Matura z geografii – wywiad z Prowadzącym

Matura z geografii – wywiad z Prowadzącym

Matura z geografii wywiad z Prowadzącym Piotrem Zatwarnickim

Wywiad z prowadzącym kurs maturalny z geografii

Dzisiaj rozmawiamy z Piotrem Zatwarnickim, jednym z prowadzących kurs maturalny przygotowujący do egzaminu z geografii z Indeksem w Kieszeni.

Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłeś się na wywiad. 😊 Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z geografią? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Moja przygoda z geografią zaczęła się w wieku 3 lat kiedy to rodzice kupili mi mapy ścienne do pokoju. Spoglądając na nie codziennie siłą rzeczy musiałem się zainteresować geografią.

IwK: A Ciebie co najbardziej interesuje w geografii?

Bardzo często otrzymuję takie pytanie i zawsze mam problem z podaniem jednoznacznej odpowiedzi – lubię każdy dział geografii. Zazwyczaj najbardziej skupiam się na infrastrukturze transportowej, geomorfologii, astronomii i kulturoznawstwie.

IwK: Czy od początku miałeś konkretne plany odnośnie studiów? Wiedziałeś na jaką uczelnię chcesz się wybrać?

Od jakiegoś czasu myślałem o Politechnice Wrocławskiej i właśnie tę uczelnię wybrałem

IwK: A jak wyglądała Twoja nauka do egzaminu?

Przez cały rok miałem dodatkowe zajęcia z geografii, natomiast 2 tygodnie przed egzaminem zaczęła się intensywna całodzienna nauka z powtórkami i robieniem testów.

IwK: Co uważasz, że zadecydowało o tym, że udało Ci się uzyskać wysoki wynik?

Z pewnością trochę szczęścia 🙂 Na pewno pomogła systematyczna i intensywna praca połączona z dobrą intuicją.

IwK: Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które polegają wyłącznie na zajęciach szkolnych w przygotowaniu do matury?

Na zajęciach nauczyciele często zapominają o praktycznym podejściu do przedmiotu – trzeba ćwiczyć odpowiednie zadania i uczyć przydatnych zagadnień – z Indeksem w Kieszeni nauka jest dużo bardziej efektywna.

IwK: Czy uważasz, że matura z geografii jest trudna na tle pozostałych przedmiotów?

Szczerze mówiąc, uważam że jest łatwiejsza, ale to pewnie kwestia tego, że od zawsze uczenie się geografii sprawiało mi przyjemność. Jest jednak, niezależnie od tego, czy ktoś pasjonuje się tematem, możliwa do opanowania. Odpowiednią wiedzą i umiejętnościami analitycznymi każdy może napisać ją z zadowalającym wynikiem.

IwK: Czy wiedza zdobyta podczas przygotowań do matury przydaje Ci się podczas studiów, przyszłej pracy zarobkowej?

Studiuję informatykę, którą można połączyć z każdą inną dziedziną – prawdopodobnie z racji mojej pasji do geografii właśnie z tym przedmiotem połączę umiejętności informatyczne.

IwK: No dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza geografią?

Poza geografią uwielbiam robić astrofotografie. Spędzam prawie każdą bezchmurną noc na robieniu zdjęć różnym obiektom na niebie. Dodatkowo lubię programować, tworzyć gry, strzelać z łuku tradycyjnego, jeździć na rowerze i chodzić po górach.

IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni przygotowując się na kursie pod opieką Mentorów? 

Podopieczni uzyskują kompleksową pomoc w przygotowaniu do matury. Nie dość, że mają dostęp do świetnie przygotowanych materiałów, to jeszcze mogą każdą wątpliwość skonsultować z mentorem – z pewnością każdy będzie zadowolony z takiej formy pomocy 🙂

IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do matury z  geografii korzystając z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe? 

E-learning jest dedykowany dla osób zdyscyplinowanych umiejących samemu organizować sobie czas – kurs e-learningowy dostarcza uczniom wszystkich materiałów potrzebnych do dobrego napisania matury. Dodatkowo zawsze mogą się dopytać ich opiekunów o trudniejsze zagadnienia. Od wielu lat taka forma nauki się bardzo dobrze sprawdza, zatem bez obaw – z kursem można się skutecznie nauczyć do matury.

IwK: Dzięki za wywiad! 

Również dziękuję🙂

4.8/5 - (na podstawie 23 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl