Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Statystycznej?

Jakie nagrody można otrzymać startując w Olimpiadzie Statystycznej?

Olimpiada Statystyczna jest jedną z najmłodszych olimpiad organizowanych w Polsce. Mimo to w ciągu zaledwie kilku lat zdążyła zgromadzić wokół siebie licznych sponsorów, a także zyskać wsparcie wielu uczelni, które zdecydowały się przyznać tzw. złoty indeks uprawniający do wolnego wstępu na studia! Poniżej przygotowaliśmy zestawienie nagród, które można zdobyć biorąc udział w Olimpiadzie.


Jakie nagrody Olimpiady Statystycznej możesz zdobyć?

Źródło: www.unsplash.com


Nagrody Olimpiady Statystycznej – indeks na studia


Z roku na rok coraz więcej uczelni decyduje się na wsparcie młodych adeptów statystyki w procesie rekrutacyjnym. Podczas rekrutacji 2021/2022 już 20 uczelni zastosowało preferencyjne warunki dla finalistów i laureatów. Szczegóły różnią się między poszczególnymi uczelniami, lecz najczęściej dotyczą wolnego wstępu z pominięciem konkursu świadectw dla laureatów i finalistów:

– Politechnika Białostocka;

– Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach;

– Politechnika Świętokrzyska w Kielcach;

– Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (tylko laureaci);

– Politechnika Rzeszowska;

– Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach;

– Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;

– Uniwersytet Szczeciński (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania).

Oprócz tego Olimpijczycy mogą liczyć na wolny wstęp na wybrane kierunki związane z naukami o ekonomii i zarządzaniu, a także na matematykę, informatykę i inne kierunki ścisłe na takich uniwersytetach jak np. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu lub Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Olimpiady Statystycznej oraz w witrynach wybranych uczelni.


Nagrody rzeczowe


Finaliści i laureaci Olimpiady Statystycznej otrzymują liczne nagrody i upominki. Wśród nich znajdują się laptopy dla zwycięzców, specjalistyczne publikacje książkowe z zakresu statystyki i ekonomii, bony i karty podarunkowe do sklepów i księgarni oraz inne drobne upominki przygotowane przez partnerów i sponsorów Olimpiady. Oprócz tego najlepsi uczestnicy mogą liczyć na nagrody pieniężne o wartości nawet do 5000 zł. Dodatkowo szkoła zwycięzcy otrzyma bony podarunkowe, dzięki którym będzie mogła ufundować materiały naukowe dla uczniów.


Stypendium naukowe


Status finalisty, a w szczególności laureata to świetna podstawa do aplikowania o stypendium naukowe. Tego typu pomoc finansową można otrzymać od szkoły, jednostek samorządu terytorialnego, a także od licznych fundacji i organizacji pozarządowych. Oprócz tego Olimpijczycy mogą liczyć na stypendium rektora już od pierwszego roku studiów. Jego kwota często pozwala pokryć większość, a nawet całość kosztów utrzymania w mieście akademickim. 


Weź udział i wygraj nagrody Olimpiady Statystycznej!


Wiemy, że większość szkół nie prowadzi zajęć ze statystyki, a tym bardziej nie przygotowuje uczniów do Olimpiady. Mimo to nie warto rezygnować z udziału i z szansy na zdobycie wielu wartościowych nagród. Indeks w Kieszeni przygotował dla was kurs e-learningowy prowadzony przez laureata wcześniejszych edycji. Dzięki stałemu dostępowi do bazy wiedzy, elastycznej formie kursu oraz ciągłej możliwości kontaktu z prowadzącym możesz przygotować się do olimpiady z dowolnego miejsca. Weź udział w kursie i otwórz sobie drzwi na wybrany uniwersytet!

4.7/5 - (na podstawie 19 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl