Wszystkie najważniejsze informacje, które musisz znać podchodząc do tegorocznej edycji Olimpiady Geograficznej!
Pierwsza edycja Olimpiady Geograficznej odbyła się w roku 1974. Od tego czasu może poszczycić się ponad 40-letnią historią. W latach 1992- 2009 Olimpiada funkcjonowała jako Olimpiada Geograficzna i Nautologiczna jednak od 2010 roku powróciła ona do swojej pierwotnej formy. Laureaci Olimpiady pośród swoich licznych sukcesów za granicą 7-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium klasyfikacji drużynowej międzynarodowej olimpiady iGeo co sprawia iż należą oni do najlepszych na świecie.
Jak większość olimpiad, Olimpiada Geograficzna podzielona jest na 3 etapy zmagań.
Typ: Praca naukowa
Termin: do 31 października
Forma: Praca naukowa na wybrany z pośród 4 tematów dostępnych na stronie internetowej Olimpiady. Praca oceniana jest wedle specyficznych kryteriów opisanych w karcie oceny pracy. Różnią się one między tematami jednakże tradycyjnie można je sprowadzić do 5 kategorii: trafność wyboru badanego obszaru do tematu oraz dobór tytułu, wnikliwość oraz poprawność przeprowadzonej analizy, bogactwo i kompletność opracowania oraz doboru źródeł, formalna strona opracowania, umiejętność wyciągania wniosków oraz walory dodatkowe.
Punktacja: Maksymalnie 100 punktów, aby dostać się do następnego etapu wymagane jest co najmniej 75
Dzieli się na dwa podetapy, które odbywają się w 2 osobnych dniach jeden po drugim.
Typ: Zadania otwarte
Czas trwania: 3 podejścia po 45 minut
Forma: Etap pisemny składa się 3 osobnych podejść, każde z nich zazwyczaj (choć nie zawsze) posiada osobny charakterystyczny motyw związany z określonym zagadnieniem bądź rejonem świata. Punktacja każdego z zadań różni się w zależności od edycji olimpiady. W zdecydowanej większości nie występują punkty ujemne.
Punktacja: maksymalnie 120 punktów
Nagrody rzeczowe i finansowe:
Ułatwienia w procesie rekrutacji:
Oprócz tego wiele innych oferuje ułatwienia dla finalistów i laureatów OG, warto również wspomnieć o 100% z matury dla wszystkich finalistów.
Podczas przygotowań musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy:
Powyższe rady i wiele innych gotowych rozwiązań zawarliśmy w naszym kursie przygotowującym kompleksowo do Olimpiady Geograficznej. Zapisać możesz się w dowolnej chwili – zarówno na zajęcia stacjonarne odbywające się na terenie Warszawy, jak i e-learning. Po więcej szczegółów napisz na nasz fanpage!
Koniecznie dołącz do grupy na facebooku zrzeszającej byłych i obecnych uczestników Olimpiady! Znajdziesz tam informacje o warsztatach powtórkowych, najnowsze artykuły wyjaśniające zagadnienia olimpijskie i wiele więcej! Udział w Olimpiadzie to nie tylko nauka ale również przynależność do szerszej społeczności! Poznaj innych ambitnych młodych ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania.
Kliknij i dodaj się do grupy już dziś!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl