Olimpiada Fizyczna – fakty i mity

Olimpiada Fizyczna – fakty i mity

Olimpiada Fizyczna

Olimpiada Fizyczna – fakty i mity


Wiele osób startujących w olimpiadach czerpie informacje od swoich znajomych lub nauczycieli danego przedmiotu w szkole, którzy może sami jeszcze, przed laty, brali w niej udział. Niestety bywają to rady nie do końca przystające do najnowszej edycji konkursu, sama formuła potrafi zmieniać się gruntownie raz na 3 lata. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity” w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości!

„Jestem za młody żeby startować w olimpiadzie fizycznej. I tak nic nie osiągnę.”


MIT
– Historia zna przypadki w których nawet gimnazjaliści przechodzili do finału olimpiady. Warto jak najwcześniej próbować swoich sił. Może nie uda Ci się odnieść spektakularnego sukcesu w pierwszej klasie liceum, ale dzięki wczesnemu startowi poznasz formułę zawodów i zdobędziesz bezcenne doświadczenie, które zaowocuje w późniejszych latach. Następnym razem, jak wystartujesz w olimpiadzie, będziesz wiedział jak efektywnie rozplanować dostępny czas między zadania, które musisz wykonać. Nie odbieraj sobie tej szansy! Weź udział w olimpiadzie w tym roku i nie odkładaj startu w olimpiadzie do klasy maturalnej.

Nawet jeśli nie przerobiłeś całej podstawy programowej z fizyki w liceum, nie martw się. Kurs IWK w przystępny sposób tłumaczy wszystkie zagadnienia jakie pojawiają się na olimpiadzie fizycznej.

„Jestem w klasie maturalnej i nigdy wcześniej nie zajmowałem się olimpiadą. Nie mam szans przejść do finału. ”


MIT
– Oczywiście, znacznie łatwiej jest osiągnąć sukces mając już doświadczenia z poprzednich lat. Jeśli jednak zainteresowałeś się startem w olimpiadzie dopiero w klasie maturalnej, to nic straconego! Wystarczy, że będziesz odpowiednio mocno zmotywowany i poprzesz  systematycznie pracował, a finał olimpiady fizycznej będzie w zasięgu twojej ręki.

„Samodzielne przygotowanie się do części doświadczalnej nie jest proste ”


FAKT
– W szkołach średnich już niemal w ogóle nie robi się doświadczeń na lekcjach fizyki. W wielu placówkach likwiduje się pracownie fizyczne. Poza tym literatura związana z częścią doświadczalną olimpiady fizycznej jest bardzo trudno dostępna.

Na kursie IWK wszyscy uczestnicy otrzymują możliwość wzięcia udziału w warsztatach podczas których przeprowadzamy symulacje części doświadczalnej. Nasi uczestnicy są bardzo dobrze przygotowani do tego etapu! J

„W wykazie polecanej literatury jest tak dużo książek – nie da się tego wszystkiego przerobić!”


FAKT
– Wykaz polecanej literatury liczy łącznie 16 pozycji, z czego część to książki wielotomowe.  Wręcz niemożliwe byłoby krytyczne przeczytanie wszystkich podręczników i przerobienie wszystkich zadań. Poza tym, lista książek zawiera także pozycje akademickie, w których znajduje się mnóstwo informacji zupełnie nieprzydatnych na olimpiadzie.

Prowadzący kurs IWK wiedzą jakie tematy są najczęściej poruszane na olimpiadach i w oparciu o tą wiedzę dokonują selekcji materiałów i zadań. Masz więc pewność, że nie przeoczysz żadnej istotnej dawki wiedzy! Jednocześnie nie tracisz czasu na przyswajanie informacji i tematów, które może są ciekawe, ale nie są niezbędne do startu w olimpiadzie.

5/5 - (na podstawie 10 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl