⠀
MIT – Przygotowanie do etapu laboratoryjnego najczęściej wymaga użycia podstawowych substancji chemicznych, które są dostępne w większości szkolnych laboratoriów! Substancje, które rzadziej pojawiają się na olimpiadzie są zaskoczeniem tak samo dla Ciebie jak i dla osoby na co dzień mającej kontakt z dużym laboratorium.
Pamiętaj, żeby starać się przynajmniej raz w tygodniu rozwiązać jedno zadanie laboratoryjne!
⠀
MIT – sama znajomość teorii naprawdę mało daje, zwłaszcza, że znajomość na wyrywki kolorów nijak ma się do przygotowania. Najlepszym sposobem, jest przygotowanie zestawu kilkunastu probówek z różnymi substancjami, tak, żeby mieszając je między sobą wykryć je wszystkie. W celu przygotowania roztworów oczywiście przydałoby się, żeby pomogła inna osoba, żeby samemu nie wiedzieć co jest dokładnie nalane.
⠀
FAKT – olimpiada jest na pewno wymagającym przedsięwzięciem, jednak to jak ona popłaca widać nie tylko w licealnych ocenach, wynikach z matury czy łatwiejszym dostaniu się na studia. Z punktu widzenia chemii, na studiach pokrewnych znaczna porcja materiału jest już przerobiona, przez co bardzo łatwo mieć np. stypendium. Czas poświęcony w liceum ułatwia także znalezienie tego co najbardziej nas interesuje – poszukując możemy znaleźć taki rejon, w którym nie tylko będziemy się specjalizować, ale też nada sens życiu.
⠀
MIT – chemii nie trzeba lubić od dziecka, zdarza się, że uczniowie zaciekawieni przychodzą na pierwsze zajęcia mając tylko elementarne pojęcie chemii, zaś w kolejnym roku uznają, że chcą z nią wiązać przyszłość.
FAKT – może się okazać, że ten przedmiot faktycznie Tobie nie podpasuje – nie dowiesz się tego jednak, jeżeli sam nie spróbujesz!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl