Zbiór zadań – Olimpiada Biologiczna

Zbiór zadań „Archeon” to pierwszy w Polsce zestaw typowych pytań z programu Olimpiady Biologicznej. Zakres ich treści obejmuje podstawę programową z biologii na poziomie rozszerzonym, ale wymaga także wiedzy z chemii, matematyki, a czasami specjalistycznej wiedzy biologicznej, która wykracza poza zakres liceum. Zawiera 50 zestawów zadań składających się z analizy tekstu, schematu lub tabeli, który to typ pytań najczęściej sprawia problemy w arkuszach olimpijskich. W prawie każdym z zestawów obecne jest pytanie obliczeniowe, dzięki czemu Czytelnik po przerobieniu ich wszystkich opanuje niezbędne umiejętności z zakresu obliczeń w chemii i biologii do Olimpiady Biologicznej. Zadania bazują na najnowszych wynikach badań i w znakomitej większości opierają się o artykuły naukowe z renomowanych czasopism. W taki sposób Czytelnik posiądzie umiejętność analizy złożonych – często specjalistycznych – problemów nauk biologicznych na podstawie zawartych w zadaniu informacji. Pomoże to doskonalić kreatywność oraz pomysłowość przyszłych biologów, która to w arkuszach z ostatnich lat sprawdzana jest coraz częściej.

Serdecznie polecam niniejszy zbiór zadań wszystkim zainteresowanym startem w Olimpiadzie Biologicznej! Zadania tutaj przedstawione będą świetną propozycją dla osób biorących udział w etapach zmagań krajowych jak i dla uczestników Olimpiady Międzynarodowej. Wysoki poziom trudności, niebanalna treść oraz poruszana tematyka będą z pewnością świetnym dodatkiem do regularnej nauki z podręczników.

Marcin Jasiński, Zwycięzca XLV Olimpiady Biologicznej, reprezentant Polski i zdobywca brązowego medalu na 27. Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Hanoi

Cena: 149 zł + koszt wysyłki (15 zł)

Aby zakupić zbiór, wypełnij poniższy formularz. Zwrotnie w ciągu 24h na podany adres mailowy prześlemy dane do wpłaty (149 zł + koszt wysyłki paczkomatem 15 zł). Po otrzymaniu wpłaty zrealizujemy wysyłkę.

UWAGA! Zapisując się na kurs IWK (szczegóły TUTAJ) zbiór zadań otrzymujesz gratis! Wystarczy wtedy opłacić jedynie koszt wysyłki 15 zł.

    Znajdź paczkomat TUTAJ i podaj jego numer w polu powyżej.

    Jestem aktualnie zapisany/a na kurs Indeksu w Kieszeni w formie stacjonarnej, webinarowej.
    NIETAK

    Zbiór zadań otrzymujesz darmowo, wystarczy opłacić koszt wysyłki - 15 zł!

    4.9/5 - (na podstawie 47 ocen)