Podsumowanie 48. edycji Olimpiady Języka Angielskiego

Podsumowanie 48. edycji Olimpiady Języka Angielskiego

Wraz z końcem marca zakończyła się 48. edycja Olimpiady Języka Angielskiego. Od tego roku w formule Olimpiady zaszło wiele zmian w porównaniu z poprzednimi latami. Sprawiły one, że praktycznie niezmienne od kilku dekad zadania i format egzaminów coraz bardziej dostosowywane są do realiów dzisiejszych czasów. Zastanawiasz się nad wzięciem udziału w kolejnej edycji Olimpiady? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą kursów i bądź do niej świetnie przygotowany!


Nowości w Olimpiadzie Języka Angielskiego

Największą zmianą, która została wprowadzona do przebiegu Olimpiady, jest kładzenie coraz większego nacisku na kompetencje kulturowe i wiedzę historyczną, literacką jak i również orientowanie się na aktualnej scenie politycznej. Zagadnienia z tego zakresu pojawiły się już na pierwszym etapie. W dalszych częściach uczniowie nie mogli już samodzielnie wybrać pozycji literatury angielskiej i amerykańskiej, które opracują na etapy ustne. Zmiana ta nie zaskoczyła uczestników kursów z Indeksem w Kieszeni. Od samego początku przygotowań duży nacisk położony został na pracę uczniów w zakresie rozwijania wiedzy historycznej i kulturowej.


48. edycja Olimpiady Języka Angielskiego - jakie zadania się pojawiły?

Źródło: www.pexels.com


48. edycja Olimpiady Języka Angielskiego – zadania najbardziej problematyczne


Dużą zmianą okazało się również zwiększenie ilości zadań typu „wisielce”, które od lat uczniowie określali jako najbardziej problematyczne. W tym typie zadań konieczna jest umiejętność logicznego myślenia, szybkiego analizowania pytania, jak i posiadanie szerokiego zakresu słownictwa z wielu dziedzin. Dlatego w Indeksie w Kieszeni już od września postawiliśmy na aktualizowanie bazy pytań dla uczniów i zwiększanie liczby pytań problematycznych. Nasi uczniowie widząc na teście powiększoną ilość zagadnień określanych jako trudne zamiast strachu czuli ulgę. To właśnie ten typ zadań ćwiczyli przez ostatnie miesiące przygotowań.


Tematy na etapach ustnych


Warto zaznaczyć, że tematy poruszane w tym roku na etapach ustnych coraz bardziej odpowiadają oczekiwaniom młodzieży. Dzięki temu rozwijają jednocześnie zainteresowanie literaturą klasyczną. Powoli odchodzi się od Szekspira, czy Hawthorne’a, na rzecz mniej znanych autorów poruszających tematy aktualne nawet w XXI wieku. Zmiana ta na pewno utrzyma się w przyszłych edycjach Olimpiady. Daje to dobry obraz na tematy, jakich można spodziewać się również na etapach pisemnych.


48. edycja Olimpiady Języka Angielskiego - najważniejsze zagadnienia

Źródło: www.pexels.com


48. edycja Olimpiady Języka Angielskiego – podsumowanie


Spośród kilkunastu tysięcy uczniów startujących w tym roku w Olimpiadzie Języka Angielskiego, wiele z nich zaufało kursom Indeksu w Kieszeni. Dzięki temu uzyskali kompleksową pomoc w przygotowaniach do tego niezwykle trudnego egzaminu. Stały kontakt z prowadzącym i dostęp do aktualizowanych materiałów, to podstawa efektywnej nauki. Kursanci mogli podejść do testów ze spokojem i poczuciem dobrego przygotowania. Gratulujemy sukcesów, zarówno tych związanych z przejściem do kolejnych etapów, jak i samego podjęcia trudu przygotowań do konkursu. Zastanawiasz się nad spróbowaniem swoich sił w kolejnej edycji? Skorzystaj z oferty kursu przygotowującego do Olimpiady Języka Angielskiego – wtedy żadne zadanie nie będzie dla Ciebie straszne!

5/5 - (na podstawie 13 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl