Skuteczne przygotowanie do olimpiad w polskich realiach bywa ciężkie. W szkołach coraz częściej można natrafić na interaktywną tablicę, rzutnik, czy nowoczesny komputer. Gorzej bywa z praktycznym wykorzystaniem tego sprzętu przez kadrę nauczycielską bądź dostosowanie materiału dydaktycznego do najnowszych osiągnięć technologii. Jest to właśnie ten metaforyczny mikroskop trzymany w szafie.
Okazuje się, że coraz więcej wiedzy uczniowie czerpią z wykorzystania najnowszych form przekazu treści oraz komunikacji. Jedną z nich jest e-learning, czyli nauczanie przez Internet w formie platformy, serwisu do rozwiązywania testów interaktywnych czy grup na facebooku moderowanych przed „opiekunów” tej niecodziennej ścieżki edukacyjnej.
Indeks w Kieszeni powstał jako inicjatywa osób, które nie boją się testować najnowsze rozwiązania, dlatego szybko zaadoptowaliśmy elektroniczne nauczanie jako sposób nauki dla osób spoza Warszawy. Ten wariant kontaktu uczeń-nauczyciel pozwala na całkowite przełamanie bariery geograficznej i dotarcie z naszym wsparciem do najodleglejszych zakątków Polski. Naukę w takiej formie cenią sobie zarówno startujący w olimpiadach społecznych takich jak Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym i Olimpiada Wiedzy o Prawie ale również ścisłowcy, którzy walczą o laury w Olimpiadzie Matematycznej czy Olimpiadzie Fizycznej.
Jednakże nie należy popadać w ślepy zachwyt nad tworami techniki! Najtrudniejsze kwestie nierzadko lepiej wytłumaczy stojąca przed nami żywa osoba zamiast dymek czatu na Messengerze, czy odpowiedź pod postem na grupie. Właśnie dlatego co najmniej 2 razy w ciągu roku szkolnego nasi uczniowie e-learningowi przyjeżdżają do Warszawy na weekendowe warsztaty. Prowadzimy je przed finałem oraz etapem okręgowym by w kulminacyjnych momentach przygotowań poprawić wyniki naszych uczniów o cenne dodatkowe punkty.
Nasze seminaria staramy się urozmaicać różnymi zadaniami zespołowymi (istotne podczas przygotowań do Olimpiady Przedsiębiorczości), wypowiedziami przed szerszą publiką (ważne chociażby w kontekście Olimpiady Historycznej czy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej) czy wspólnym szukaniem błędów w kodzie (Olimpiada Informatyczna). Warsztaty do Olimpiady Chemicznej urozmaicamy segmentem doświadczalnym, a Geograficznej – pokazem minerałów i skamielin. Każdy dzień warsztatów składa się z kilku dynamicznych i zróżnicowanych segmentów, więc te kilka godzin w ciągu jednego dnia zlatuje niewiarygodnie szybko!
Warsztaty są również okazją dla naszych podopiecznych do zobaczenia na żywo zwycięzców olimpiad, którzy przez wiele miesięcy są ich mentorami. Zawsze rezerwujemy czas na zadawanie pytań odnośnie dalszej kariery, życia podczas studiów czy kontynuowaniu swojej pasji po skończonej przygodzie z olimpiadą.
W naszym odczuciu połączenie e-learningu i warsztatów to idealne rozwiązanie dla wszystkich uczniów spoza Warszawy. Widać to chociaż po wynikach uczniów zdalnych, które niczym nie ustępują tym, osiąganym przez naszych stacjonarnych podopiecznych.
Zachęciliśmy Cię do spróbowania e-learningu? Napisz do nas wiadomość i dowiedz się szczegółów by jak najszybciej rozpocząć przygotowanie do olimpiad! 🙂
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl