Indeks w Kieszeni

Olimpiada Informatyczna Juniorów 2025

Wygraj Olimpiadę Informatyczną Juniorów!

Olimpiada Informatyczna Juniorów

podstawowe informacje

Olimpiada Informatyczna Juniorów to doskonała okazja dla uczniów szkół podstawowych aby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem i dostać się do dowolnej szkoły średniej. Jest to też świetna podstawa do licealnej Olimpiady Informatycznej.

Olimpiada Informatyczna Juniorów – dlaczego warto brać udział?

Cenne nagrody rzeczowe i finansowe

Możliwość przygotowania do licealnej Olimpiady Informatycznej, która gwarantuje ułatwioną rekrutację na najbardziej prestiżowe uczelnie i kierunki ścisłe w Polsce

Zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności, jak również rozwinięcie myślenia analitycznego, które przyda się podczas dalszej edukacji

Postawienie pierwszych kroków na drodze do kariery informatyka – jednego z najbardziej atrakcyjnych zawodów

Olimpiada Informatyczna Juniorów - przygotowanie

Indywidualny kurs e-learningowy
Olimpiada Informatyczna Juniorów

Chcesz kompleksowo przygotować się do Olimpiady Informatycznej Juniorów? Zgłoś się za pomocą formularza i weź udział w naszym dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!

Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora, zwycięzcę lub laureata jednego z najwyższych miejsc poprzednich edycji olimpiady, zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku oraz zakładamy profil na naszej dedykowanej platformie e-learningowej

Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze, próbne olimpiady oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami

Materiały video – do kursu dołączone są nagrania video, na których członkowie zespołu merytorycznego IWK tłumaczą najtrudniejsze, lub najbardziej prawdopodobne w wystąpieniu na olimpiadzie zagadnienia

Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych

Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!

Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy od ponad 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Olimpiada Informatyczna Juniorów
2024/25
Kurs od zaraz
PROMOCJA DO 23.01!
cena regularna 2499 zł
1699 zł
Rozłóż płatność na raty
Olimpiada Informatyczna Juniorów
2025/26
Kurs od zaraz + 1 rok
PROMOCJA DO 23.01!
cena regularna 3499 zł
2499 zł
Rozłóż płatność na raty

Rozpocznij profesjonalne przygotowania!
Skorzystaj z niższych cen przed aktualizacją cennika!

Poznaj naszą kadrę

Jakub Misiaszek
Jakub Misiaszek

Opinie naszych klientów

Mateusz Stachowicz
22.07.2024
Martyna Cieślik
22.07.2024
JanBoniński
22.07.2024
Piotr Górski
20.07.2024
Natalia Gdula
12.06.2024

Ogólna ocena 4.7/5, na podstawie 135 opinii

Co wyróżnia nasze kursy?

Platforma edukacyjna

Wszystkie materiały wykorzystywane podczas kursu w każdej chwili dostępne są na Twoim osobistym koncie na platformie.

Regularna nauka

Moduły z prezentacjami, skryptami, testami i kartkówkami do pracy w dowolnym miejscu.

Ciągły kontakt

Możliwość zadawania pytań 24/7 na grupie z prowadzącymi, którzy zawsze pomogą.

Kontrola postępów

Regularne kartkówki, testy i sprawdziany z dokładnym kluczem odpowiedzi.

Indywidualne podejście

Kurs dopasowany do Twojego obecnego poziomu wiedzy oraz oczekiwań odnośnie wyniku na olimpiadzie.

Próbne olimpiady

W trakcie kursu rozwiążesz przynajmniej kilka próbnych arkuszy, dzięki czemu sprawdzisz swój poziom wiedzy.

Formuła Olimpiady Informatycznej Juniorów

Etap I

Zawody szkolne

„Tura testowa”

  • Odbywa się w szkołach
  • 100 minut na 30 pytań
  • Sprawdzenie podstawowej wiedzy o wybranym języku programowania (C++ lub Python)

„Tura otwarta”

  • Samodzielne rozwiązanie od 4 do 6 zadań programistycznych
  • Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
  • Możliwość poznania wyniku za zadanie tuż po wysłaniu zgłoszenia

„Tura ukryta”

  • Samodzielne rozwiązanie od 4 do 6 zadań programistycznych
  • Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
  • Wyniki dopiero po zakończeniu zawodów I stopnia

Etap II

Zawody okręgowe
  • 4 godziny na rozwiązanie 2, 3 lub 4 zadań programistycznych
  • Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
  • Wyniki dopiero po zakończeniu zawodów II stopnia

Etap III

Zawody centralne
  • 4 godziny na rozwiązanie 2, 3 lub 4 zadań programistycznych
  • Za każde zadanie można uzyskać od 0 do 100 punktów
  • Wyniki dopiero po zakończeniu zawodów III stopnia

Olimpiada Informatyczna Juniorów – FAQ

Olimpiada Informatyczna Juniorów składa się z trzech etapów: pierwszego, drugiego i trzeciego. Dodatkowo, pierwszy etap jest podzielony na trzy tury: testową, otwartą oraz ukrytą.

Pierwszy etap trwa zwykle od końca października do początku stycznia. Drugi etap odbywa się w marcu, a trzeci w maju.

Żeby zgłosić się do uczestnictwa w OIJ, należy najpierw upewnić się, że Twoja szkoła jest już zarejestrowana w Systemie Informatycznym Olimpiady (SIO). Następnie uczestnicy mogą samodzielnie zarejestrować się w tym samym systemie, wybierając jako konkurs tegoroczną edycję OIJ. Dokładna instrukcja rejestracji szkoły i ucznia znajduje się na stronie Olimpiady.

Każdy finalista i laureat Olimpiady Informatycznej Juniorów ma wolny wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej oraz ocenę celującą z informatyki. Najlepsi laureaci uczestniczą w obozie naukowym i reprezentują Polskę na olimpiadzie międzynarodowej.

Nie, każdy etap Olimpiady Informatycznej Juniorów polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań programistycznych. Wyjątkiem jest tura testowa pierwszego etapu, podczas której należy odpowiedzieć na trzydzieści pytań.

Pierwszy etap zwykle trwa kilka tygodni. Natomiast etapy drugi i trzeci składają się z jednej czterogodzinnej sesji.

Żeby dobrze przygotować się do Olimpiady Informatycznej Juniorów trzeba przede wszystkim opanować jeden z języków programowania (C++ lub Python). Ponadto niezwykle ważna jest wiedza z algorytmiki oraz rozwiązywanie zadań z zeszłych edycji olimpiady. Wszystkie te elementy zawiera nasz kurs z IWK.

Nie ma ściśle określonego czasu potrzebnego do osiągnięcia sukcesu. Uzyskanie tytułu laureata jest możliwe nawet w jeden rok! Dlatego start w olimpiadzie jest możliwy nawet, gdy jest się w ostatniej klasie. Dysponowanie kompetentnym nauczycielem i zbiorem informacji odpowiednio przygotowanych do nauki znacząco jednak wpływa na czas, który potrzebny jest do osiągnięcia poziomu wymaganego na Olimpiadzie.

Zadania na Olimpiadzie skupiają się przede wszystkim na zagadnieniach z zakresu algorytmiki. Najważniejsza wiedza potrzebna do rozwiązywania zadań składa się ze znajomości struktur danych i algorytmów, oraz umiejętności pisania, uruchamiania, oraz testowania własnych programów, w których tą wiedzę wykorzystujemy. Umiejętności korzystania z różnorodnych narzędzi komputerowych oraz sieci informatycznych nie są bezpośrednio wymagane, jednak i tak są niezbędne do osiągnięcia sukcesu na Olimpiadzie.

Szczegółowe wymagania nie są podane. Ponieważ istotnym aspektem Olimpiady Informatycznej Juniorów jest pomysłowość i umiejętność dostosowywania wiedzy do występujących potrzeb, nakreślenie zbioru wymaganych algorytmów jest trudne. Zakładka Dla zawodnika strony internetowej OIJ daje jednak w miarę dokładny obraz potrzebnej wiedzy.

Nie, Olimpiada Informatyczna Juniorów nie zwalnia z pisania żadnego egzaminu ósmoklasisty. Daje jednak wolny wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej, więc w przypadku uzyskania tytułu laureata lub finalisty, wynik z egzaminu ósmoklasisty nie ma znaczenia. Ale bez obaw, z pomocą kadry Indeksu w Kieszeni w przystępny sposób poznasz wszystkie zagadnienia olimpijskie

Olimpiada Informatyczna Juniorów to jedna z trudniejszych olimpiad, ponieważ uczestnicy oprócz samej umiejętności wymyślania rozwiązań, muszą jeszcze umieć je poprawnie zaimplementować.

Zadania na Olimpiadzie Informatycznej Juniorów opisują najczęściej pewną sytuację, w której dostajemy zbiór danych i na ich podstawie obliczamy pewien wynik. Rozwiązanie takiego zadania nie polega jednak na obliczeniu wyniku samodzielnie, lecz na napisaniu programu komputerowego, który robi to za Ciebie. Taki program zostanie następnie przetestowany na szeregu możliwych danych pod kątem szybkości i poprawności działania. Dodatkowo na pierwszym etapie Olimpiady organizowany jest test wiedzy w szkołach.

Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów ustala próg i wyłania listę laureatów na podstawie wyników trzeciego etapu.

Tytuł laureata, oprócz korzyści przewidzianych dla finalistów, daje jeszcze okazję do uczestnictwa w obozach przygotowawczych oraz potencjalnie wzięcia udziału w międzynarodowych konkursach. Po zakończeniu Olimpiady Informatycznej Juniorów komitet olimpijski wybiera reprezentację, która ma szansę wykazać się i zdobyć medal za granicą.

Najważniejszą nagrodą za uzyskanie tytułu finalisty jest gwarantowana ocena celująca z informatyki na koniec roku. Ponadto, wszyscy finaliści są przyjmowani do wybranych szkół ponadpodstawowych w pierwszej kolejności i poza normalną rekrutacją. Dodatkowo komitet olimpijski ma prawo przyznać wszystkim finalistom nagrody rzeczowe.

Po zakończeniu Olimpiady następuje uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie finalistów i laureatów. To symbolizuje koniec danej edycji OIJ i rozpoczęcie okresu olimpiad międzynarodowych. Najlepsi spośród laureatów mają szansę zostać powołani do kadry olimpijskiej i reprezentować Polskę za granicą.

Tak, międzynarodowym odpowiednikiem Olimpiady Informatycznej Juniorów jest Europejska Olimpiada Informatyczna Juniorów (European Junior Olympiad in Informatics, w skrócie EJOI).

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami
i wydarzeniami.
Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
© 2024 Indeks w Kieszeni. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona przygotowana przez Zyskowni.pl

Platforma oraz grupa na Facebooku

1. Początek kursu.

Platforma oraz grupa na Facebooku.

Zakładamy Ci konto na naszej platformie e-learningowej, na której znajdują się materiały, artykuły popularnonaukowe, czy nagrania video! Dodatkowo otrzymujesz dostęp do indywidualnej grupy na facebooku, na której utrzymujesz bieżący kontakt ze swoim Opiekunem.

Olimpiada Biologiczna - kurs e-learningowy

2. Regularna nauka.

Dopracowane moduły.

Na platformie otrzymujesz moduły - paczki materiałów z prezentacjami, skryptami, testami, kartkówkami. Z nimi pracujesz w dowolnym miejscu - w domu, w podróży, w bibliotece.

Olimpiada Biologiczna - ciągły kontakt z prowadzącym kurs

3. Ciągły kontakt.

Prowadzący do Twojej dyspozycji.

Na grupie, gdzie odbywa się kurs możesz zadawać pytania 24h na dobę 7 dni w tygodniu - Prowadzący są tam po to by zawsze Ci pomóc i rozwiać Twoje wątpliwości.

Olimpiada Biologiczna - kontrola postępu w czasie kursu

4. Kontrola postępów.

Sprawdziany, kartkówki i testy.

Twój progres w nauce jest kontrolowany wraz z każdym kolejnym modułem - służą temu wszelkie kartkówki, testy i sprawdziany które rozwiązane odsyłasz Prowadzącym do sprawdzenia.

Matura z filozofii - materiał dopasowany do Twoich potrzeb

5. Dopasowany materiał.

Do Twoich potrzeb i możliwości.

Rok temu otarłeś się o finał Olimpiady? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę? Nieważne - nasz kurs (tempo pracy i materiały oraz pomoc Prowadzących) jest zawsze dopasowany do aktualnego stanu Twoich umiejętności i oczekiwań.

Warsztaty przed etapem okręgowym

6. Warsztaty weekendowe.

Przed etapem okręgowym.

Kilkanaście godzin zajęć w małej grupie osób w ciągu jednego weekendu na krótko przed etapem okręgowym - idealna forma powtórki najważniejszych zagadnień wraz z PRÓBNĄ OLIMPIADĄ!

O mnie

  • Laureat XXIX Edycji Olimpiady Informatycznej
  • Laureat XV Edycji Olimpiady Informatycznej “O Diamentowy Indeks AGH”

Na moim kursie

Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiuję Informatykę. Zainteresowanie Olimpiadą Informatyczną Juniorów oraz competitive programmingiem pojawiło się we mnie już w podstawówce. Przez całą swoją edukację aktywnie uczestniczyłem w różnych kołach i obozach naukowych, gdzie razem z innymi uczestnikami analizowaliśmy zadania i omawialiśmy różnorodne zagadnienia związane z olimpiadą. Poza nauką, lubię spędzać wolny czas na wspinaczce, grach oraz oglądaniu filmów i seriali. Moje osiągnięcia obejmują laureatów Olimpiady Informatycznej oraz wielu innych konkursów z zakresu informatyki i matematyki.