fbpx

Jak przebiega finał Olimpiady Języka Angielskiego?

Jak przebiega finał Olimpiady Języka Angielskiego?

Finał Olimpiady Języka Angielskiego to niezwykłe osiągnięcie. Udział w nim stanowi ogromne wyzwanie i wymaga zarówno wiedzy, jak i umiejętności jej wykorzystania w praktyce. Jeżeli jesteś interesowany tym, jak wygląda finał OJA to zapraszamy do lektury!


Źródło: www.unsplash.com


Kiedy odbywa się finał Olimpiady Języka Angielskiego?

Finał jest organizowany zazwyczaj pod koniec marca albo w pierwszej połowie kwietnia. Uczestniczy muszą pojechać do Poznania, gdzie Komitet Główny zapewnia im bezpłatne zakwaterowanie. Awansuje do niego 55 uczniów z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki na części pisemnej i ustnej etapu okręgowego. 


Finał Olimpiady Języka Angielskiego – część pisemna

Sprawdzian finałowy Olimpiady Języka Angielskiego składa się z następujących testów:

rozumienia ze słuchu;

gramatycznego testu tłumaczeniowego;

słownictwa;

czytania;

luk

Pytania są na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do C2 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Aby zdobyć dobry wynik, trzeba poświęcić dziesiątki, jeśli nie setki, godzin na przerabianie starych arkuszy i podobnych zadań. 


Finał Olimpiady Języka Angielskiego – część ustna

W trakcie części ustnej sprawdzana jest wiedza uczestnika o kulturze, historii i współczesnych wydarzeniach w krajach anglojęzycznych. Uczestnik musi też umieć się wypowiedzieć na tematy takie jak edukacja, środowisko, postęp technologiczny, środki masowego przekazu czy życie codzienne. Ponadto wymogiem jest przeczytanie ośmiu lektur: czterech z literatury angielskiej i czterech z literatury amerykańskiej.


 Co zyskasz dzięki nauce z Indeksem w Kieszeni?

Dzięki nauce z Indeksem w Kieszeni nie będziesz musiał czytać wszystkich książek z bibliografii na stronie Olimpiady. W materiałach od nas znajdziesz najważniejsze informacje, co pozwoli ci efektywnie wykorzystać czas. Indeks oferuje również wiele testów, kart pracy i kartkówek, które pomogą ci utrwalić zdobytą wiedzę. Poza tym uczniowie Indeksu otrzymują informację zwrotną od doświadczonych prowadzących i w każdej chwili mogą zadawać im pytania, co jest niezbędne w przygotowaniu do Olimpiady!

4.8/5 - (na podstawie 19 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl