fbpx

Najprostsza droga na SGH – rekrutacja do Szkoły Głównej Handlowej

Najprostsza droga na SGH – rekrutacja do Szkoły Głównej Handlowej

Studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie kuszą wielu. Nie ma się co dziwić – zachęca zarówno wysoki prestiż i merytoryczny poziom prowadzonych zajęć, jak również należące do najwyższych w Polsce zarobki absolwentów. Chcieć a móc to jednak dwie różne rzeczy. Co roku tysiące spośród kandydatów odpada w przedbiegach, nie otrzymując odpowiedniej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym. Od paru lat jest to o tyle trudniejsze, że oprócz wysokich wyników maturalnych trzeba wykazać się również dobrze napisanym egzaminie wstępnym – teście z wiedzy o przedsiębiorczości. W tym artykule omówimy najważniejsze informacje dotyczące właśnie tego nowego wymogu rekrutacyjnego na SGH!

Szkoła Główna Handlowa – nowy wymóg rekrutacyjny

 

Test z wiedzy o przedsiębiorczości z racji pierwszej jego edycji mógł być zaskoczeniem dla wielu uczniów szkół średnich oraz nauczycieli. Podstawy przedsiębiorczości, które w przypadku większości placówek były w dużej mierze prowadzone według autorskiej wizji nauczycieli nagle stały się jednym z kluczowych przedmiotów dla wielu uczniów profilów mat-geo, mait-inf.

To wszystko powoduje, że oprócz trudnego zadania perfekcyjnego przygotowania się do przynajmniej trzech matur rozszerzonych (najczęściej matematyka, geografia i język angielski; opcjonalnie dodatkowy język obcy) pojawiają się kolejne utrudnienia, którym musi sprostać młody człowiek.

 

Jak dostać się na SGH, inaczej niż pisząc matury?

 

Czy jest inna droga by zasilić grono studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce? Jak najbardziej – olimpiady przedmiotowe!

 

Olimpiada przedsiębiorczości – formuła, ułatwienia w rekrutacji na studia

 

Olimpiada Przedsiębiorczości została ostatnio odświeżona jeśli chodzi o formułę etapu okręgowego. Składa się ona teraz z trzech części:

– Pisemnej w której bierze udział każdy ze 100 osób zakwalifikowanych do etapu centralnego
– Prezentacyjnej, która polega na zaprezentowaniu wylosowanego i przygotowanego podczas 10 minut „pomysłu na biznes”
– Quizu wzorowanego na teleturnieju „1 z 10”.

50 osób w wyniku tych zmagań otrzyma tytuł finalisty oraz wolny wstęp na SGH z całkowitym pominięciem postępowania rekrutacyjnego. W praktyce oznacza to otrzymanie maksymalnej ilości punktów (433/433) oraz konieczność zdania wyłącznie 3 matur: matematyki, języka polskiego i jednego języka polskiego na poziomie podstawowym!

 

Rekrutacja w przypadku braku tytułu finalisty lub laureata olimpiady

 

Kandydaci bez tytułu finalisty natomiast punkty zdobywają według następującego schematu:

– za matematykę lub fizykę na poziomie rozszerzonym
– za geografię, WOS lub historię na poziomie rozszerzonym
– za język angielski na poziomie rozszerzonym
– (wynik z matury podzielony przez 3) za dodatkowy język obcy nowożytny
– za test z wiedzy o przedsiębiorczości.

 

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej a rekrutacja na SGH

 

W przypadku drugiego z konkursów – Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, finaliści otrzymują maksymalną ilość punktów z części maturalnej (333pkt.), czyli innymi słowy 333pkt. na 433pkt. możliwe do zdobycia. Pozostałe 100pkt. mogą otrzymać właśnie z testu wiedzy o przedsiębiorczości, jednak nie ulega wątpliwości, że mając za sobą przygotowania do olimpiady, nie będzie on stanowił dla nich problemu!

 

Jak przygotować się do olimpiad przedmiotowych?

 

Jak sami widzicie, olimpiady ekonomiczne naprawdę ułatwiają rekrutację na SGH i wiele innych uczelni ekonomicznych. Nie jest również wcale tak trudno się do nich przygotować! Jako Indeks w Kieszeni już od ponad 7 lat zajmujemy się kompleksowym wsparciem podczas nauki w ramach całorocznych kursów stacjonarnych na ternie Warszawy oraz e-learningowych dla uczniów z innych miast.

Naukę prowadzą ZWYCIĘZCY poprzednich edycji OWE i OP korzystając z obszernej bazy materiałów, w skład której wchodzą kartkówki, karty pracy, skrypty, prezentacje i wiele innych! Przygotowania z nami są skuteczne dzięki częstemu weryfikowaniu zdobytej wiedzy oraz doskonalonych od wielu lat metodach dydaktycznych!

Setki osób ucząc się wspólnie z nami zrealizowało swoje marzenia i zostało studentami SGH!

Pomożemy i Tobie! Napisz do nas i zrób pierwszy krok na drodze po wymarzone studia!

5/5 - (na podstawie 15 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl