Etap okręgowy Olimpiady Informatycznej Juniorów to nie lada wyzwanie dla każdego jej uczestnika. Aby dobrze sobie poradzić z występującymi na zawodach zadaniami należy bez wątpienia dokładnie się przygotować. Świetną pomoc stanowi kompleksowy kurs Indeksu w Kieszeni, który pomoże Ci opanować wszystkie niezbędne zagadnienia. Jeżeli natomiast jesteś tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat etapu okręgowego to zapraszamy do lektury!
Źródło: www.pexels.com
W obecnej edycji Olimpiady zawody drugiego stopnia odbędą się 23 marca 2023 roku. Konkurs będzie trwał równocześnie w kilkunastu miejscach w Polsce, a koszty dojazdu na miejsce zawodów zostaną w całości pokryte przez organizatorów.
Interesującym elementem tego, jak i również kolejnego etapu Olimpiady, jest tak zwana sesja próbna. Trwa ona godzinę i służy sprawdzeniu dostarczonego sprzętu i oprogramowania oraz umożliwia zapoznanie się ze środowiskiem.
Dodatkowo podczas sesji próbnej dostępne będzie jedno zadanie w formacie takim jak podczas tury ukrytej zawodów pierwszego stopnia. Liczba punktów uzyskana w tym zadaniu nie będzie się jednak liczyć do końcowego wyniku zawodów.
Przykładowe zadanie z sesji próbnej
Tuż po sesji próbnej odbędzie się właściwa sesja zawodów drugiego stopnia Olimpiady Informatycznej Juniorów. Będzie ona trwała cztery godziny i zawierała od dwóch do czterech zadań. Tak samo, jak podczas sesji próbnej, ich format będzie odpowiadał zadaniom z tury ukrytej pierwszego etapu.
Korzystanie z dodatkowych materiałów takich jak książki czy zeszyty – zabronione. Nie można również posługiwać się własnymi urządzeniami elektronicznymi jak telefony i laptopy. Dozwolone jest korzystanie jedynie ze sprzętu dostarczonego przez organizatorów.
Po kilku dniach od zakończeniu zawodów Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów ustali próg przejścia do trzeciego etapu. Każdy zawodnik, który uzyska wynik wyższy bądź równy progowi, zostanie zakwalifikowany do finału i otrzyma tytuł finalisty Olimpiady Informatycznej Juniorów, który daje wolny wstęp do dowolnej szkoły średniej. Zwykle do finału kwalifikuje się od 60 do 110 uczestników.
Przygotowanie do zawodów drugiego stopnia wymaga regularnego uczenia się i rozwiązywania wielu zadań. Obie te rzeczy zapewnia e-learningowy kurs Indeksu w Kieszeni. Proces nauki jest monitorowany przez laureata jednej z poprzednich edycji Olimpiady Informatycznej Juniorów i Olimpiady Informatycznej, a sam kurs składa się z kilkunastu modułów dotyczących różnych zagadnień niezbędnych na etap okręgowy.
Dodatkowo w ramach kursu dostępnych jest wiele zadań olimpijskich do samodzielnego rozwiązania. W przypadku problemów można zawsze skorzystać z pomocy prowadzącego.
Odwiedź stronę i zapisz się już dziś!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl