Olimpiada Chemiczna – fakty oraz mity

Olimpiada Chemiczna – fakty oraz mity

Olimpiada Chemiczna

Fakty i mity – Olimpiada Chemiczna

⠀  
„Na etapie laboratoryjnym mają szanse tylko uczniowie z dużego miasta z dobrym laboratorium.”

⠀  
MIT
– Przygotowanie do etapu laboratoryjnego najczęściej wymaga użycia podstawowych substancji chemicznych, które są dostępne w większości szkolnych laboratoriów! Substancje, które rzadziej pojawiają się na olimpiadzie są zaskoczeniem tak samo dla Ciebie jak i dla osoby na co dzień mającej kontakt z dużym laboratorium.

Pamiętaj, żeby starać się przynajmniej raz w tygodniu rozwiązać jedno zadanie laboratoryjne!

„Na etapie laboratoryjnym teoria jest ważniejsze niż praktyka.”

⠀  
MIT
– sama znajomość teorii naprawdę mało daje, zwłaszcza, że znajomość na wyrywki kolorów nijak ma się do przygotowania.  Najlepszym sposobem, jest przygotowanie zestawu kilkunastu probówek z różnymi substancjami, tak, żeby mieszając je między sobą wykryć je wszystkie. W celu przygotowania roztworów oczywiście przydałoby się, żeby pomogła inna osoba, żeby samemu nie wiedzieć co jest dokładnie nalane. 😉

„Przygotowując się do olimpiady trzeba dużo robić.”

⠀  
FAKT
– olimpiada jest na pewno wymagającym przedsięwzięciem, jednak to jak ona popłaca widać nie tylko w licealnych ocenach, wynikach z matury czy łatwiejszym dostaniu się na studia. Z punktu widzenia chemii, na studiach pokrewnych znaczna porcja materiału jest już przerobiona, przez co bardzo łatwo mieć np. stypendium 😉 Czas poświęcony w liceum ułatwia także znalezienie tego co najbardziej nas interesuje – poszukując możemy znaleźć taki rejon, w którym nie tylko będziemy się specjalizować, ale też nada sens życiu.

„Nie wiem czy chemia jest dla mnie.”

⠀  
MIT
– chemii nie trzeba lubić od dziecka, zdarza się, że uczniowie zaciekawieni przychodzą na pierwsze zajęcia mając tylko elementarne pojęcie chemii, zaś w kolejnym roku uznają, że chcą z nią wiązać przyszłość.

FAKT – może się okazać, że ten przedmiot faktycznie Tobie nie podpasuje – nie dowiesz się tego jednak, jeżeli sam nie spróbujesz!

5/5 - (na podstawie 11 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl