Matura z polskiego na sto procent? Tylko ze zbiorem zadań Indeksu w Kieszeni!

Matura z polskiego na sto procent? Tylko ze zbiorem zadań Indeksu w Kieszeni!

Egzamin z języka polskiego należy do tych najbardziej wymagających. Obejmuje zarówno część testową, jak i pisemną, wymaga stworzenia rozbudowanego wypracowania. Ponadto niezbędne jest też przystąpienie do matury ustnej. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Dzięki nam możesz już się tym więcej nie martwić!

Mamy przyjemność zaprezentować Ci publikację Język polski na sto procent. Zbiór zadań maturalnych. Zakresy podstawowy i rozszerzony, który przyda się każdemu maturzyście. Dzięki niemu będziesz mógł skutecznie sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, a ponadto poszerzyć zasób posiadanej wiedzy poprzez praktykę.

Struktura zbioru

Publikacja została zbudowana tak, aby korzystanie z niej było jak najprzystępniejsze. Dlatego jest podzielona na trzy części, które odpowiadają strukturze egzaminu maturalnego:

— Test historycznoliteracki;

— Język polski w użyciu;

— Uzupełnienia.

W części pierwszej znajdziesz 175 przykładowych zadań, pogrupowanych według poszczególnych epok literackich, których dotyczą. Typy zadań są zróżnicowane, natomiast wszystkie one zarówno pod względem formy, jak i treści przypominają polecenia, z jakimi możesz się zetknąć na prawdziwym egzaminie. 150 spośród nich przeznaczonych jest dla zakresu podstawowego i rozszerzonego, a 25 ostatnich dotyczy zagadnień związanych z zakresem rozszerzonym.

Drugi dział publikacji składa się z czterech zestawów zadań, naśladujących to, czego możesz się spodziewać w części egzaminu zatytułowanej Język polski w użyciu. W każdym zestawie znajdziesz dwa teksty oraz powiązane z nimi zadania, których jest łącznie 25. Oznacza to, że w skład całego zbioru wchodzi łącznie 200 zadań!

Część trzecia zawiera kilka dodatków, które mogą się przydać przyszłemu maturzyście. Zostały tutaj zamieszczone przykładowe tematy wypracowań dla poziomów podstawowego i rozszerzonego, a także lista lektur obowiązujących na egzaminie i pytania z puli pytań jawnych. Dzięki temu wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednej publikacji.

Co wyróżnia nasz zbiór?

Najmocniejszą stroną publikacji jest szeroki zasób zadań przygotowujących do testu historycznoliterackiego. W opinii większości maturzystów jest to najtrudniejsza część egzaminu, ponieważ wymaga obszernej wiedzy historycznoliterackiej, a także umiejętności analizowania załączonych fragmentów tekstów i tekstów ikonicznych.

Prezentowana publikacja powinna spełnić oczekiwania przyszłych abiturientów i dobrze przygotować ich do wskazanej powyżej części egzaminu. Pula dostępnych zadań jest niezwykle bogata, a przy tym zróżnicowana. Podobnie jak w przypadku faktycznego egzaminu, wykorzystywane są w nich teksty źródłowe, wymagają one nie tylko wykazania się encyklopedyczną wiedzą, ale również umiejętnością przetwarzania informacji.

Niemniej przydatne powinny się okazać zadania związane z Językiem polskim w użyciu. Przygotowane przez autora zbioru wybory tekstów i polecenia są w pełni zgodne z wymogami egzaminacyjnymi. Kładą nacisk między innymi na porównywanie ze sobą tekstów, co stanowi zazwyczaj największe wyzwanie dla zdających.

Potencjalnych nabywców powinien też zachęcić fakt, że zbiór wyposażony został w kompletny klucz odpowiedzi, w którym można odnaleźć wzorowe odpowiedzi do każdego zadania. Dzięki temu każda osoba przygotowująca się do matury będzie mogła na bieżąco sprawdzać poprawność swoich rozwiązań. Przygotowane przez autora odpowiedzi mogą również stanowić, z uwagi na swą szczegółowość, istotne źródło wiedzy.

Dlaczego warto?

Wielu uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego ogranicza się do zakupu kompendium, zawierającego zasób wiedzy zgodny z wytycznymi egzaminatora. To jednak zbyt mało, ponieważ publikacje tego typu zbyt mało uwagi poświęcają wykorzystywaniu nabytej wiedzy w praktyce.

Język polski na sto procent. Zbiór zadań maturalnych. Zakresy podstawowy i rozszerzony to publikacja, która pozwoli przekonać się, ile udało Ci się zapamiętać z powtórek przedmaturalnych, a także pozwoli Ci poćwiczyć wykorzystywanie wiadomości w różnych kontekstach. Nie pożałujesz tego zakupu!

5/5 - (na podstawie 11 ocen)
IwK - logo - miniturka - kursy maturalne i olimpijskie
Indeks w Kieszeni
kontakt@indekswkieszeni.pl