Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów – Cheat code na dostanie się do liceum

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów – Cheat code na dostanie się do liceum

Jeśli angielski nigdy nie sprawiał Ci problemu, wręcz naturalnie przychodziła Ci nauka nowych zagadnień? Na dodatek nie boisz się nowych wyzwań, to masz przed sobą szansę zabłysnąć na tle reszty rówieśników! Co, jeśli istnieje opcja, aby nieco oszukać system i, zaczynając już teraz, w przyjemny sposób zmierzać drogą do celu, którym będzie zapewnienie sobie bezstresowego roku szkolnego i bezbolesnego start w liceum? Takim trickiem może być start w konkursach sprawdzających znajomość języka angielskiego, takich jak konkurs kuratoryjny lub Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów.

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów

Źródło: www.pixabay.com


Każdemu z Was obił się pewnie o uszy temat konkursów kuratoryjnych. Może nigdy tak naprawdę nie rozważaliście wzięcia w nich udziału na poważnie – bo jest za trudny, bo koledzy niekoniecznie się garną, bo to nie dla mnie. Wszystko jest kwestią odpowiedniego nastawienia i może się okazać, że to właśnie jedynie brak wiary w możliwość powodzenia jest przeszkodą do wielkiego sukcesu! 

Tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, organizowanego przez kuratoria oświaty w każdym województwie, zapewnia wolny wstęp do dowolnego liceum i wynik 100% z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego. Z kolei punkty rekrutacyjne zdobyte dzięki tytułowi finalisty często mogą przesądzić, do której szkoły średniej trafisz.

Zanim jednak przyjdzie czas na walkę o najwyższe laury, uczestnicy muszą się zmierzyć z etapami szkolnymi i okręgowymi konkursu. Te pierwsze, które mają miejsce w połowie października, opierają się na arkuszu, który zawiera wyzwania z gramatyki, słownictwa, słowotwórstwa, prostych interakcji językowych oraz nierzadko, kultury, pisania i słuchania. 


Same zadania mają różną formę w każdym województwie. Jednak wszędzie utrzymują się mniej więcej na podobnym poziomie, który pozwala na start każdemu, kto opanował podstawę programową z języka angielskiego. Próg przejścia do kolejnego etapu określa się na podstawie listy najlepszych uczestników. Choć ilość współzawodników może wydawać się odpychająca, to przy wierze w swoje możliwości i odpowiednio wcześniejszym przygotowaniu bez problemu można zdziałać cuda! 


Jak wygląda Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów?

Jeśli jednak Twoje ambicje sięgają wyżej albo już wcześniej udało Ci się rozgromić konkurs kuratoryjny, warto wziąć pod uwagę start w takim wyzwaniu jak Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów. Ten najbardziej prestiżowy konkurs języka angielskiego dla uczniów polskich podstawówek. Jest oparty na formacie licealnej Olimpiady Języka Angielskiego i stanowi niezastąpione przygotowanie do tego wyzwania. 

Zmagania stoją na wyższym poziomie niż konkurs kuratoryjny i również poszczególne etapy są bardziej skomplikowane. Zanim dane będzie Ci powalczyć o tytuł laureata lub finalisty (oba zapewniają 100% z egzaminu ósmoklasisty i wolny wstęp do liceum), należy przejść pierwszy i drugi etap, na które składają się sprawdziany z gramatyki i słownictwa, testy online, a także egzaminy ustne z zagadnień kulturowych. Choć olimpiada zdecydowanie nie należy do prostych wyzwań, to zapewnia wspaniałe wspomnienia ze współzawodnictwa i bezcenne doświadczenie z perspektywy startu w konkursie licealnym!

Etap pierwszy olimpiady, który odbywa się zwykle w listopadzie. Papierowy test konkursowy przeprowadzany w szkole zawiera 90 pytań. Aby dostać się do kolejnego etapu trzeba zdobyć co najmniej 59 punktów, czyli 65%.


Test, choć sprawdzany indywidualnie przez nauczycieli z każdej szkoły i później wysyłany do centrali, jest jednakowy dla uczestników z całej Polski. Zakwalifikowani do następnego etapu mogą z kolei oczekiwać testu online i, co ciekawe, wyzwania polegającego na nagraniu filmiku po angielsku na wybrany temat! Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów z pewnością jest jednym z bardziej ekscytujących i rozwijających doświadczeń.


Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów z Indeksem w Kieszeni

Jak doskonale i bez stresu przygotować się do konkursowych zmagań? Kursy olimpijskie oferowane przez Indeks w Kieszeni pozwolą Ci bezstresowo i z przyjemnością rozpocząć swoją przygodę z angielskim na najwyższym poziomie. Dzięki opiece prowadzących, którzy sami są zwycięzcami i laureatami najwyższych miejsc konkursu i olimpiady, możesz liczyć na niezastąpione wsparcie i opiekę edukacyjną na warunkach, które będą Ci w pełni odpowiadać! 

Nasza kadra będzie rejestrować Twoje postępy i udzielać porad, co możesz zrobić, aby zapewnić sobie jak najlepszy start w konkursie! Poprzez dostęp do doskonale dobranych i skonstruowanych na wzór olimpijski zadań przygotowawczych poznasz tajniki konkursowych wyzwań, a także pogłębisz swoją wiedzę na temat słownictwa, gramatyki i kultury krajów anglojęzycznych. Zapomnij o nudnym kuciu materiału i naprawdę zanurz się w świecie języka angielskiego! Dzięki temu droga do najwyższych laurów konkursowych będzie nie tylko banalna, ale też fascynująca!


Zapraszamy na kurs przygotowujący do Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów z Indeksem w Kieszeni!

 

5/5 - (na podstawie 1 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl