fbpx

Szkoła Główna Handlowa – Niezbędnik Maturalny

Szkoła Główna Handlowa – Niezbędnik Maturalny

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie to marzenie wielu absolwentów liceów i techników. Studia należą do wymagających, jednak efekty otrzymanego kształcenia jednoznacznie przekładają się na lepsze zarobki i szybszą ścieżkę kariery w przyszłości. Ten artykuł stanowi swoisty niezbędnik maturalny w którym dowiecie się jakie wymogi trzeba spełniać by zostać kandydatem właśnie na SGH!

Szkoła Główna Handlowa to prawdopodobnie najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce.

To zdanie nie powinno budzić większych kontrowersji, ta warszawska uczelnia wyższa rokrocznie zajmuje najwyższe miejsce w wielu rankingach prześcigając chociażby Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, czy Wydział Nauk Ekonomicznych UW. Tym, który najlepiej rozbudza wyobraźnie przyszłych ekonomistów jest zestawienie zarobków zaraz po zakończeniu studiów.

Nic więc dziwnego, że próg przyjęć utrzymuje się na wysokim poziomie a uczelnia dokłada kolejnych wymogów w procesie rekrutacji.

 

Jak wygląda zatem stan obecny?

Łącznie do zdobycia są 433 punkty.

Najczęściej zdawanymi są matematyka i geografia, a w dalszej kolejności również WOS czy fizyka. Jeśli chodzi o języki obce jest to obowiązkowo angielski oraz możliwy do wybrania dodatkowy język (najczęściej niemiecki).

W przypadku pierwszych 3 matur (np. matematyka, geografia i język angielski) z każdej z matur do zdobycia jest 100pkt, czyli łącznie 300pkt. Za dodatkowy język obcy (np. niemiecki) do zdobycia są 33pkt. (⅓ punktów zdobytych na maturze). Dodatkowo kandydaci na studia przystępują do testu z wiedzy o przedsiębiorczości z którego można otrzymać kolejne 100pkt. Łącznie jest to zatem 433pkt. możliwe do uzyskania.

Nasze kursy przygotowujące do matur z geografii, matematyki i języka angielskiego zostały opracowane tak, by osiągnięte przez naszych uczniów najwyższe wyniki sprawiły, że niedługo po rozpoczęciu nauki z nami staną się studentami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie!

Wyróżnia nas przede wszystkim nowoczesne podejście do przygotowań maturalnych połączone z wieloletnim doświadczeniem kadry.

 

Co konkretnie uczeń otrzymuje w Indeksie w Kieszeni, czego próżno szukać w innych szkołach maturalnych?


– Małe grupy zajęciowe
– od kilku do kilkunastu osób (max. 12), dzięki temu zachowujemy indywidualne podejście! Spotkania odbywają się w przestronnych salach w samym centrum Warszawy, w naszych lokalach zaraz przy Placu Politechniki.

– Pomoc pomiędzy zajęciami – dostęp do grupy na facebooku – uczestnicy zajęć mogą zadawać tam pytania prowadzącym w dowolnym momencie, odpowiedzi pojawiają się maksymalnie w ciągu doby, w praktyce po kilku godzinach. Dzięki temu uczeń nie musi czekać na rozwianie swoich wątpliwości czy wskazówkę do zadania do kolejnego spotkania w ramach kursu – nauka trwa bez ograniczeń!

Materiały z zajęć – oprócz wydrukowanej formy uczestnicy otrzymują je również w formie cyfrowej (prezentacje w Powerpoincie, czy kartkówki w Wordzie) na swoją grupę. Dzięki temu w każdej chwili mają dostęp do skryptów z najważniejszymi informacji, powtórzyć je mogą w dogodnym dla siebie momencie!

– Osoby prowadzące kurs – studenci z kilkuletnim doświadczeniem dydaktycznym – swoją maturę pamiętają bardzo dobrze i wiedzą co sprawia najwięcej trudności podczas nauki.

– Nie tylko kurs – uczestnictwo w naszym programie to również wsparcie w procesie rekrutacji, okazja do zdobycia kontaktów z najwybitniejszymi studentami w Polsce oraz pomoc w odnalezieniu się na samej uczelni – informacje na temat wykładowców, stypendiów czy Studenckich Kół Naukowych.

Udało nam się Ciebie zainteresować? Już teraz odwiedź zakładkę Dostań się na SGH i zapisz się na interesujący Cię kurs! Dzięki wspólnej nauce Szkoła Główna Handlowa w Warszawie stanie przed Tobą otworem!

5/5 - (na podstawie 10 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl