fbpx

O nas

Indeks w Kieszeni to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która powstała po to by nauka do olimpiad i matur stała się łatwiejsza. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem oraz pomocą w wybraniu naszym podopiecznym ich indywidualnej ścieżki rozwoju, która ma pozwolić im zdobyć wymarzone indeksy na studia. Będąc firmą z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym możemy poszczycić się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych. Z kolei nasi Podopieczni w przygotowaniu do matur osiągają znacznie wyższe wyniki, niż nawet te, które mieli największe nadzieje osiągnąć zanim przystąpili do nauki w ramach naszych kursów!

 

Nasze kursy maturalne istotnie różnią się od tych oferowanych przez konkurencję. Zajęcia w IWK odbywają się w małych, energicznych grupach, z prowadzącymi, dla których nauczanie to główna pasja!

 

Wierzymy, że wypracowany przez nas sposób nauki to najlepsza droga do dostania się na wymarzoną uczelnię!

 

Pragniemy przyczynić się do pomyślnej realizacji Twojego planu, poprzez podniesienie Twojego poziomu wiedzy oraz przekazanie Ci z pierwszej ręki informacji, które pomogą nie tylko zdobyć indeks na studia, ale później również odnaleźć się w procesie rekrutacji i adaptacji na Twojej wymarzonej uczelni.

Kadra

Korzystanie ze wsparcia starszego kolegi lub koleżanki podczas przygotowań do matury lub olimpiady to nieoceniona pomoc. Wiele osób samodzielnie przygotowujących się do rozmaitych edukacyjnych wyzwań popełnia błędy, których nawet nie jest świadoma, bo brakuje osoby, która wskaże błędy w rozumowaniu i podpowie poprawny tok rozwiązania. Jest to niezwykle istotne zarówno w nauce maturalnej jak i olimpijskiej. Niestety, w przypadku właśnie konkursów, wiele młodych osób w swoich szkołach nie ma nauczyciela-pasjonata, czy kółka zainteresowań, gdzie mogłoby znaleźć pomoc. Nie inaczej jest w przypadku matur, gdzie poleganie wyłącznie na lekcjach szkolnych nie jest w stanie zagwarantować indywidualnego podejścia do potrzeb konkretnego ucznia.

 

Kadra olimpijska

 

W skład naszego zespołu olimpijskiego wchodzą zwycięzcy oraz laureaci najwyższych miejsc Olimpiad ogólnopolskich oraz międzynarodowych! Posiadają oni świeże doświadczenia związane ze startem i pomogą Ci w kwestiach takich jak np.: praca badawcza, jeśli interesuje Cię Olimpiada Biologiczna czy Olimpiada Geograficzna, praca pisemna gdy planujesz start w olimpiadach humanistycznych: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Filozoficznaetap doświadczalny (laboratoryjny): Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Fizycznaetap korespondencyjny: Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Matematycznaetap pracy zespołowej, “case study”: Olimpiada Przedsiębiorczościetap ustny: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

 

Kadra maturalna

 

Przygotowania do matur to spore wyzwanie. Liczy się nie tylko chłonny umysł ale również odpowiedni warsztat pracy: regularność, sumienność, dokładność. Największym wrogiem, którego możesz napotkać to wypalenie i rutyna. Właśnie dlatego nasza kadra maturalna to młodzi, ambitni ludzie (studenci i absolwenci najlepszych uczelni w kraju), którzy arkusze maturalne znają “na wylot”. Zajęcia z nimi to za każdym razem okazja do małej intelektualnej przygody oraz podniesienia swojego poziomu motywacji!

 

Łączy nas pasja do nauki oraz przekazywania wiedzy. Prowadzący Indeksu w Kieszeni posiadają bogate doświadczenie dydaktyczne, dzięki czemu potrafią w efektywny i profesjonalny sposób tłumaczyć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

 

Zapisz się już dziś i przekonaj się, jak wyjątkowa jest nasza kadra!

Przygotowania do olimpiad i matur najlepiej
powierzyć w ręce specjalistów.

 

Uczyć możesz się samodzielnie, wraz ze znajomymi lub nauczycielem prowadzącym kółko, jednak nikt nie da Ci lepszych rad i skuteczniejszego przepisu na sukces niż osoba, która wypracowała własny, skuteczny sposób nauki!

42

 

Marcin Jasiński

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XLV Olimpiady Biologicznej, reprezentant Polski i zdobywca brązowego medalu na 27. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi (Wietnam)

O mnie: Studiuję medycynę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem przewodniczącym Studenckiego Koła Hematologicznego WUM, gdzie angażuję się w działalność naukową. Interesuję się onkologią, hematologią oraz immunologią.

Dlaczego biologia z IWK: Zajęcia w IWK to przede wszystkim wspaniała możliwość by poznać inne osoby, z którymi łączy wspólny cel. O wiele łatwiej jest uczyć się w grupie osób przygotowujących się do tego samego egzaminu. Ponadto kadra prowadzących stworzona jest z byłych olimpijczyków, którzy chętnie dzielą się wiedzą oraz własnym doświadczeniem jak osiągać sukcesy na Olimpiadzie Biologicznej.

41

 

Damian Prus

Specjalność: Olimpiada Biologiczna i Matura z biologii

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLIX Olimpiady Biologicznej.

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od gimnazjum pasjonowały mnie przedmioty ścisłe, w liceum dołączył do nich język angielski, który uważam za niezbędny w naukowym rozwoju. W liceum czynnie uczestniczyłem m.in. w warsztatach organizowanych przez grupę Adamed na Politechnice Warszawskiej czy zajęciach organizowanych na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen”.

Dlaczego Biologia z IWK? W czasie nauki biologii na poziomie liceum, czy to pod kątem Olimpiady czy matury, bardzo ważne jest przedstawianie poszczególnych aspektów w możliwie najbardziej absorbujący uwagę, logiczny sposób, by „zarazić” chęcią pogłębiania wiedzy biologicznej na własną rękę i dostrzegania jej w codziennym życiu. Innymi słowy, chcę uczyć w taki sposób, żeby uczniowie zżyli się z biologią, myśleli o niej nie tylko, gdy uczą się do sprawdzianu, ale czerpali z tego faktyczną radość połączoną z możliwością swobodnego operowania zdobytą wiedzą i używania jej do analizowania i wyciągania wniosków w czasie rozwiązywania zadań. Biologia wcale nie musi być tylko „pamięciówką”!

53

 

Karolina Pałys

Specjalność: Olimpiada Biologiczna i Matura z biologii

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka 50. Olimpiady Biologicznej, Finalistka 49. Olimpiady Biologicznej.

O mnie: Jestem studentką kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze pasjonowały mnie nauki ścisłe i przyrodnicze, a podczas przygotowań olimpijskich w szczególności zaciekawiły mnie tematy związane z immunologią i biologią molekularną. Uważam, że w tych dziedzinach powinno się stawiać na kreatywne, ale i krytyczne myślenie, dlatego staram się regularnie pobudzać moje neurony, analizując najnowsze publikacje i artykuły naukowe. W wolnym czasie nie stronię od literatury (niezwiązanej z biologicznym nanoświatem), dobrych seriali i wieczornych spacerów.

Dlaczego Biologia z IWK? W zajęciach niezwykle istotne jest przekazywanie wiedzy przez osoby, które już zmierzyły się z Olimpiadą i pokonały związane z nią trudności. Dzięki temu wypracowane przez siebie sposoby możemy powierzyć kolejnym Olimpijczykom, ucząc ich przy tym otwartości na interdyscyplinarność nauki oraz zachęcając do nieszablonowego myślenia i wnioskowania, które pomagają zarówno w pojmowaniu zadań, jak i późniejszym samorozwoju.

44

 

Adrian Macion

Specjalność: Matura z chemii i Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 46. Olimpiady Biologicznej. Prezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Członek Zwyczajny Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza.

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych. W wolnym czasie pochłania mnie literatura science-fiction oraz rozmyślania nad badaniem Wszechświata. Pokłady wyobraźni przelewam na papier w postaci własnej twórczości.

Dlaczego Biologia z IWK? Chcę pokazywać innym, że biologia jest nauką opartą przede wszystkim na logicznym myśleniu! Nagrody Nobla nie zdobywa się za zapamiętanie miliona skomplikowanie brzmiących terminów! Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów.

54

 

Daniel Pysz

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 8. miejsca 51. Olimpiady Biologicznej, finalista 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Interesuję się biologią molekularną oraz ewolucją na poziomie cząsteczek. Układam własne zadania ułatwiające przygotowanie do Olimpiady Biologicznej. Uważam, że biologią należy się bawić, a nie uczyć schematów jej działań. Interesuję się sportem i wspinaczką górską, a w wolnych chwilach jestem sędziom piłkarskim.

Dlaczego Biologia z IWK? Jest to jedyna w Polsce instytucja tak rzeczowo i profesjonalnie przygotowująca do najważniejszych olimpiad w liceum. Pasjonaci – jakich ona zbiera – pozwalają nie tylko zrozumieć biologię, ale także ją polubić dzięki czemu jeszcze prościej możemy osiągnąć tak dużo. Nie znajduję tu popularnego w szkołach wyścigu szczurów, a jedynie motywację wynikającą z ogromnej ambicji wszystkich kursantów.

63. Jan Topczewski

 

Jan Topczewski

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Interesują mnie nauki przyrodnicze, szczególnie zagadnienia związane z genetyką, biochemią i ewolucjonizmem. W wolnym czasie gram w tenisa ziemnego i czytam książki.

Dlaczego biologia z IWK: Zajęcia prowadzone są przez olimpijczyków – osoby, które same przeszły drogę przygotowań do olimpiady i wiedzą na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki. Ponadto nauka w grupie osób przygotowujących się do tej samej olimpiady stanowi dodatkową motywacje i otwiera możliwości współpracy między uczestnikami.

64. Kacper Pająk

 

Kacper Pająk

 

Specjalność: Olimpiada Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej, laureat 67. Olimpiady Chemicznej, finalista 66. Olimpiady Chemicznej

O mnie: Jestem studentem medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od zawsze interesowałem się naukami przyrodniczymi w szczególności chemią i biologią. Moją uwagę szczególnie przyciągają zagadnienia biologii molekularnej oraz nanotechnologii. W wolnym czasie uwielbiam grać na gitarze.

Dlaczego biologia z IWK: Zajęcia IWK dają niepowtarzalną okazję współpracy z byłymi finalistami/laureatami olimpiad przedmiotowych, co umożliwia swobodną wymiany wskazówek i informacji dotyczących zarówno organizacji zawodów jak i ich wymogów merytorycznych. Co więcej na każdych zajęciach uczestnicy mają dostęp do licznych zadań i materiałów, które umożliwiają na dokładne przygotowanie do każdego z etapów Olimpiady.

T_M

 

Tomasz Motyczyński

 

Specjalność: Olimpiada Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 65. Olimpiady Chemicznej oraz zdobywca 6. miejsca na 66. Olimpiadzie Chemicznej. Kilkunastokrotny laureat i finalista olimpiad oraz konkursów chemicznych o zasięgu krajowym i europejskim.

O mnie: Moimi największymi pasjami są chemia i biochemia. Poza naukami ścisłymi najbardziej fascynuje mnie ekonomia i psychologia. Bardzo lubię uprawiać sport, podróżować oraz uczyć się nowych języków.

Dlaczego Chemia z IWK? Wiem, że droga sukcesu w Olimpiadzie bywa czasami trudna. Brak odpowiednich opracowań, motywacji czy osoby, która może rozwiać wszystkie nasze wątpliwości to największe przeszkody, jakie można na niej napotkać. Kursy prowadzone przez IWK eliminują je wszystkie! Zapewniają potrzebne materiały, dostarczają zapału a także uczą myśleć i progresywnie sprawdzają Twój postęp. Przygotowanie do OlChemu pod opieką mentorów z IWK, zdobywców najwyższych miejsc na Olimpiadzie, staje się zaplanowanym, metodycznym procesem. Kompleksowo i przyjemnie możesz przygotować się do Olimpiady Chemicznej, osiągnąć najlepsze rezultaty i z Indeksem w Kieszeni nie martwić się o maturę i studia.

34

 

Stanisław Świerczewski

 

Specjalność: Olimpiada Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXV Olimpiady Chemicznej i finalista LXVI Olimpiady Chemicznej, laureat wielu innych konkursów chemicznych.

O mnie: Jestem studentem MISMaP (Międzywydziałowe Indywidualne Studia Matematyczno-Przyrodnicze) na Uniwersytecie Warszawskim. Olimpiada dała mi możliwość wyboru kierunku który mnie interesuje nie martwiąc się punkty rekrutacyjne. Wolny czas przeznaczam na wspinaczkę i trekking.

Dlaczego Chemia z IWK? W chemii przede wszystkim ważne jest zrozumienie praw i zależności, a to dużo łatwiej osiągnąć gdy są one jasno wytłumaczone. Kurs nie tylko w sposób kompleksowy przygotowuje zarówno do części teoretycznej jak i doświadczalnej Olimpiady, lecz również pozwala na zdobycie „intuicji” od której często zależy olimpijski sukces.

55

 

Adrian Bednarek

 

Specjalność: Olimpiada Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista LXVI i LXVII Olimpiady Chemicznej, laureat Olimpiady ,,O Diamentowy Indeks AGH”, a także laureat wielu ogólnopolskich olimpiad i konkursów chemicznych.

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moimi największymi naukowymi pasjami są – chemia, biochemia, analiza matematyczna, a także zagadnienie medyczne różnego typu. W wolnych chwilach uprawiam sport i śledzę poczynania kierowców w Formule 1.

Dlaczego Chemia z IWK? Głównym problemem w przygotowaniu do Olimpiady jest dobór literatury. Startujące osoby często toną w gąszczu niepotrzebnych książek. Przygotowanie z IWK pozwala rozwiązać ten problem, gdyż materiały przygotowywane są przez osoby z doświadczeniem olimpijskim, które osiągały sukcesy w poprzednich edycjach i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę podczas nauki. Kolejną zaletą jest także przedstawienie materiału w zrozumiały, lecz wyczerpujący sposób. Można mieć zatem pewność, że z IWK nawet najtrudniejsze zagadnienia staną się oczywiste.

50

 

Robert Siemiątkowski

Specjalność: Matura z chemii i Matura z biologii

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista Konkursu Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od zawsze moim zamiłowaniem było przekazywanie wiedzy – pochodzę z rodziny o nauczycielskich tradycjach, dydaktyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Zachwyca mnie ludzki mózg i metody jego obrazowania, swoim zachwytem dzielę się w uniwersyteckim Kole Radiologicznym, w którym jestem grafikiem i głównym edukatorem.

Dlaczego Chemia z IWK?

Wielką satysfakcję daje mi nauczanie innych, chciałbym burzyć szkodliwe stereotypy dotyczące nauki przedmiotów ścisłych. Uważam, że do sukcesu niezbędna jest zarówno pasja, jak i rzetelność – pokażę, jak je połączyć. Sam przekonałem się, że nauka pod okiem oddanego i fachowego dydaktyka przynosi owocne rezultaty i znacznie podnosi efektywność i motywację ucznia; teraz sam chciałbym pomóc pokoleniom przyszłych wielkich umysłów.

36

 

Filip Bojdecki

 

Specjalność: Olimpiada Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXVI Olimpiady Fizycznej, a także Srebrny Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC).

O mnie: Jestem studentem fizyki indywidualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat fascynuje mnie bogactwo zjawisk fizycznych jak i potencjał fizyki jako języka opisu świata. Poza uczelnią należę do klubu kolarskiego i ścigam się na rowerze.

Dlaczego fizyka z IWK?: Przygotowanie się do Olimpiady Fizycznej to spore wyzwanie. Na pierwszy rzut oka, zadania nieraz zupełnie nie przypominają zagadnień szkolnych. Wymagają często innego spojrzenia, które jest różne od tego prezentowanego w podręcznikach zarówno szkolnych jak i akademickich. Pomoc kogoś zapoznanego ze specyfiką tych zadań jest nieoceniona.

11

 

Kacper Raciborski

 

Specjalność: Matura z fizyki

Więcej informacji

Osiągnięcia: Srebrny Medalista Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków (TMF), a także Brązowy Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC).

O mnie: Jestem studentem Fizyki Technicznej na Politechnice Warszawskiej, a także studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Astronomii. Obecnie współpracuję z CERN’em, a także zajmuję się start-up’ami naukowo-technologicznymi. Na obu uczelniach rozwijam się w  fizyce stosowanej – technologie, banki, symulacje i wiele, wiele innych. Pomimo tak dużej ilości nauki, sport jest także znaczącą częścią mojego życia – tenis, snowboard, ścianka wspinaczkowa, kite, czy rowery.

Dlaczego fizyka z IWK? Fizyki uczę z pasją, a większość moich uczniów na dalszych etapach edukacji szło do klas mat-fiz lub na studia związane z fizyką, informatyką, czy inżynierią. Moim celem jest tworzenie materiałów, które są w stanie sprostać wymaganiom dydaktycznym w XXI wieku. Te zajęcia to nie tylko podróż w celu poznania fizyki i 100% na maturze, ale także nauka o tym, jak zostać prawdziwym fizykiem, naukowcem, czy kreatorem otaczającego nas świata.

53

 

Rafał Wierciński

Specjalność: Olimpiada Geograficzna i matura z geografii

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLIV i XLV Olimpiady Geograficznej, finalista XLVI OG, dwukrotny laureat oraz finalista Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii.

O mnie: Obecnie studiuję w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne. Oprócz geografii interesuję się polityką, ekonomią oraz szeroko rozumianą analizą danych. W wolnych chwilach chętnie jeżdżę na rowerze i słucham muzyki.

Dlaczego geografia z IWK? Zarówno na Olimpiadzie Geograficznej jak i na maturze, oprócz podstawowej wiedzy geograficznej, równie istotne jest jej powiązanie z otaczającym nas światem. Dzięki naszym zajęciom będziecie mogli jeszcze lepiej poznać procesy zachodzące na naszej planecie oraz przekonacie się, że geografia jest obecna w wielu dziedzinach nauki.

72. Daniel Dylewski

 

Daniel Dylewski

Specjalność: Olimpiada Geograficzna i matura z geografii

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLI, XLII i XLIII Olimpiady Geograficznej, uczestnik II, III i IV Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej, a także dwóch olimpiad międzynarodowych z geografii: w Pekinie (2016) oraz Belgradzie (2017), dodatkowo dwukrotny laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Absolwent studiów licencjackich z geografii wraz z blokiem pedagogicznym.

O mnie: Studiuję prawo w ramach MISHu na Uniwersytecie Warszawskim. Aktywnie działam w licznych kołach naukowych, chociażby Interdyscyplinarnym Kole Naukowym Ochrony Przyrody, Interdyscyplinarnym Kole Zrównoważonego Rozwoju i innych.

Dlaczego geografia z IWK: Myślę, że Olimpiada Geograficzna wymaga bardzo dużego przygotowania nie tylko przed pierwszym etapem. Szczególnie chciałbym się skupić na przygotowaniu do wypowiedzi ustnych, bardzo ważnych na zmaganiach okręgowych i centralnych. Dodatkowo uważam, że systematyczna praca z innymi pozwala nam uświadomić sobie nasze własne braki wiedzy.

68 Michał Kuliński

 

Michał Kuliński

Specjalność: Olimpiada Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLVI Olimpiady Geograficznej

O mnie: Jestem studentem geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. Dzięki olimpiadzie zostałem zwolniony z procesu rekrutacji na studia i poznałem wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Dlaczego geografia z IWK? Podstawą nauki geografii, zarówno w zakresie matury, jak i olimpiady są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Zdobyte podczas zajęć informacje będą stanowić fundament pod osiągnięcie sukcesu na olimpiadzie, czy maturze.

57

 

Kacper Kwiatek

 

Specjalność: Olimpiada Historyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat drugiego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej w edycji 2017/2018.

O mnie: Jestem studentem w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję filozofię, socjologię i prawo. W badaniach naukowych w ramach wymienionych dziedzin blisko towarzyszy mi historia będąca moją pasją od czasów gimnazjalnych. Specjalizuję się w epoce nowożytnej, w szczególności w rewolucji francuskiej. W wolnym czasie poświęcam się lokalnemu aktywizmowi. Moim hobby są RPGi i gry strategiczne, zwłaszcza szachy.

Dlaczego Historia z IWK? Olimpiada Historyczna to świetny, ale specyficzny konkurs. Wiedza sprawdzana jest poprzez długie wypracowania pisemne i dość swobodne wypowiedzi ustne. Wymagane są więc nie tylko fakty, ale również zdolność odpowiedniego nimi operowania w piśmie i w mowie oraz znajomość zmieniających się opinii historyków. W przygotowaniach koncentrujemy się zarówno na wiedzy merytorycznej, jak i ćwiczeniach umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu oraz przekazywaniu doświadczeń z ubiegłych lat. Nauka z nami to najlepszy plan na uzyskanie olimpijskich laurów!

67. Marcin Woźny

 

Marcin Woźny

 

Specjalność: Olimpiada Historyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat V miejsca Olimpiady Historycznej (2016 r.).

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowałem również filozofię. Do moich zainteresowań należą: analityczna filozofia prawa, prawo konstytucyjne oraz historia. Od dwóch lat przygotowuję licealistów do matury z historii. W trakcie swojej edukacji szkolnej z powodzeniem uczestniczyłem w licznych konkursach i olimpiadach historycznych, zarówno przedmiotowych, jak i tematycznych.

Dlaczego Historia w IwK? W ramach kursu poza powtórką wszystkich najważniejszych zagadnień maturalnych zajmiemy się również kształceniem umiejętności wymaganych na maturze z naciskiem na formułowanie dłuższych wypowiedzi pisemnych oraz rozwiązywanie arkuszy i zadań maturalnych. Ponadto będziemy na bieżąco sprawdzali zdobytą dotychczas wiedzę oraz starali się pogłębiać ją w oparciu o teksty kultury.

43. Piotr Kępczyński

 

Piotr Kępczyński

 

Specjalność: Olimpiada Informatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Dwukrotny laureat Olimpiady Informatycznej, zdobywca licznych tytułów w rozmaitych konkursach programistycznych i algorytmicznych na etapie szkoły średniej i studiów

O mnie: Jestem studentem informatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Lubię rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki i problemy matematyczne, dlatego też pociąga mnie algorytmika, na której opiera się Olimpiada Informatyczna. To właśnie kreatywność oraz pomysłowość w rozwiązywaniu algorytmicznych zadań sprawiało mi największą przyjemność na Olimpiadzie, której jestem podwójnym laureatem. Interesuję się również projektowaniem, tworzeniem i graniem w gry komputerowe.

Dlaczego Informatyka z IWK? Nauczę was wielu różnych algorytmów. Są to narzędzia potrzebne by rozwiązywać zadania olimpijskie. Pokażę Wam jak podchodzić do zadań informatycznych i tworzyć ich rozwiązania. Przedstawię Wam także różne tricki programistyczne i sposoby programowania, dzięki którym implementacja rozwiązań nie będzie dla Was żadnym problemem. Dzięki umiejętnościom zdobytym na kursie rozwiązywanie zadań informatycznych będzie czystą przyjemnością!

69. Piotr Wojtala

 

Piotr Wojtala

 

Specjalność: Olimpiada Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista LXXI Olimpiady Matematycznej

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunku przeznaczonego dla osób z tytułami olimpijskimi. Już od wczesnej szkoły podstawowej odczuwam fascynację naukami ścisłymi, szczególnie matematyką. Przynależność do środowisk powiązanych z Olimpiadą Matematyczną pozwoliła mi poznać wielu interesujących ludzi dzielących moje pasje. W wolnym czasie grywam w planszówki oraz czytam książki.

Dlaczego Matematyka z IWK? Zadania na Olimpiadzie Matematycznej reprezentują o wiele wyższy poziom niż te, które rozwiązuje się w szkole, patrząc zarówno przez pryzmat wymaganej teorii jak i poziomu trudności. Nie podlegają one schematycznym wzorcom rozwiązań i mierząc się z nimi należy wykazać się abstrakcyjnym myśleniem. Na kursach IWK na podstawie własnego doświadczenia pokażemy zestaw elementarnych trików i niezbędnych twierdzeń ułatwiających odniesienie sukcesu w zmaganiach z problemami olimpijskimi.

23

 

Damian Artyszak

 

Specjalność: Matura z matematyki

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Studia inżynierskie i magisterskie ukończone z oceną celującą

O mnie: Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem, absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Z zamiłowania jestem matematykiem i korepetytorem z ponad 5-letnim stażem. W wolnych chwilach lubię poczytać, jeździć na rowerze i słuchać klasycznego rocka (niekoniecznie wszystko naraz). Najlepiej czuję się w Tatrach, gdzie odpoczywam od zgiełku w trakcie wielokilometrowych wędrówek.

Dlaczego Matematyka z IWK? Ponieważ matematyka jest językiem, który opisuje wszystko, co nas otacza i odgrywa olbrzymią rolę w codziennym życiu. Moim celem jest sprawienie, aby uczniowie oswoili się z matematyką, podchodzili kreatywnie do codziennych problemów matematycznych i przede wszystkim, aby rozbudzić w nich pasję.

46

 

Bartek Sikorski

 

Specjalność: Olimpiada Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXX Olimpiady Matematycznej i finalista LLXIX Olimpiady Matematycznej, finalista LXVIII Olimpiady Fizycznej

O mnie: Jestem studentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od dzieciństwa pasjonuję się królową nauk, a Olimpiada Matematyczna nie tylko zapewniła mi indeks na studia, lecz również pozwoliła mi realizować moje zainteresowanie matematyką w znacznie ciekawszy sposób niż szkoła. Pasjonuję się również innymi przedmiotami ścisłymi, m.in. fizyką i informatyką. W wolnym czasie czytam książki oraz biegam.

Dlaczego Matematyka z IWK? Olimpiada Matematyczna materiałem znacznie odbiega od tego co spotykamy w szkole, a ponadto zadania wymagają od uczestników nieszablonowego myślenia. To czyni czyni przygotowania niełatwym zadaniem, którego ciężko się podjąć samodzielnie. Na kursie IwK przygotujemy was do olimpiady, dzieląc się naszym doświadczeniem oraz przekazując wiedzę i techniki pozwalające skutecznie rozwiązywać zadania konkursowe.

18

 

Adam Staniucha

 

Specjalność: Matura z matematyki

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Studia inżynierskie z oceną celującą, wygrana w konkursie Fascynująca Fizyka (uzyskanie Indeksu Politechniki Łódzkiej).

O mnie: Z wykształcenia jestem inżynierem, absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmuję się analizą danych – uwielbiam cyferki, a swoją pasją dzielę się od kilku lat z wieloma moimi uczniami. W wolnych chwilach: gotuję, jeżdżę na rowerze, pływam, gram w planszówki i chodzę po górach.

Dlaczego Matematyka z IWK? Matematyka jest królową nauk, dzięki której jesteśmy w stanie opisać wiele dziedzin życia! Energetyka, fizyka, reakcje chemiczne, przepisy kulinarne, geografia – wszędzie korzystamy z matematyki. Na naszych kursach skupiamy się na kreatywnym i skutecznym rozwiązywaniu zadań, tak aby były one przyjemnością i pasją, a nie obowiązkiem!

Eryk Muchorowski

 

Eryk Muchorowski

 

Specjalność: Matura z matematyki

 

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca Praskiego Konkursu Matematycznego (uzyskanie indeksu UKSW), 100% na maturze rozszerzonej z matematyki.

O mnie: Jestem studentem cyberbezpieczeństwa na Wydziale Elektroniki
i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W dziedzinie nauki interesuję się matematyką, programowaniem i bezpieczeństwem w sieci.
W wolnym czasie lubię oglądać filmy i seriale, jeździć na rowerze lub słuchać muzyki.

Dlaczego Matematyka z IWK? Matematykę odnajduję w wielu dziedzinach swojego życia. Pozwala ona zrozumieć niektóre zjawiska oraz rozwiązywać wiele problemów, które z pozoru wydają się bardzo skomplikowane. Odpowiednie jej zrozumienie na poziomie maturalnym umożliwia korzystanie z niej nie tylko w codziennych sytuacjach, ale również na studiach i w pracy, co daje ogromne szanse w perspektywie dalszego rozwoju.

29

 

Dawid Książek

 

Specjalność: Olimpiady Prawnicze

 

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 2. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz 7. i 11. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, laureat Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

O mnie: Studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczególnie interesuje mnie prawo rynku kapitałowego, podatkowe czy prawo spółek oraz system prawa amerykańskiego. Interesuję się ponadto piłką nożną, światem biznesu, giełdą i rozwojem osobistym oraz lubię oglądać dobre seriale i uprawiać sport, m.in. siłownia, piłka nożna, kolarstwo szosowe i turystyka górska.

Dlaczego Prawo z IwK? Dlatego, że najważniejsze dla nas jest indywidualne podejście do ucznia. Dzięki temu jesteś ze mną w stałym kontakcie, na bieżąco rozwiązujemy wszelkie problemy i wątpliwości, poruszając się po meandrach prawa, co w konsekwencji prowadzi do tego, że finalnie olimpiada staje się bajecznie prosta!

5

WOS

 

Tymoteusz Brzeziński

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i matura z WOSu

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

O mnie: Jestem studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim. W szczególności interesuję się prawem konstytucyjnym. W wolnych chwilach lubię spędzać czas na gotowaniu.

Dlaczego WOS z IWK? W trakcie kursu budujemy solidną podstawę wiedzy z przedmiotu, ale również zwracamy uwagę na rzeczy niedostrzegalne na pierwszy rzut oka podczas samodzielnej nauki. WOS wymaga również obserwacji rzeczywistości społeczno-politycznej. Staramy się opowiadać o niej pokazując różne perspektywy oraz uczymy wyciągnąć wnioski. To właśnie te umiejętności pozwalają odnieść sukces w olimpiadach przedmiotowych. Podczas nauki do egzaminu maturalnego kładziemy nacisk na rozwiązywanie zadań wzorowanych na tych, które pojawiają się na maturze oraz omawiamy szczególnie skomplikowane zagadnienia w szczegółowy sposób. Nie można też zapomnieć o wypracowaniu maturalnym. Dążymy do tego, aby każdy uczestnik kursu czuł się pewnie i swobodnie przy pisaniu właściwej pracy na maturze.

27

 

Nikodem Kramarz

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureat 2. miejsca XI Olimpiady Przedsiębiorczości, zwycięzca Konkursu na pracę pisemną Narodowego Banku Polskiego.

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość (studia magisterskie). Na studia licencjackie dostałem się z maksymalną możliwą punktacją uzyskaną dzięki tytułowi laureata OWE. W wolnych chwilach amatorsko uprawiam bieganie długodystansowe i oglądam seriale.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Dlatego, że stawiamy na usystematyzowane opanowanie materiału oraz praktykę – liczne testy, kartkówki oraz zadania mają na celu jak najlepsze przygotowanie ucznia na to, co może spotkać go na olimpiadzie. Nasi uczniowie często mówią nam po faktycznej olimpiadzie, że stres był mniejszy a zadania nie wydawały im się obce – to właśnie dzięki organizowanym przez nas próbnym olimpiadom! Nauka pod opieką zwycięzcy to najlepszy sposób na sukces.

51

 

Tymoteusz Lech

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXXIV Edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Finalista VII i VIII Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

O mnie: Jestem studentem Szkoły głównej Handlowej w Warszawie, gdzie dostałem się z pominięciem procesu rekrutacji dzięki zdobytemu indeksowi, co dało mi wiele komfortu i oszczędziło stresu maturami. Moją naukową pasją jest ekonomia i matematyka, jednak prawdziwa pasja może być tylko jedna i jest nią siatkówka. Oprócz tego, w wolnym czasie zajmuję się gotowaniem, czytaniem książek, oglądaniem filmów czy seriali oraz gram na instrumentach muzycznych.

Dlaczego Ekonomia z IWK? To proste, dzięki Indeksowi w Kieszeni i swojej pracy możesz dostać się na studia oszczędzając sobie stresu, a przy tym możesz zdobyć atrakcyjne nagrody. Ponadto przygotowują Cię osoby, które same ten sukces osiągnęły, więc nie zapewnią Ci tylko suchej wiedzy, ale też merytoryczne wsparcie odnośnie tego jak się uczyć, żeby zmaksymalizować efekty tej nauki. Krótko mówiąc, znamy przepis na sukces!

32

 

Jakub Łaszkowski

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 2. miejsca XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej; Finalista 3. miejsca XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości; Zwycięzca XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce  organizowanego przez UMK w Toruniu; Zwycięzca Finału Ogólnopolskiego XIV edycji Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na uczelnię dostałem się bezproblemowo dzięki maksymalnej liczbie punktów gwarantowanych przez olimpiady. Moim głównym zainteresowaniem jest szeroko rozumiana ekonomia, a w wolnym czytam książki oraz oglądam filmy. Praktykuję również samodzielną naukę języków obcych.

Dlaczego Ekonomia z IWK?  Indeks w Kieszeni posiada lata doświadczeń w zakresie edukacji olimpijskiej. Zakres tematyczny Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz Olimpiady Przedsiębiorczości wykracza praktycznie w całości poza program nauczania w szkołach. Dodatkowo fakt, iż kurs prowadzony jest byłych uczestników olimpiad gwarantuje, że wiedza przekazana będzie użyteczna. Ponadto, sama ekonomia, jak żadna inna nauka pozwala zrozumieć otaczający człowieka świat.

49

 

Wiktor Sobiecki

 

Specjalność: Olimpiada Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 4. miejsca XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej: Laureat XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości; Finalista obydwu ww. olimpiad w roku poprzedzającym zdobycie tytułów laureata. Laureat I edycji Konkursu PKB. Reprezentant Polski w IV edycji Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej (IEO).

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na którą dostałem się z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej dzięki osiągnięciom w olimpiadach. W wolnym czasie zajmują mnie powieści dystopijne oraz różnego rodzaju aktywności sportowe.

Dlaczego Ekonomia z IWK? Uważam, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest to, że nauka z Indeksem w Kieszeni po prostu przynosi efekty. Zarówno ja, jak i moi znajomi, doświadczyliśmy efektów nauki z IWK w postaci zdobytych tytułów oraz innych nagród. Dodatkowo istotnym czynnikiem jest fakt, że zajęcia prowadzą osoby, które osiągnęły świetne wyniki na zawodach i są w stanie dzielić się praktycznymi wskazówkami z uczniami.

4

 

Konrad Grabowicz

 

Specjalność: Olimpiada Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu.

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Ekonomia (studia magisterskie). Na studia licencjackie, które ukończyłem, dostałem się z pominięciem postępowania rekrutacyjnego właśnie dzięki olimpiadzie. Poza ekonomią interesuję się kinematografią, debatami oksfordzkimi oraz klasyczną modą męską.

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Dlatego, że w przygotowaniach stawiamy nie tylko na opanowanie materiałów ale również przygotowanie do etapu drużynowego. Większość startujących w OP czuje się zagubiona mając rozwiązać praktyczne case study – nasi Podopieczni wiedzą dokładnie co robić – dzięki temu ich szanse na finał drastycznie wzrastają! Na samym finale z kolei Indeksowicze nie zostaną zaskoczeni etapem elevator pitch czy quizem!

26

 

Piotr Miszczuk

 

Specjalność: Matura z języka angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Certyfikat na poziomie C2 (CPE), dyplom dwujęzyczny (bilingual diploma)

O mnie: Jestem studentem anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymałem też ofertę robienia doktoratu. Moja pasja do angielskiego sprawiła, że prowadzę też własną stronę internetową popularyzującą angielski (www.polack.pl). Od 5 lat profesjonalnie uczę angielskiego klientów indywidualnych oraz w firmach. Na co dzień jestem dziennikarzem w sekcji angielskiej Polskiego Radia, gdzie odpowiadam za przeglądy polskiej prasy po angielsku.

Dlaczego Angielski z IWK? Ponieważ angielski jest kluczem do świata, a w ramach Indeksu w Kieszeni nie zaniedbujemy aspektów, na które tak często brakuje czasu w szkołach – pisania oraz wymowy. Jako dziennikarz radiowy bardzo dużą uwagę przykładam do poprawności wymowy, co jest bardzo przydatne nie tylko podczas olimpiady i matury, ale też w wielu późniejszych sytuacjach życiowych. Jednocześnie, oferuję wiele przydatnych wskazówek jak sprawić, by pisanie było lepsze. Jako absolwent SGH wprowadzam biznesowe słownictwo, co jest bardzo doceniane przez kursantów, którym pomaga to nie zarówno podczas olimpiady czy matury, jak również w późniejszym życiu zawodowym.

62. Emilia Gwóźdź

 

Emilia Gwóźdź

 

Specjalność: Olimpiada Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista i laureat Olimpiady Języka Angielskiego, dwukrotne zwycięstwo w konkursie kuratoryjny z języka angielskiego, Cambridge Advanced Exam na 98 proc.

O mnie: Nauczyłam się angielskiego mieszkając w Anglii, gdzie chodziłam do lokalnej szkoły. Na co dzień czytam książki i oglądam filmy po angielsku. Uwielbiam podróżować.

Dlaczego Angielski z IWK? Olimpiada z angielskiego potrafi być przytłaczająca. Ilość zagadnień z kultury i historii nie ma końca, a spis lektur wiele nie pomaga. IWK wie na czym trzeba się skupić, aby odnieść sukces nie marnując czasu. Ponadto, Indeks nadaje przygotowaniom odpowiednie tempo i strukturę.

38

 

Krzysztof Andrulonis

Specjalność: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego i Matura z języka polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz wielu konkursów literackich różnej rangi, laureat XXXIII Olimpiady Filozoficznej, laureat LXIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych, najchętniej rosyjskiej, oraz ciekawych czasopism.

Dlaczego Język Polski z IWK? Przede wszystkim dlatego, że z nami uda ci się uniknąć poczucia całkowitego zagubienia w nadmiarze materiału, które często towarzyszy uczestnikom OLiJP-u. Chciałbym Ci pokazać, że odkrywanie dziejów literatury i języka polskiego może stanowić intrygujące przeżycie, a co więcej – mimo upływu lat ludzie epok minionych wciąż mają nam wiele do powiedzenia. Zapraszam do wspólnej podróży, która z jednej strony, przy odpowiednim zaangażowaniu, zaprowadzi Ciebie do sukcesów w Olimpiadzie, z drugiej zaś wzmocni pasję filologa i badacza dziejów!

Dawid Góras zdjęcie

 

Dawid Góras

 

Specjalność: Olimpiada Filozoficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat I miejsca w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej

O mnie: Studiuję filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem zastępcą przewodniczącego Koła Naukowego IDEA. Angażuje się w organizację konferencji naukowych poświęconych filozofii oraz na nich występuję. Centrum moich zainteresowań stanowi XIX i XX wieczna filozofia niemiecka z naciskiem na nurt hermeneutyczny. Poza filozofią lubię grać w gry multiplayer, słuchać rapu i oglądać Twitcha

Dlaczego filozofia z IwK? Podczas naszych przygotowań do OF weźmiesz udział w podróży przez historię, w której Twoimi przewodnikami będą największe umysły swoich czasów. Aby lepiej zrozumieć filozofów będziemy stale sięgać do sztuki i różnych nauk. Fizyka, socjologia, czy literaturoznawstwo – to wszystko kiedyś było filozofią. Jednak nie będziemy się zajmować samą przeszłością, bo nauka filozofii to przede wszystkim umiejętność dokładnego analizowania i argumentowania oraz przekazywania swoich myśli w mowie i piśmie co przydaje się wszędzie – potwierdza to fakt, że laureaci OF mają gwarantowany wstęp zarówno na matematykę jak i na prawo.

33

 

Oliwia Andrasz

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Więcej informacji

Osiągnięcie: 3. miejsce w XXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

O mnie: Od kiedy pamiętam, interesuje mnie biologia, a zwłaszcza ludzkie ciało. Odżywianie jest nieodłącznym aspektem życia człowieka, dlatego postanowiłam wziąć udział w OWoŻiŻ. Dzięki zdobyciu tytułu laureata, otworzyła się dla mnie droga na upragnioną medycynę. Nie lubię stać w miejscu, cały czas wyznaczam sobie nowe cele, coś robię. Wolny czas najchętniej spędzam z przyjaciółmi, lubię też oglądać filmy i, dla przewietrzenia głowy, biegać.

Dlaczego OWoŻiŻ z IWK? Olimpiada obejmuje mnóstwo bardzo różnorodnych zagadnień, nie sposób odpowiednio skupić się na wszystkich. Dzięki IWK dowiesz się, na co przede wszystkim zwrócić uwagę i będziesz miał możliwość odpowiedniego opracowania wszystkich ważnych dla Olimpiady tematów, a także dowiesz się, czego spodziewać się na poszczególnych etapach.

56

 

Michał Krajewski

 

Specjalność: Olimpiada Statystyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: 19. miejsce na IV edycji Olimpiady Statystycznej, finalista XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

O mnie: Student matematyki i kognitywistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od kilku lat fascynuje mnie matematyka dyskretna w tym teoria gier. W wolnym czasie zajmuje się fotografią uliczną.

Dlaczego statystyka z IWK? Interdyscyplinarność tej olimpiady jest jej podstawową trudnością. Dzięki IWK nauka do niej jest uporządkowana, a materiał dostępny i przyjazny dla kursanta. Byli olimpijczycy wspierają przyszłych olimpijczyków.

Twoja Olimpiada

 

Przygotowania do Olimpiad - Zgłoś się do nas!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas i dołącz do naszej Kadry!