Olimpiada Biologiczna – fakty i mity

Olimpiada Biologiczna – fakty i mity

Olimpiada Biologiczna – fakty i mity

 

,,Nie ma sensu startować w Olimpiadzie Biologicznej, bo nie dam rady wykonać pracy badawczej’’


MIT
– praca badawcza na Olimpiadzie Biologicznej nie wymaga od uczniów zaplecza naukowego, a wręcz go zakazuje. Prace badawcze nie muszą być też szczególnie odkrywcze – nie o Nagrodę Nobla tu chodzi. Ważne by praca była ciekawa, oryginalna, porządnie zaplanowana, a wyniki odpowiednio zinterpretowane.

Na kursie w IWK posiadamy opracowane materiały (również przykładowe prace badawcze), które pomogą w wymyśleniu tematu. Oprócz tego służymy pomocą w razie pytań natury technicznej co do wykonania pracy.

,,W mojej szkole nikt nigdy wcześniej nie startował w Olimpiadzie Biologicznej więc mój udział, a tym bardziej sukces nie jest możliwy’’


MIT
– jeśli spojrzymy na szkoły do jakich uczęszczają laureaci Olimpiady Biologicznej to znajdziemy sporo uczestników z małych miejscowości i ze szkół bez tradycji olimpijskich. To nie warunki jakie daje Ci Twoja szkoła będą stanowiły o Twoim sukcesie lecz Twoje zaangażowanie, pracowitość, sumienność oraz samodyscyplina. Obowiązkiem każdej szkoły jest umożliwienie Tobie startu w zawodach.

Na kursie w IWK oprócz zajęć stacjonarnych zajmujemy się przygotowaniem do Olimpiady Biologicznej na zasadzie e-learningu. Stanowi to szansę na rzetelne przygotowania także dla uczniów spoza Warszawy, z dużych oraz z tych mniejszych miejscowości, czy wsi.

,,Nie mam samych piątek z biologii więc nie poradzę sobie na Olimpiadzie Biologicznej’’


MIT
– jestem zwycięzcą jednej z edycji Olimpiady Biologicznej, a zdarzało mi się dostawać słabsze oceny z tego przedmiotu. Również nasi uczniowie mają podobne doświadczenia. Szczególnie to widać od czasu wprowadzenia nowej formuły do Olimpiady Biologicznej. Promuje ona myślenie w sposób naukowy, umiejętność wyciągania uprawnionych wniosków, czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia, a niekoniecznie rozległą wiedzę ze wszystkich dziedzin biologii. Dlatego właśnie osoby o trochę słabszych zdolnościach pamięciowych nie są w żaden sposób dyskwalifikowane.

Na kursie w IWK stawiamy przede wszystkim na logiczne myślenie. Oczywiście do rozmowy o biologii potrzebna jest pewna minimalna porcja wiedzy, której w żadnym wypadku nie omijamy. Na zajęciach zadajemy wiele pytań wymagających od uczniów powiązania przyczynowo – skutkowego.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiady Biologicznej! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.

Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage lub odwiedzenia zakładki dedykowanej Olimpiadzie Biologicznej i zapisu przez formularz!

Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI!

Marcin Jasiński

 

 

5/5 - (na podstawie 16 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl