Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów – Wywiad z laureatką

Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów – Wywiad z laureatką

Wywiad z Prowadzącą kursu do Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów

Dzisiaj rozmawiamy z Prowadzącą kursu przygotowującego do Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów, Emilią Gwóźdź.


Indeks w Kieszeni: Cześć! Dzięki, że zgodziłaś się na wywiad. Może zaczniemy od tego, jak u Ciebie zaczęła się przygoda z olimpiadą? Dlaczego właśnie ta dziedzina? Co najbardziej Cię interesuje w języku angielskim?

Emilia Gwóźdź – Język angielski jest bardzo przydatny, szczególnie gdy, poza nim zna się tylko polski. Poza tym uwielbiam czytać, a znając angielski można przeczytać zdecydowanie więcej książek w oryginale i nie trzeba czekać aż wyjdzie polska wersja. 


IwK: Czy od początku miałaś konkretne plany odnośnie studiów? Wiedziałaś, na jaką uczelnię chcesz się wybrać? Czy może startując w olimpiadzie na etapie szkoły podstawowej/gimnazjum jeszcze nie planowałaś tak daleko w przyszłość?

EG – Będąc w szkole podstawowej nie miałam pojęcia co chcę studiować. Myślę, że większość osób nie wie. Nabyte umiejętności zdecydowanie dały mi większe pole manewru przy wyborze studiów.


IwK: Jakie błędy najczęściej popełniają osoby uczące się do olimpiady bez wsparcia ze strony starszych kolegów i koleżanek?

EG – Bez wsparcia ciężko jest się domyślić, jak się przygotować. Na jakie rzeczy warto poświęcić czas, a na jakie niekoniecznie. Ciężko się domyślić czego się spodziewać w części ustnej, gdy nie zna się nikogo, kto już startował w olimpiadzie.


IwK: Powiedz szczerze: trudno przygotować się do Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów?

EG – Wszystkie Olimpiady, nawet na etapie podstawówki, są trudne. Z założenia wykraczają za podstawę programową. Mimo to, dzięki rzetelnym przygotowaniom, można osiągnąć w niej sukces. 


IwK: Czy uważasz, że wiedza zdobyta na olimpiadzie może przydać się w karierze zawodowej, albo dalszej nauce?

EG – Znajomość języków obcych, w tym angielskiego, przydaje się w prawie każdej dziedzinie życia. Daje większy wybór w uniwersytetach i pomaga się na nie dostać. Pracodawcy też bardzo cenią pracowników, którzy znają ten język.


IwK: No dobrze, a co poza nauką? Jakie masz zainteresowania poza językiem angielskim?

EG – Poza angielskim uczę się jeszcze niemieckiego i francuskiego. A z innych zainteresowań to, jak już zapewne zauważyłeś, uwielbiam czytać. W szczególności fantasy. Poza tym gram w brydża sportowego, interesuję się polityką i ekonomią, i uwielbiam podróżować.


IwK: Co Twoim zdaniem zyskują podopieczni inicjatywy Indeksu w Kieszeni ucząc się wspólnie z laureatami? 

EG – Uczniowie Indeksu otrzymują potrzebne informacje w przystępnej formie. Poza tym, prowadzący nadaje przygotowaniom odpowiednie tempo i można mu w każdej chwili zadać pytania. 


IwK: Wiele osób obawia się, że ciężko będzie im nauczyć się do Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów korzystając z e-learningu. Dlaczego Twoim zdaniem jest to możliwe? 

EG – E-learning ma wiele zalet. Materiały można przerabiać swoim tempem i w dowolnym momencie. Ponadto nie trzeba czekać do kolejnego spotkania z nauczycielem, żeby zadać swoje pytania, ani marnować czas na dojazd na zajęcia. 


IwK: Dzięki za wywiad! Powodzenia na studiach i w kształceniu kolejnych roczników olimpijczyków!
Oceń zawartość strony.
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl