Egzamin ósmoklasisty z polskiego na sto procent? Z naszym zbiorem – bez trudu!

Egzamin ósmoklasisty z polskiego na sto procent? Z naszym zbiorem – bez trudu!

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy w życiu każdego młodego człowieka poważny sprawdzian wiedzy, podsumowujący dwa pierwsze etapy edukacji szkolnej. Stanowi on nie lada wyzwanie i dlatego wielu uczniom zależy na tym, aby przygotować się do niego jak najlepiej. Niezastąpioną pomoc w tej kwestii stanowi dobry zbiór ćwiczeń!

Polski na sto procent. Zbiór zadań przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty to publikacja, o której każdy uczeń przystępujący do egzaminu ósmoklasisty powinien usłyszeć. Znajdziesz w niej to wszystko, co jest niezbędne, aby rzetelnie sprawdzić swoje umiejętności przed nadchodzącą datą sprawdzianu.

Czym cechuje się zbiór?

W skład zbioru wchodzi pięć zestawów zadań wzorowanych na formule egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. W każdym zestawie, podobnie jak na faktycznym sprawdzianie, występują po dwa teksty oraz powiązane z nimi polecenia.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku prawdziwego egzaminu, tak i w naszej publikacji zadania dotyczą nie tylko rozumienia załączonych tekstów, ale sprawdzają też znajomość reguł gramatycznych i wybranych lektur obowiązkowych.

W charakterze uzupełnienia do zbioru zamieszczono tematy przykładowych wypracowań, zarówno o charakterze twórczym, jak i argumentacyjnym, a także listę lektur, których znajomość obowiązuje wszystkie osoby zdające.

Dlaczego warto wybrać tę publikację?

Zestawy, w które zostały pogrupowane zadania, do złudzenia przypominają to, z czym spotkasz się w trakcie prawdziwego egzaminu. Dzięki temu ćwicząc, nie tylko poprawiasz swoje umiejętności poprzez rozwiązywanie zadań, ale ponadto przyzwyczajasz się do formuły arkusza egzaminacyjnego.

Zadania cechują się zróżnicowanym charakterem oraz poziomem trudności. Znajdziesz pośród nich zarówno polecenia otwarte, jak i zamknięte, niektóre z nich wymagają jedynie wykazania się konkretnym zasobem wiedzy, inne z kolei skłaniają do myślenia. W ten sposób kształtujesz zróżnicowane kompetencje, które przydadzą się na egzaminie.

Obszar tematyczny, którego dotykają poszczególne arkusze, jest zróżnicowany. Dzięki lekturze fragmentów załączonych do zadań, możesz nie tylko rozwiązać zadania, ale również pogłębić posiadaną wiedzę w wielu interesujących aspektach.

Wielkim atutem zbioru jest niewątpliwie występowaniem w nim pełnego klucza odpowiedzi, za sprawą którego żadna wątpliwość nie pozostanie bez rozstrzygnięcia. Dzięki temu też ze zbiorem można pracować w pełni samodzielnie, dokonując autoewaluacji swych osiągnięć.

Nie można też zapomnieć, że zbiór stawia na porządek problemowy, a nie chronologiczny, co ułatwia znacznie korzystanie z niego ósmoklasistom. Nauczanie języka polskiego w szkole podstawowej nie jest jeszcze porządkowane według epok literackich, więc proponowany przez układ wydaje się optymalny.

Nie zwlekaj dłużej!

Jak widać, wiele argumentów przemawia za tym, że Polski na sto procent. Zbiór zadań przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty to publikacja, która zapewni wsparcie w przygotowaniach każdej osobie kończącej szkołę podstawową.

Ćwiczenia, które znajdziesz w zbiorze, naśladują formułę egzaminacyjną i pozwalają zawczasu się do niej przyzwyczaić. Ponadto pozwalają na poszerzenie horyzontów w kilku interesujących obszarach tematycznych. Nie zastanawiaj się dłużej – zachęcamy do zakupu!

5/5 - (na podstawie 10 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl