Olimpiada Przedsiębiorczości – fakty i mity

Olimpiada Przedsiębiorczości – fakty i mity

 

Olimpiada Przedsiębiorczości – fakty i mity


Wiele osób startujących w olimpiadach czerpie informacje od swoich znajomych lub nauczycieli danego przedmiotu w szkole, którzy może sami jeszcze, przed laty, brali w niej udział. Niestety bywają to rady nie do końca przystające do najnowszej edycji konkursu, sama formuła potrafi zmieniać się gruntownie raz na 3 lata. Właśnie dlatego przygotowaliśmy serię „Fakty i mity” w której postaramy się rozwiać kilka narosłych wokół różnych olimpiad wątpliwości!

„Do Olimpiady Przedsiębiorczości nauczę się korzystając z samego testu interaktywnego”


MIT
– Test interaktywny jest przydatnym narzędziem jeśli chodzi o powtórki i przypomnienie sobie materiału na kilka dni przed etapem. Brakuje w nim jednak ustrukturyzowania materiałów w powiązane ze sobą tematy. Przez to korzystanie z testu jako domyślnego sposobu nauki powoduje, że zdobyta wiedza jest fragmentaryczna i chaotycznie poukładana. Poza tym w teście nie znajdują się wszystkie pytania z poprzednich edycji, a wyłącznie ich część. Brakuje również naturalnie pytań, które mogłyby uczestnika przygotować do odpowiedzi na kwestie związane z tematem przewodnim.

Na kursie IWK wszystkie zagadnienia zostały uporządkowane w formie przejrzystych prezentacji, którym towarzyszą pytania sprawdzające oraz zróżnicowane formy sprawdzania wiedzy.

„Jestem dobry w wystąpieniach publicznych, na pewno dobrze pójdzie mi podczas zadania drużynowego na etapie okręgowym!”


MIT
– Oczywiście łatwość w przemawianiu będzie istotnym czynnikiem sukcesu, ale sama prezentacja to zaledwie 7 punktów z 55 możliwych do zdobycia! Dużo ważniejsze będzie teoretyczne i praktyczne przygotowanie na wyzwania, które będą stały przed uczestnikiem. Mobilizacja pod presją czasu, umiejętność rozwiązywania case study, praca w grupie, rady dotyczące przygotowania flipcharta.

Na kursie IWK wszyscy uczestnicy otrzymują możliwość wzięcia udziału w warsztatach na których przeprowadzamy pełną symulację etapu case study! Nasi uczestnicy są perfekcyjnie przygotowani na ten etap! 🙂

„Do etapu ustnego na finale nie da się przygotować, przecież zadania są losowane”


MIT
– Wiele z pytań etapu ustnego powtarza się rok do roku, pokrywając blok stały bądź zahaczając swoją tematyką o ubiegłoroczne tematy przewodnie.

Na kursie IWK każdy uczestnik otrzymuje obszerną bazę kilkudziesięciu opracowań pytań ustnych by móc perfekcyjnie przygotować się również do tego etapu zmagań!

„W wykazie lektur jest tak dużo książek – nie da się tego wszystkiego przeczytać!”


FAKT
– Wykaz literatury zalecanej liczy łącznie 26 książek. W teorii dałoby się, poświęcając kilka godzin dziennie, przewertować wszystkie te pozycje. Nie będzie to jednak nauka efektywna. Wiele z informacji będzie zbyt szczegółowych i weteran olimpiady na pierwszy rzut oka stwierdzi, że pytanie w oparciu o takie zagadnienie na pewno na teście nie padnie. Oprócz tego podczas przygotowań ważne jest nie tylko przeczytanie, ale również wynotowanie najważniejszych zagadnień. Czyli rzetelna selekcja treści, która wydłuża czas „obcowania” z daną książką nawet kilkukrotnie!

Prowadzący kurs IWK przeczytali wszystkie te książki ZA CIEBIE, następnie, w oparciu o wiedzę w nich zawartą, przygotowali prezentacje z każdą informacją, która może pojawić się na teście. Masz więc pewność, że nie przeoczysz żadnej istotnej dawki wiedzy! Jedyne co musisz zrobić to zabrać się za naukę, wszystkimi mniej praktycznymi czynnościami zajęliśmy się za Ciebie! 😉

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość wątpliwości stojących za przygotowaniem do Olimpiady Przedsiębiorczości! Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytania to koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki BAZA WIEDZY, gdzie dokładnie opisaliśmy każdą z olimpiad przedmiotowych.

Natomiast chętnych do nauki z nami zapraszamy do kontaktu przez fanpage lub odwiedzenia zakładki dedykowanej Olimpiadzie Przedsiębiorczości i zapisu przez formularz!

Nie czekaj, już teraz zrób pierwszy krok by mieć INDEKS W KIESZENI!

5/5 - (na podstawie 16 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl