Olimpiada Historyczna – fakty i mity

Olimpiada Historyczna – fakty i mity

Olimpiada Historyczna


Olimpiada Historyczna – fakty i mity


Wiele osób startujących w olimpiadach czerpie informacje od swoich znajomych lub nauczycieli danego przedmiotu w szkole, którzy może sami jeszcze, przed laty, brali w niej udział. Niestety bywają to rady nie do końca przystające do najnowszej edycji konkursu, sama formuła potrafi zmieniać się gruntownie raz na 3 lata. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity” w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości!

„Do Olimpiady Historycznej przygotuję się na podstawie swoich książek/podręczników licealnych”


MIT
– Oczywiście dobrze jest przyswoić sobie wiedzę z różnych książek jednak aby mieć pewność, że posiada się wiedzę na olimpijskim poziomie warto uczyć się z podręczników zalecanych przez IWK.

Na kursie IWK podana zostaje lista podręczników, z których nauka do Olimpiady będzie najskuteczniejsza i zapewni wiedzę na odpowiednim poziomie.

„Dobrze piszę prace, nie warto przeznaczać czasu na planowanie pisania na etapie okręgowym i finale!”


MIT
– Oczywiście umiejętność sprawnego pisania jest przydatną cechą jednak warto przemyśleć całą koncepcję pracy jeszcze zanim się do niej przystąpi. Dobrze rozplanować strukturę pracy i zrobić konspekt.

Na kursie IWK każdy uczestnik otrzymuje przykładowe pytania, które mogą paść w częściach pisemnych II i III etapu, by móc perfekcyjnie przygotować się również do tych zmagań!

„Do części ustnych nie ma sensu się specjalnie przygotowywać, przecież i tak odpowiadanie twarzą w twarz jest stresujące i trudno to przezwyciężyć”


MIT
– Sama odpowiedź ustna to nie tylko podzielenie się swoją wiedzą. Wypowiedź powinna być uporządkowana; istotne są również komunikaty podświadome – dostatecznie głośna odpowiedź, kontakt wzrokowy, uśmiech i pewność przy odpowiadaniu. Wszystko to da się wyćwiczyć J

Na kursie IWK wszyscy uczestnicy otrzymują możliwość wzięcia udziału w warsztatach na których przeprowadzamy pełną symulację części ustnej! Nasi uczestnicy są na nią perfekcyjnie przygotowani!

„Nie trzeba dokładnie znać lektur wybranych z wykazu, na część ustną każdego z etapów!”


FAKT
– W istocie, pytanie z lektur nie powinno być szczegółowe. Nie chodzi zresztą o pytanie ściśle o treść lektury ale o tematykę powiązaną z jej tytułem. Wynika to częściowo z tego, że sami egzaminatorzy często nie znają dokładnie wspomnianych lektur.


Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiady Historycznej! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.

Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage lub odwiedzenia zakładki dedykowanej Olimpiadzie Historycznej i zapisu przez formularz!

Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI!

5/5 - (na podstawie 18 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl