fbpx

Egzamin 8-klasisty z języka angielskiego – wywiad z Prowadzącą

Egzamin 8-klasisty z języka angielskiego – wywiad z Prowadzącą

Dzisiaj rozmawiamy z Prowadzącą kurs przygotowujący do egzaminu 8-klasisty z języka angielskiego, Emilią Gwóźdź.


Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłaś się na wywiad. Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z językiem angielskim? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Emilia Gwóźdź – Pierwsze lekcje języka angielskiego miałam w przedszkolu. Potem przeprowadziłam się na 2 lata do Anglii z rodzicami, gdzie chodziłam do lokalnej szkoły. Od powrotu do Polski oglądam telewizję, czytam książki i słucham muzyki prawie tylko po angielsku. Poza tym uczyłam się angielskiego w szkole i na dodatkowych zajęciach i dużo podróżowałam. 


IwK: A Ciebie co najbardziej interesuje w języku angielskim?

EG – Język angielski jest bardzo przydatny, szczególnie gdy, poza nim zna się tylko polski. Poza tym uwielbiam czytać, a znając angielski można przeczytać zdecydowanie więcej książek w oryginale i nie trzeba czekać aż wyjdzie polska wersja. 


IwK: Jak wiadomo, egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać. Dla wielu osób jest to argumentem by nie przygotowywać się do niego z dużym zaangażowaniem. Dlaczego Twoim zdaniem jednak warto?

EG – Znajomość języka angielskiego jest bardzo przydatna w wielu dziedzinach życia. Przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty sprawi, że będzie łatwiej poradzić sobie na lekcjach angielskiego w liceum. Dobry poziom języka angielskiego daje łatwiejszy dostęp do zagranicznej literatury, filmów i muzyki i pomaga czuć się swobodniej w trakcie podróży za granicę. Dobry wynik w egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego może również zaważyć o tym, do jakiego liceum dostanie się dana osoba. 


IwK: Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które polegają wyłącznie na zajęciach szkolnych w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty?

EG – Zajęcia szkolne z reguły odbywają się w dużych grupach i nie są dopasowane do indywidualnych potrzeb poszczególnych uczniów. Łatwo zostać przytłoczonym ilością materiału do opanowania i stracić motywację do rzetelnego przygotowywania się.


IwK: No dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza językiem angielskim?

EG – Poza angielskim uczę się jeszcze niemieckiego i francuskiego. A z innych zainteresowań to jak już zapewne zauważyłeś, uwielbiam czytać. W szczególności fantasy. Poza tym gram w brydża sportowego, interesuję się polityką i ekonomią, Uwielbiam podróżować.


IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni przygotowując się na kursie pod opieką Mentorów? 

EG – Indeks w Kieszeni oferuje uczniom materiały w przystępnej formie. Tempo pracy jest dopasowane do każdego ucznia i może on(a) zadawać pytania prowadzącemu w każdej chwili. 


IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego korzystając z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe? 

EG – E-learning niesie ze sobą wiele korzyści. Można przerabiać materiały o dowolnej porze i nie trzeba dojeżdżać na zajęcia. Poza tym, nie trzeba czekać do następnej stacjonarnej lekcji, żeby zadać swoje pytania. Prowadzący pilnuje także, żeby uczeń realizował materiały w odpowiednim tempie. 


IwK: Dzięki za wywiad! 
Oceń zawartość strony.
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl