Indeks w Kieszeni

Kategorie

Kategorie

nagrody Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu?

Choć nie jest to tak popularny konkurs, jak np. Olimpiada Matematyczna czy Języka Angielskiego, ale nie oznacza to, że nie warto brać w niej udziału. Zajęcie wysokiego miejsca w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu może dostarczyć Ci wiele doświadczenia. Sprawdź już teraz, jakie nagrody Olimpiady Wiedzy o Żywieniu możesz zdobyć!


Źródło: www.unsplash.com


Indeks na studia


Podobnie jak w przypadku innych Olimpiad, również Olimpiada Wiedzy o Żywieniu zapewnia liczne ułatwienia w procesie rekrutacyjnym na wybrane kierunki na wielu uczelniach. Osoby ze statusem laureata lub finalisty mogą liczyć na wolny wstęp na takie kierunki jak: medycyna, dietetyka, fizjoterapia, technologia żywności i żywienia oraz wiele innych, niekoniecznie związanych bezpośrednio z tematem olimpiady. 

Uczelnie, które oferują preferencyjne warunki rekrutacji, to między innymi: Uniwersytety Przyrodnicze, Medyczne, Ekonomiczne, a także AWF-y i największe uczelnie w całej Polsce. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami rekrutacji dla Olimpijczyków na poszczególnych uczelniach, a nawet kierunkach, gdyż mogą się od siebie znacznie różnić.


Pieniężne i rzeczowe nagrody Olimpiady Wiedzy o Żywieniu


Uczestnicy finału Olimpiady mogą otrzymać wiele atrakcyjnych nagród, łącznie z elektroniką i nagrodami pieniężnymi. W 2021 roku zwycięzca oprócz pucharu otrzymał nowy laptop ufundowany przez rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Oprócz tego dla wszystkich piętnastu laureatów przygotowano nagrody pieniężne w wysokości tysiąca złotych. Dla wszystkich finalistów karty podarunkowe i cenne książki o wartości zależnej od zajętego miejsca. Partnerzy Olimpiady przygotowali również inne nagrody rzeczowe dla uczestników.


Zwolnienie z egzaminu


Na jakie nagrody Olimpiady Wiedzy o Żywieniu możesz zdobyć?

Źródło: www.unsplash.com


Uczniowie techników i szkół zawodowych związanych z branżą turystyczno-gastronomiczną dzięki sukcesowi w zmaganiach olimpijskich mogą zostać zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Dotyczy to wszystkich finalistów i laureatów Olimpiady Wiedzy o Żywieniu kształcących się w następujących zawodach:

– technik żywienia i usług gastronomicznych;

– technik hotelarstwa;

– kelner;

– technik technologii żywności;

– technik przetwórstwa mleczarskiego.


Stypendia naukowe


Wysoki wynik w finale Olimpiady pozwala ubiegać się o stypendia naukowe przyznawane przez jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, a także uczelnie. Wiele z nich oferuje finalistom i laureatom stypendium rektora już od pierwszego roku studiów. Ich wysokość często pozwala młodym studentom pokryć koszty utrzymania się w mieście akademickim bez konieczności podejmowania pracy dorywczej. Warto także zapoznać się z ofertami fundacji i innych organizacji pozarządowych, które wspierają zdolną młodzież, również finansowo.


Jak zostać laureatem i zyskać nagrody Olimpiady Wiedzy o Żywieniu?


Najważniejsza w przygotowaniach do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu jest znajomość najistotniejszych zagadnień związanych z tematyką konkursu. Warto przy tym skorzystać z pomocy osób, które udział w Olimpiadzie mają już za sobą. Zwłaszcza takich, które zakończyły tę przygodę z sukcesem. 

Indeks w Kieszeni przygotował dla Was wyjątkowy kurs e-learningowy prowadzony przez laureatkę III stopnia, a obecnie studentkę medycyny w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jeśli chcesz pójść w jej ślady, weź udział w Olimpiadzie!

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami i wydaniami.

Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami
i wydarzeniami.
Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
© 2024 Indeks w Kieszeni. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona przygotowana przez Zyskowni.pl