⠀
Wiele osób startujących w olimpiadach czerpie informacje od swoich znajomych lub nauczycieli danego przedmiotu w szkole, którzy może sami jeszcze, przed laty, brali w niej udział. Niestety bywają to rady nie do końca przystające do najnowszej edycji konkursu. Sama formuła potrafi zmieniać się gruntownie raz na 3 lata. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity” w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości!
⠀
MIT – Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej stawia na nowatorstwo w opracowywaniu pytań. Oczywiście – materiał z bloku stałego jest ograniczony, co powoduje, że zdarzają się pytania o tę samą teorię, czy pojęcie, jednak zawsze jest to próba rzucenia światła na inny aspekt danego zagadnienia. Zwróć również uwagę, że olimpiada publikuje testy tylko z kilku poprzednich edycji. Zatem materiału do nauki nie ma wcale aż tak dużo!
W ramach kursu IWK otrzymasz dostęp do kilkudziesięciu pakietów materiałów, w każdym z nich natomiast znajdą się różnorodne formy sprawdzające wiedzę. Głównym założeniem przygotowań z nami jest stałe weryfikowanie zdobywanej wiedzy!
⠀
MIT – Tematy wypracowań często zakrawają o zagadnienia, które nie znajdują swojego odzwierciedlenia w spisach treści podanej literatury. Oprócz tego dane statystyczne zamieszane w tych monografiach nie zawsze są aktualne. Jest to istotne z punktu widzenia chociażby tegorocznego tematu przewodniego o handlu światowym. Niestety książki wydawane kilka lat temu nie oferują wystarczająco zbieżnych ze stanem faktycznym statystyk.
Prowadzący kurs ekonomiczny z IWK oprócz opracowania wszystkich książek z wykazu lektur przygotowują również prezentacje z aktualnościami, przydatnymi danymi oraz skrypty z książek spoza wykazu lektur, które pozwolą wyróżnić się na tle innych uczestników!
MIT – Wiele z pytań etapu ustnego powtarza się rok do roku, pokrywając blok stały bądź zahaczając swoją tematyką o ubiegłoroczne tematy przewodnie.
Na kursie IWK każdy uczestnik otrzymuje obszerną bazę kilkudziesięciu opracowań pytań ustnych by móc perfekcyjnie przygotować się również do tego etapu zmagań! Podsyłamy również źródła na podstawie których można przygotować swoją wypowiedź na 5 podawanych z wyprzedzeniem przez Olimpiadę tematów.
FAKT – Wykaz literatury zalecanej liczy łącznie 21 książek. W teorii dałoby się, poświęcając kilka godzin dziennie, przewertować wszystkie te pozycje. Nie będzie to jednak nauka efektywna. Wiele z informacji będzie zbyt szczegółowych i weteran olimpiady na pierwszy rzut oka stwierdzi, że pytanie w oparciu o takie zagadnienie na pewno na teście nie padnie. Oprócz tego podczas przygotowań ważne jest nie tylko przeczytanie, ale również wynotowanie najważniejszych zagadnień. Chodzi zatem o rzetelną selekcję treści, która wydłuża czas „obcowania” z daną książką nawet kilkukrotnie!
Prowadzący kurs IWK przeczytali wszystkie te książki ZA CIEBIE, następnie, w oparciu o wiedzę w nich zawartą, przygotowali prezentacje z każdą informacją, która może pojawić się na teście. Masz więc pewność, że nie przeoczysz żadnej istotnej dawki wiedzy! Jedyne co musisz zrobić to zabrać się za naukę, wszystkimi mniej praktycznymi czynnościami zajęliśmy się za Ciebie! 😉
Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.
Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage lub odwiedzenia zakładki dedykowanej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej i zapisu przez formularz!
Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl