Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności – wywiad

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności – wywiad

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności to wybór nie tylko dla osób, które planują związać się zawodowo z dietetyką! Tytuł laureata może otworzyć nam drogę na wiele nieoczywistych kierunków, w tym lekarski! O szczegółach rozmawialiśmy w wywiadzie z jej zwyciężczynią!

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności – skuteczne przygotowania

Rozmawialiśmy ze zwyciężczynią XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Zapraszamy do lektury!

Indeks w KieszeniCześć! Dzięki, że zgodziłaś się na wywiad! Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z olimpiadą? Dlaczego właśnie ta dziedzina?

Natalia Gołąbek: Tematyka żywienia i żywności interesowała mnie od bardzo długiego czasu. To nie tylko świadomość siebie i możliwości swojego organizmu, ale także podstawa do nauk medycznych, które zawsze były dla mnie najistotniejsze.

IwKCo najbardziej zainteresowało Cię w tematyce żywności i żywienia?

NG: To, że jest to wiedza praktyczna. Taka, której możemy używać w każdym momencie, dnia planując posiłek. Zapewnia nie tylko możliwość pogłębiania umiejętności kulinarnych, ale także dostarczenia naszemu organizmowi wszystkiego czego potrzebuje, tak aby cały czas pracował na pełnych obrotach.

IwKCzy od początku miałaś konkretne plany odnośnie studiów?

NG: Od zawsze chciałam studiować kierunki medyczne, zostać lekarzem. Wiedziałam, że wiedza zdobyta w przygotowaniach do olimpiady jest niezwykle istotna i zapewni mi wiedzę, którą posiada bardzo mała grupa osób.

IwK: A jak wyglądały twoje przygotowania do olimpiady?

NG: Była to sumienna, rzetelna i regularna praca, wymagająca ogromnych pokładów cierpliwości i energii. Trzymanie się konkretnego planu to podstawa.

IwKCo uważasz, że zadecydowało o tym, że odniosłaś sukces?

NG: Powtarzanie sobie, że zrobiłam już wszystko co mogłam oraz uświadomienie sobie, że każdy uczestnik tak samo jak ja, bazuje na zdobytej wiedzy. Po prostu starałam się zdobywać jej jak najwięcej, ponad rozsądne granice.

IwKJakie błędy najczęściej popełniają osoby uczące się do olimpiady bez wsparcia ze strony starszych kolegów i koleżanek?

NG: Pomijają powtarzające się tematy, nie myśląc o tym, że wszędzie może tkwić jakiś bardzo istotny szczegół. Ten jeden punkt, który zapewni awans do kolejnego etapu.

IwKPowiedz szczerze: trudno przygotować się do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności?

NG: Tak. Głównie dlatego, że wymaga ona wiedzy realizowanej zarówno w liceach jak i szkołach zawodowych i technikach. Zapoznanie się z materiałem realizowanym przez 3 lub 4 lata w jeden rok to zdecydowanie ogromne wyzwanie.

IwKNo dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza dietetyką?

NG: Gotowanie, taniec towarzyski i sport wypełniają mój czas wolny. Staram się zawsze dostarczać mojemu umysłowi moment na oddech.

IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni ucząc się wspólnie z laureatami?

NG: Ciągłą uwagę, błyskawiczną możliwość omówienia każdej wątpliwości i szczegółowy plan uwzględniający wszystko, co potrzebne do pełnego sukcesu- coś co zdecydowanie ciężej stworzyć jest samodzielnie.

IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności korzystając z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe?

NG: Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności wymaga wielokrotnego utrwalania setek szczegółowych informacji, liczb- wiedzy, której nie jesteśmy w stanie całkowicie utrwalić bez spisania. E-learning umożliwia posiadanie wszystkich materiałów, bez spędzania godzin na ich tworzeniu. Wiedza jest tak jakby już przetworzona, specjalnie dla naszych przygotowań.

IwK: Nie ukrywajmy, nauka do olimpiady to sporo wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Co takiego w kursie Indeksu w Kieszeni do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności sprawia, że nauka staje się łączeniem przyjemnego z pożytecznym?

NG: Współpraca z prowadzącym, który zawsze zapewnia wsparcie i potrzebną pomoc to niesamowita motywacja i poczucie, że idziemy w dobrym kierunku. Samodzielne przygotowanie do olimpiady to pobyt na pustyni, nie wiadomo w którą stronę się kierować, podczas kiedy Indeks w Kieszeni zapewnia pobyt na luksusowym rejsie, z wyznaczonym celem do podium.

IwK: Dzięki za wywiad! Powodzenia w kształceniu kolejnych roczników olimpijczyków!
5/5 - (na podstawie 12 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl