Matura z WOSu – wywiad z Prowadzącym

Matura z WOSu – wywiad z Prowadzącym

Matura z WOSu wywiad z Prowadzącym Michałem Łazarczykiem

Wywiad z prowadzącym kurs maturalny z wiedzy o społeczeństwie

Dzisiaj rozmawiamy z Michałem Łazarczykiem, jednym z prowadzących kurs maturalny przygotowujący do egzaminu z wosu z Indeksem w Kieszeni.

Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłeś się na wywiad. 😊 Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z wiedzą o społeczeństwie? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Jeszcze w gimnazjum zacząłem się interesować tą tematyką i wtedy też zacząłem brać udział w różnego rodzaju konkursach. WOS jest dla mnie ciekawy, bo pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat i być bardziej świadomym człowiekiem.

IwK: Czy od początku miałeś konkretne plany odnośnie studiów? Wiedziałeś na jaką uczelnię chcesz się wybrać?

Byłem zdecydowany w kwestii podjęcia studiów prawniczych, więcej czasu zajął mi wybór uniwersytetu, którym stał się ostatecznie Uniwersytet Warszawski.

IwK: Jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które polegają wyłącznie na zajęciach szkolnych w przygotowaniu do matury?

Zajęcia w szkole, w dużych grupach i z napiętym harmonogramem zajęć, mają skłonność do nierealizowania całości materiału lub omówienia go zdawkowo. Przekłada się to oczywiście na stopień przygotowania do matury po samych lekcjach, zwłaszcza jeśli nie ćwiczono na nich dostatecznie dużo wypowiedzi pisemnej.

IwK: Czy uważasz, że matura z WOSu jest trudna na tle pozostałych przedmiotów?

Tak, zwłaszcza po zmianie podstawy programowej i obowiązkowym pisaniu pisma urzędowego, nie mówiąc już o nieco odległym w czasie włączeniu w zakres wymagań maturalnych treści z osobnego przedmiotu – historii i teraźniejszości. Matura z WOSu nie należy do łatwych i jej uśrednione wyniki co rok to potwierdzają.

IwK: Czy wiedza zdobyta podczas przygotowań do matury przydaje Ci się podczas studiów, przyszłej pracy zarobkowej?

Matura dobrze sprawdza wiedzę istotną pod kątem rozpoczęcia studiów z dziedziny nauk społecznych. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że znajduje ona zawsze i wszędzie zastosowanie, natomiast stanowi pewien fundament do dalszej nauki, już na studiach.

IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni przygotowując się na kursie pod opieką Mentorów? 

Mentorzy to osoby z dużą wiedzą ze swojego przedmiotu, które świetnie zdały swoje matury. Nauka pod ich okiem z pewnością wspomaga skuteczność nauki do egzaminu. Zwiększa szanse na dobry wynik, a co za tym idzie na wymarzone studia.

IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do matury z wiedzy o społeczeństwie korzystając z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe? 

Bo jest się w stałym kontakcie z korepetytorem, który może rozjaśnić każde zagadnienie. Sprawdza on także postępy w nauce każdego z uczniów. Choć e-learning oczywiście wymaga większej samodzielności od spotkań stacjonarnych czy webinarowych, to bynajmniej nie ogranicza się on do okresowego wysyłania kolejnych partii materiałów.

IwK: Dzięki za wywiad! 
4.8/5 - (na podstawie 23 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl