Dzisiaj rozmawiamy z Michałem Łazarczykiem, jednym z prowadzących kurs maturalny przygotowujący do egzaminu z wosu z Indeksem w Kieszeni.
Jeszcze w gimnazjum zacząłem się interesować tą tematyką i wtedy też zacząłem brać udział w różnego rodzaju konkursach. WOS jest dla mnie ciekawy, bo pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat i być bardziej świadomym człowiekiem.
Byłem zdecydowany w kwestii podjęcia studiów prawniczych, więcej czasu zajął mi wybór uniwersytetu, którym stał się ostatecznie Uniwersytet Warszawski.
Zajęcia w szkole, w dużych grupach i z napiętym harmonogramem zajęć, mają skłonność do nierealizowania całości materiału lub omówienia go zdawkowo. Przekłada się to oczywiście na stopień przygotowania do matury po samych lekcjach, zwłaszcza jeśli nie ćwiczono na nich dostatecznie dużo wypowiedzi pisemnej.
Tak, zwłaszcza po zmianie podstawy programowej i obowiązkowym pisaniu pisma urzędowego, nie mówiąc już o nieco odległym w czasie włączeniu w zakres wymagań maturalnych treści z osobnego przedmiotu – historii i teraźniejszości. Matura z WOSu nie należy do łatwych i jej uśrednione wyniki co rok to potwierdzają.
Matura dobrze sprawdza wiedzę istotną pod kątem rozpoczęcia studiów z dziedziny nauk społecznych. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że znajduje ona zawsze i wszędzie zastosowanie, natomiast stanowi pewien fundament do dalszej nauki, już na studiach.
Mentorzy to osoby z dużą wiedzą ze swojego przedmiotu, które świetnie zdały swoje matury. Nauka pod ich okiem z pewnością wspomaga skuteczność nauki do egzaminu. Zwiększa szanse na dobry wynik, a co za tym idzie na wymarzone studia.
Bo jest się w stałym kontakcie z korepetytorem, który może rozjaśnić każde zagadnienie. Sprawdza on także postępy w nauce każdego z uczniów. Choć e-learning oczywiście wymaga większej samodzielności od spotkań stacjonarnych czy webinarowych, to bynajmniej nie ogranicza się on do okresowego wysyłania kolejnych partii materiałów.
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl