Olimpiada Języka Angielskiego – informacje

Wszystkie najważniejsze informacje, które musisz znać podchodząc do tegorocznej edycji Olimpiady Języka Angielskiego!

 

1. Informacje ogólne

 

Olimpiada Języka Angielskiego odbyła się już ponad 40 razy. Za jej organizację odpowiada Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego oraz Komitet Główny i 9 Komitetów Okręgowych.

2. Formuła zawodów Olimpiady Języka Angielskiego

 

Tak jak każda inna olimpiada przedmiotowa, Olimpiada Języka Angielskiego podzielona jest na 3 etapy.

 

Etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego

 

Przeprowadzany w szkole uczestnika.

 

Typ: test pisemny, składający się z zadań zamkniętych oraz otwartych

Czas trwania: 60 minut

Liczba punktów do zdobycia: 60

Forma: za każde zadanie może być przyznany 1 punkt, niezależnie czy jest to pytanie na ABC czy też zadanie otwarte. Zadania sprawdzają znajomość słownictwa i gramatyki.

Kwalifikacja do kolejnego etapu: minimalna liczba punktów kwalifikująca do kolejnego etapu jest ustalana przez Komitet Główny na podstawie danych statystycznych zebranych ze wszystkich okręgów, zatem zależy od wyników innych uczestników Olimpiady.

 


Etap okręgowy Olimpiady Języka Angielskiego

 

Przeprowadzany jest w lokalizacjach ustalonych przez Komitety Okręgowe

 

Etap pisemny

 

Typ: test na zasadach analogicznych do pierwszoetapowego ze zwiększonym poziomem trudności

Czas trwania: 150 minut

Liczba punktów do zdobycia: 130

Forma: analogicznie oraz test czytania, luk oraz wiadomości kulturowych

Kwalifikacja do eliminacji ustnych: minimum 50% punktów z eliminacji pisemnych, przy czym lista uczestników zakwalifikowanych jest ogłaszana przez Komitety Okręgowe.

 

Etap ustny

 

Typ: egzamin ustny z praktycznej znajomości języka angielskiego, literatury angielskojęzycznej i wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego

Kwalifikacja do eliminacji ustnych: listę uczestników zawodów centralnych ustala Komitet Główny po ustaleniu mnożnika przeliczeniowego oceny ustnej oraz podsumowaniu wyników etapów okręgowych. Liczba uczestników dopuszczonych do finału nie może być mniejsza niż 55.

 


Etap finałowy Olimpiady Języka Angielskiego

 

Przeprowadzany jest w Poznaniu.

 

Typ: test pisemny i ustny, dla wszystkich uczestników

Czas trwania:2 dni, przy czym test pisemny trwa 150 minut

Forma: analogicznie jak na poprzednich etapach oraz dodatkowo test ze słuchu

 

3. Nagrody i ułatwienia w rekrutacji

 

Laureaci Olimpiady otrzymują dyplomy laureata oraz nagrody, fundowane przez Organizatora , patronów honorowych i sponsorów Olimpiady.

 

Finalista lub laureat otrzymuje 100% z matury z języka angielskiego, ocenę celującą na świadectwie oraz ułatwiony, a często zagwarantowany wstęp na wiele uczelni w całym kraju, w tym indeks na studia filologii angielskiej w Polsce.

4. Jak się przygotować do Olimpiady Języka Angielskiego?

 

Podczas nauki należy korzystać z wielu zróżnicowanych źródeł. Ich samodzielne pozyskiwanie i dokonywanie selekcji materiału pod kątem priorytetowości jest jednak zadaniem czasochłonnym i angażującym. W ramach kursu IWK Prowadzący zrobią to za Ciebie!

 

Formuła olimpiady powoduje, że trudno przygotować się bazując wyłącznie na testach z poprzedniej edycji. Przystępując do nauki z Indeksem w Kieszeni otrzymasz możliwość rozwiązywania autorskich zadań. Kurs to również możliwość uzyskania szeregu wskazówek i rad dotyczących wyboru lektur, sposobu rozwiązywania zadań, powtórki najważniejszych zagadnień gramatycznych oraz kulturowych! Zapisać na e-learning możesz się w dowolnej chwili. Po więcej szczegółów napisz na nasz fanpage!

Olimpiada Języka Angielskiego – grupa na Facebooku

Koniecznie dołącz do grupy na facebooku zrzeszającej byłych i obecnych uczestników Olimpiady! Znajdziesz tam informacje o warsztatach powtórkowych, najnowsze artykuły wyjaśniające zagadnienia olimpijskie i wiele więcej! Udział w Olimpiadzie to nie tylko nauka ale również przynależność do szerszej społeczności! Poznaj innych ambitnych młodych ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania.

 

Kliknij i dodaj się do grupy już dziś!

4.8/5 - (na podstawie 61 ocen)