Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie?

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Wiedzy o Prawie?

Większość osób pragnących w przyszłości zgłębiać tajniki polskiej jurysdykcji zapewne słyszała o Olimpiadzie Wiedzy o Prawie. Jest to ogólnopolski konkurs. Może on zapewnić uczestnikom indeks na studia na jednolite studia magisterskie na kierunku prawo, ale także na inne wybrane kierunki. Jakie jeszcze nagrody Olimpiady Wiedzy o Prawie mogą otrzymać uczestnicy? Przeczytacie o tym poniżej.


Jakie nagrody Olimpiady Wiedzy o Prawie możesz zdobyć?

Źródło: www.unsplash.com


Indeks na studia


Jest to bez wątpienia najważniejsza nagroda dla większości uczniów szkół średnich. Status laureata bądź łatwiejszy do zdobycia tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Prawie zapewniają wolny wstęp na najbardziej prestiżowe kierunki na polskich uczelniach. Dotyczy to przede wszystkim kierunków z kategorii prawa i administracji, ekonomii oraz politologii i polityki społecznej. Do uczelni zapewniających przyjęcie na studia poza postępowaniem rekrutacyjnym należą między innymi:

Uniwersytet Warszawski,

Uniwersytet Jagielloński,

Katolicki Uniwersytet Lubelski,

Uniwersytet w Białymstoku.


Nagrody Olimpiady Wiedzy o Prawie – rzeczowe


Laureat I nagrody otrzymuje Statuetkę Temidy, nagrodę rzeczową i dyplom.

Pozostali laureaci także mogą otrzymać wartościowe nagrody rzeczowe, do których zalicza się sprzęt elektroniczny (np. laptopy lub aparaty), książki z obszaru prawa i administracji, oraz dyplomy. Również dla finalistów przygotowano drobne upominki w formie książek. Wartość i rodzaj nagród jest zależny od ilości i hojności sponsorów oraz partnerów Olimpiady Wiedzy o Prawie. 


Stypendia naukowe


Jakie nagrody Olimpiady Wiedzy o Prawie czekają na zwycięzców?

Źródło: www.unsplash.com


Finaliści i laureaci OWoP mogą ubiegać się o stypendia naukowe przyznawane przez szkoły. Mogą także otrzymać stypendium jednostki samorządu terytorialnego, a także przez Prezesa Rady Ministrów. Dodatkowo większość uczelni oferuje stypendia już od pierwszego roku studiów w wysokości nawet kilku tysięcy złotych (łącząc stypendium rektora ze stypendium „dla olimpijczyków”). Warto także zapoznać się z ofertą organizacji pozarządowych oraz fundacji wspierających rozwój młodych, wyróżniających się osób, one także często oferują wsparcie finansowe dla laureatów i finalistów.  


Jak przygotować się do Olimpiady Wiedzy o Prawie?


Aby jak najlepiej przygotować się do konkursu warto skorzystać z pomocy doświadczonych osób, które finał Olimpiady mają już za sobą. Indeks w Kieszeni przychodzi do was z ofertą kursów e-learningowych oraz warsztatów. Podczas nich, pod okiem laureata 2 miejsca Olimpiady, który ma wśród swoich podopiecznych już dziesiątki laureatów, w tym I i II miejsca, dowiecie się wszystkiego, co jest potrzebne, aby zdobyć najwyższy możliwy wynik. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Z Indeksem w Kieszeni Twoje szanse na wygraną znacznie się zwiększą!

5/5 - (na podstawie 17 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl