego było dla mnie od zawsze celem, który jednocześnie pozwolił mi na rozwój ogromnej ilości zainteresowań. Angielski łączy się z moją pasją do podróży, literatury, kultury i muzyki, szczególnie poprzez poznawanie osób z innych państw.

Dlaczego Angielski z IWK? Język angielski, zwłaszcza na początku akademickiej przygody z nim, wymaga od nas dobrego rozeznania, interdyscyplinarności i szerokich umiejętności kojarzenia różnych faktów, a także nauki indywidualnej. Dojście do płynności w tych obszarach jest trudne, ale pomoc osób, które same tę drogę przeszły, a jednocześnie mają świeże spojrzenia na nią jest bezcenny. To właśnie zapewnia praca z Indeksem w Kieszeni, gdzie młode osoby, dobrze pamiętające swoją przebytą drogę, są w stanie dzielić się tym doświadczeniem z innymi.

Jan Wangrat

Jan Wangrat

Specjalność: Olimpiada
Matematyczna Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, laureat matematycznego konkursu kuratoryjnego 2017/18, finalista LXII Olimpiady Matematycznej, laureat nagrody im. Andrzeja Mąkowskiego

O mnie: Skończyłem XIV LO im. Stanisława Staszica. Aktualnie studiuję matematykę i informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilku lat prowadzę kursy przygotowujące do Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz Olimpiady Matematycznej dla licealistów. Swoje doświadczenie zdobyłem podczas własnych przygotowań do konkursów matematycznych.

Dlaczego Matematyka z IWK? Zadania na Olimpiadzie Matematycznej Juniorów ukazują znacznie wyższy poziom niż ten, na jakim znajdują się zadania przerabiane na lekcjach w szkole. Aby osiągnąć sukces w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów należy przede wszystkim przygotować się na nietypowe metody i wyjście poza schematy, aby poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami. Na kursie IWK przedstawiamy niezbędne triki oraz sposoby, które z pewnością pomogą w osiągnięciu sukcesu na OMJ.

Dominik Wawszczak

Dominik Wawszczak

Specjalność: Olimpiada
Informatyczna Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat III stopnia XI Olimpiady Informatycznej Juniorów, brązowy medalista EJOI 2017 zwycięzca XII Olimpiady Informatycznej Juniorów, finalista z wyróżnieniem XXVI Olimpiady Informatycznej, finalista XXVII Olimpiady Informatycznej, laureat III stopnia XXVIII Olimpiady Informatycznej

O mnie: Interesuję się informatyką już od podstawówki, a dokładniej od mojego sukcesu w konkursie miniLOGIA, który pozwolił mi dostać się do gimnazjum. Zacząłem wtedy przygotowanie do Olimpiady Informatycznej Juniorów. Obecnie studiuję matematykę i informatykę na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się pedagogiką i poświęcam wiele czasu na doskonalenie swoich umiejętności w pracy z uczniami. Od kilku lat udzielam pomocy rówieśnikom i młodszym uczniom w przygotowaniach do konkursów i egzaminów.

Dlaczego Informatyka z IWK? Olimpiada Informatyczna Juniorów często stawia przed uczestnikami wyzwania wykraczające poza standardowy program nauczania. Rozwiązywanie zadań olimpijskich wymaga specjalnego podejścia i opanowania technik, które nie są łatwe do samodzielnego opracowania. Dlatego warto skorzystać z pomocy kadry, która składa się z doświadczonych weteranów Olimpiady Informatycznej.

Jakub Misiaszek

Jakub Misiaszek

Specjalność: Olimpiada
Informatyczna Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXIX Edycji Olimpiady Informatycznej, Laureat XV Edycji Olimpiady Informatycznej “O Diamentowy Indeks AGH”

O mnie:

Informatyką interesowałem się od najmłodszych lat. Obecnie jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiuję ten właśnie kierunek. Zdobyłem maksymalną liczbę punktów rekrutacyjnych dzięki mojemu tytułowi laureata Olimpiady Informatycznej. Poza studiami lubię aktywnie spędzać czas, uprawiając wspinaczkę, grając w gry oraz oglądając filmy i seriale.

Dlaczego Informatyka z IWK? Kursy oferowane przez Indeks w Kieszeni stanowią doskonałe narzędzie przygotowujące do OI. Ich starannie opracowany materiał dostarcza obszernej bazy wiedzy, a doświadczona kadra jest w stanie kompleksowo odpowiedzieć na najbardziej wymagające pytania.

Jan Podraza

Jan Podraza

Specjalność: Olimpiada
Historyczna Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLV Olimpiady Historycznej – 2018/19 (5. miejsce), liczne sukcesy w konkursach i debatach o tematyce historycznej, ugruntowana wieloletnim doświadczeniem umiejętność przemawiania

O mnie: Historia stała się jedną z moich głównych pasji jeszcze przed rozpoczęciem edukacji szkolnej. W ciągu kolejnych lat nauki rozwijałem wiedzę i zdobywałem umiejętności, które przyniosły mi sukcesy w różnych konkursach historycznych. Już w pierwszej klasie liceum osiągnąłem piąte miejsce na XLV Olimpiadzie Historycznej, co uczyniło mnie najmłodszym laureatem. Jednocześnie rozwijałem moje zdolności w mówieniu publicznym, uczestnicząc aktywnie w wielu turniejach debat oksfordzkich. Obecnie łączę naukę z działalnością w innych dziedzinach, takich jak udział w grupie kreatywnej zajmującej się fantastyką i grami, a także pracą jako tłumacz. Moje zainteresowania obejmują gry fabularne oraz tenisa ziemnego.

Dlaczego Historia z IWK? Olimpiada Historyczna Juniorów wymaga nie tylko szerokiego zakresu wiedzy, ale także swobodnego posługiwania się nią. Podczas przygotowań do Olimpiady skupiamy się na zapoznaniu się ze zmieniającą się nieustannie opinią historyków oraz znajomością faktów. Dzięki pomocy ze strony IWK oraz doświadczonych Prowadzących, którzy osiągnęli już triumfy w Olimpiadzie Historycznej nauczysz się także rozwiązywać zadania olimpijskie oraz ćwiczenia, które umożliwią Ci osiągnięcie własnego sukcesu.

Adrian Macion

Adrian Macion

Specjalność: Olimpiada
Wiedzy Chemicznej Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 46. Olimpiady Biologicznej, laureat licznych olimpiad i konkursów z zakresu biologii i chemii, Założyciel i Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka!, Prezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego

O mnie: Już od młodości pasjonowałem się nauką. W trakcie szkoły średniej postanowiłem skoncentrować się na biologii, a moje długoterminowe cele edukacyjne zakładały studia na Kolegium Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych w zakresie Biologii i Chemii na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat angażowałem się w działalność edukacyjną na różnych poziomach nauczania. Oprócz tego, prowadzę Studenckie Czasopismo Naukowe Eureka!, jestem Prezesem Koła Naukowego Biologii Molekularnej oraz aktywnym uczestnikiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza. Od pierwszego dnia studiów zajmuję się również badaniami naukowymi z dziedziny biologii molekularnej bakterii patogennych w Instytucie Mikrobiologii. Z pasją opowiadam o białkach, komórkach i ulubionych scenach z gier science fiction. W czasie wolnym piszę książki i marzę o badaniach nad życiem w kosmosie.

Dlaczego Chemia z IWK? Przygotowanie do Olimpiady Wiedzy Chemicznej Juniorów pozwala uporządkować wiedzę pochodzącą z ogromnej ilości pozycji literackich. Materiały przekazywane przez doświadczonych Prowadzących przygotowywane są przez osoby, które osiągnęły już sukcesy w zakresie olimpiad przedmiotowych. Moja metoda nauczania opiera się przede wszystkim na indywidualizacji podejścia, dostosowywaniu tempa nauki, metod przekazywania wiedzy i sposobów oceny do konkretnego ucznia. Zawsze kieruję pytanie do uczniów, które tematy chcieliby najpierw omówić, i unikam sztywnego schematu. To nie tylko czyni naukę przyjemniejszą, ale także przekłada się na lepsze wyniki.

Krzysztof Andrulonis

Krzysztof Andrulonis

Specjalność: Olimpiada Literatury
i Języka Polskiego Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz wielu konkursów literackich różnej rangi, Laureat XXXIII Olimpiady Filozoficznej, laureat LXIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

O mnie: Jestem studentem na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uczę się w ramach studiów międzywydziałowych filologii polskiej i filozofii. Szczególnie fascynuję się literaturą staropolską, zwłaszcza z okresu renesansu, choć eksploracja różnych epok literackich stanowi dla mnie niezwykle pasjonującą przygodę. W międzyczasie, kiedy mam wolne chwile, oddaję się lekturze literatury obcej, przede wszystkim rosyjskiej oraz interesującym czasopismom.

Dlaczego Polski z IWK? Razem z nami będziesz w stanie uniknąć uczucia całkowitego przytłoczenia przez ogrom materiału, co często jest wyzwaniem dla uczestników Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Naszym celem jest pokazanie, że zgłębianie dziejów literatury i języka polskiego może stanowić niezwykle fascynującą podróż. Co więcej, mimo upływu lat, to, co przekazywali nam ludzie z minionych epok, nadal jest niezmiernie cenne. Serdecznie zapraszam Cię do udziału w tej wspólnej przygodzie, która, przy odpowiednim zaangażowaniu, przyniesie Ci sukcesy na Olimpiadzie oraz wzmocni Twoją pasję jako filologa i badacza dziejów!

Agata Łaska

Agata Łaska

Specjalność: Olimpiada Literatury
i Języka Polskiego Juniorów

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, laureatka pierwszej lokaty LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, wielokrotna laureatka konkursów literackich

O mnie: Jestem studentką MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie skupiam się na studiach filologii polskiej i filozofii. W mojej edukacji osiągnęłam tytuł laureata I lokaty, specjalizując się w strukturalistycznej teorii języka oraz twórczości Mirona Białoszewskiego. Moje zainteresowania głównie koncentrują się wokół literatury i teorii dwudziestowiecznej, ale uważam, że do pełnego zrozumienia twórczości istotna jest również znajomość jej historycznego kontekstu. Dlatego z wielką przyjemnością zagłębiam się w literaturę starożytną i wczesnośredniowieczną. Ostatnio coraz bardziej fascynują mnie dzieła romantyczne, zwłaszcza te polskie i rosyjskie. Chociaż doceniam klasykę, taką jak “Nora” czy “Sto lat samotności”, to największą radość czerpię z książek, które odkrywam przypadkowo, ponieważ pozwalają mi lepiej poznać samą siebie.

Dlaczego Polski z IWK? Niewiele sprawiło mi większą radość niż świadomość, że moja wiedza w literaturoznawstwie i językoznawstwie może pomóc innym w poznawaniu literatury. Udział w Olimpiadzie to wyzwanie, które wymaga wielu decyzji i specjalizacji. Jestem pewna, że pewność siebie w badaniu literatury jest cenna od samego początku, aż do zakończenia okresu przygotowawczego. Kiedy mówię o literaturze, dotyczy to również języka, historii i myśli.

Kadra egzaminów ósmoklasisty

Krzysztof Andrulonis

Krzysztof Andrulonis

Specjalność: Egzamin ósmoklasisty
z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję filologię polską i filozofię w ramach studiów międzywydziałowych. Moje zainteresowania skupiają się głównie na literaturze staropolskiej, zwłaszcza z okresu renesansu, ale eksploracja każdej innej epoki literackiej jest dla mnie fascynującą podróżą. W międzyczasie, kiedy tylko mam wolne chwile, oddaję się lekturze literatury obcej oraz interesujących czasopism.

Dlaczego Polski z IWK?
W przeciwieństwie do niektórych korepetytorów, w mojej pracy nad materiałem egzaminacyjnym skupiam się na układzie motywów literackich, a nie tylko na chronologii, która jest prezentowana jedynie uzupełniająco. Dążę do ułatwienia zrozumienia wiedzy w kontekście, który jest najważniejszy podczas pisania pracy pisemnej. Dużo uwagi poświęcam rozwijaniu umiejętności czytania ze zrozumieniem, co robię poprzez różnorodne tematy. Moje lekcje charakteryzują się starannym uporządkowaniem materiału w postaci map myślowych, które ułatwiają skuteczne zapamiętywanie. Ponadto staram się, aby materiały były przystępne wizualnie, co wpływa korzystnie na ich zrozumienie.

