Indeks w Kieszeni

Olimpiada Matematyczna Juniorów 2025

Wygraj Olimpiadę Matematyczną Juniorów!

Olimpiada Matematyczna Juniorów

podstawowe informacje

Olimpiada Matematyczna Juniorów to okazja dla uczniów szkół podstawowych aby dostać się poza kolejnością do wymarzonej szkoły średniej i przygotować się do startu w Olimpiadzie Matematycznej – jednej z najstarszych polskich olimpiad przedmiotowych.

Olimpiada Matematyczna Juniorów – dlaczego warto brać udział?

Szóstka z matematyki na koniec roku 

100% na egzaminie ósmoklasisty z matematyki 

Gwarancja dostania się do dowolnej szkoły średniej 

Możliwość wzięcia udziału w zawodach międzynarodowych i obozach naukowych

Merytoryczne przygotowanie do Olimpiady Matematycznej

Dla laureatów i finalistów przewidziane są atrakcyjne nagrody

Olimpiada Matematyczna Juniorów - przygotowania

Indywidualny kurs e-learningowy
Olimpiada Matematyczna Juniorów

Chcesz kompleksowo przygotować się do Olimpiady Matematycznej Juniorów? Weź udział w dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!

Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora, zwycięzcę lub laureata jednego z najwyższych miejsc poprzednich edycji olimpiady, zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku oraz zakładamy profil na naszej dedykowanej platformie e-learningowej

Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze, próbne olimpiady oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami

Materiały video – do kursu dołączone są nagrania video, na których członkowie zespołu merytorycznego IWK tłumaczą najtrudniejsze, lub najbardziej prawdopodobne w wystąpieniu na olimpiadzie zagadnienia

Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych

Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!

Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy od ponad 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Olimpiada Matematyczna Juniorów
2024/25
Kurs od zaraz
PROMOCJA DO 05.12!
cena regularna 2499 zł
1799 zł
Rozłóż płatność na raty
Olimpiada Matematyczna Juniorów
2025/26
Kurs od zaraz + 1 rok
PROMOCJA DO 05.12!
cena regularna 3499 zł
2499 zł
Rozłóż płatność na raty

Rozpocznij profesjonalne przygotowania!
Skorzystaj z niższych cen przed aktualizacją cennika!

Poznaj naszą kadrę

Jan Wangrat
Jan Wangrat
Grzegorz Kaczmarek
Grzegorz Kaczmarek

Opinie naszych klientów

Mateusz Stachowicz
22.07.2024
Martyna Cieślik
22.07.2024
JanBoniński
22.07.2024
Piotr Górski
20.07.2024
Natalia Gdula
12.06.2024

Ogólna ocena 4.7/5, na podstawie 135 opinii

Co wyróżnia nasze kursy?

Platforma edukacyjna

Wszystkie materiały wykorzystywane podczas kursu w każdej chwili dostępne są na Twoim osobistym koncie na platformie.

Regularna nauka

Moduły z prezentacjami, skryptami, testami i kartkówkami do pracy w dowolnym miejscu.

Ciągły kontakt

Możliwość zadawania pytań 24/7 na grupie z prowadzącymi, którzy zawsze pomogą.

Kontrola postępów

Regularne kartkówki, testy i sprawdziany z dokładnym kluczem odpowiedzi.

Indywidualne podejście

Kurs dopasowany do Twojego obecnego poziomu wiedzy oraz oczekiwań odnośnie wyniku na olimpiadzie.

Próbne olimpiady

W trakcie kursu rozwiążesz przynajmniej kilka próbnych arkuszy, dzięki czemu sprawdzisz swój poziom wiedzy.

Formuła Olimpiady Matematycznej Juniorów

Etap I

Zawody szkolne

Część korespondencyjna

  • Samodzielne rozwiązanie zadań w domu
  • Dozwolone jest korzystanie z literatury
  • Zadania oceniane są w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów

Część testowa

  • Odbywa się w szkole uczestnika
  • 75 minut na rozwiązanie 15 pytań
  • Do każdego są dołączone 3 stwierdzenia, dla każdego trzeba stwierdzić czy jest prawdziwe
  • Za każde pytanie można dostać 0, 0.5 lub 1 punkt

Etap II

Zawody okręgowe
  • 3 godziny na rozwiązanie 5 zadań
  • Zadania są oceniane w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów

Etap III

Zawody centralne
  • 3 godziny na rozwiązanie 5 zadań
  • Zadania są oceniane w skali 0, 2, 5 lub 6 punktów

Olimpiada Matematyczna Juniorów – FAQ

Aby zgłosić się do OMJ, należy to zrobić przez szkołę. Nauczyciel matematyki, pełniący funkcję szkolnego koordynatora OMJ, rejestruje uczestników. Uczniowie mogą brać udział w części testowej (organizowanej w szkole z reguły w kocówce września) i w części korespondencyjnej, wysyłając rozwiązania zadań do Komitetu Okręgowego na ogół do końca pierwszej połowy października. Nie jest wymagane wzięcie udziału w obu, ale pominięcie części testowej bardzo mocno zmniejszy szanse na kwalifikację, natomiast pominięcie części korespondencyjnej sprawi, że spadną one niemal do zera. Wymagana jest również zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział w Olimpiadzie oraz przetwarzanie danych osobowych, którą należy przekazać szkolnemu koordynatorowi przed zawodami.

Olimpiada Matematyczna Juniorów składa się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i finału, który na ogół odbywa się w Warszawie oraz Bielsko-Białej.

Podczas zawodów Olimpiady Matematycznej Juniorów, zarówno na drugim, jak i trzecim etapie, można mieć ze sobą jedynie przybory do pisania (długopis lub pióro piszące na niebiesko lub czarno) oraz przyrządy do konstrukcji geometrycznych (cyrkiel, linijka). Korzystanie z kalkulatorów, telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, urządzeń elektronicznych, książek, notatek i innych pomocy jest zabronione.

Eliminacje szkolne z reguły odbywają się we wrześniu (jest na nie cały miesiąc), zmagania okręgowe w połowie stycznia, z kolei finał w połowie marca.

Udział w finale Olimpiady Matematycznej Juniorów pozwala na osiągnięcie tytułu finalisty lub laureata. Wiążą się z tym liczne nagrody rzeczowe, nierzadko również finansowe. Dodatkowo gwarantuje wstęp do dowolnej szkoły ponadpodstawowej, zwolnienie z egzaminu 8-klasisty oraz ocenę celującą z matematyki.

OMJ obejmuje materiał matematyczny wykraczający poza standardową podstawę programową szkoły podstawowej, ale dostosowany do poziomu uczniów w tym wieku. W skład zakresu wchodzą:

  • algebra: działania na wyrażeniach algebraicznych, równania i nierówności;
  • geometria: własności figur płaskich i przestrzennych, twierdzenia geometryczne;
  • teoria liczb: liczby pierwsze, podzielność, cechy podzielności;
  • kombinatoryka: permutacje, wariacje, zasady liczenia;

logika matematyczna: rozumowania matematyczne, dowody, wnioskowanie.

Nie, każdego roku dotyczy ona tych samych zagadnień.

I stopień:

Zawody I stopnia składają się z dwóch części: testowej (koniec września) i korespondencyjnej (rozwiązania należy wysłać do koca pierwszej połowy października). Nie jest konieczne wzięcie udziału w obu częściach, a suma punktów z obu decyduje o kwalifikacji do II etapu. Z części korespondencyjnej można uzyskać więcej punktów niż z testowej. W części testowej maksymalnie można zdobyć 15 punktów, a w korespondencyjnej 42 punkty. Wyniki z obu części są sumowane.

II stopień:

Zawody II stopnia odbywają się w pierwszej połowie stycznia. W tym etapie uczestnicy rozwiązują bardziej zaawansowane problemy matematyczne. Każde zadanie jest oceniane w skali punktowej od 0 do 6. Maksymalna liczba punktów wynosi 30.

III stopień (finał):

Finał OMJ odbywa się zazwyczaj około połowy marca. Zadania na tym etapie są szczególnie wymagające, często dotyczą głębszej analizy matematycznej. Maksymalna liczba punktów możliwa do zdobycia wynosi 30.

Pierwszy etap dzieli się na część korespondencyjną (miesiąc) oraz część testową (75 minut, pisane w szkole), natomiast na drugim i trzecim etapie otrzymujemy trzy godziny na rozwiązanie pięciu zadań.

Aby przygotować się do OMJ należy pojąć spory zakres teorii, ale przede wszystkim należy wyćwiczyć umiejętność specyficznego myślenia i wpadania na pomysły, pozwalające nam rozwiązać zadania. Zarówno jednego jak i drugiego można nauczyć się na kursie IWK!

Finaliści Olimpiady Matematycznej Juniorów oprócz dyplomu uzyskują przede wszystkim pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły wyższej oraz zwolnienie z egzaminu 8-klasisty i szóstkę z matematyki. Mają też dużo większe szanse na dostanie różnego rodzaju stypendiów np. od burmistrza.

Oprócz uprawnień wynikających z tytułu finalisty, laureaci dodatkowo otrzymują stypendia od mBanku. Ponadto laureaci co najmniej drugiego stopnia kwalifikują się na obóz OMJ, natomiast osoby z najlepszym wynikiem reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych.

Tak, uzyskanie co najmniej tytuły finalisty daje nam 100% na egzaminie ósmoklasisty z matematyki.

Jest to względne – choć na pewno wymaga ona poświęcenia dużej ilości czasu, to gdy jesteśmy zainteresowani omawianymi zagadnieniami czas „sam się znajduje”, a całość przygotowań może okazać się dla nas przyjemnością. A zwykle tak jest, bo rozwiązywanie problemów olimpijskich jest naprawdę ciekawe!

Zwykle rozwiązanie około 2,5 zadania na finale wystarcza, aby zostać laureatem trzeciego stopnia (podobnie 3,5 do stopnia drugiego i 4,5 do stopnia pierwszego). Oczywiście progi te są każdego roku zmienne i zależą od trudności zadań.

Po zakończeniu OMJ finaliści uzyskują specjalne uprawnienia – są przyjmowani do szkół średnich bez konieczności udziału w standardowej rekrutacji. Laureaci i finaliści mogą również otrzymać nagrody i stypendia. Dla najlepszych uczniów organizowane są obozy naukowe oraz programy wspierające ich dalszy rozwój matematyczny.

Tak, są to odbywające się co roku Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów (CPSJ). Laureaci najwyższych miejsc mają szansę reprezentować na nich Polskę w zawodach drużynowych oraz indywidualnych.

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami
i wydarzeniami.
Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
© 2024 Indeks w Kieszeni. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona przygotowana przez Zyskowni.pl

Platforma oraz grupa na Facebooku

1. Początek kursu.

Platforma oraz grupa na Facebooku.

Zakładamy Ci konto na naszej platformie e-learningowej, na której znajdują się materiały, artykuły popularnonaukowe, czy nagrania video! Dodatkowo otrzymujesz dostęp do indywidualnej grupy na facebooku, na której utrzymujesz bieżący kontakt ze swoim Opiekunem.

Olimpiada Biologiczna - kurs e-learningowy

2. Regularna nauka.

Dopracowane moduły.

Na platformie otrzymujesz moduły - paczki materiałów z prezentacjami, skryptami, testami, kartkówkami. Z nimi pracujesz w dowolnym miejscu - w domu, w podróży, w bibliotece.

Olimpiada Biologiczna - ciągły kontakt z prowadzącym kurs

3. Ciągły kontakt.

Prowadzący do Twojej dyspozycji.

Na grupie, gdzie odbywa się kurs możesz zadawać pytania 24h na dobę 7 dni w tygodniu - Prowadzący są tam po to by zawsze Ci pomóc i rozwiać Twoje wątpliwości.

Olimpiada Biologiczna - kontrola postępu w czasie kursu

4. Kontrola postępów.

Sprawdziany, kartkówki i testy.

Twój progres w nauce jest kontrolowany wraz z każdym kolejnym modułem - służą temu wszelkie kartkówki, testy i sprawdziany które rozwiązane odsyłasz Prowadzącym do sprawdzenia.

Matura z filozofii - materiał dopasowany do Twoich potrzeb

5. Dopasowany materiał.

Do Twoich potrzeb i możliwości.

Rok temu otarłeś się o finał Olimpiady? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę? Nieważne - nasz kurs (tempo pracy i materiały oraz pomoc Prowadzących) jest zawsze dopasowany do aktualnego stanu Twoich umiejętności i oczekiwań.

Warsztaty przed etapem okręgowym

6. Warsztaty weekendowe.

Przed etapem okręgowym.

Kilkanaście godzin zajęć w małej grupie osób w ciągu jednego weekendu na krótko przed etapem okręgowym - idealna forma powtórki najważniejszych zagadnień wraz z PRÓBNĄ OLIMPIADĄ!

O mnie

  • Laureat Olimpiady Matematycznej Juniorów
  • Dwukrotny laureat Olimpiady Matematycznej
  • Srebrny medalista Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej

Na moim kursie

Jestem uczniem 4 klasy XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, z dużym doświadczeniem w konkursach matematycznych. Sam startowałem w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, a w kolejnych latach zdobywałem sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć, na czym polegają wyzwania olimpijskie. Od kilku lat wspieram uczniów w przygotowaniach do OMJ i Olimpiady Matematycznej, dzieląc się swoimi doświadczeniami i pokazując, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Na moich zajęciach nie tylko przygotuję Was do olimpiady, ale pokażę, jak czerpać przyjemność z matematycznych zagadek i logicznego myślenia.

O mnie

  • Laureat Olimpiady Matematycznej Juniorów
  • Dwukrotny laureat Olimpiady Matematycznej
  • Srebrny medalista Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej

Na moim kursie

Jestem uczniem 4 klasy XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, z dużym doświadczeniem w konkursach matematycznych. Sam startowałem w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów, a w kolejnych latach zdobywałem sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć, na czym polegają wyzwania olimpijskie. Od kilku lat wspieram uczniów w przygotowaniach do OMJ i Olimpiady Matematycznej, dzieląc się swoimi doświadczeniami i pokazując, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Na moich zajęciach nie tylko przygotuję Was do olimpiady, ale pokażę, jak czerpać przyjemność z matematycznych zagadek i logicznego myślenia.