fbpx

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Filozoficznej?

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Filozoficznej?

Chciałbyś wziąć udział w Olimpiadzie Filozoficznej, ale nie wiesz, czy trud włożony w przygotowania się opłaci? Chociaż nauka filozofii faktycznie nie należy do najłatwiejszych, zapewniamy, że możliwe do zdobycia nagrody są tego warte. Sprawdź już teraz, jakie nagrody Olimpiady Filozoficznej możesz zdobyć za wysoki wynik!


Co możesz wygrać w Olimpiadzie Filozoficznej?

Źródło: www.unsplash.com


Nagrody Olimpiady Filozoficznej – indeks na studia


Olimpiada Filozoficzna gwarantuje wstęp na najlepsze polskie uczelnie z pominięciem procesu rekrutacyjnego — i nie są to wyłącznie kierunki związane z filozofią! Status laureata i finalisty gwarantuje wolny wstęp na takie kierunki jak administracja, ekonomia, a nawet prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Również na Uniwersytecie Jagiellońskim finaliści Olimpiady otrzymują maksymalną liczbę punktów w rekrutacji na kierunki, które zawierały filozofię w wymogach rekrutacyjnych, a tych jest całkiem sporo.


100% z matury


Zdobycie statusu finalisty lub laureata Olimpiady Filozoficznej to najlepszy sposób na otrzymanie 100% punktów z matury z filozofii! Jak wiesz, napisanie egzaminu bez chociażby jednej pomyłki jest bardzo trudne, dlatego udział w Olimpiadzie może to znacznie ułatwić. Wysoki wynik jest ważny szczególnie dla osób pragnących studiować poza granicami Polski. Wiele zagranicznych uczelni wymaga określonej średniej z egzaminów maturalnych, więc dodatkowe 100% może umożliwić Ci studia w wymarzonym kraju!


Nagrody rzeczowe i stypendia


Uczestnicy finału Olimpiady Filozoficznej otrzymują wartościowe pozycje literackie, które pogłębiają ich wiedzę i zainteresowanie filozofią, ale nie tylko. Dla najlepszych uczestników przygotowano cenne nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów Olimpiady. Na poziomie szkolnym i okręgowym nagrody są przyznawane w obrębie województwa. Na przykład, najlepsza uczestniczka etapu okręgowego w Lublinie otrzymała nowego laptopa. 

Laureat pierwszego miejsca, najlepszy spośród finalistów, który napisał pracę na I etap o Leszku Kołakowskim, oraz najlepszy finalista z Radomia, otrzymują nagrody pieniężne na Radomskim Festiwalu Filozofii Okna. Podczas tego festiwalu jest wręczana Nagroda Leszka Kołakowskiego i Gminy Miasta Radomia. Przed 2019 rokiem dla I miejsca Olimpiady Filozoficznej była to kwota 5 tys. złotych. Od 2019 roku to około 3 tys. złotych.


Źródło: www.unsplash.com


Oprócz nagród finaliści i laureaci mogą ubiegać się o stypendia naukowe, przyznawane przez szkoły, jednostki samorządu terytorialnego, a często także przez organizacje pozarządowe i fundacje. Dla maturzystów bardzo istotny jest fakt, że większość uczelni przyznaje Olimpijczykom stypendium naukowe już na pierwszym roku studiów. Jego wysokość często pozwala na pokrycie wszystkich kosztów utrzymania się w mieście akademickim! 


Międzynarodowa Olimpiada Filozoficzna


Najlepsi uczestnicy Olimpiady dostaną szansę reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Finaliści i laureaci mogą przystąpić do eliminacji polegających na napisaniu eseju filozoficznego w języku obcym. Udział w takich zawodach to prestiżowe wyróżnienie, a także możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń i poznania interesujących ludzi z całego świata.


Wystartuj i zdobądź nagrody Olimpiady Filozoficznej!


Chociaż filozofia nie jest najpopularniejszym kierunkiem, a większość szkół nawet nie oferuje takiego przedmiotu, to mamy nadzieję, że przekonałeś się już, iż warto podjąć trud i wystartować w Olimpiadzie. Indeks w Kieszeni przygotował specjalny kurs, który pozwoli Ci poznać historię filozofii od podstaw i zdobyć upragniony indeks na studia. Pod okiem zwycięzcy Olimpiady Filozoficznej podczas kursów stacjonarnych lub online nauczysz się wszystkiego, co jest niezbędne do uzyskania najwyższego wyniku!

4.9/5 - (na podstawie 29 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl