⠀
Wiele osób startujących w olimpiadach czerpie informacje od swoich znajomych lub nauczycieli danego przedmiotu w szkole, którzy może sami jeszcze, przed laty, brali w niej udział. Niestety bywają to rady nie do końca przystające do najnowszej edycji konkursu, sama formuła potrafi zmieniać się gruntownie od czasu do czasu. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity” w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości!
MIT – Oczywiście poprzednie edycje są niewątpliwie cennymi pomocami przy poznaniu schematów i tematyki Olimpiady Geograficznej. Warto jednak pamiętać, że Olimpiada potrafi bywać nieprzewidywalna i samo poznanie jej poprzednich edycji nie wystarczy aby przygotować się do następnej. Podejścia olimpijskie potrafią być również zróżnicowane, czyli nie dotyczą pojedynczych zagadnień – co nie pomaga w konsekwentnej nauce.
Na kursie IWK kompleksowo omawiamy wszystkie zagadnienia potrzebne na Olimpiadzie, tworzymy własne testy olimpijskie oraz rozwiązujemy starsze podejścia w kontekście konkretnej partii materiałów. Wszystko to pozwala na uszeregowanie wiedzy i kompleksowe przygotowanie do Olimpiady.
MIT – Program zajęć szkolnych w żaden sposób nie jest w stanie kompleksowo przygotować do olimpiady. Program maturalny jest od olimpijskiego dużo węższy. Wielu nauczycieli nie zna też specyfiki olimpiady i nie jest w stanie przygotować do niektórych, typowo olimpijskich zadań.
Na kursie IWK prowadzącymi są byli laureaci Olimpiad, którzy doskonale znają jej specyfikę i chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Program został skrojony na miarę przygotowań olimpijskich.
MIT – Co prawda zadania na etapie ustnym Olimpiady potrafią być wielką loterią, jednak w ostatnich latach widać pewnie tendencje, warto więc zapoznać się z ich strukturą.
Na kursie IWK prowadzący uważnie śledzą wszelkie zmiany w formule etapu ustnego. Ponadto na bieżąco aktualizują oni bazę próbnych zadań. Wśród uczestników kursu organizowane są też próbne i ćwiczeniowe etapy ustne, które mają na celu udowodnienie, iż ten owiany legendami etap nie jest aż taki trudny!
FAKT – Jak wspomnieliśmy wcześniej zakres Olimpiady jest bardzo szeroki. Przygotowanie się zarówno z teorii jak i znajomości mapy potrafi być karkołomnym zadaniem. Nie warto jednak się poddawać.
Prowadzący kurs IWK przygotowali kompleksowy kurs przygotowawczy do Olimpiady Geograficznej. Znajduje się w nim cały materiał teoretyczny do Olimpiady poszeregowany w 20 modułów, z których każdy skupia się na innym zagadnieniu. Każdy z modułów oprócz teorii zawiera również liczne przykłady omawianych zjawisk i zaszłości. Wszystko to wzmacnia jeszcze obecności licznych olimpiad próbnych oraz kartkówek na bieżąco sprawdzających przyswajanie wiadomości i dodatkowo poszerzających wiedzę. Całość składa się na łatwy do przełknięcia pakiet, który kompleksowo pomoże w przygotowaniach olimpijskich.
Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiady Geograficznej! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.
Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage lub odwiedzenia zakładki dedykowanej Olimpiadzie Geograficznej i zapisu przez formularz!
Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI!
Strona przygotowana przez Zyskowni.pl