Przygotowanie do olimpiad

Przygotuj się z nami do olimpiady

Indeks w Kieszeni – czyli „Jak przygotować się do olimpiady?”

My znamy odpowiedź na to pytanie doskonale i jesteśmy gotowi zaproponować Ci konkretne rozwiązania, które zrobią z Ciebie Olimpijczyka! Samodzielna nauka do olimpiady to niełatwe zadanie. Napotkasz wiele trudności, które kursy Indeksu w Kieszeni rozwiązują za Ciebie. Nie ma znaczenia gdzie mieszkasz i do jakiej szkoły uczęszczasz! Wybierz tryb nauki dla siebie: zajęcia webinarowe dla uczniów z całej Polski, spotkania stacjonarne na terenie Warszawy lub naukę zdalną w formie innowacyjnego e-learningu.

 

W ramach przygotowań z nami regularnie otrzymujesz wszystkie potrzebne do nauki materiały. Ciągłego wsparcia na Twojej grupie na facebooku, podczas e-learningu i po zajęciach udzielają Ci laureaci najwyższych miejsc poprzednich edycji olimpiad. Jako uzupełnienie standardowego toku przygotowań dwa razy do roku organizujemy intensywne seminaria powtórkowe – jest to okazja by na kilka dni przed etapem okręgowym czy finałem olimpiady wejść na wyższe obroty i zdobyć dzięki temu dodatkowe punkty!

Startujesz w tegorocznej edycji Olimpiady? Wciąż możesz dołączyć do naszego kursu i jeszcze lepiej przygotować się do najbliższego etapu. Zapewnij sobie awans do finału i walcz o najwyższe lokaty.

Prowadzimy indywidualne kursy e-learningowe przygotowujące do Olimpiad w edycji 2023/2024 oraz 2024/2025. Nie czekaj, zapisz się już teraz ze zniżką i rozpocznij naukę! Sprawdź szczegóły klikając w jedną z ikonek poniżej.

Szkoła Główna Handlowa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński – zostać studentem tych uczelni to marzenie każdego ucznia szkoły średniej.

Właśnie dlatego wielu z nich instynktownie sięga po kursy przygotowujące do matur i swoją lekturą na kilka miesięcy czyni repetytorium maturalne. Istnieje jednak inna odpowiedź na pytanie „jak dostać się na SGH, WUM, UJ czy PW?”. Odpowiedź to właśnie przygotowania do olimpiad przedmiotowych!

 

Wybór konkretnej olimpiady nie będzie trudny. Jeśli obierzemy kierunek na studia medyczne to oczywistym wyborem będzie Olimpiada Biologiczna i Olimpiada Chemiczna. Jeśli chcemy dostać się na studia prawnicze to zainteresuje nas Olimpiada Wiedzy o Prawie lub Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, w przypadku kiedy ciekawią nas kierunki techniczne to najlepsze będą: Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Fizyczna lub Olimpiada Matematyczna.

 

Niezależnie od tego którą Olimpiadę wybierzesz Ty, będziemy w stanie uczynić Twoją naukę efektywną. Do każdej z olimpiad przygotowaliśmy kurs e-learningowy oraz zajęcia grupowe odbywające się w wariancie webinarowym lub stacjonarnie na terenie Warszawy. Nie czekaj – odwiedź zakładkę interesującej Cię olimpiady wspólnie z nami zdobądź wymarzony indeks na uczelnię!

5 najgorszych przekonań, zniechęcających do startu w olimpiadach

Wokół olimpiad i konkursów wyrosło wiele szkodliwych mitów i stereotypów, które konsekwentnie staramy się obalać.

Często pozbawiają one potencjalnych laureatów tak ważnej motywacji i wiary, bez których naprawdę trudno osiągnąć sukces.

1. Olimpiady nie są dla mnie

Tak naprawdę nie wiesz tego, dopóki nie spróbujesz. Fakt, że nie startowałeś wcześniej w konkursach czy nie udzielałeś się w żadnych pozaszkolnych przedsięwzięciach nie oznacza, że tak musi być zawsze, bo nie zostałeś do czegoś „stworzony”. Nikt nie rodzi się olimpijczykiem, tak jak nikt nie jest od zawsze najlepszym sprinterem. Okres szkolny jest niezwykle ważny, bo kształtuje Twój światopogląd, a wszelkie doświadczenia wtedy zdobyte procentują w przyszłości. Warto więc próbować nowych wyzwań niż żałować potem, że czegoś się nie spróbowało.

2. Materiał jest za trudny

Olimpiady muszą wykraczać poza program edukacyjny, gdyż przeznaczone są dla najlepszych osób, szczególnie zainteresowanych danym zagadnieniem. Nic więc dziwnego, że zakres tematyczny często jest bardzo szeroki i zwłaszcza na początku może być przytłaczający. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba opanować cały materiał w 100%. Problem z wieloma zagadnieniami mają także inni uczestnicy z całej Polski, nie tylko Ty. Z kolei wysoki poziom merytoryczny zawodów sprawia, że do awansu do następnego etapu czasem wystarczy zaledwie połowa punktów, należy więc w pierwszej kolejności skupić się na najczęściej pojawiających się zagadnieniach, opanowując je w wymiarze podstawowym, a dopiero później wczytywać się w szczegóły.

3. Mam jeszcze czas

Tak zwykle uważają uczniowie rozpoczynający swoją naukę w liceum. Prawda jest jednak taka, że nie ma co odkładać startu na ostatni rok, w którym piszecie przecież maturę. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie przygotowań już w pierwszej klasie, mimo iż różnica w poziomie konkursów podstawówkowych i licealnych może wydawać się nie do przeskoczenia. Poświęcenie czasu na przygotowania na początku liceum pozwala na bardziej efektywne rozplanowanie aktywności na przestrzeni kolejnych lat, co oznacza czas zarówno na naukę jak i na zabawę. Samo doświadczenie startu, poznanie tego jak „od kuchni” wygląda olimpiada jest nieocenione i umożliwia w następnych latach sięganie po zwycięstwo. Oczywiście możliwy jest spektakularny sukces już w pierwszej, czy drugiej klasie, jak choćby naszego ucznia, który zdobył tytuł laureata i dwa tytuły finalisty już w pierwszej próbie!

4. Przez olimpiady nie pójdzie mi na maturze

Oczywiście taki obrót sprawy jest możliwy, ale tylko wtedy, gdy niewłaściwie ocenisz swoje szanse i rozplanujesz pracę. Najlepszym sposobem na pogodzenie wszystkich zadań jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie startu w olimpiadach (patrz pkt 3), aczkolwiek mieliśmy okazję pracować z wieloma maturzystami, którzy bez problemu poradzili sobie z maturą, jednocześnie zdobywając olimpijskie laury. Kalendarz zawodów jest na szczęście rozplanowany w taki sposób, że można pogodzić przygotowania do olimpiady, a potem skupić się na maturze. Tak naprawdę, dużo częściej sprawdza się odwrotna zależność: dzięki olimpiadom, matura to dla mnie pestka! Rywalizując z najlepszymi w Polsce rówieśnikami, mając za sobą wiele kilkugodzinnych testów, prezentacji czy publicznych wystąpień, często przed ludźmi z pierwszych stron gazet, zdobywacie niezwykle cenne doświadczenia. Po czymś takim egzamin maturalny, pisany we własnej szkole, wśród kolegów i doskonale znanych nauczycieli jest jedynie formalnością. Jeśli dodatkowo macie indeks w kieszeni, to jedyny stres jaki odczuwacie na maturze, to ten związany z koniecznością siedzenia w szkole w piękny majowy dzień.
To dlatego praktycznie wszyscy olimpijczycy osiągają bardzo dobre wyniki na maturze. Z drugiej strony jest ogromna grupa uczniów z doskonałymi wynikami maturalnymi, bez żadnych dodatkowych osiągnięć, które wyróżniałyby ich z grona setek innych ponadprzeciętnych uczniów.

5. Nie mam jak się przygotować

Kluczowym jest uświadomienie sobie, że uczysz się sam i nikt nie zrobi tego za Ciebie. Ani nauczyciel, ani rodzic, ani opiekun merytoryczny ani kolega. Mając do dyspozycji nawet najlepsze materiały, pomoc doświadczonych nauczycieli i ambitny zespół rówieśników nie osiągniesz sukcesu, jeśli nie będziesz pracował. Przygotowanie do olimpiady to długotrwały proces, którego pierwsze efekty ujawniają się dopiero po dłuższym czasie i należy uzbroić się w cierpliwość. Jednakże istnieje pewien przepis na to, żeby przygotowania były o wiele sprawniejsze:
– najlepsza kadra olimpijska w Polsce
– profesjonalnie przygotowane materiały
– zajęcia stacjonarne i e-learningowe
– zorganizowana praca i pełne wsparcie
– stały kontakt z prowadzącymi

Ten przepis opracowaliśmy my. Chcesz spróbować? Zapraszamy do kontaktu!

IwK - logo - kursy maturalne i olimpijskie

VS

Indywidualne

korepetycje

W IWK uczysz się wyłącznie z laureatami najwyższych miejsc, często zwycięzcami!

Osoba

ucząca

Korepetytor rzadko bywa w pełni oddany swoim zajęciom i podopiecznym. Często jest to osoba, która sama nie startowała w olimpiadzie albo nie osiągnęła znaczącego sukcesu.

W IWK pytania możesz zadawać w dowolnym momencie – odpowiedź dostaniesz tego samego dnia!

Kontakt

Korepetytorowi pytania zadasz wyłącznie podczas zajęć, więc często na rozwianie wątpliwości musisz czekać nawet tydzień.

W IWK uczysz się w dogodnym dla Ciebie momencie – na zajęciach, których termin jest dostosowany do uczniów albo w ramach e-learningu – sam zdecyduj!

Czas
nauki

Spotkania późnymi wieczorami? Narzucone przez korepetytora niekorzystne godziny zajęć, które kolidują z Twoim planem? Zapomnij o tym!

W IWK uczysz się tam, gdzie chcesz – np. e-learningowo na swojej domowej kanapie, albo na naszych zajęciach stacjonarnych, w komfortowych salach w centrum Warszawy!

Miejsce

Korepetycje często odbywają się w hałaśliwych i niewygodnych do nauki miejscach, np. kawiarniach albo w mieszkaniu korepetytora, co wiąże się z uciążliwymi dojazdami.

Podczas kursu IWK przerobisz cały niezbędny do danej olimpiady materiał ponosząc niższe koszty niż przy indywidualnych korepetycjach! 

Cena

Zajęcia z korepetytorem to wydatek minimum 60zł/h. Nasze zajęcia grupowe kosztują ok. 39 zł/h, a kurs e-learningowy po wykorzystaniu wszystkich zniżek to koszt 1799 zł, wliczając w cenę kilkanaście godzin warsztatów!

5 : 0
dla kursów IWK

Opinie naszych kursantów

Norbert Paszyński
Norbert Paszyński
2023-10-16
Bardzo przyjemne kursy, tempo przerabianego materiału dostosowane do potrzeb. Nie za szybko, nie za wolno. Szczególnie polecam prowadzącego Wiktora!
Bomba Breakers
Bomba Breakers
2023-10-14
Szczerze polecam 🙂 Bardzo dobre materiały i profesjonalni prowadzący z sukcesem przygotowali mnie na OWE i OP
Roksana Rybicka
Roksana Rybicka
2023-10-13
Polecam!!
Anna Pstrokońska
Anna Pstrokońska
2023-10-13
Zajęcia na naprawdę świetnym poziomie. Sama brałam udział w kursie przygotowawczym do olimpiady polonistycznej kilka lat temu i doskonale wspominam - rzetelna wiedza przekazana w przystępny sposób, profesjonalni nauczyciele i miła atmosfera. Poleciłam IWK także mojej młodszej kuzynce, która w tym roku przygotowywała się do olimpiady z geografii. Miło zobaczyć, że wysoki poziom utrzymuje się przez lata 🙂
janek Serwach
janek Serwach
2023-10-13
Polecam kursy, zwłaszcza na Olimpiadę Przedsiębiorczosci

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

    Szczegóły na temat regulaminu znajdują się w Regulamin.

    Szczegóły na temat przetwarzania danych znajdują się w Polityce prywatności.

    4.8/5 - (na podstawie 93 ocen)