⠀
Wiele osób startujących w olimpiadach czerpie informacje od swoich znajomych, nauczycieli danego przedmiotu w szkole czy z internetu. Czasami nie są to informacje prawdziwe a często nawet krzywdzące dla samych konkursów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity” w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości!
⠀
MIT – Olimpiada ta daje olbrzymie przywileje w rekrutacji na wiele czołowych uczelni wyższych, takich jak Uniwersytet Jagielloński czy Akademia Leona Koźmińskiego. Co więcej, uczelnie mają świadomość, że olimpijczyk to osoba wyjątkowa, gdyż już wcześniej „chciało jej się chcieć” pomyśleć o swojej przyszłości i zrobić coś ponad program. Dlatego też wiele uczelni (w tym te, na które wstęp daje olimpiada) prowadzi dla laureatów i finalistów najwyższych miejsc programy stypendialne i mentoringowe, dzięki którym takie osoby mogą się jeszcze szybciej i efektywniej rozwijać.
MIT – Oczywiście, Olimpiada Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową nie jest najtrudniejszą olimpiadą dostępną w naszej bazie, ale nie jest to z pewnością olimpiada trywialna. Przygotowanie do testu wymaga bardzo konkretnej wiedzy, którą trzeba posiąść. Nauka do tego etapu wiąże się z szukaniem na oślep informacji i starannym wyborze tych przydatnych i zupełnie zbędnych. Kolejne etapy wiążą się z praktycznym wykorzystaniem wiedzy nabytej do pierwszego etapu. Aby dobrze wypaść potrzebna jest znajomość tego typu zadań i umiejętność wykonania ich pod presją czasu. Kurs pozwala na oswojenie się z nimi i poznanie różnych tricków pomocnych w zrobieniu ich w odpowiedni sposób.
MIT – Niestety, nie da się przygotować bezpośrednio do zadań, które akurat wymyśli sobie komisja. Warto jednak wiedzieć, że na doskonałe rozwiązanie tych zadań składają się 3 czynniki- wiedza, kreatywność i odpowiednie wykonanie. Wszystkich tych składowych uczymy na naszym kursie, zarówno poprzez prezentacje, case studies, jak i zadania domowe, polegające na wykonywaniu zadań opartych na tych z poprzednich edycji. Dzięki takiemu podejściu nasi Podopieczni będą gotowi, aby wykonać każde zadanie takiego typu idealnie.
FAKT – To niestety jak najbardziej prawda, organizatorzy nie przewidzieli wykazu lektur, które wystarczy przeczytać, aby nabyć wiedzę teoretyczną potrzebną do odniesienia sukcesu w konkursie. Brak takiej konkretnej bazy wiedzy powoduje, że wiele osób już na samym początku rezygnuje z dalszych zmagań przypominających spacer we mgle i polegających głównie na separowaniu wiedzy potrzebnej od tej zupełnie zbędnej na olimpiadzie. Kolejne etapy to również błądzenie i zastanawianie się nad rozwiązaniami, gdyż nie wiadomo czego tak naprawdę oczekuje komisja.
Na szczęście nasz zespół przeszedł ten spacer za Ciebie! Kurs IWK zawiera zarówno wiedzę teoretyczną przedstawianą w bardzo przystępnej formie. W ramach przygotowań zawierają się także porady i bezpośrednią pomoc w rozwiązywaniu zadań z dalszych etapów. Taka nauka jest znacznie efektywniejsza i przyjemna, a co za tym idzie- z pewnością możliwa.
Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiady Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.
Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage i zapisu przez formularz!
Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl