Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym?

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym?

Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym to nie tylko świetna szansa na poznanie wielu ciekawych zagadnień, ale także możliwość zdobycia wyjątkowych nagród – nawet indeksu na studia! Nie są to jednak jedyne nagrody Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, jakie możesz otrzymać za wysoki wynik w zawodach. Chcesz wiedzieć, jak je zdobyć? Poniżej wyjaśniamy wszelkie wątpliwości.


Jakie nagrody Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym czekają na zwycięzców?

Źródło: www.pexels.com


Nagrody Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – indeks na studia


Zgodnie z art. 169 ust. 8 Ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym, laureatom i finalistom Olimpiady przysługują ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym. W praktyce oznacza to, że osoby, które zdobyły status laureata mają zagwarantowane miejsca na najlepszych polskich uczelniach. Dotyczy to między innymi prawa na Uniwersytetach Warszawskim oraz Jagiellońskim. 

Również finaliści mogą liczyć na znaczne ułatwienia, zmienne w zależności od wybranej uczelni. Na kierunki związane z prawem i wiedzą o społeczeństwie najczęściej, podobnie jak w przypadku laureatów, zapewniony jest wolny wstęp. Natomiast zdarza się też tak, że ulgi dotyczą np. tylko części etapu rekrutacji lub wybranych przedmiotów maturalnych.


Stypendium naukowe


Laureaci i finaliści mogą ubiegać się o przyznanie stypendium naukowego na podstawie osiągnięć uzyskanych podczas Olimpiady. Stypendia mogą być przyznawane przez szkołę, uczelnię lub jednostki samorządu terytorialnego. 

Warto w tym miejscu dodać, że uczelnie często uruchamiają programy stypendialne już od pierwszego roku studiów. Nieraz są to wysokości niejednokrotnie pokrywającej koszty utrzymania (a nawet więcej!). Dodatkowo laureaci mogą ubiegać się o prestiżowe Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wsparcie finansowe znacznie ułatwia dalszy rozwój naukowy.


Nagrody Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – finansowe i rzeczowe


Zwycięzcy Olimpiady mogą liczyć na wysokie nagrody finansowe. Można otrzymać nawet do kilkunastu tysięcy złotych, a także nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, aparaty i monety okolicznościowe. Oprócz tego wszyscy finaliści Olimpiady mogą liczyć na upominki w postaci książek związanych z Polską i światem. Rodzaj i wartość nagród są zróżnicowane w poszczególnych edycjach Olimpiady i mogą się różnić między sobą.


Praktyki i staże


Jakie nagrody oczekują na zwycięzców Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym?

Źródło: www.pexels.com


Dla najlepszych uczestników OWOPŚW w miarę możliwości przygotowywano oferty staży lub praktyk w kraju i za granicą. Odbywały się one w obszarach związanych najczęściej z politologią, np. w biurach poselskich i senatorskich. Jest to świetna okazja dla młodych osób, aby zobaczyć od środka, jak wygląda praca w polityce.


Jak zdobyć tytuł laureata?


Przede wszystkim musisz mierzyć wysoko i wierzyć, że osiągniesz swój cel! Oczywiście, sama wiara nie wystarczy, dlatego zapraszamy Cię na specjalne kursy przygotowujące do Olimpiady z WOS-u pod okiem prawdziwych ekspertów. Nasze zajęcia prowadzone są przez laureata Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, który doskonale wie, na co warto zwrócić uwagę w przygotowaniach. Prowadzimy zajęcia zarówno w formie stacjonarnej w Warszawie, jak i online – tak aby każdy uczeń, niezależnie od miejsca zamieszkania, mógł skorzystać z najlepszego przygotowania do Olimpiady!

4.9/5 - (na podstawie 17 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl