Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Historycznej?

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Historycznej?

Pasjonujesz się historią i zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w Olimpiadzie? Słyszałeś o jakichś przywilejach dla laureatów, ale nie wiesz, o co z tym dokładnie chodzi? Poniżej przedstawimy Ci, na jakie nagrody mogą liczyć finaliści Olimpiady Historycznej. Mamy nadzieję, że przekonasz się do udziału!


Źródło: www.unsplash.com


Indeks na studia 


Najważniejszą nagrodą dla każdego maturzysty jest niewątpliwie wolny wstęp na studia. Status laureata i finalisty uprawnia do preferencyjnych warunków rekrutacji na większość polskich uczelni. Można do nich zaliczyć m.in.: na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Wrocławski. 

Laureaci automatycznie otrzymują maksymalną liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym. Jest to równoznaczne z gwarancją miejsca na wymarzonych studiach. Dotyczy to bardzo wielu kierunków humanistycznych i społecznych – nawet tych, na których historia nie odgrywa wiodącej roli. Status laureata pozwala dostać się nawet na tak prestiżowe studia, jak prawo, ekonomia albo MISH na Uniwersytecie Warszawskim.

Finaliści Olimpiady Historycznej mogą liczyć na znaczne ulgi podczas rekrutacji na studia. W zależności od wybranej uczelni, a często także i kierunku, zasady obowiązujące finalistów są różne. Przykładowo: na Uniwersytecie Warszawskim status finalisty zapewnia maksymalną liczbę punktów w rekrutacji na prawo, a Uniwersytet Jagielloński zapewnia 100% punktów rekrutacyjnych ze wszystkich przedmiotów maturalnych z grupy, do której należy historia.


100% z matury


Źródło: www.unsplash.com


Status finalisty lub laureata jest równoznaczny ze zwolnieniem ucznia z egzaminu maturalnego oraz przyznaniem mu 100% punktów. Jest to znaczna korzyść podczas rekrutacji na studia w Polsce, ale przede wszystkim na uczelnie zagraniczne, które rekrutują obcokrajowców na podstawie ich egzaminów. Co więcej, zwolnienie z egzaminu ogranicza stres związany z maratonem maturalnym i zapewnia kolejny dzień wolny.


Nagrody i stypendia


Uczestnicy finału otrzymają nagrody rzeczowe, zapewnione dzięki dotacjom Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także podarunki ufundowane przez sponsorów i partnerów Olimpiady: m.in. Kancelarię Premiera oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Laureaci i finaliści mogą ubiegać się o stypendia naukowe przyznawane przez szkoły, uczelnie, jednostki samorządu terytorialnego, a nawet o Stypendium Naukowe Prezesa Rady Ministrów. Uniwersytety często przyznają olimpijczykom stypendium rektora już na pierwszym roku studiów. Również organizacje pozarządowe i fundacje często przyznają stypendia dla wyróżniających się uczniów. Jest to znaczne wsparcie finansowe dla rozwijającej się młodzieży.


Nagrody Olimpiady Historycznej – jak uzyskać tytuł finalisty i laureata?


Tytuł laureata bądź finalisty Olimpiady Historycznej to prestiż samym w sobie i może przydać się nawet w początkach kariery zawodowej. Aby zapewnić sobie najlepszy możliwy wynik, warto skorzystać z pomocy osób, które mają takie doświadczenia już za sobą. Kursy przygotowane przez Indeks w Kieszeni są prowadzone przez laureatów poprzednich edycji Olimpiady Historycznej. Odbywają się w formie stacjonarnej na terenie Warszawy. Oferujemy także kursy w formie online, aby każdy uczeń w Polsce mógł przygotować się razem z nami!

5/5 - (na podstawie 14 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl