Wszystkie najważniejsze informacje, które musisz znać podchodząc do tegorocznej edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości!
Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości to świetna droga rozwoju dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, zainteresowanych ekonomią. Ponadto konkurs łączy w sobie zagadnienia teoretyczne i praktyczne, dzięki temu każdy, niezależnie od początkowego stanu wiedzy i predyspozycji, może wziąć w nim udział!
Pierwsza edycja Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości została przeprowadzona w roku szkolnym 2014/2015 i od razu zyskała ogólnokrajowy rozgłos. Organizatorem Szkolnej OP jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, która dba o jej poziom merytoryczny oraz sprawną logistykę zawodów.
Typ: pytania ABCD
Czas trwania: 45 minut
Forma: 15 zadań „łatwiejszych” po 1pkt. oraz 15 zadań „trudniejszych” po 2 pkt.
Liczba punktów do zdobycia: 45
Kwalifikacja do kolejnego etapu: do kolejnego etapu zostaje wybranych 100 trzyosobowych reprezentacji szkolnych z placówek, które osiągnęły najlepszy sumaryczny wynik będący zliczeniem punktów uczestników, którzy z największym powodzeniem rozwiązali test.
Typ: rywalizacja zespołowa z wykorzystaniem interaktywnej aplikacji
Czas trwania: odbywa się 7 rund zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez Organizatorów na stronie Olimpiady
Forma: 3-osobowe reprezentacje szkół biorą udział w interaktywnej grze menedżerskiej. Celem jest podejmowanie trafnych decyzji dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa.
Kwalifikacja do kolejnego etapu: po 3 drużyny z każdego okręgu, które uzyskały najlepsze wyniki. Łącznie w finale znajdzie się 90 uczestników
Ostatni etap zawodów składa się z dwóch faz: rozwiązania testu wiedzy oraz indywidualnym udziale w rozgrywkach, które mają formułę turnieju 1 z 30.
Typ: pytania prawda/fałsz
Czas trwania: 30 minut
Forma: arkusz zawiera 20 poleceń, z których każde składa się z czterech stwierdzeń. Zadaniem uczestnika jest wskazać, które z nich są prawdziwe. Za każdy dobrze określony podpunkt przydzielane jest 0,01 punktu oraz dodatkowo 1 punkt za każde w pełni poprawnie rozwiązane zadanie.
Liczba punktów do zdobycia: 20,8 punktów
Kwalifikacja do kolejnej fazy: 30 zawodników o łącznie najwyżej liczbie zdobytych punktów
Typ: pytania jednokrotnego wyboru
Czas trwania: aż do wyłonienia zwycięzcy
Forma: turniej, w którym każdy pozostały w grze uczestnik udziela odpowiedzi na aktualnie zadawane pytanie. Po udzieleniu nieprawidłowej odpowiedzi uczestnik odpada z turnieju.
Zadania formułowane na Szkolnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości pokrywają zagadnienia ekonomiczne znajdujące się w podstawie programowej przedmiotu „wiedza o społeczeństwie”. W kolejnych etapach mogą pojawiać się zadania formułowane na podstawie literatury zalecanej, wykraczającej poza wiadomości ze szkoły podstawowej.
Przede wszystkim szczególnie istotne podczas przygotowań do Szkolnej OP są zagadnienia takie jak:
Skuteczne przygotowanie do Szkolnej OP wymaga opanowania sporej ilości teoretycznych wiadomości jak również wyrobienia u uczestnika intuicji biznesowej.
Nasi kursanci biorący udział w zajęciach otrzymują dostęp do obszernej bazy materiałów, w skład której wchodzą: prezentacje multimedialne, kartkówki, karty pracy, zadania domowe i wiele innych! Dodatkowo, podczas przygotowań realizujemy symulacje etapu 1 z 30 oraz gry menedżerskiej poprzez duży zestaw zadań sytuacyjnych (case study).
Wszyscy nasi uczniowie oprócz dopracowanych treści dydaktycznych mają również bieżący kontakt z Prowadzącym – zwycięzcą lub laureatem najwyższego miejsca licealnej Olimpiady. Odpowiada on na wszelkie pytania natury merytorycznej, jak również motywuje, wspiera podczas nauki i służy własnym doświadczeniem.
Koniecznie zajrzyj na dedykowaną Olimpiadzie podstronę, na której znajdziesz oferowane przez nas formy przygotowania. Oferujemy między innymi kursy, które pomogą Ci usystematyzować wiedzę i skutecznie przygotować się do zmagań olimpijskich.
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl