Test z Wiedzy o Przedsiębiorczości

Dołącz do grupy i bądź na bieżąco!

Dostań się na SGH z EduFactory!

Każdej osobie przygotowującej się do zostania studentem SGH polecamy kursy naszego partnera EduFactory – zostały one przygotowane w oparciu o wszystkie dostępne podręczniki do podstaw przedsiębiorczości. Oprócz tego w ramach kursu uczestnik otrzymuje bieżącą pomoc od studenta SGH i zwycięzcy Olimpiady Przedsiębiorczości, z kilkuletnim doświadczeniem dydaktycznym, który odpowiada na wszystkie pojawiające się podczas nauki pytania.

 

W ubiegłym roku EduFactory było największą inicjatywą w Polsce, które podjęła przygotowania do testu z wiedzy o przedsiębiorczości! Mimo pierwszej zorganizowanej edycji udało nam się przygotować dziesiątki podopiecznych, którzy już teraz są szczęśliwymi studentami najlepszej uczelni ekonomicznej w kraju!

Zeszłoroczna, pierwsza edycja testu pokazała, czego spodziewać się w tej przyszłorocznej! Uczestnicy rozwiązywali zadania pokrywające 5 działów:

 

 • Psychologiczne i socjologiczne uwarunkowania przedsiębiorczości
 • Makrouwarunkowania przedsiębiorczości
 • Przedsiębiorczość w rodzinie
 • Zachowania przedsiębiorcze w przedsiębiorstwie
 • Zachowania przedsiębiorcze na rzecz otoczenia

 

Z testu można było otrzymać łącznie 100 punktów w ramach pytań o zróżnicowanym poziomie trudności:

 

 • 5 pytań po 6 punktów
 • 10 pytań po 4 punkty
 • 15 pytań po 2 punkty

 

Zapisz się na kurs i dostań się na SGH!

SGH - kurs maturalny

Zjedź niżej i dowiedz się co nasz wyróżnia!

Uczelnia opublikowała również listę podręczników do podstaw przedsiębiorczości, które stanowią zakres literatury będącej inspiracją od układania pytań.

Co nas wyróżnia?

 


 

Prowadzący

Uczysz się pod okiem zwycięzców Olimpiady Przedsiębiorczości i Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zdobywcy tak wysokich laurów dokładnie wiedzą jakie zagadnienia pozwolą Ci zdobyć najwyższe wyniki na teście. Nasi prowadzący mają ponadto kilkuletnie doświadczenie dydaktyczne, a ekonomia i przedsiębiorczość to ich główna pasja!

Profesjonalne materiały

Całość niezbędnej do przyswojenia wiedzy uporządkowaliśmy w 10 tematycznych modułów. W każdym z nich znajdziesz przynajmniej jedną prezentację multimedialną z teorią oraz różnorodne formy sprawdzania wiedzy: kartkówki, karty pracy, sprawdziany, testy kontrolne. Oprócz tego nasi podopieczni regularnie wykonują zadania domowe!

Platforma z testami

Nie tylko zdobywanie wiedzy jest ważne – żeby osiągnąć sukces potrzebne jest również jej odpowiednie utrwalenie. Właśnie dlatego każdy z naszych uczniów uczestniczących w kursie e-learningowym otrzymuje dostęp do platformy z testami. Znajduje się tam około 1000 pytań, które mogą pojawić się na teście z wiedzy o przedsiębiorczości, każde z nich opatrzone jest komentarzem eksperta.

Wsparcie na uczelni

Kurs to nie tylko przygotowanie do egzaminu – pomożemy Ci również w odnalezieniu się na uczelni. Wybór wyjazdu zerowego, wykładowców i przedmiotów oraz Studenckich Kół Naukowych – dzięki naszemu wsparciu dokonasz wybór, których nie będziesz żałować podczas dalszego trwania studiów!

Rodzaje kursu

 


E-learning

Test z Wiedzy o Przedsiębiorczości
 • dostęp do 10 modułów
 • dostęp do powtórkowych testów kontrolnych umożliwiających kompleksowe sprawdzenie całej zdobytej wiedzy
 • możliwość ciągłego kontaktu z prowadzącymi na grupie na facebooku
 • indywidualne podejście – dosyłanie materiałów z zagadnień sprawiających trudność uczniowi

Warsztaty

Test z Wiedzy o Przedsiębiorczości
 • 16 godzin zegarowych
 • komfortowe warunki – profesjonalna sala zajęciowa w centrum Warszawy
 • rozkład materiału stworzony z myślą o jak najefektywniejszym wykorzystaniu czasu kursu – przekazujemy najważniejsze, z punktu widzenia testu informacje
 • edukacja w nowoczesnym wydaniu – oprócz teorii różnego rodzaju quizy, zadania rozwijające myślenie koncepcyjne oraz skojarzenia

Pakiet

Test z Wiedzy o Przedsiębiorczości
 • wszystkie korzyści kursu stacjonarnego i e-learningowego
 • dodatkowy pakiet powtórzeniowy przed samym testem

Tylko do 31 stycznia zniżka za wcześniejsze zgłoszenie!

VS

Samodzielna
Nauka

W ramach przygotowań z nami otrzymujesz pakiet modułów opracowanych na podstawie wszystkich książek z wykazu lektur.

Materiały

Ucząc się samodzielnie trudno Ci będzie przeczytać wszystkie podręczniki oraz odpowiednio wyselekcjonować najważniejsze do przyswojenia zagadnienia

Podczas kursu masz możliwość bieżącego kontaktu ze zwycięzcami olimpiad, którzy odpowiadają na każde Twoje pytanie. Co więcej – jeśli potrzebujesz dodatkowego skryptu / zadań z danego zagadnienia – przygotowujemy je dla Ciebie! Kurs jest w pełni indywidualizowany

Wsparcie
merytoryczne

Ucząc się samodzielnie trudno Ci będzie przeczytać wszystkie podręczniki oraz odpowiednio wyselekcjonować najważniejsze do przyswojenia zagadnienia

Przygotowania z nami to nie tylko przekazywanie wiedzy ale również przypominanie o regularnej pracy, monitorowanie tempa postępów.

Motywacja

Jest to niezwykle ważne, ponieważ klasa maturalna to często okres bardzo dużej ilości obowiązków! Oczywiście, zawsze będziesz mieć przy sobie najbliższych, którzy będą wspierać Cię w realizacji postawionych celów – my zrobimy to dodatkowo, ponieważ Twój sukces dostania się na SGH będzie również naszym!

Po zakończeniu przygotowań z nami będziemy pomagać Ci w wyborze wykładowców czy Kół Naukowych. Oprócz tego dostaniesz zaproszenie na organizowaną przez nas zerówkę, dzięki której pierwsze kroki na SGH będą dużo łatwiejsze!

Wsparcie
również po
kursie

Na SGH działa ponad 100 różnych Kół Naukowych i organizacji studenckich. Ciężko wybrać coś dla siebie w pierwszych dniach studiowania gdy wszystko jest nowe i niepoznane. Właśnie dlatego przygotowaliśmy szereg poradników czy infografik tak, by pomóc Ci podjąć najlepszą możliwą decyzję!

4 : 0
dla kursów EduFactory

FAQ

Czy można otrzymać próbkę materiałów wykorzystywanych na kursie?

Oczywiście – napisz wiadomość na nasz fanpage a otrzymasz próbny moduł w skład którego wejdą prezentacja, kartkówka oraz test kontrolny! Pamiętaj jednak, że pełna wersja kursu to nie tylko materiały a również Prowadzący, stale gotowi odpowiadać na Twoje pytania oraz sprawdzać wykonane prace.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o samych przygotowaniach?

Dodatkowych informacji z przyjemnością udzielimy Ci na naszym fanpage’u lub poprzez formularz kontaktowy na dole strony!

Co stanie się jeśli termin warsztatów nie będzie mi odpowiadał?

Organizujemy kilka tur warsztatów, odbywających się w różnych terminach – w ramach kursu z warsztatami masz możliwość wyboru tej tury, która najbardziej Ci odpowiada!

Do kiedy można się zapisać?

Zapisać można się w dowolnym momencie, jednak zachęcamy by zrobić to możliwie szybko. Dzięki temu lepiej rozplanujesz sobie naukę na najbliższe miesiące oraz zyskasz czas potrzebny na powtórki materiału.

Kiedy zaczyna się nauka?

Nauka rozpocznie się na początku listopada i potrwa aż do dnia testu z wiedzy o przedsiębiorczości.

Wybierz rodzaj kursu i napisz do nas!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Zobacz naszą Politykę prywatności.