fbpx

O nas

Indeks w Kieszeni to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, która powstała po to by nauka do olimpiad i matur stała się łatwiejsza. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem oraz pomocą w wybraniu naszym podopiecznym ich indywidualnej ścieżki rozwoju, która ma pozwolić im zdobyć wymarzone indeksy na studia. Będąc firmą z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym możemy poszczycić się najwyższą skutecznością jeśli chodzi o przygotowywanie do olimpiad tematycznych w formie kursów stacjonarnych oraz e-learningowych. Z kolei nasi Podopieczni w przygotowaniu do matur osiągają znacznie wyższe wyniki, niż nawet te, które mieli największe nadzieje osiągnąć zanim przystąpili do nauki w ramach naszych kursów!

 

Nasze kursy maturalne istotnie różnią się od tych oferowanych przez konkurencję. Zajęcia w IWK odbywają się w małych, energicznych grupach, z prowadzącymi, dla których nauczanie to główna pasja!

 

Wierzymy, że wypracowany przez nas sposób nauki to najlepsza droga do dostania się na wymarzoną uczelnię!

 

Pragniemy przyczynić się do pomyślnej realizacji Twojego planu, poprzez podniesienie Twojego poziomu wiedzy oraz przekazanie Ci z pierwszej ręki informacji, które pomogą nie tylko zdobyć indeks na studia, ale później również odnaleźć się w procesie rekrutacji i adaptacji na Twojej wymarzonej uczelni.

Kadra

Korzystanie ze wsparcia starszego kolegi lub koleżanki podczas przygotowań do matury lub olimpiady to nieoceniona pomoc. Wiele osób samodzielnie przygotowujących się do rozmaitych edukacyjnych wyzwań popełnia błędy, których nawet nie jest świadoma, bo brakuje osoby, która wskaże błędy w rozumowaniu i podpowie poprawny tok rozwiązania. Jest to niezwykle istotne zarówno w nauce maturalnej jak i olimpijskiej. Niestety, w przypadku właśnie konkursów, wiele młodych osób w swoich szkołach nie ma nauczyciela-pasjonata, czy kółka zainteresowań, gdzie mogłoby znaleźć pomoc. Nie inaczej jest w przypadku matur, gdzie poleganie wyłącznie na lekcjach szkolnych nie jest w stanie zagwarantować indywidualnego podejścia do potrzeb konkretnego ucznia.

 

Kadra olimpijska

 

W skład naszego zespołu olimpijskiego wchodzą zwycięzcy oraz laureaci najwyższych miejsc Olimpiad ogólnopolskich oraz międzynarodowych! Posiadają oni świeże doświadczenia związane ze startem i pomogą Ci w kwestiach takich jak np.: praca badawcza, jeśli interesuje Cię Olimpiada Biologiczna czy Olimpiada Geograficzna, praca pisemna gdy planujesz start w olimpiadach humanistycznych: Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Olimpiada Filozoficznaetap doświadczalny (laboratoryjny): Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Fizycznaetap korespondencyjny: Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Matematycznaetap pracy zespołowej, „case study”: Olimpiada Przedsiębiorczościetap ustny: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiada Historyczna, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej.

 

Kadra maturalna

 

Przygotowania do matur to spore wyzwanie. Liczy się nie tylko chłonny umysł ale również odpowiedni warsztat pracy: regularność, sumienność, dokładność. Największym wrogiem, którego możesz napotkać to wypalenie i rutyna. Właśnie dlatego nasza kadra maturalna to młodzi, ambitni ludzie (studenci i absolwenci najlepszych uczelni w kraju), którzy arkusze maturalne znają „na wylot”. Zajęcia z nimi to za każdym razem okazja do małej intelektualnej przygody oraz podniesienia swojego poziomu motywacji!

 

Łączy nas pasja do nauki oraz przekazywania wiedzy. Prowadzący Indeksu w Kieszeni posiadają bogate doświadczenie dydaktyczne, dzięki czemu potrafią w efektywny i profesjonalny sposób tłumaczyć nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

 

Zapisz się już dziś i przekonaj się, jak wyjątkowa jest nasza kadra!

Przygotowania do olimpiad i matur najlepiej
powierzyć w ręce specjalistów.

 

Uczyć możesz się samodzielnie, wraz ze znajomymi lub nauczycielem prowadzącym kółko, jednak nikt nie da Ci lepszych rad i skuteczniejszego przepisu na sukces niż osoba, która wypracowała własny, skuteczny sposób nauki!

Kadra olimpijska

Damian Prus

Damian Prus

 

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLIX Olimpiady Biologicznej

 

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od gimnazjum pasjonowały mnie przedmioty ścisłe, w liceum dołączył do nich język angielski, który uważam za niezbędny w naukowym rozwoju. W liceum czynnie uczestniczyłem m.in. w warsztatach organizowanych przez grupę Adamed na Politechnice Warszawskiej czy zajęciach organizowanych na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen”.

 

Dlaczego Biologia z IWK? W czasie nauki biologii na poziomie liceum, czy to pod kątem Olimpiady czy matury, bardzo ważne jest przedstawianie poszczególnych aspektów w możliwie najbardziej absorbujący uwagę, logiczny sposób, by „zarazić” chęcią pogłębiania wiedzy biologicznej na własną rękę i dostrzegania jej w codziennym życiu. Innymi słowy, chcę uczyć w taki sposób, żeby uczniowie zżyli się z biologią, myśleli o niej nie tylko, gdy uczą się do sprawdzianu, ale czerpali z tego faktyczną radość połączoną z możliwością swobodnego operowania zdobytą wiedzą i używania jej do analizowania i wyciągania wniosków w czasie rozwiązywania zadań. Biologia wcale nie musi być tylko „pamięciówką”!

Adrian Macion

Adrian Macion

 

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista 46. Olimpiady Biologicznej. Prezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Członek Zwyczajny Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza

 

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych. W wolnym czasie pochłania mnie literatura science-fiction oraz rozmyślania nad badaniem Wszechświata. Pokłady wyobraźni przelewam na papier w postaci własnej twórczości.

 

Dlaczego Biologia z IWK? Chcę pokazywać innym, że biologia jest nauką opartą przede wszystkim na logicznym myśleniu! Nagrody Nobla nie zdobywa się za zapamiętanie miliona skomplikowanie brzmiących terminów! Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów.

Daniel Pysz

Daniel Pysz

 

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 8. miejsca 51. Olimpiady Biologicznej, finalista 50. Olimpiady Biologicznej

 

O mnie: Interesuję się biologią molekularną oraz ewolucją na poziomie cząsteczek. Układam własne zadania ułatwiające przygotowanie do Olimpiady Biologicznej. Uważam, że biologią należy się bawić, a nie uczyć schematów jej działań. Interesuję się sportem i wspinaczką górską, a w wolnych chwilach jestem sędziom piłkarskim.

 

Dlaczego Biologia z IWK? Jest to jedyna w Polsce instytucja tak rzeczowo i profesjonalnie przygotowująca do najważniejszych olimpiad w liceum. Pasjonaci – jakich ona zbiera – pozwalają nie tylko zrozumieć biologię, ale także ją polubić dzięki czemu jeszcze prościej możemy osiągnąć tak dużo. Nie znajduję tu popularnego w szkołach wyścigu szczurów, a jedynie motywację wynikającą z ogromnej ambicji wszystkich kursantów.

Michał Stanowski

Michał Stanowski

 

Specjalność: Olimpiada

Biologiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 50. Olimpiady Biologicznej

 

O mnie: Studiuję bioinformatykę i biologię systemów na Uniwersytecie Warszawskim. Poza tym, jestem założycielem platformy edukacyjnej Imago Biologia, gdzie uczę innych biologii zarówno na poziomie olimpijskim, jak i maturalnym. Interesuję się ewolucją moralności, religijności człowieka, a także matematyzowalnością świata. Poza nauką, moją pasją jest wyprawowe jeżdżenie na rowerze.

 

Dlaczego Biologia z IWK? Edukacja biologiczna osób przez Internet sprawia mi ogromną satysfakcję, lecz kanał na YouTube nie dawał mi bezpośredniego kontaktu z uczniem. Zdecydowałem się zatem podjąć wyzwanie jako swego rodzaju korepetytor, a doświadczenie w tematyce Olimpiady Biologicznej sprawiło, że bez wahania zdecydowałem się zgłosić do Indeksu w Kieszeni. Platforma to stwarza bowiem idealne środowisko do wymiany myśli, a także kontaktu z doświadczonymi w dziedzinie Olimpiady ludźmi.

Adrian Bednarek

Adrian Bednarek

 

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista LXVI i LXVII Olimpiady Chemicznej, laureat Olimpiady ,,O Diamentowy Indeks AGH”, a także laureat wielu ogólnopolskich olimpiad i konkursów chemicznych

 

O mnie: Jestem studentem kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moimi największymi naukowymi pasjami są – chemia, biochemia, analiza matematyczna, a także zagadnienie medyczne różnego typu. W wolnych chwilach uprawiam sport i śledzę poczynania kierowców w Formule 1.

 

Dlaczego Chemia z IWK? Głównym problemem w przygotowaniu do Olimpiady jest dobór literatury. Startujące osoby często toną w gąszczu niepotrzebnych książek. Przygotowanie z IWK pozwala rozwiązać ten problem, gdyż materiały przygotowywane są przez osoby z doświadczeniem olimpijskim, które osiągały sukcesy w poprzednich edycjach i doskonale wiedzą na co zwrócić uwagę podczas nauki. Kolejną zaletą jest także przedstawienie materiału w zrozumiały, lecz wyczerpujący sposób. Można mieć zatem pewność, że z IWK nawet najtrudniejsze zagadnienia staną się oczywiste.

Mikołaj Biegański

Mikołaj Biegański

 

Specjalność: Olimpiada

Chemiczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 11 miejsca LXVIII Olimpiady Chemicznej oraz uczestnik drugiego etapu LXVII Olimpiady Chemicznej. Uczestnik wielu innych olimpiad i konkursów chemicznych

 

O mnie: Studiuję kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moje zainteresowanie chemią narodziło się w liceum, od tego czasu zdążyło urosnąć do miana pasji. Największą przyjemność daje mi zgłębianie tajników syntezy organicznej i możliwości jej zastosowania w medycynie. Poza nauką odprężam się czasem żeglowaniem, a każdej zimy śledzę wyniki polskich skoczków w Pucharze Świata.

 

Dlaczego Chemia z IWK? Każda olimpiada przedmiotowa rządzi się własnymi prawami, Olimpiada Chemiczna również działa w ten sposób. Podczas nauki do Olchemu kluczowe jest wyłuszczenie pewnych zagadnień i położenie większego nacisku na to co olimpiada „lubi”. Kurs musi również naciskać na rozumienie zamiast zapamiętywania – inaczej nie da się osiągnąć wiele w żadnej olimpiadzie ścisłej. IWK zapewnia wam prowadzących mocno doświadczonych środowiskiem olimpijskim, którzy wykorzystując własne doświadczenia postarają się wyłożyć wam maksymalną ilość wiedzy, której przyswojenie okupione będzie jak najmniejszym wysiłkiem. Pozwoli wam także wyrobić sobie „zmysł olimpijski”, od którego często może zależeć sukces.

Michał Kuliński

Michał Kuliński

 

Specjalność: Olimpiada

Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLVI Olimpiady Geograficznej

 

O mnie: Jestem studentem I roku Geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. Dzięki olimpiadzie zostałem zwolniony z procesu rekrutacji na studia i poznałem wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

 

Dlaczego Geografia z IWK? Podstawą nauki geografii, zarówno w zakresie matury, jak i olimpiady są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Zdobyte podczas zajęć informacje będą stanowić fundament pod osiągnięcie sukcesu na olimpiadzie czy maturze.

Kacper Gałązka

Kacper Gałązka

 

Specjalność: Olimpiada

Geograficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista XLV Olimpiady Geograficznej

 

O mnie: Studiuję geologię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się naukami przyrodniczymi od dawna, a geografia zawsze była bliska mojemu sercu. Mapa jest jednym z podstawowych nośników informacji i nigdy nie była mi obca. Kocham naturę, dlatego uczę się o niej sporo i lubię się dzielić tą wiedzą z innymi.

 

Dlaczego Geografia z IWK? Olimpiada Geograficzna wymaga ogromu wiedzy, ale również umiejętności i odpowiedniego rozumowania, czego niestety nie nauczymy się w szkole. Stawiamy na praktykę, o której często zapominają nauczyciele.

Filip Bojdecki

Filip Bojdecki

 

Specjalność: Olimpiada

Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXVI Olimpiady Fizycznej, a także Srebrny Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC)

 

O mnie: Jestem studentem fizyki indywidualnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat fascynuje mnie bogactwo zjawisk fizycznych jak i potencjał fizyki jako języka opisu świata. Poza uczelnią należę do klubu kolarskiego i ścigam się na rowerze.

 

Dlaczego Fizyka z IWK? Przygotowanie się do Olimpiady Fizycznej to spore wyzwanie. Na pierwszy rzut oka, zadania nieraz zupełnie nie przypominają zagadnień szkolnych. Wymagają często innego spojrzenia, które jest różne od tego prezentowanego w podręcznikach zarówno szkolnych jak i akademickich. Pomoc kogoś zapoznanego ze specyfiką tych zadań jest nieoceniona.

Piotr Maksymiuk

Piotr Maksymiuk

 

Specjalność: Olimpiada

Fizyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXX oraz LXXI Olimpiady Fizycznej, Brązowy medalista na 5 Europejskiej Olimpiadzie Fizycznej, finalista 72 i 73 Olimpiady Matematycznej oraz finalista XXX Olimpiady Informatycznej

 

O mnie: Studiuję fizykę oraz informatykę w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Od zawsze pasjonowały mnie nauki ścisłe, jako że potrafią doskonale opisywać zjawiska, która nas otaczają. Przede wszystkim interesuje mnie fizyka doświadczalna, a w szczególności miałem już okazję prowadzić badania na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Poza tym lubię przedmioty techniczne, a także podróżowanie oraz jazdę na rowerze.

 

Dlaczego Fizyka z IWK? Zadania na Olimpiadzie Fizycznej znacznie odbiegają od zadań, które możemy spotkać w szkole lub na maturze. Sama znajomość wzorów lub schematów tutaj nie pomoże. Aby poprawnie rozwiązywać zadania z tej olimpiady należy nauczyć się logicznego podejścia do problemu, umiejętnego stosowania praw fizyki oraz znajomość kilku sztuczek ułatwiających rozwiązywanie. Żaden podręcznik szkolny nie jest w stanie nauczyć kogoś takich umiejętności. Pomoc mentora, który miał styczność z olimpiadą jest nieoceniona.

Piotr Wojtala

Piotr Wojtala

 

Specjalność: Olimpiada

Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista LXXI Olimpiady Matematycznej

 

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunku przeznaczonego dla osób z tytułami olimpijskimi. Już od wczesnej szkoły podstawowej odczuwam fascynację naukami ścisłymi, szczególnie matematyką. Przynależność do środowisk powiązanych z Olimpiadą Matematyczną pozwoliła mi poznać wielu interesujących ludzi dzielących moje pasje. W wolnym czasie grywam w planszówki oraz czytam książki.

 

Dlaczego Matematyka z IWK? Zadania na Olimpiadzie Matematycznej reprezentują o wiele wyższy poziom niż te, które rozwiązuje się w szkole, patrząc zarówno przez pryzmat wymaganej teorii jak i poziomu trudności. Nie podlegają one schematycznym wzorcom rozwiązań i mierząc się z nimi należy wykazać się abstrakcyjnym myśleniem. Na kursach IWK na podstawie własnego doświadczenia pokażemy zestaw elementarnych trików i niezbędnych twierdzeń ułatwiających odniesienie sukcesu w zmaganiach z problemami olimpijskimi.

Konrad Czarnecki

Konrad Czarnecki

 

Specjalność: Olimpiada

Matematyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista LXXII Olimpiady Matematycznej, finalista LXXI Olimpiady Matematycznej

 

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego na Jednoczesnych Studiach Informatyczno-Matematycznych. Już od najmłodszych lat interesowały mnie liczby, co w trakcie mojej edukacji przełożyło się na wielką pasję dla matematyki. Udział w licznych konkursach i obozach matematycznych dał mi szanse rozwoju w tej dziedzinie i wprowadził w kulisy społeczności z nią związanej. Wolny czas przeznaczam na uprawianie sportu i czytanie książek.

 

Dlaczego Matematyka z IWK? Zajęcia prowadzą osoby, które miały już styczność z Olimpiadą Matematyczną i odniosły w niej sukcesy, dzięki czemu można poznać z pierwszej ręki realia olimpijskie. Zadania konkursowe różnią się zakresem wymaganej wiedzy od podstawy programowej, zarazem ich formuła nasuwa potrzebę innego podejścia do ich rozwiązywania. Na kursach IWK przedstawimy najważniejsze twierdzenia oraz intuicje związane z zadaniami olimpijskimi, dzieląc się wiedzą, która pomogła i nam.

Dawid Książek

Dawid Książek

 

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy o Prawie

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 2. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz 7. i 11. miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie, laureat Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

 

O mnie: Studiuję prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczególnie interesuje mnie prawo rynku kapitałowego, podatkowe czy prawo spółek oraz system prawa amerykańskiego. Interesuję się ponadto piłką nożną, światem biznesu, giełdą i rozwojem osobistym oraz lubię oglądać dobre seriale i uprawiać sport, m.in. siłownia, piłka nożna, kolarstwo szosowe i turystyka górska.

 

Dlaczego Prawo z IwK? Dlatego, że najważniejsze dla nas jest indywidualne podejście do ucznia. Dzięki temu jesteś ze mną w stałym kontakcie, na bieżąco rozwiązujemy wszelkie problemy i wątpliwości, poruszając się po meandrach prawa, co w konsekwencji prowadzi do tego, że finalnie olimpiada staje się bajecznie prosta!

Kacper Kwiatek

Kacper Kwiatek

 

Specjalność: Olimpiada

Historyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat drugiego miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej w edycji 2017/2018.

 

O mnie: Jestem studentem w Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiuję filozofię, socjologię i prawo. W badaniach naukowych w ramach wymienionych dziedzin blisko towarzyszy mi historia będąca moją pasją od czasów gimnazjalnych. Specjalizuję się w epoce nowożytnej, w szczególności w rewolucji francuskiej. W wolnym czasie poświęcam się lokalnemu aktywizmowi. Moim hobby są RPGi i gry strategiczne, zwłaszcza szachy.

 

Dlaczego Historia z IWK? Olimpiada Historyczna to świetny, ale specyficzny konkurs. Wiedza sprawdzana jest poprzez długie wypracowania pisemne i dość swobodne wypowiedzi ustne. Wymagane są więc nie tylko fakty, ale również zdolność odpowiedniego nimi operowania w piśmie i w mowie oraz znajomość zmieniających się opinii historyków. W przygotowaniach koncentrujemy się zarówno na wiedzy merytorycznej, jak i ćwiczeniach umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu oraz przekazywaniu doświadczeń z ubiegłych lat. Nauka z nami to najlepszy plan na uzyskanie olimpijskich laurów!

Jakub Kaszycki

Jakub Kaszycki

 

Specjalność: Olimpiada

Informatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXVIII Olimpiady Informatycznej, finalista XXVII Olimpiady Informatycznej

 

O mnie: Jestem studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, kierunku przeznaczonego dla osób z tytułami olimpijskimi. Programowaniem interesuję się od czwartej klasy szkoły podstawowej. W wolnym czasie programuję i gram w gry komputerowe.

 

Dlaczego Informatyka z IWK? Teoria do zadań z Olimpiady Informatycznej jest nietrywialna do znalezienia w przystępnej formie. Zadania, na których warto ćwiczyć, również są rozrzucone po Internecie. Na kursach IWK wybierzemy kluczowe zagadnienia i zbierzemy je w jednym miejscu i w przystępnej formie.

Jakub Misiaszek

Jakub Misiaszek

 

Specjalność: Olimpiada

Informatyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXIX Edycji Olimpiady Informatycznej, Laureat XV Edycji Olimpiady Informatycznej „O Diamentowy Indeks AGH”

 

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Informatyka, na który dostałem się z maksymalną ilością punktów dzięki tytułowi laureata OI. W ramach czasu wolnego uprawiam wspinaczkę, gram w gry i oglądam różnego rodzaju filmy i seriale.

 

Dlaczego Informatyka z IWK? Kursy prowadzone przez Indeks w Kieszeni są idealną formą przygotowania do olimpiady. Profesjonalnie przygotowany materiał stanowi bardzo obszerną bazę do nauki, a doświadczona kadra jest w stanie odpowiedzieć na nawet najtrudniejsze pytania.

Michał Lazarczyk

Michał Łazarczyk

 

Specjalność: Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat II miejsca i dwukrotny finalista Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

O mnie: Studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się prawem konstytucyjnym, prawem rzymskim i historią polskiego parlamentaryzmu. W czasie wolnym lubię czytać książki i grać w gry planszowe.

 

Dlaczego WOS z IWK? Dlatego, że zajęcia prowadzone są przez osoby, które jeszcze niedawno same przygotowywały się do olimpiady i w związku z tym wiedzą, co jest najważniejsze do osiągnięcia sukcesu w niej oraz czego należy się wystrzegać. Formuła kursu motywuje ich uczestników do dalszej pracy, zaś do ich dyspozycji oddawana jest stale uaktualniana baza materiałów.

Nikodem Kramarz

Nikodem Kramarz

 

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureat 2. miejsca XI Olimpiady Przedsiębiorczości, zwycięzca Konkursu na pracę pisemną Narodowego Banku Polskiego.

 

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość (studia magisterskie). Na studia licencjackie dostałem się z maksymalną możliwą punktacją uzyskaną dzięki tytułowi laureata OWE. W wolnych chwilach amatorsko uprawiam bieganie długodystansowe i oglądam seriale.

 

Dlaczego Ekonomia z IWK? Dlatego, że stawiamy na usystematyzowane opanowanie materiału oraz praktykę – liczne testy, kartkówki oraz zadania mają na celu jak najlepsze przygotowanie ucznia na to, co może spotkać go na olimpiadzie. Nasi uczniowie często mówią nam po faktycznej olimpiadzie, że stres był mniejszy a zadania nie wydawały im się obce – to właśnie dzięki organizowanym przez nas próbnym olimpiadom! Nauka pod opieką zwycięzcy to najlepszy sposób na sukces.

Tymoteusz Lech

Tymoteusz Lech

 

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XXXIV Edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, Finalista VII i VIII Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

 

O mnie: Jestem studentem Szkoły głównej Handlowej w Warszawie, gdzie dostałem się z pominięciem procesu rekrutacji dzięki zdobytemu indeksowi, co dało mi wiele komfortu i oszczędziło stresu maturami. Moją naukową pasją jest ekonomia i matematyka, jednak prawdziwa pasja może być tylko jedna i jest nią siatkówka. Oprócz tego, w wolnym czasie zajmuję się gotowaniem, czytaniem książek, oglądaniem filmów czy seriali oraz gram na instrumentach muzycznych.

 

Dlaczego Ekonomia z IWK? To proste, dzięki Indeksowi w Kieszeni i swojej pracy możesz dostać się na studia oszczędzając sobie stresu, a przy tym możesz zdobyć atrakcyjne nagrody. Ponadto przygotowują Cię osoby, które same ten sukces osiągnęły, więc nie zapewnią Ci tylko suchej wiedzy, ale też merytoryczne wsparcie odnośnie tego jak się uczyć, żeby zmaksymalizować efekty tej nauki. Krótko mówiąc, znamy przepis na sukces!

Dawid Krzykawski

Dawid Krzykawski

 

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy Ekonomicznej

Więcej informacji

Osiągnięcia: Srebrny medal na IV Międzynarodowej Olimpiadzie Ekonomicznej, 5. miejsce na Europejskiej Olimpiadzie Ekonomicznej, Laureat XXXIV i XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, laureat XV i XVI Olimpiady Przedsiębiorczości, finalista XIV Olimpiady Przedsiębiorczości, laureat VI Olimpiady Statystycznej

 

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dzięki osiągnięciom w olimpiadach zostałem przyjęty na studia z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej. Poza naukami ekonomicznymi, interesuje mnie psychologia. W wolnym czasie uprawiam sport i czytam.

 

Dlaczego Ekonomia z IWK? Indeks w Kieszeni pozwala w przystępny i zrozumiały sposób opanować materiał potrzebny do osiągnięcia sukcesu w olimpiadach. Dzięki zgromadzonym materiałom, uczestnik kursu może skupić się na najważniejszym elemencie przygotowań do konkursów- nauce. Wsparcie prowadzących pozwala zaoszczędzić wiele stresu i czasu w przygotowaniach do olimpiady.

Wiktor Sobiecki

Wiktor Sobiecki

 

Specjalność: Olimpiada

Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat 4. miejsca XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej: Laureat XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości; Finalista obydwu ww. olimpiad w roku poprzedzającym zdobycie tytułów laureata. Laureat I edycji Konkursu PKB. Reprezentant Polski w IV edycji Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej (IEO)

 

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, na którą dostałem się z pominięciem standardowej procedury rekrutacyjnej dzięki osiągnięciom w olimpiadach. W wolnym czasie zajmują mnie powieści dystopijne oraz różnego rodzaju aktywności sportowe.

 

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Uważam, że najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest to, że nauka z Indeksem w Kieszeni po prostu przynosi efekty. Zarówno ja, jak i moi znajomi, doświadczyliśmy efektów nauki z IWK w postaci zdobytych tytułów oraz innych nagród. Dodatkowo istotnym czynnikiem jest fakt, że zajęcia prowadzą osoby, które osiągnęły świetne wyniki na zawodach i są w stanie dzielić się praktycznymi wskazówkami z uczniami.

Konrad Grabowicz

Konrad Grabowicz

 

Specjalność: Olimpiada

Przedsiębiorczości

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, podwójny laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, zwycięzca konkursu Wiedzy o Gospodarce organizowanego przez UMK w Toruniu.

 

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Ekonomia (studia magisterskie). Na studia licencjackie, które ukończyłem, dostałem się z pominięciem postępowania rekrutacyjnego właśnie dzięki olimpiadzie. Poza ekonomią interesuję się kinematografią, debatami oksfordzkimi oraz klasyczną modą męską.

 

Dlaczego Przedsiębiorczość z IWK? Dlatego, że w przygotowaniach stawiamy nie tylko na opanowanie materiałów ale również przygotowanie do etapu drużynowego. Większość startujących w OP czuje się zagubiona mając rozwiązać praktyczne case study – nasi Podopieczni wiedzą dokładnie co robić – dzięki temu ich szanse na finał drastycznie wzrastają! Na samym finale z kolei Indeksowicze nie zostaną zaskoczeni etapem elevator pitch czy quizem!

Kasia Steliga

Kasia Steliga

 

Specjalność: Olimpiada

Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista i laureat Olimpiady Języka Angielskiego, dwukrotne zwycięstwo w konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego, Cambridge Advanced Exam na 98 proc.

 

O mnie: Nauczyłam się angielskiego mieszkając w Anglii, gdzie chodziłam do lokalnej szkoły. Na co dzień czytam książki i oglądam filmy po angielsku. Uwielbiam podróżować.

 

Dlaczego Angielski z IWK? Olimpiada z angielskiego potrafi być przytłaczająca. Ilość zagadnień z kultury i historii nie ma końca, a spis lektur wiele nie pomaga. IWK wie, na czym trzeba się skupić, aby odnieść sukces nie marnując czasu. Ponadto Indeks nadaje przygotowaniom odpowiednie tempo i strukturę.

Julia Keane

Julia Keane

 

Specjalność: Olimpiada

Języka Angielskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureatka Olimpiady Języka Angielskiego, laureatka Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów, laureatka konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

 

O mnie: Połowa mojej rodziny pochodzi z Irlandii, więc po angielsku mówię od zawsze, dlatego nauka języków przychodzi mi z łatwością. Zdałam maturę międzynarodową (IB), studiuję na MISH na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie łączę Artes Liberales z Socjologią Stosowaną i /Antropologią Społeczną. Jestem też aktywistką klimatyczną, aktualnie działam w antygazowym Kolektywie Bombelki.

 

Dlaczego Angielski z IWK? Nikt tak dobrze nie przygotowuje do olimpiady, jak osoba, której już udało się odnieść w niej sukces. Szczególnie kiedy jest to Olimpiada Języka Angielskiego, w której kluczowe są kreatywne strategie na rozwiązywanie określonych typów zadań. Facylitowana przez Indeks w Kieszeni wyjątkowa koleżeńska pomoc weteranów dla przyszłych olimpijczykach jest również wspaniałą lekcją mentoringu, zaufania i polegania na sobie nawzajem.

Piotr Tyburski

Piotr

Tyburski

 

Specjalność: Olimpiada

Statystyczna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Zwycięzca III Olimpiady Statystycznej, finalista XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, finalista LXIV i LXV Olimpiady Chemicznej.

 

O mnie: Jestem studentem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na co dzień zajmuję się badaniami naukowymi i statystyką. W wolnych chwilach gram w szachy, spędzam aktywnie czas oraz podróżuję.

 

Dlaczego Statystyka z IWK? Podstawową trudność OS stanowi jej interdyscyplinarność. IWK pomaga w uporządkowaniu nauki, wykorzystaniu dostępnych materiałów oraz jest w pełni przyjazny dla kursantów.

Krzysztof Andrulonis

Krzysztof

Andrulonis

 

Specjalność: Olimpiada

Literatury i Języka Polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz wielu konkursów literackich różnej rangi, laureat XXXIII Olimpiady Filozoficznej, laureat LXIX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych, najchętniej rosyjskiej, oraz ciekawych czasopism.

 

Dlaczego Język Polski z IWK? Przede wszystkim dlatego, że z nami uda ci się uniknąć poczucia całkowitego zagubienia w nadmiarze materiału, które często towarzyszy uczestnikom OLiJP-u. Chciałbym Ci pokazać, że odkrywanie dziejów literatury i języka polskiego może stanowić intrygujące przeżycie, a co więcej – mimo upływu lat ludzie epok minionych wciąż mają nam wiele do powiedzenia. Zapraszam do wspólnej podróży, która z jednej strony, przy odpowiednim zaangażowaniu, zaprowadzi Ciebie do sukcesów w Olimpiadzie, z drugiej zaś wzmocni pasję filologa i badacza dziejów!

Aleksandra Rzadkowolska

Aleksandra
Rzadkowolska

 

Specjalność: Olimpiada

Literatury i Języka Polskiego

Więcej informacji

Osiągnięcia: Finalista L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, laureat XIII miejsca XXXIII Olimpiady Filozoficznej, laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich, laureat programu “Matura na 100 procent”

 

O mnie: Obecnie studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Do moich najważniejszych pasji należy odkrywanie współczesnych kierunków filozoficznych oraz niekonwencjonalnej literatury pięknej, szczególnie polskiej i amerykańskiej. Staram się wszędzie znajdować inspirację dla własnej twórczości – pisania wierszy oraz powieści.

 

Dlaczego Język Polski z IWK? Olimpiada jest konkursem przeznaczonym między innymi dla pasjonatów literatury i języka – chciałabym poprowadzić kursantów przez tę przygodę, proponując nie tylko uporządkowany zbiór koniecznych materiałów, ale też sugerując wiele dodatkowych pozycji z literatury oraz dzieł z innych dziedzin przydatnych dla poszerzenia wiedzy. Moim celem jest sprawienie, że przygotowanie do olimpiady stanie się również zrozumieniem procesu przemiany ludzkiej myśli na przestrzeni epok oraz nawet skomplikowanych zagadnień językowych, a także doprowadzi do jeszcze wyraźniejszej fascynacji literaturą.

Dawid Góras

Dawid

Góras

 

Specjalność: Olimpiada

Filozoficzna

Więcej informacji

Osiągnięcia: Laureat I miejsca w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej

 

O mnie: Studiuję filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem zastępcą przewodniczącego Koła Naukowego IDEA. Angażuje się w organizację konferencji naukowych poświęconych filozofii oraz na nich występuję. Centrum moich zainteresowań stanowi XIX i XX wieczna filozofia niemiecka z naciskiem na nurt hermeneutyczny. Poza filozofią lubię grać w gry multiplayer, słuchać rapu i oglądać Twitcha

 

Dlaczego Filozofia z IwK? Podczas naszych przygotowań do OF weźmiesz udział w podróży przez historię, w której Twoimi przewodnikami będą największe umysły swoich czasów. Aby lepiej zrozumieć filozofów będziemy stale sięgać do sztuki i różnych nauk. Fizyka, socjologia, czy literaturoznawstwo – to wszystko kiedyś było filozofią. Jednak nie będziemy się zajmować samą przeszłością, bo nauka filozofii to przede wszystkim umiejętność dokładnego analizowania i argumentowania oraz przekazywania swoich myśli w mowie i piśmie co przydaje się wszędzie – potwierdza to fakt, że laureaci OF mają gwarantowany wstęp zarówno na matematykę jak i na prawo.

Oliwia Andrasz

Oliwia Andrasz

 

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy o Żywieniu

Więcej informacji

Osiągnięcie: 3. miejsce w XXIII edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

 

O mnie: Od kiedy pamiętam, interesuje mnie biologia, a zwłaszcza ludzkie ciało. Odżywianie jest nieodłącznym aspektem życia człowieka, dlatego postanowiłam wziąć udział w OWoŻiŻ. Dzięki zdobyciu tytułu laureata, otworzyła się dla mnie droga na upragnioną medycynę. Nie lubię stać w miejscu, cały czas wyznaczam sobie nowe cele, coś robię. Wolny czas najchętniej spędzam z przyjaciółmi, lubię też oglądać filmy i, dla przewietrzenia głowy, biegać.

 

Dlaczego Żywienie z IWK? Olimpiada obejmuje mnóstwo bardzo różnorodnych zagadnień, nie sposób odpowiednio skupić się na wszystkich. Dzięki IWK dowiesz się, na co przede wszystkim zwrócić uwagę i będziesz miał możliwość odpowiedniego opracowania wszystkich ważnych dla Olimpiady tematów, a także dowiesz się, czego spodziewać się na poszczególnych etapach.

Kinga Skorupska

Kinga Skorupska

 

Specjalność: Olimpiada

Wiedzy o Żywieniu

Więcej informacji

Osiągnięcie: Finalistka XXII i XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu oraz finalistka XXI Olimpiady Wiedzy o Żywności

 

O mnie: Interesuje mnie wszystko, co jest związane z człowiekiem – jego umysł, ciało, rozwój. Co za tym idzie – stale pogłębiam wiedzę dotyczącą ludzkiego organizmu. Pozwala mi na to mój kierunek studiów. Studiuję kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. W wolnym czasie spędzam aktywnie czas z przyjaciółmi, oglądam różne seriale, filmy, programy, a także słucham muzyki i gram na pianinie. Jedną z moich pasji jest także gotowanie, a do jej rozwoju w znaczący sposób przyczyniła się OWoŻ.

 

Dlaczego Żywienie z IWK? Każdy z nas na pewno dobrze zna sytuację, w której mimo czytania czegoś po raz setny, nie jesteśmy w stanie zrozumieć tej rzeczy. Czasem wydaje się to zbyt skomplikowane albo zwyczajnie nie możemy się skupić. W takiej sytuacji warto, żeby był ktoś obok, kto nam coś wytłumaczy albo zmotywuje. Umożliwia to Indeks w Kieszeni – mimo wciąż małej popularności OWoŻ, IWK umożliwia nam indywidualną czy grupową pomoc w przygotowaniu do konkursu z osobami, które osiągnęły sukces w olimpiadzie, a jednocześnie się tym pasjonują.

Kadra maturalna

Damian Prus

 

Damian Prus

 

Specjalność: Matura

z biologii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od gimnazjum pasjonowały mnie przedmioty ścisłe, w liceum dołączył do nich język angielski, który uważam za niezbędny w naukowym rozwoju. W liceum czynnie uczestniczyłem m.in. w warsztatach organizowanych przez grupę Adamed na Politechnice Warszawskiej czy zajęciach organizowanych na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Koło Naukowe Studentów Biotechnologii „Mygen”. Jestem laureatem licznych konkursów licealnych i studenckich o tematyce biologicznej, na szczeblu ogólnopolskim.

 

Dlaczego Biologia z IWK? W czasie nauki biologii na poziomie liceum, bardzo ważne jest przedstawianie poszczególnych aspektów w możliwie najbardziej absorbujący uwagę, logiczny sposób, by „zarazić” chęcią pogłębiania wiedzy biologicznej na własną rękę i dostrzegania jej w codziennym życiu. Innymi słowy, chcę uczyć w taki sposób, żeby uczniowie zżyli się z biologią, myśleli o niej nie tylko, gdy uczą się do sprawdzianu, ale czerpali z tego faktyczną radość połączoną z możliwością swobodnego operowania zdobytą wiedzą i używania jej do analizowania i wyciągania wniosków w czasie rozwiązywania zadań. Biologia wcale nie musi być tylko „pamięciówką”!

Adrian Macion

 

Adrian Macion

 

Specjalność: Matura

z chemii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję biotechnologię oraz chemię w ramach Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) Uniwersytetu Warszawskiego. Poza braniem czynnego udziału w zajęciach, jestem zaangażowany w kilka projektów badawczych z zakresu genetyki bakterii. Od ponad roku pełnię funkcję Prezesa Koła Naukowego Biologii Molekularnej Uniwersytetu Warszawskiego, które w ostatnim czasie intensywnie się rozwija. Jestem także członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza, a także Redaktorem Naczelnym Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka! Od lat angażuję się w edukację na poziomie licealnym i akademickim oraz popularyzację nauki poprzez prowadzenie wykładów i zajęć laboratoryjnych. W wolnym czasie pochłania mnie literatura science-fiction oraz rozmyślania nad badaniem Wszechświata. Pokłady wyobraźni przelewam na papier w postaci własnej twórczości.

 

Dlaczego Biologia z IWK? Chcę pokazywać innym, że biologia jest nauką opartą przede wszystkim na logicznym myśleniu! Nagrody Nobla nie zdobywa się za zapamiętanie miliona skomplikowanie brzmiących terminów! Chcę, by nasi uczniowie przede wszystkim myśleli w sposób analityczny i niepozbawiony krytyki. Namawiam do dyskusji, wymiany idei i kreatywnej prezentacji pomysłów. Jednocześnie priorytetem jest dla mnie możliwie efektywne przekazywane wiedzy oraz wydobycie pełni potencjału moich uczniów. Kurs prowadzę w sposób, który ma na celu zdobycie najwyższych centylów na wyniku z matury!

Kacper Raciborski

 

Kacper Raciborski

 

Specjalność: Matura

z fizyki

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem Fizyki Technicznej na Politechnice Warszawskiej, a także studentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Astronomii. Obecnie współpracuję z CERN’em, a także zajmuję się start-up’ami naukowo-technologicznymi. Na obu uczelniach rozwijam się w  fizyce stosowanej – technologie, banki, symulacje i wiele, wiele innych. Pomimo tak dużej ilości nauki, sport jest także znaczącą częścią mojego życia – tenis, snowboard, ścianka wspinaczkowa, kite, czy rowery. Posiadam osiągnięcia związane z konkursami fizycznymi: Srebrny Medalista Międzynarodowego Turnieju Młodych Fizyków (TMF), a także Brązowy Medalista Międzynarodowego Konkursu Uniwersyteckiego (UPC).

 

Dlaczego Fizyka z IWK? Fizyki uczę z pasją, a większość moich uczniów na dalszych etapach edukacji szło do klas mat-fiz lub na studia związane z fizyką, informatyką, czy inżynierią. Moim celem jest tworzenie materiałów, które są w stanie sprostać wymaganiom dydaktycznym w XXI wieku. Te zajęcia to nie tylko podróż w celu poznania fizyki i 100% na maturze, ale także nauka o tym, jak zostać prawdziwym fizykiem, naukowcem, czy kreatorem otaczającego nas świata.

Kacper Gałązka

 

Kacper Gałązka

 

Specjalność: Matura

z geografii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję geologię na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się naukami przyrodniczymi od dawna, a geografia zawsze była bliska mojemu sercu. Mapa jest jednym z podstawowych nośników informacji i nigdy nie była mi obca. Kocham naturę, dlatego uczę się o niej sporo i lubię się dzielić tą wiedzą z innymi.

 

Dlaczego Geografia z IWK? Matura wymaga sporej dawki przygotowań merytorycznych, ale przede wszystkim umiejętności i odpowiedniego rozumowania, czego niestety nie nauczymy się w szkole. Stawiamy na praktykę, o której często zapominają nauczyciele.

Michał Kuliński

 

Michał Kuliński

 

Specjalność: Matura

z geografii

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem geologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się mineralogią oraz geografią społeczno-ekonomiczną. Wolny czas spędzam najczęściej w górach. W okresie nauki w liceum z sukcesem brałem udział w licznych konkursach ogólnopolskich o tematyce geograficznej.

 

Dlaczego Geografia z IWK? Podstawą nauki geografii są umiejętności obserwacji otaczającego nas świata i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Na kursie nauczysz się, jak połączyć fakty, aby zrozumieć ogół procesów zachodzących na świecie w obrębie nauk geograficznych. Moi kursanci oprócz przekazania precyzyjnej i aktualnej wiedzy mogą również liczyć na motywacyjne wsparcie. Zawsze obszernie odpisuję im na pytania zadawane na kursowej grupie po zajęciach. Sukces na maturze wymaga ciężkiej pracy, staram się by nauka ta sprawiała możliwie mało trudności tak, by uczeń mógł skupić maksymalnie dużo uwagi na zapamiętywaniu niezbędnych informacji.

Artur Troost

 

Artur Troost

 

Specjalność: Matura

z historii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Kolegium MISH. Uzyskałem już tytuł licencjacki z historii, a jednocześnie studiuję również socjologię. Kiedyś najbardziej fascynowała mnie epoka antyczna, ale obecnie specjalizuję się głównie w historii społecznej dwóch stuleci zaczynających się od rewolucji francuskiej. Pozanaukowo interesuję się literaturą, kinematografią i grywam w strategie.

 

Dlaczego Historia z IWK? Wyniki na maturze z historii w skali całej Polski nie zachwycają! Oscylując w granicach 30-40%, świadczą o tym, że przygotowanie do tego egzaminu w szkole nie daje oczekiwanych przez uczniów efektów. Na moich zajęciach szczególny nacisk kładę na wytłumaczenie realiów danej epoki oraz kontekstu społeczno-kulturowego. Pozwala to poczuć i zrozumieć jak myśleli ludzie danego okresu, co często dla moich podopiecznych jest niezwykle ciekawym eksperymentem myślowym, który dodatkowo motywuje do nauki!

Jan Podraza

Jan Podraza

 

Specjalność: Matura

z historii

Więcej informacji

O mnie: Jestem laureatem XLV Olimpiady Historycznej zajmując 5 miejsce i jednocześnie będąc najmłodszym wśród osób otrzymujących ten tytuł. Osiągnąłem liczne sukcesy w konkursach oraz debatach o tematyce historycznej, dzięki czemu posiadam ugruntowaną wieloletnim doświadczeniem umiejętność przemawiania. Historia stała się jednym z moich głównych zainteresowań już przed rozpoczęciem edukacji w szkole. Latami dopełniam swoją wiedzę oraz rozwijam umiejętności, które pomagają mi w dokładnym przygotowaniu kursantów do napisania matury na wysokim poziomie.

 

Dlaczego Historia z IWK? Wybierając przygotowanie do matury z historii z Indeksem w Kieszeni zapewniasz sobie gwarancję opanowania oraz zrozumienia całego materiału, który pomoże Ci osiągnąć wysoki wynik na egzaminie. Na zajęciach nie tylko zajmujemy się dokładnym zapamiętaniem materiału, ale również staramy się abyś zrozumiał zarówno procesy przyczynowo-skutkowe konkretnych wydarzeń, jak i sposób myślenia osób żyjących w konkretnych epokach.

Mikołaj Balcerzak

Mikołaj Balcerzak

 

Specjalność: Matura

z historii

Więcej informacji

O mnie: Studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien okres byłem także studentem na Wydziale Historycznym. Do moich zainteresowań naukowych należą przede wszystkim historia, filozofia, literatura piękna oraz muzykologia. Podczas edukacji licealnej brałem z przyzwoitym powodzeniem udział w konkursach historycznych oraz w olimpiadzie z tego właśnie przedmiotu. Obecnie z największym zafascynowaniem zgłębiam wiedzę z okresu post-napoleońskiego oraz II wojny światowej.

 

Dlaczego Historia z IWK? Zajęcia prowadzone przez zespół IWK, do którego mam przyjemność należeć, gwarantują kursantom rzetelne przygotowanie do matury z historii, oferując przekrojowe i ścisłe powtórzenie całego materiału wraz z przerobieniem zadań maturalnych w postaci matur próbnych oraz zadań kompendialnych. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach, poza pierwszymi skrzypcami w postaci przedstawienia całościowej wiedzy z zakresu historii, na którą składać się będzie zarówno zwykła (niekiedy niezwykła) faktologia, jak i świadomość społeczeństw minionych epok. Znaczącą rolę odegra wyłożenie i wytłumaczenie dość specyficznego sposobu rozumowania, jaki jest wymagany podczas zdawania egzaminu maturalnego.

Piotr Miszczuk

Piotr Miszczuk

 

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymałem też ofertę robienia doktoratu. Moja pasja do angielskiego sprawiła, że prowadzę też własną stronę internetową popularyzującą angielski (www.polack.pl). Od 5 lat profesjonalnie uczę angielskiego klientów indywidualnych oraz w firmach. Na co dzień jestem dziennikarzem w sekcji angielskiej Polskiego Radia, gdzie odpowiadam za przeglądy polskiej prasy po angielsku. Posiadam certyfikat na poziomie C2 (CPE) oraz dyplom dwujęzyczny (bilingual diploma).

 

Dlaczego Angielski z IWK? Ponieważ angielski jest kluczem do świata, a w ramach Indeksu w Kieszeni nie zaniedbujemy aspektów, na które tak często brakuje czasu w szkołach – pisania oraz wymowy. Jako dziennikarz radiowy bardzo dużą uwagę przykładam do poprawności wymowy, co jest bardzo przydatne nie tylko podczas olimpiady i matury, ale też w wielu późniejszych sytuacjach życiowych. Jednocześnie, oferuję wiele przydatnych wskazówek jak sprawić, by pisanie było lepsze. Jako absolwent SGH wprowadzam biznesowe słownictwo, co jest bardzo doceniane przez kursantów, którym pomaga to nie zarówno podczas olimpiady czy matury, jak również w późniejszym życiu zawodowym.

Zuzanna Brzozowska

Zuzanna Brzozowska

 

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem lektorką języka angielskiego już od 3 lat, doświadczenie w nauczaniu zdobyłam prowadząc indywidualne zajęcia ze studentami oraz kursy przygotowujące do egzaminów wstępnych na studia. Od zawsze interesował mnie nie tylko sam język, ale również kultura angielska. Moim ulubionym obszarem języka angielskiego jest gramatyka.

 

Dlaczego Angielski z IWK? Kurs IWK przygotowujący do matury z języka angielskiego jest nie tylko idealnym sposobem na bardzo dobre przygotowanie się do egzaminu i uzyskanie z niego w pełni zadowalającego wyniku, ale również to idealna okazja do tego, aby ciągle mieć kontakt z językiem, który jest niezwykle istotny w kontekście przyszłego zatrudnienia czy nawet całego życia.

Michał Kocięba

Michał Kocięba

 

Specjalność: Matura

z języka angielskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem Szkoły Głównej Handlowej. Pasję do języka angielskiego zaszczepiła we mnie moja mama, anglistka, można więc powiedzieć, że mam to we krwi. Wiele lat nauki sprawiło, że dziś posługuję się tym językiem biegle oraz uwielbiam przekazywać swoją wiedzę innym. Hobbystycznie zajmuję się produkcją muzyczną, a w wolnych chwilach grywam w szachy.

 

Dlaczego Angielski z IWK? IWK to sprawdzony sposób na perfekcyjne przygotowanie do matury. Dobrze rozumiemy sytuację naszych uczniów, ponieważ dopiero co sami się w niej znajdywaliśmy. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc im w przygotowaniach jak nikt inny. Posługujemy się sprawdzonymi metodami, ale liczy się dla nas także różnorodność, bo chcemy, aby nasze kursy były ciekawe i angażujące.

Krzysztof Andrulonis

Krzysztof Andrulonis

 

Specjalność: Matura

z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach studiów międzywydziałowych zajmuję się filologią polską i filozofią. Najchętniej zajmuję się literaturą staropolską, w szczególności doby renesansu, jednak poznawanie każdej epoki literackiej stanowi dla mnie pasjonującą przygodę. Nieliczne wolne chwile wypełniam czytaniem literatur obcych oraz ciekawych czasopism.

 

Dlaczego Język Polski z IWK? W przeciwieństwie do wielu korepetytorów stosuję przy omawianiu materiału egzaminacyjnego układ motywów literackich zamiast porządku chronologicznego, który pojawia się jedynie uzupełniająco. Ma to na celu ułatwienie opanowania wiedzy w takim porządku, który jest najbardziej potrzebny przy pisaniu pracy pisemnej. Wiele uwagi poświęcam umiejętności czytania ze zrozumieniem, którą kształtuję wraz z uczniami przy okazji różnorodnych tematów. Moje zajęcia cechuje przemyślane uporządkowanie materiału w formie map mentalnych, które ułatwiają skuteczne zapamiętywanie, ponadto materiały przygotowywane są w możliwie atrakcyjnej graficznie formie, co niewątpliwie wpływa na jakość odbioru.

Aleksandra Rzadkowolska

Aleksandra Rzadkowolska

 

Specjalność: Matura

z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz laureatką XIII miejsca Olimpiady Filozoficznej, co pozwoliło mi osiągnąć tytuł jednego z dwudziestu sześciu najlepszych maturzystów w Polsce w 2021 r. Obecnie studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Do moich najważniejszych pasji należy odkrywanie współczesnych kierunków filozoficznych oraz niekonwencjonalnej literatury pięknej, szczególnie polskiej i amerykańskiej. Staram się wszędzie znajdować inspirację dla własnej twórczości – pisania wierszy oraz powieści.

 

Dlaczego Język Polski z IWK? Kurs zapewnia świetne przygotowanie do matury – na moich lekcjach nie tylko opowiadam o epokach literackich, przypominam treść lektur, czy tłumaczę najważniejsze problemy i motywy. Mówiąc o literaturze, staram się również motywować uczniów do dyskusji, prowokować do zauważenia w dziełach uniwersalnych problemów dotyczących człowieka oraz fascynującego procesu zmiany ludzkiej myśli, a także wskazywać na ciekawe psychologiczne motywacje działań – tak, aby poza osiągnięciem doskonałego wyniku z matury, wzbudzić zainteresowanie lekturami i zachęcić do dalszych poszukiwań.

Wojciech Chodkowski

Wojciech
Chodkowski

 

Specjalność: Matura

z języka polskiego

Więcej informacji

O mnie: Jestem studentem polonistyki oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Byłem także uczestnikiem etapu wojewódzkiego Olimpiady Literatury Języka Polskiego oraz uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej. Jeżeli chodzi o literaturę, to najbardziej interesuję się literaturą piękną wieku XIX i XX. Szczególnie lubię literaturę francuską, amerykańską oraz rosyjską. Interesuje mnie także połączenie literatury pięknej z filozofią

 

Dlaczego Język Polski z IWK? Kurs jest bardzo mądrze zaplanowany oraz pozwala powtórzyć wszystkie najważniejsze wiadomości potrzebne do celującego zdania matury. Na moich zajęciach skupiam się przede wszystkim na wiedzy praktycznej, to znaczy takiej, która jest najważniejsza pod kątem matury. Szczególną wagę przykładam, dlatego do tego, co można będzie potem wykorzystać w wypracowaniu. Na zajęciach omawiam także gruntownie epoki i pokazuje, dlaczego są one ważne pod kątem matury. Zawsze mam nadzieję, że moje zajęcia zachęcą do dalszego zgłębiania zagadnień literackich.

Adam Staniucha

Adam

Staniucha

 

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Z wykształcenia jestem inżynierem, absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Na co dzień zajmuję się analizą danych – uwielbiam cyferki, a swoją pasją dzielę się od kilku lat z wieloma moimi uczniami. W wolnych chwilach: gotuję, jeżdżę na rowerze, pływam, gram w planszówki i chodzę po górach.

 

Dlaczego Matematyka z IWK? Matematyka jest królową nauk, dzięki której jesteśmy w stanie opisać wiele dziedzin życia! Energetyka, fizyka, reakcje chemiczne, przepisy kulinarne, geografia – wszędzie korzystamy z matematyki. Na naszych kursach skupiamy się na kreatywnym i skutecznym rozwiązywaniu zadań, tak aby były one przyjemnością i pasją, a nie obowiązkiem!

Aleksandra Kawka

Aleksandra

Kawka

 

Specjalność: Matura

z matematyki

Więcej informacji

O mnie: Studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem pasjonatką matematyki, neurologii oraz psychologii.  Z zamiłowania jestem również chemiczką i w przyszłości chciałabym się rozwijać także w tej dziedzinie. W liceum udało mi się zostać dwukrotnie laureatką Olimpiady Chemicznej oraz samodzielnie przygotować się do matury rozszerzonej z matematyki, osiągając stuprocentowy wynik w centylach. Mam wieloletnie doświadczenie w nauczaniu innych. W wolnych chwilach lubię czytać kryminały, słuchać naprawdę różnorodnych gatunków muzyki, grać w grę komputerową o trzyliterowym skrócie lub w siatkówkę (zazwyczaj wykonuję jedną z tych czynności jednocześnie).

 

Dlaczego Matematyka z IWK? Jak wiemy, nasza królowa nauk wymaga dogłębnego zrozumienia, aby rozwiązywanie problemów (nie tylko) matematycznych stało się dla nas czystą przyjemnością. Podczas kursu pokażemy Wam kreatywne podejście do zadań maturalnych i postaramy się obudzić w Was sympatię do najbardziej logicznej z dziedzin nauki!

Michał Lazarczyk

 

Michał Łazarczyk

 

Specjalność: Matura

z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Studiuję prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się prawem konstytucyjnym, prawem rzymskim i historią polskiego parlamentaryzmu. W czasie wolnym lubię czytać książki i grać w gry planszowe

 

Dlaczego WOS z IWK? Kurs stanowi doskonały sposób na systematyczne i skuteczne przygotowanie się do matury z wiedzy o społeczeństwie. Na odbywających się w formie dyskusyjnej zajęciach poruszane są kolejne zagadnienia maturalne. Uczestnicy kursu zapoznawani są ze sposobem konstruowania odpowiedzi na zadania otwarte oraz pisania dłuższej wypowiedzi pisemnej. Ważnym elementem kursu jest stale otrzymywana informacja zwrotna prowadzącego o postępach w nauce. To wszystko razem sprawia, że nauka do matury jest znacznie efektywniejsza i skuteczniejsza.

Bartosz Stachecki

Bartosz Stachecki

 

Specjalność: Matura

z WOSu

Więcej informacji

O mnie: Aktualnie kończę studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania jestem pasjonatem historii, polityki oraz zagadnień związanych z ekonomią. W wolnym czasie lubię biegać, podróżować oraz słuchać muzyki. Wielokrotnie brałem udział w Olimpiadzie z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, uzyskując w niej tytuł laureata (7 miejsce na liście rankingowej).

 

Dlaczego WOS z IWK? Na zajęciach z WOS kładę nacisk na kwestie związane zarówno, z rozwiązywaniem zadań maturalnych, jak również uzupełnianiem braków i usystematyzowaniem  wiedzy z zakresu podstawy programowej przedmiotu- wiedza o społeczeństwie. Prowadzę je w swobodnej atmosferze, dbając o aktywność na zajęciach. W ramach zajęć staram się także zachęcać maturzystów do systematycznego pogłębiania wiedzy nt. aktualnych wydarzeń z Polski, Europy i Świata, która jest istotna dla uzyskania dobrych wyników na maturze.

Miejsce dla Ciebie!

 

Przygotowania do Olimpiad - Zgłoś się do nas!

 

Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Napisz do nas i dołącz do naszej Kadry!

4.9/5 - (na podstawie 554 ocen)