Adam Staniucha

Adam Staniucha

Specjalność: Egzamin ósmoklasisty
z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem inżynierem i ukończyłem Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej. Moją codzienną pracą jest analiza danych, co sprawia mi ogromną przyjemność, a swoją wiedzą i pasją dzielę się od kilku lat z moimi uczniami. Mam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnym oraz grupowych dla uczniów podstawówki, licealistów oraz studentów. Z sukcesami brałem udział w wielu konkursach z matematyki oraz fizyki. W wolnych chwilach lubię gotować, jeździć na rowerze, pływać, grać w planszówki i wędrować po górach.
Dlaczego Matematyka z IWK? Podczas moich lekcji główny nacisk kładziemy na kreatywne podejście do rozwiązywania problemów. Razem z uczniami prowadzimy burzę mózgów, aby wydobyć różnorodne podejścia do rozwiązywania zadań, pokazując tym samym, że nie istnieje tylko jedna droga do rozwiązania danego problemu. Każde zadanie analizujemy dokładnie i rozkładamy na części pierwsze. Oczywiście, dużo czasu poświęcamy na przerabianie zadań maturalnych, a ja szczególnie podkreślam potrzebę systematycznego podejścia. Atmosfera na lekcjach jest przyjazna i pełna humoru (szczególnie lubię suchary).

Emilia Rygielska

Emilia Rygielska

Specjalność: Egzamin ósmoklasisty
z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Już od najmłodszych lat pasjonowała mnie literatura, zwłaszcza zagraniczna, co później przerodziło się w miłość do języka angielskiego. Poza czytaniem, w moim wolnym czasie uwielbiam podróżować i biegać. Osiągnęłam liczne sukcesy w Olimpiadzie Języka Angielskiego oraz posiadam wiele tytułów finalistki oraz laureatki konkursów kuratoryjnych z języka angielskiego.

Dlaczego Angielski z IWK? Dzięki kursowi IWK, znajdziesz wszystkie niezbędne informacje do przygotowania do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego w jednym miejscu. Wsparcie doświadczonych dydaktyków w procesie nauki jest nieocenione. Kurs usprawnia organizację nauki, co pozwala osiągnąć maksymalną efektywność, jednocześnie pozostawiając czas na obowiązki szkolne i osobiste pasje.

Laura Gosiewska

Laura Gosiewska

Specjalność: Egzamin ósmoklasisty
z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, gdzie studiuję stosunki międzynarodowe, językoznawstwo i zarządzanie informacją. Uwielbiam języki obce, a także literaturę, historię i politologię. Jestem finalistką Olimpiady Języka Angielskiego oraz laureatką wielu konkursów kuratoryjnych z języka angielskiego i polskiego. Ponadto osiągnęłam zwycięstwo i byłam finalistką licznych ogólnopolskich konkursów językowych i literackich. Posiadam również certyfikat C2 Proficiency na poziomie A. W życiu prywatnym jestem miłośniczką kotów i pasjonatką świetnej herbaty.

Dlaczego Angielski z IWK?
W oparciu o moje doświadczenie dydaktyczne mogę stwierdzić, że skuteczne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego opiera się na zorganizowanej nauce. Pomoc od instruktorów, którzy posiadają doświadczenie w nauczaniu i przekazywaniu wiedzy kursantom, pomaga zrozumieć strukturę egzaminacyjnych testów oraz konieczne treści do osiągnięcia wysokich wyników. Dzięki naszemu wsparciu, wysoki wynik egzaminu jest w zasięgu Twojej ręki.

Miejsce dla Ciebie!

Przygotowania do Olimpiad - Zgłoś się do nas!

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas i dołącz do naszej Kadry!

4.9/5 - (na podstawie 574 ocen)