Wszystkie najważniejsze informacje, które musisz znać podchodząc do tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie!
Mamy za sobą już ponad 20 edycji tej olimpiady, która z konkursu prawniczego o niewielkim zasięgu stała się ogólnopolską i popularną olimpiadą, wspieraną przez wiele uczelni oraz Ministra Edukacji Narodowej. Rokrocznie startują w niej tysiące uczniów, walczących o wartościowe nagrody i indeksy na najlepsze wydziały prawa w Polsce.
Jak większość olimpiad, Olimpiada Wiedzy o Prawie składa się z 3 etapów.
Typ: głównie zadania zamknięte typu ABCD, zadania typu prawda/fałsz, zadania polegające na wpisaniu określonego pojęcia do tabelki, uzupełnianie luk, rozwijanie definicji
Czas trwania: 45 minut
Forma: zróżnicowana punktacja, od zadań za 1pkt, po zadania za 2,3,4 a czasem i 5,6 pkt. Nie ma punktów ujemnych.
Liczba punktów do zdobycia: 30
Kwalifikacja do kolejnego etapu: zdobycie minimum 25 punktów, jednak z jednej szkoły nie mogą wyjść do etapu okręgowego więcej niż 4 osoby, niezależnie od spełnienia wymogu 25pkt – kiedy więcej niż 4 osoby mają 25 pkt, wychodzą 4 najlepsze.
Dzieli się na dwie części odbywające się tego samego dnia.
Przystępują do niej wszystkie osoby zakwalifikowane do etapu okręgowego, forma testu zbliżona do etapu szkolnego, z zadaniami o wyższym poziomie trudności
Czas trwania: 45 minut
Liczba punktów do zdobycia: 30
Kwalifikuje się do niej maksymalnie 12 osób, które najlepiej napisały część testową (i zdobyły w niej co najmniej 20 punktów)
Czas trwania: 90 minut
Forma: wypracowanie na jeden podany przez Komitet Główny temat (dowiadujemy się o nim dopiero w momencie rozpoczęcia wypracowania)
Liczba punktów do zdobycia: 20
Suma punktów za część testową i wypracowanie (razem max. 50pkt) daje nam nasz wynik z II etapu. Z okręgu może wyjść maksymalnie 10 lub 11 osób, z wynikiem nie niższym niż 35 punktów.
UWAGA! Wyjście z okręgu nie daje awansu do finału.
Kwalifikacja do finału: do finału kwalifikuje się do 50 najlepszych uczestników eliminacji okręgowych.
Typ: cały finał to eliminacje ustne
Czas trwania: 10-15 minut
Forma: uczestnik losuje zestaw 3 pytań, ma ok. 10 minut na przygotowanie się, po czym odpowiada na nie ustnie przed Komisją w czasie ok. 10 minut. Za odpowiedź na każde pytanie można otrzymać maksymalnie 15 punktów
Liczba punktów do zdobycia: 45
Wyniki: tytuł laureata olimpiady otrzymuje 50% najlepszych uczestników etapu centralnego, pozostali to finaliści (o ile otrzymali w sumie minimum 15 punktów)
Ułatwienia w procesie rekrutacji:
Powyższe rady i wiele innych gotowych rozwiązań (jak chociażby bardzo wartościowe próbne olimpiady) zawarliśmy w naszym kursie przygotowującym kompleksowo do Olimpiady Wiedzy o Prawie. Jest on prowadzony przez laureata II miejsca tej Olimpiady. Zapisać możesz się w dowolnej chwili. Po więcej szczegółów napisz na nasz fanpage!
Koniecznie dołącz do grupy na facebooku zrzeszającej byłych i obecnych uczestników Olimpiady! Znajdziesz tam informacje o warsztatach powtórkowych, najnowsze artykuły wyjaśniające zagadnienia olimpijskie i wiele więcej! Udział w Olimpiadzie to nie tylko nauka ale również przynależność do szerszej społeczności! Poznaj innych ambitnych młodych ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania.
Kliknij i dodaj się do grupy już dziś!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl