Matura z angielskiego – wywiad z Prowadzącą

Matura z angielskiego – wywiad z Prowadzącą

Matura z angielskiego wywiad z Prowadzącą Zuzanną Brzozowską

Wywiad z prowadzącą kurs maturalny z języka angielskiego

Dzisiaj rozmawiamy z Zuzanną Brzozowską, jedną z prowadzących kurs maturalny przygotowujący do egzaminu z języka angielskiego z Indeksem w Kieszeni.

Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłaś się na wywiad. 😊 Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z  językiem angielskim? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Zuzia: Od czwartej klasy szkoły podstawowej uczęszczałam na dodatkowe zajęcia z angielskiego. Dzięki posiadaniu inspirujących nauczycieli czy lektorów, nauka tego języka sprawiała mi przyjemność. Z każdym rokiem i nowymi umiejętnościami byłam coraz bardziej zainteresowania jeszcze większym pogłębieniem mojej wiedzy. 🙂

IwK: A Ciebie co najbardziej interesuje w języku angielskim?

Zuzia: Chyba od zawsze moim ulubionym „obszarem” tego języka była gramatyka, mimo że zazwyczaj jest ona najbardziej uciążliwa dla innych.

IwK: Czy od początku miałaś konkretne plany odnośnie studiów? Wiedziałaś na jaką uczelnię chcesz się wybrać?

Zuzia: Tak, ja już przed liceum wiedziałam na jaką uczelnię chcę iść. Natomiast to zupełnie normalnie podjąć taką decyzję nawet po maturze. 

IwK: A jak wyglądała Twoja nauka do matury?

Zuzia: Podczas całego okresu liceum uczyłam się angielskiego w szkole językowej, przez co do matury musiałam jedynie powtórzyć potrzebne zagadnienia z zakresu wymaganych prac pisemnych.

IwK: Co uważasz, że zadecydowało o tym, że udało Ci się uzyskać wysoki wynik?

Zuzia: Moim zdaniem najważniejszy jest ciągły kontakt z językiem, obycie z nim daje poczucie pewności swoich umiejętności.

IwK: Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które polegają wyłącznie na zajęciach szkolnych w przygotowaniu do matury?

Zuzia: W szkole często przedstawiona jest jedynie „sucha teoria” różnych zagadnień przez co uczniowie wiedzą jak poprawnie rozwiązać zadania, ale nie wykorzystują ich w praktyce.

IwK: Czy uważasz, że matura z języka angielskiego jest trudna na tle pozostałych przedmiotów?

Zuzia: Poziom umiejętności językowych jest kwestią wyjątkowo indywidualną, każdy niezależnie od wieku może mieć różną wiedzę. Natomiast nawet dla osób na zaawansowanym poziomie wskazana jest odpowiednia powtórka ze wszystkich wymaganych zagadnień.

IwK: Czy wiedza zdobyta podczas przygotowań do matury przydaje Ci się podczas studiów, przyszłej pracy zarobkowej?

Zuzia: Język angielski w obecnych czasach jest w zdecydowanej większości prac i stanowisk obowiązkowym wymaganiem. Na co dzień posługuję się tym językiem, dlatego uważam, że dla każdego nauka języka obcego to bardzo dobra inwestycja. Jego znajomość na wysokim poziomie daje wiele możliwości rozwoju, zarówno zawodowego, jak i osobistego (podróże :)).

IwK: No dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza językiem angielskim?

Zuzia: Będąc świadoma istoty znajomości języka obcego rozpoczęłam niedawno naukę języka hiszpańskiego oraz dodatkowo zajmuję się doradztwem technologicznym.

IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni przygotowując się na kursie pod opieką Mentorów? 

Zuzia: Zyskują pewność dobrego przygotowania do matury, stały kontakt z osobą, która z chęcią odpowie na wszelkie pytania i wytłumaczy często nurtujące i niezrozumiałe zagadnienia.

IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do matury z języka angielskiego z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe? 

Zuzia: Nauka języka w dużej mierze opiera się na indywidualnej pracy oraz zapoznawaniu się z zagadnieniami teoretycznymi, które są przez nas bardzo zrozumiale tłumaczone, w nieco bardziej przystępny sposób niż w szkole, często podpartymi praktycznymi przykładami.

IwK: Dzięki za wywiad! 
4.8/5 - (na podstawie 22 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl