Indeks w Kieszeni

Kategorie

Kategorie

Olimpiady Prawnicze z Indeksem w Kieszeni - fakty i mity

Olimpiady prawnicze – fakty i mity

Wielu uczniów wie o istnieniu olimpiad z opowieści znajomych czy nauczycieli, nie do końca jednak orientując się na czym one w rzeczywistości polegają. Wiele z tych informacji pochodzi od osób, które nigdy nawet w olimpiadach nie startowały lub są to informacje, które z góry zniechęcają do startu w olimpijskiej rywalizacji. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity”, w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości! Tym razem bierzemy na warsztat olimpiady prawnicze – miłej lektury!

„Wykaz literatury jest tak obszerny, że nikt przy zdrowych zmysłach tego nie przeczyta!”


FAKT
. Gdyby zliczyć literaturę podaną do jednej i drugiej olimpiady prawniczej to doliczylibyśmy się spokojnie kilkudziesięciu opasłych podręczników i ustaw. Ale nie o to w tym chodzi. Idąc tą drogą zniechęcicie się do studiów prawniczych jeszcze za nim na nie pójdziecie. Ważne jest poznanie schematu formułowania pytań do olimpiadzie, przejrzenie testów, wyłapanie zagadnień, które się pojawiają. Czyli rozpoczęcie efektywnej nauki, która na pewno nie polega na biernym czytaniu podręcznika na zmianę z ustawą.

Na kursie z IwK dostaniesz gotowe materiały zawierające najważniejsze informacje z KAŻDEJ dziedziny prawa wymaganej na olimpiadzie. Co kluczowe – ze szczególnym uwzględnieniem tematów, które najczęściej pojawiają się na olimpiadach, w przystępnej formie i bez zbędnego przynudzania! Ponadto zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze, bo nie będziesz potrzebował do nauki masy podręczników. Te i tak nierzadko na niewiele się przydają lub są nieaktualne. Wiedzy weterana olimpiad nic nie zastąpi.

„W mojej szkole nikt nie osiągnął sukcesu w olimpiadach prawniczych, a nauczyciel nawet do końca nie wie co to są te olimpiady, więc nie mam żadnych szans”


MIT
. Po pierwsze, jaki wpływ na twój sukces mają sukcesy innych uczniów w twojej szkole? Nikt się za Ciebie na nauczy, a będą pierwszym olimpijczykiem w szkole dopiero ściągniesz na siebie fejm i uznanie nauczycieli! Po drugie, nie możemy wymagać od każdego nauczyciela, że będzie w stanie przygotować ucznia do olimpiady prawniczej. Nauczyciele zajmujący się tymi olimpiadami to zazwyczaj nauczyciele WOSu czy historii, a tematyka olimpiad prawniczych znacznie wykracza poza podstawę programową. Bliższa jest studiom prawniczym niż szkolnym ławkom, więc o ile nauczyciel nie ma prawniczego wykształcenia – nie wymagajmy od niego cudów. Musisz zrozumieć, że twój sukces zależy tylko od Ciebie – od tego ile czasu poświęcisz na naukę, na ile będziesz w stanie się zdyscyplinować i sumiennie pracować.

Jednak szanse na swój sukces możesz zwiększyć, powierzając przygotowanie Cię Indeksowi w Kieszeni! Z naszą e-learningową formą przygotowań dotrzemy do każdego, nie musisz się także martwić o czas – Prowadzący na pewno dopilnuje, żeby wszystko zostało przerobione przed danym etapem olimpiady.

„Finał olimpiady ma formę ustną, a ja wstydzę się wystąpień publicznych, więc na pewno sobie nie dam rady”


MIT
. Nie każdy z nas to Cyceron czy Harvey Specter, ale to nie znaczy, że nie możemy poradzić sobie z ustną formą finału olimpiady! Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne, trening i jakoś pójdzie. Ponadto należy też zdawać sobie sprawę, że im wcześniej zaczniesz trenować tym lepiej. W końcu znaczna i ta najistotniejsza część pracy prawnika to przemowy ustne, dlaczego by nie poczuć się w tym pewnie już teraz?

Na naszym kursie z IwK Prowadzący przekaże Ci jeszcze na dodatek bardzo istotną wiedzę – praktyczną. To znaczy – na co zwraca uwagę Komisja podczas Twojej wypowiedzi, jakim językiem się posługiwać, co jest pozytywnie odbierane, a czego należy się wystrzegać. To wiedza, której nie znajdziesz w żadnym podręczniku i to nasza mała przewaga 🙂

„Na stronie olimpiady znajdują się testy z poprzednich edycji, może dokładne przerobienie ich wystarczy, żeby przejść do kolejnego etapu?”


MIT
. To bardzo naiwne i leniwe podejście. Nawet przejście I etapu z takim podejście raczej zakończy się sromotną klęską, nie mówiąc o II etapie czy finale. Ponadto zakres tematyczny olimpiady zmienia się co roku, zmienia się też prawo, więc większość tych testów ma znikomą wartość pod kątem przygotowań, bo albo wymagany jest już inny zakres tematyczny albo po prostu informacje w nich zawarte są już nieaktualne.

Natomiast na naszym kursie z IwK otrzymasz wiele próbnych olimpiad będących w 100% aktualnymi i odpowiadających zakresowi tematycznemu olimpiady – dzięki temu nie tylko przejdziesz porządny cykl powtórkowy, ale też przygotujesz się do samej formy olimpiady, a i niewykluczone, że jakieś pytania się powtórzą na oficjalnym arkuszu olimpiady.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiad Prawniczych! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.

Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage lub odwiedzenia zakładki dedykowanej Olimpiadzie Wiedzy o Prawie oraz Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie i zapisu przez formularz!

Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI! 

 

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami i wydaniami.

Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z nowościami
i wydarzeniami.
Subskrybując, zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i wyrażasz zgodę na otrzymywanie aktualizacji od naszej firmy.
© 2024 Indeks w Kieszeni. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Strona przygotowana przez Zyskowni.pl