Studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie kuszą wielu. Nie ma się co dziwić – zachęca zarówno wysoki prestiż i merytoryczny poziom prowadzonych zajęć, jak również należące do najwyższych w Polsce zarobki absolwentów. Chcieć a móc to jednak dwie różne rzeczy. Co roku tysiące spośród kandydatów odpada w przedbiegach, nie otrzymując odpowiedniej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym. Od paru lat jest to o tyle trudniejsze, że oprócz wysokich wyników maturalnych trzeba wykazać się również dobrze napisanym egzaminie wstępnym – teście z wiedzy o przedsiębiorczości. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje dotyczące właśnie tego nowego wymogu rekrutacyjnego na SGH!
Test z wiedzy o przedsiębiorczości z racji pierwszej jego edycji mógł być zaskoczeniem dla wielu uczniów szkół średnich oraz nauczycieli. Podstawy przedsiębiorczości, które w przypadku większości placówek były w dużej mierze prowadzone według autorskiej wizji nauczycieli nagle stały się jednym z kluczowych przedmiotów dla wielu uczniów profilów mat-geo, mait-inf.
To wszystko powoduje, że oprócz trudnego zadania perfekcyjnego przygotowania się do przynajmniej trzech matur rozszerzonych (najczęściej matematyka, geografia i język angielski; opcjonalnie dodatkowy język obcy) pojawiają się kolejne utrudnienia, którym musi sprostać młody człowiek.
Czy jest inna droga by zasilić grono studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce? Jak najbardziej – olimpiady przedmiotowe!
Olimpiada Przedsiębiorczości została ostatnio odświeżona jeśli chodzi o formułę etapu okręgowego. Składa się ona teraz z trzech części:
– Pisemnej w której bierze udział każdy ze 100 osób zakwalifikowanych do etapu centralnego
– Prezentacyjnej, która polega na zaprezentowaniu wylosowanego i przygotowanego podczas 10 minut „pomysłu na biznes”
– Quizu wzorowanego na teleturnieju „1 z 10”.
50 osób w wyniku tych zmagań otrzyma tytuł finalisty oraz wolny wstęp na SGH z całkowitym pominięciem postępowania rekrutacyjnego. W praktyce oznacza to otrzymanie maksymalnej ilości punktów (433/433) oraz konieczność zdania wyłącznie 3 matur: matematyki, języka polskiego i jednego języka polskiego na poziomie podstawowym!
Kandydaci bez tytułu finalisty natomiast punkty zdobywają według następującego schematu:
– za matematykę lub fizykę na poziomie rozszerzonym
– za geografię, WOS lub historię na poziomie rozszerzonym
– za język angielski na poziomie rozszerzonym
– (wynik z matury podzielony przez 3) za dodatkowy język obcy nowożytny
– za test z wiedzy o przedsiębiorczości.
W przypadku drugiego z konkursów – Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, finaliści otrzymują maksymalną ilość punktów z części maturalnej (333pkt.), czyli innymi słowy 333pkt. na 433pkt. możliwe do zdobycia. Pozostałe 100pkt. mogą otrzymać właśnie z testu wiedzy o przedsiębiorczości, jednak nie ulega wątpliwości, że mając za sobą przygotowania do olimpiady, nie będzie on stanowił dla nich problemu!
Jak sami widzicie, olimpiady ekonomiczne naprawdę ułatwiają rekrutację na SGH i wiele innych uczelni ekonomicznych. Nie jest również wcale tak trudno się do nich przygotować! Jako Indeks w Kieszeni już od ponad 7 lat zajmujemy się kompleksowym wsparciem podczas nauki w ramach całorocznych kursów stacjonarnych na ternie Warszawy oraz e-learningowych dla uczniów z innych miast.
Naukę prowadzą ZWYCIĘZCY poprzednich edycji OWE i OP korzystając z obszernej bazy materiałów, w skład której wchodzą kartkówki, karty pracy, skrypty, prezentacje i wiele innych! Przygotowania z nami są skuteczne dzięki częstemu weryfikowaniu zdobytej wiedzy oraz doskonalonych od wielu lat metodach dydaktycznych!
Setki osób ucząc się wspólnie z nami zrealizowało swoje marzenia i zostało studentami SGH!
Pomożemy i Tobie! Napisz do nas i zrób pierwszy krok na drodze po wymarzone studia!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl