Egzamin ósmoklasisty z matematyki

Informacje ogólne

Matematyka jest jednym z obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych na egzaminie ósmoklasisty. Egzamin ósmoklasisty z matematyki sprawdza wiedzę z przedmiotu nauczanego w klasach I-VIII szkoły podstawowej. Jeżeli zatem chcesz powtórzyć materiał i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zagadnieniami matematycznymi to świetnie trafiłeś. Z pomocą prowadzących Indeksu w Kieszeni, którzy odznaczają się wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym oraz wykorzystują odpowiednie metody pozwalające na kompleksowe przyswojenie wiedzy niezbędnej do napisania egzaminu z matematyki na wysokim poziomie. Sprawdź, dlaczego warto wziąć udział w przygotowaniach Indeksu w Kieszeni!

Przygotowanie do egzaminu 8-klasisty z matematyki

Jak wygląda nauka do egzaminu ósmoklasisty z matematyki z IWK?

Kurs egzamin 8-klasisty
z matematyki – webinar

Zajęcia prowadzone w formie webinaru, raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne.

  • Małe, najczęściej kilku lub kilkunastoosobowe grupy, dzięki temu korepetytor może poznać predyspozycje każdego ucznia
  • Dogodna lokalizacja – centrum Warszawy, kilka minut od metra Politechnika, lub na specjalistycznej platformie webinarowej Clickmeeting
  • Nauka również po zajęciach – każda grupa ma swój odpowiednik na facebooku, gdzie uczniowie pomiędzy zajęciami mogą zadawać pytania prowadzącemu zajęcia.
  • Po każdym spotkaniu na grupie pojawia się zestaw wszystkich zrealizowanych materiałów w formie cyfrowej, co umożliwia nadrobienie zaległości przy nieobecności na zajęciach.

Kursanci oprócz uczestnictwa w zajęciach są zobowiązani do regularnego rozwiązywania zadań domowych oraz prowadzenia zeszytu z notatkami.

 

Istnieje możliwość rozszerzenia kursu grupowego o dostęp do indywidualnej platformy e-learningowej – sprawdź szczegóły poniżej

Koszt kursu

Kurs 46 godzin (egzamin 8-klasisty z matematyki):
Cena regularna: 1299 zł
PROMOCJA DO 12.03!
Cena: 1099 zł

—————

Zapisz się na kilka przedmiotów:
PROMOCJA DO 12.03
!
Pakiet 2 kursów: 2099 zł
Dopłacasz tylko 1000 zł!

Pakiet 3 kursów: 2999 zł
Dopłacasz tylko 900 zł!

Terminy zajęć – edycja 2024

Grupa webinarowa: Wtorek, godz. 18:00-19:45
Start zajęć: 17 października

Zajęcia to za mało? Rozszerz naukę
o indywidualny e-learning!

IWK jest liderem w prowadzeniu zajęć on-line. Kursy w zdalnej formie realizujemy od ponad 10 lat. Co możesz zyskać rozszerzając kurs grupowy o naukę e-learningową?

  • Dostęp do dedykowanej platformy e-learningowej, która będzie idealnym uzupełnieniem nauki grupowej
  • Dodatkowe, nieprzerabiane w trakcie zajęć grupowych materiały teoretyczne oraz testy
  • Świetne rozwiązanie dla rodzica, który chciałby mieć kontrolę nad postępami ucznia w nauce
  • Kilkanaście nagrań, których łączny czas trwania przekracza 10 godzin zegarowych

Dostęp do platformy będzie idealnym poszerzeniem przygotowań w formie grupowej. Uczeń ma możliwość zapoznania się z dodatkowymi materiałami, do który dostęp jest nielimitowany przez cały okres trwania kursu.

Koszt kursu

—————

Koszt rozszerzenia kursu o e-learning to jedynie 300 zł!

Poznaj naszą młodą i doświadczoną kadrę

Adam Staniucha

Adam Staniucha

O mnie

Mam 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć indywidualnym oraz grupowych dla uczniów podstawówki, licealistów oraz studentów. Z sukcesami brałem udział w wielu konkursach z matematyki oraz fizyki. Z matury rozszerzonej z matematyki osiągnąłem wynik 100% i mam nadzieję, że również Wam to się uda. Na co dzień zajmuję się analizą danych, więc cyferki to cały mój świat. Skończyłem studia na kierunku energetyka na Politechnice Warszawskiej.

Na moim kursie

Moje zajęcia skupiają się przede wszystkim na kreatywnym podejściu do problemu. Wspólnie z uczniami staram się prowadzić burzę mózgów dotyczącą sposobu rozwiązania zadania i wybierać najciekawsze z nich, aby pokazać, że dane zadanie nie ma tylko jednego sposobu dojścia do rozwiązania. Każde zadanie analizujemy i rozkładamy na części pierwsze. Oczywiście przerabiamy bardzo dużo zadań maturalnych, a ja osobiście zwracam uwagę na systematyczność. Atmosfera na zajęciach jest przyjazna i pełna humoru (uwielbiam suchary).

Formuła egzaminu ósmoklasisty z matematyki

Sprawdź program

W arkuszu egzaminacyjnym znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. Wśród zadań zamkniętych znajdą się m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie.

 

Zadania otwarte to takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź. Przedstawione przez ucznia rozwiązanie zadania musi obrazować tok rozumowania, zawierać niezbędne rachunki, przekształcenia czy wnioski.

 

Wśród zadań otwartych znajdą się zarówno takie, które będzie można rozwiązać typowym sposobem, jak i takie, które będą wymagały zastosowania niestandardowych metod rozwiązywania. Uczeń będzie musiał, wykorzystując posiadane wiadomości i umiejętności, wymyślić i zrealizować własny plan rozwiązania zadania, który pozwoli mu wykonać polecenie lub udzielić odpowiedzi na pytanie postawione w zadaniu. W niektórych zadaniach uczeń będzie musiał przedstawić uzasadnienie wskazanych zależności.

 

Zadania egzaminacyjne będą sprawdzały poziom opanowania umiejętności opisanych w następujących wymaganiach ogólnych w podstawie programowej kształcenia ogólnego:

  • sprawność rachunkowa
  • wykorzystanie i tworzenie informacji
  • wykorzystanie i interpretowanie reprezentacji
  • rozumowanie i argumentacja.

 

Egzamin ósmoklasisty z matematyki trwa 100 minut. W arkuszu egzaminacyjnym będzie od 19 do 23 zadań, z czego od 14 do 16 zadań zamkniętych (ok. 50% punktów) i od 5 do 7 zadań otwartych (ok. 50% punktów). W arkuszu egzaminacyjnym jako pierwsze zamieszczone będą zadania zamknięte, a po nich – zadania otwarte.

 

Zasady oceniania zadań zamkniętych

1 pkt – odpowiedź poprawna

0 pkt – odpowiedź niepoprawna albo brak odpowiedzi

 

Zasady oceniania zadań otwartych

 

Za poprawne rozwiązanie zadania otwartego będzie można otrzymać, w zależności od jego złożoności, maksymalnie 2, 3 lub 4 punkty. Za każde poprawne rozwiązanie przyznaje się maksymalną liczbę punktów, nawet jeżeli nie została uwzględniona w zasadach oceniania. Ocena rozwiązania zadania otwartego zależy od tego, jak daleko uczeń dotarł w drodze do całkowitego rozwiązania. Poniżej przedstawione zostały przykładowe schematy punktowania rozwiązań zadań otwartych.

 

Schemat punktowania rozwiązania zadania, za które można otrzymać maksymalnie 4 punkty:

  • 4 pkt – rozwiązanie pełne
  • 3 pkt – rozwiązanie, w którym zostały pokonane zasadnicze trudności zadania, rozwiązanie zostało doprowadzone do końca, ale zawierało usterki (błędy rachunkowe, niedokonanie wyboru właściwych rozwiązań itd.)
  • 2 pkt – rozwiązanie, w którym zostały pokonane zasadnicze trudności zadania, ale rozwiązanie nie było kontynuowane lub było kontynuowane błędną metodą
  • 1 pkt – rozwiązanie, w którym dokonany został istotny postęp, ale nie zostały pokonane zasadnicze trudności zadania
  • 0 pkt – rozwiązanie, w którym nie dokonano istotnego postępu

 

Schemat punktowania rozwiązania zadania, za które można otrzymać maksymalnie 3 punkty:

  • 3 pkt – rozwiązanie pełne
  • 2 pkt – rozwiązanie, w którym zostały pokonane zasadnicze trudności zadania, ale rozwiązanie nie było kontynuowane lub było kontynuowane błędną metodą
  • 1 pkt – rozwiązanie, w którym dokonany został istotny postęp, ale nie zostały pokonane zasadnicze trudności zadania
  • 0 pkt – rozwiązanie, w którym nie dokonano istotnego postępu

 

Schemat punktowania rozwiązania zadania, za które można otrzymać maksymalnie 2 punkty:

  • 2 pkt – rozwiązanie pełne
  • 1 pkt – rozwiązanie, w którym dokonano istotnego postępu
  • 0 pkt – rozwiązanie, w którym nie dokonano istotnego postępu

Co nas wyróżnia?

Liczebność grup stacjonarnych

Od kilku do kilkunastu osób. Pozwala to na indywidualne podejście oraz dobre poznanie się Prowadzącego z każdym uczestnikiem kursu.

Dogodne tryby nauki

Dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości – niezależnie od tego czy jesteś z Warszawy i lubisz zajęcia stacjonarne czy preferujesz naukę zdalną – w naszej ofercie na pewno znajdziesz to, czego oczekujesz!

Pomoc po zajęciach

Dostęp do grupy na Facebooku, gdzie możesz w dowolnej chwili zadawać pytania odnośnie zagadnień z danej matury i zadań. Jest ona stworzona specjalnie dla uczestników kursu, Twój prowadzący będzie tam odpowiadał na wszelkie wątpliwości.

Osoby prowadzące kurs

To studenci z kilkuletnim doświadczeniem dydaktycznym. Swoją maturę pamiętają bardzo dobrze, dzięki temu to właśnie oni wiedzą najlepiej co sprawia najwięcej trudności podczas nauki.

Materiały z zajęć

Otrzymasz je w wydrukowanej formie, pojawią się również na grupie zajęciowej tak, by w razie nieobecności mieć możliwość nadrobienia materiału!

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

    Szczegóły na temat regulaminu znajdują się w Regulamin.

    Szczegóły na temat przetwarzania danych znajdują się w Polityce prywatności.

    4.8/5 - (na podstawie 248 ocen)