Indeks w Kieszeni

Kategorie

Kategorie

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie, Olimpiada Wiedzy o Prawie - droga na Prawo

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie, Olimpiada Wiedzy o Prawie – droga na Prawo

Przygotowania do olimpiad prawniczych mogą być idealnym sposobem na dostanie się na najbardziej prestiżowe kierunki prawnicze. Jednak Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie oraz Olimpiada Wiedzy o Prawie wymagają odpowiedniego przygotowania, które najlepiej realizować pod okiem kogoś z większym doświadczeniem!

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie oraz Olimpiada Wiedzy o Prawie okiem weterana…

Mam wrażenie, że dopiero spojrzenie na olimpiady prawnicze z perspektywy ucznia oraz z perspektywy nauczyciela daje w miarę pełny obraz tego, jak wygląda ta rywalizacja, jak się do niej przygotować i jak odnieść w niej sukces. Dopiero trzyletni okres olimpijskiej rywalizacji i kilka lata przygotowań moich podopiecznych dają mi pewien ogląd sytuacji.

Pisząc olimpiady prawnicze mam na myśli Olimpiadę Wiedzy o Prawie oraz Olimpiadę Wiedzy o Państwie i Prawie. Są to dwie prawnicze olimpiady o dosyć zbliżonej tematyce, które cieszą się dużą popularnością, prestiżem i co dla wielu najważniejsze – dla najlepszych przewidują indeksy na czołowe wydziały prawa w Polsce.

Dlaczego dopiero teraz? Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie w perspektywie

To właśnie dla tych dwóch olimpiad wypiłem najwięcej litrów kawy w czasach liceum, wokół terminów ich etapów kręcił się każdy mój rok szkolny. Z pewnością mogę powiedzieć, że bardzo dobrze wspominam ten okres. Sama droga była wspaniałym przeżyciem, droga przechodzenia przez kolejne etapy, od pierwszego, na którym pojawił się stres, abym nie potknął się już tak wcześnie, aż po finały, na którym czułem, że już jest tak blisko i stres był na najwyższym poziomie. Oczywiście nagrody czy indeksy to wspaniała sprawa, ale to już tylko wisienka na torcie, nagroda za przejście drogi.

Czego spodziewać się po olimpiadach prawniczych?

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie oraz Olimpiada Wiedzy o Prawie oferują nam szeroki wachlarz form sprawdzania wiedzy. Każdy etap to inna forma, inna specyfika, do której trzeba się przygotować. Od testów, przez wypracowania, pytania problemowe, po wypowiedzi ustne. O ile testy zazwyczaj nie sprawiają przygotowanym (!) uczniom większych problemów, to jednak jak to mówią – im dalej w las, tym więcej drzew… Pytania problemowe, wypracowania, a później ustne finały to już nierzadko spore wyzwania. Tutaj często pojawia się bariera i rok w rok ten sam problem – uczeń (mimo że nierzadko dobrze przygotowany) nie wie, jak poradzić sobie z każdą z tych form, pojawia się wiele pytań bez odpowiedzi.

Czy ja naprawdę mam przeczytać te wszystkie książki, które są podane w literaturze? Z czego się uczyć? Co mi się przyda, a co nie? Co napisać, aby dostać jak najwięcej punktów? W jakiej formie udzielać odpowiedzi – musi być bardzo formalnie czy mogę trochę luźniej? Jak zmieścić całą wiedzę, kiedy mam tak mało czasu na odpowiedź? Jak w ogóle napisać takie wypracowanie – czy jak do matury z polskiego, czy bardziej, jak na WOS? Czym wyróżnić się na tle pozostałych? Jak zrobić wrażenie na komisji podczas odpowiedzi ustnej? Co to właściwie znaczy pytanie problemowe? Mam mało czasu, co zrobić, by moja nauka była jak najbardziej efektywna? To są niestety pytania, na które odpowiedzi nie znajdziemy w regulaminie olimpiady.

Tutaj z pomocą przychodzi Indeks w Kieszeni i nasz kurs e-learningowy.

Jakie są główne korzyści przygotowań do Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie oraz do Olimpiady Wiedzy o Prawie z Indeksem w Kieszeni?

Oprócz przygotowań stricte merytorycznych, przekażemy Ci też inną, bardzo ważną wiedzę – praktyczną. Jak wykorzystać najlepiej twoją wiedzę, jak poradzić sobie na każdym z etapów, na co zwracać szczególną uwagę. Podczas przygotowań kluczowe jest dla nas indywidualne podejście do ucznia – od momentu zapisania się na kurs jesteśmy z każdym uczniem w stałym kontakcie i na bieżąco wyjaśniamy wszystkie wątpliwości i problematyczne zagadnienia. Ponadto przez etapami okręgowymi spotykamy się na wspólnych warsztatach w Warszawie ze wszystkimi uczniami, gdzie omawiamy to co najważniejsze przed II etapami. Chcę żebyście też wiedzieli, że decydując się na wspólne przygotowania z Indeksem w Kieszeni dołączycie do wspaniałej społeczności wybitnych, inteligentnych i ciekawych osób, z którymi zaprzyjaźnicie się być może na długie lata, z którymi być może pójdziecie na studia. 

Jeśli szukasz dobrego przygotowania merytorycznego i praktycznego w przyjemnej atmosferze – to właśnie zapewni Ci Indeks w Kieszeni! Zapraszamy do odwiedzenia naszej zakładki dotyczącej przygotowań do Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie oraz Olimpiady Wiedzy o Prawie! 🙂

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami i wydaniami.

Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami
i wydarzeniami.
Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
© 2024 Indeks w Kieszeni. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona przygotowana przez Zyskowni.pl