Olimpiada Historyczna Juniorów

Olimpiada Historyczna Juniorów to istniejąca od niedawna podstawówkowa odsłona jednej z najciekawszych olimpiad licealnych o prawie 50-letniej tradycji. Jej formuła obejmuje korzystanie z różnorodnych umiejętności i pozwala sprawdzić się na wielu polach historycznej wiedzy. 

Olimpiada Języka Historyczna Juniorów – dlaczego warto brać udział?

 • Cenne nagrody rzeczowe (tablety, laptopy, czytniki e-booków)
 • Możliwość przygotowania do licealnej Olimpiady Historycznej, która gwarantuje ułatwioną rekrutację na najbardziej prestiżowe uczelnie i kierunki prawnicze w Polsce
 • Zdobycie przydatnej wiedzy i umiejętności, jak również rozwinięcie myślenia analitycznego, które przyda się podczas dalszej edukacji
Przygotowanie do Olimpiady Historycznej Juniorów

Przygotowanie do Olimpiady Historycznej Juniorów możesz realizować w dwóch formach!

E-learning

Chcesz kompleksowo przygotować się do Olimpiady Historycznej Juniorów? Zgłoś się za pomocą formularza i weź udział w naszym dopracowanym kursie e-learningowym, w ramach którego przygotowania dostosujemy specjalnie do Twoich oczekiwań i możliwości!

 • Każdemu kursantowi przydzielamy indywidualnego mentora, zwycięzcę lub laureata jednego z najwyższych miejsc poprzednich edycji olimpiady oraz zakładamy dedykowaną grupę na Facebooku
 • Uczeń regularnie otrzymuje moduły, które razem tworzą komplet materiałów – każdy z nich porusza konkretny tematyczny blok zagadnień i zawiera: prezentacje, testy, kartkówki i przykładowe arkusze, próbne olimpiady oraz konkretne wytyczne co do pracy z materiałami
 • Twoje postępy sprawdzane są regularnie w formie sprawdzianów i testów kontrolnych
 • Ciągły kontakt z prowadzącym – możesz zadawać dowolną liczbę pytań w dogodnej dla Ciebie chwili!
 • Indeks w Kieszeni jest ogólnopolskim liderem nauczania zdalnego – kursy w formie e-learningu prowadzimy od ponad 10 lat – zaufaj naszemu doświadczeniu!

Koszt kursu

Olimpiada Historyczna Juniorów
(kurs od zaraz)

Regularna cena: 1599 zł

PROMOCJA DO 27.09: 1499 zł
Rozłóż płatność na raty.
Zapisz się już teraz!

Rozpocznij profesjonalne przygotowania!

Jak wygląda nauka e-learningowa?

Grupa kursu - Matura z biologii na Facebook'u

1. Początek kursu.

Grupa na Facebooku.

Zakładamy specjalnie dla Ciebie indywidualną grupę na Facebooku, gdzie jesteś Ty oraz Prowadzący - tam będzie odbywać się kurs.

Matura z biologii - kurs e-learningowy

2. Regularna nauka.

Dopracowane moduły.

Na grupie otrzymujesz moduły - paczki materiałów z prezentacjami, skryptami, testami, kartkówkami. Z nimi pracujesz w dowolnym miejscu - w domu, w podróży, w bibliotece.

Matura z biologii - ciągły kontakt z prowadzącym kurs

3. Ciągły kontakt.

Prowadzący do Twojej dyspozycji.

Na grupie, gdzie odbywa się kurs możesz zadawać pytania 24h na dobę 7 dni w tygodniu - Prowadzący są tam po to by zawsze Ci pomóc i rozwiać Twoje wątpliwości.

Matura z biologii - kontrola postępu w czasie kursu

4. Kontrola postępów.

Sprawdziany, kartkówki i testy.

Twój progres w nauce jest kontrolowany wraz z każdym kolejnym modułem - służą temu wszelkie kartkówki, testy i sprawdziany które rozwiązane odsyłasz Prowadzącym do sprawdzenia.

Matura z biologii - materiał dopasowany do twoich potrzeb

5. Dopasowany materiał.

Do Twoich potrzeb i możliwości.

Rok temu otarłeś się o finał Olimpiady? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę? Nieważne - nasz kurs (tempo pracy i materiały oraz pomoc Prowadzących) jest zawsze dopasowany do aktualnego stanu Twoich umiejętności i oczekiwań.

6. Warsztaty weekendowe.

Przed etapem okręgowym.

Kilkanaście godzin zajęć w małej grupie osób w ciągu jednego weekendu na krótko przed etapem okręgowym - idealna forma powtórki najważniejszych zagadnień wraz z PRÓBNĄ OLIMPIADĄ!

Formuła Olimpiady Historycznej Juniorów

Etapy Olimpiady Historycznej Juniorów

ETAP I zawody szkolne

 • Test składający się z pytań zamkniętych i z zadań otwartych krótkiej odpowiedzi oraz jednego zadania dłuższej wypowiedzi.
 • Zawartość testu składa się z wymagań ogólnych oraz szczegółowych, które obejmują naukę historii na poziomie szkoły podstawowej.

ETAP II zawody okręgowe

 • Podział etapu na dwie części – pisemną i ustną.
 • Część pisemna to test składający się z różnorodnych zadań otwartych, a także zamkniętych. Część ustna, do której przechodzi 20% uczestników części pisemnej (nie więcej niż 30), obejmuje rozmowę z komisją polegającą na prezentacji wybranego zagadnienia z puli dostępnych, odpowiedzi na pytania dotyczące powyższego, a także jednej z lektur.

ETAP III zawody centralne

 • Część pisemna – składająca się ze zróżnicowanych zadań zamkniętych i otwartych obejmujących treści związane z tematem przewodnim eliminacji centralnych.
 • Część ustna – obejmująca dwa pytania dotyczące wiadomości i umiejętności z zakresu podstawy programowej oraz na temat zgłoszonych przez uczestnika 3 lektur

Poznaj naszą młodą i doświadczoną kadrę!

Jan-Podraza

Jan Podraza

Podstawowe informacje

 • Laureat XLV Olimpiady Historycznej – 2018/19 (5 miejsce) 
 • Liczne sukcesy w konkursach i debatach o tematyce historycznej  
 • Ugruntowana wieloletnim doświadczeniem umiejętność przemawiania

O mnie

Historia stała się jednym z moich głównych zainteresowań jeszcze przed rozpoczęciem edukacji w szkole. Przez następne lata nauki miałem okazję rozwijać swoją wiedzę i umiejętności odnosząc sukcesy w konkursach przedmiotowych. W I klasie liceum zająłem 5 miejsce na XLV Olimpiadzie Historycznej, jako najmłodszy laureat. Jednocześnie stawiałem na rozwój umiejętności przemawiania biorąc udział w licznych turniejach debat oksfordzkich. Obecnie łączę naukę z aktywną działalnością na innych polach, takich jak grupa kreatywna zajmującą się fantastyką i grami czy praca jako tłumacz. Moimi zainteresowaniami są gry fabularne oraz tenis ziemny.

Olimpiada Historyczna Juniorów – FAQ

Z ilu etapów składa się Olimpiada Historyczna Juniorów?

Olimpiada Historyczna Juniorów składa się z trzech etapów: szkolnego, okręgowego i finału (etap centralny), który w ostatniej edycji odbył się w Poznaniu.

Kiedy odbywa się Olimpiada Historyczna Juniorów?

Eliminacje szkolne z reguły odbywają się w październiku, zmagania okręgowe na przełomie listopada i grudnia, z kolei finał w pierwszej połowie marca.

Co daje Olimpiada Historyczna Juniorów?

Olimpiada Historyczna Juniorów pozwala rozwinąć zarówno swoje umiejętności ogólne jak np. pisanie dłuższych prac czy wypowiedź ustna, jak i znacząco poszerzyć wiedzę historyczną, co może okazać się bardzo pomocne w nauce w liceum. Oprócz tego sukces w olimpiadzie wiąże się z licznymi nagrodami, stypendiami, ułatwieniami rekrutacyjnymi do szkoły średniej oraz ocenie celującej z historii.

Czy Olimpiada Historyczna Juniorów ma etap ustny?

W drugiej części drugiego etapu Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów uczniowie muszą przesłać do Komitetu Głównego film, w którym uczeń przedstawia wyniki projektu na podany temat. Trzecia część trzeciego etapu to rozmowa on-line. Druga część finału to również rozmowa on-line.

Jak przygotować się do Olimpiady Informatycznej Juniorów?

Dobre przygotowanie do Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów to nie tylko opanowanie dużej ilości gramatyki i słownictwa. Uczestnicy muszą umieć się płynnie posługiwać językiem i mieć dużą wprawę w rozwiązywaniu zadań na testach. Wszystkie te kompetencje ćwiczymy podczas kompleksowego kursu IWK!

Czy Olimpiada Historyczna Juniorów ma temat przewodni?

Tak, pojawia się on na etapie centralnym i to właśnie wokół niego w dużej mierze obracają się końcowe eliminacje.

Czy Olimpiada Historyczna Juniorów ma część ustną?

Tak, pojawia się ona zarówno w czasie etapu okręgowego, jak i centralnego. W pierwszym przypadku polega ona na rozmowie z komisją opierającej się na prezentacji wybranego zagadnienia z puli dostępnych, odpowiedzi na pytania dotyczące powyższego, a także jednej z lektur. Na etapie centralnym część ustna to dwa pytania dotyczące wiadomości i umiejętności z zakresu podstawy programowej oraz na temat zgłoszonych przez uczestnika 3 lektur.

Ile trwa Olimpiada Historyczna Juniorów?

Eliminacje pisemne w zależności od etapu trwają od 60 do 90 minut. Część ustna nie ma odgórnie ustalonego czasu trwania.

Jak przygotować się do Olimpiady Historycznej Juniorów?

Przede wszystkim trzeba mieć motywację i ciekawość poznawanego materiału. Przygotowania opierają się na szerokim zapoznawaniu z treściami dotyczącymi historii, a więc głównie podręczników, w tym najlepiej takich wykraczających ponad poziom podstawowy (czyli np. licealnych) oraz wybranych lektur z wykazu ze strony olimpiady. Warto poszerzać wiedzę poprzez zdobywanie specjalistycznej wiedzy dzięki czytaniu artykułów naukowych czy oglądaniu filmów dokumentalnych. 

Co daje tytuł laureata Olimpiady Historycznej Juniorów?

Laureaci przyjmowani się w rekrutacji licealnej w pierwszej kolejności, dodatkowo otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Czy Olimpiada Historyczna Juniorów jest trudna?

Nie stanowi ona wyzwania ponad możliwości. Należy pamiętać, że materiału jest bardzo dużo i trzeba być gotowym na poświęcenie na jego przyswajanie sporo czasu oraz energii. Jednak jeśli jest się już zmotywowanym i gotowym do pracy, to przygotowania mogą okazać się przyjemniejsze niż wydawały się na początku. Nauka do olimpiady to bardzo rozwojowa sprawa, więc daje sporo satysfakcji.

Jak zostać laureatem Olimpiady Historycznej Juniorów?

W czasie etapu centralnego należy z części pisemnej i ustnej uzyskać łącznie co najmniej 75 punktów (z obu części można uzyskać maksymalnie po 50 punktów).

Masz pytania? Chcesz się zapisać? Napisz do nas!

  Szczegóły na temat regulaminu znajdują się w Regulamin.

  Szczegóły na temat przetwarzania danych znajdują się w Polityce prywatności.

  4.8/5 - (na podstawie 76 ocen)