Test z przedsiębiorczości SGH – najczęściej popełniane błędy podczas nauki

Test z przedsiębiorczości SGH – najczęściej popełniane błędy podczas nauki

Test z przedsiębiorczości SGH

Test z przedsiębiorczości SGH – najczęstsze błędy podczas nauki


Podczas rekrutacji na studia licencjackie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie kandydaci oprócz opanowania programu maturalnego muszą wykazać się dogłębną wiedzą z zagadnień okołoekonomicznych! Chodzi oczywiście o test z przedsiębiorczości SGH.

Wiemy jednak, że uczniowie często nie wiedzą jak zabrać się za naukę, lub popełniają w jej trakcie wiele niepotrzebnych błędów. Jak zatem uczyć się efektywnie oraz jakich sytuacji unikać?

Błąd 1: Zostawianie przygotowań na ostatnią chwilę


Mimo iż zagadnienia wymagane na teście z wiedzy o przedsiębiorczości obejmują mniejszy zakres niż np. rozszerzona matura z geografii to pamiętaj, że przedmiotów maturalnych uczysz się minimum 3 lata! Często nawet więcej uwzględniając wiadomości które poznajesz podczas edukacji wczesnoszkolnej. Przedmiot podstawy przedsiębiorczości trwa rok i najczęściej realizowany jest w niedużym wymiarze czasowym. Każdy z pięciu bloków zagadnień wymaga przynajmniej miesiąca na dobre opanowanie, co oznacza, że okres pół roku wystarczy na dobre zapoznanie się z tymi zagadnieniami.

Błąd 2: Poleganie wyłącznie na wiedzy z zajęć podstaw przedsiębiorczości


Musisz pamiętać, że nie każda osoba uczęszczająca na zajęcia z podstaw przedsiębiorczości ma w planach studia na SGH. Przez to nauczyciel czy nauczycielka prowadzący przedmiot nie muszą mieć motywacji by wyjątkowo dokładnie przerabiać zagadnienia programowe. Dla większości uczniów „PP” to zwyczajnie przedmiot „dodatkowy”, który muszą zdać, a później w żaden sposób nie wpłynie on na ich dalszą edukację.

Błąd 3: Nauka wyłącznie z podręczników do podstaw przedsiębiorczości


Książki stanowią dobre źródło wiedzy, jednak należy poddać je odpowiedniej selekcji. Nie każde zagadnienie należy przeanalizować tak wnikliwie, jak robi to podręcznik, inne, mogą być potraktowane po macoszemu. W teorii przeczytanie wszystkich lektur, które zostały opublikowane na stronie SGH zapewni nam niezłe przygotowanie do napisania testu, jednak sumują się one do ponad 1000 stron, a w dodatku część zagadnień na Teście i tak nie pokrywa się z podręcznikami!


Wszystkich tych błędów unikniesz rozpoczynając naukę do testu z przedsiębiorczości wraz z zespołem EduFactory! Prowadzący Twój kurs to zwycięzcy olimpiad ekonomicznych, którzy selekcję materiału wykonali za Ciebie. Nie musisz się obawiać, że popełnisz błąd nr 3!

Co więcej – podczas nauki otrzymujesz do dyspozycji szereg zróżnicowanych materiałów w skład których oprócz teorii wchodzą też pliki sprawdzające postępy w wiedzy. Kartkówki, testy kontrolne oraz zadania domowe pozwolą Ci uchronić się przed popełnieniem błędu nr 2!

To, by zacząć uczyć się odpowiednio wcześnie leży już wyłącznie w Twoich rękach. Stawka jest duża – studia na renomowanej uczelni, poznanie ambitnych ludzi oraz dobra praca. Żeby pomóc Ci podjąć decyzję, tym samym oddalić ryzyko popełnienia pierwszego błędu, przygotowaliśmy specjalną zniżkę za wcześniejsze rozpoczęcie nauki!

By zapisać się na jedyne w swoim rodzaju przygotowania do testu z przedsiębiorczości SGH napisz na fanpage EduFactory lub odwiedź zakładkę poświęconą przygotowaniom do testu i wypełnij formularz – odpowiemy na wszelkie pytania oraz pomożemy dobrać rodzaj kursu, najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb!

4.9/5 - (na podstawie 15 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl